16/5007/30/11
УКРАЇНА
Господарський суд
Житомирської області
————————————————————————————————————————
* 10002, м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65, '481-620
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Від "29" березня 2011 р. Справа № 16/5007/30/11
Господарський суд Житомирської області у складі:
судді Гансецького В.П.
за участю представників сторін:
від позивача: Лонська Л.С., дов. від 14.03.11р. № 1303
від відповідача: не з'явився
прокурор: Алексєєв С.М., посв. № 99
Розглянув у відкритому судовому засіданні в м.Житомирі справу за позовом Житомирського прокурора з нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах в інтересах держави в особі Державного департаменту України з питань виконання покарань - державного підприємства "Підприємство Коростенської виправної колонії управління Державного департаменту України з питань виконання покарань у Житомирській області (№ 71)(м.Коростень)
до Приватного підприємства "Астрон" (смт.Гришківці Бердичівського району Житомирської області )
про стягнення 3840,00 грн.
Прокурор звернувся з позовом про стягнення з відповідача на користь Державного підприємства Коростенської виправної колонії № 71 3840,00 грн. боргу за поставлену продукцію - бруківку.
Прокурор та представник позивача в судовому засіданні позов підтримали згідно поданої позовної заяви.
Відповідач відзиву на позов не подав, свого представника в судове засідання не направив, про причини неявки суд не повідомив.
Згідно довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців станом на 22.03.11р. відповідач зареєстрований за адресою: смт.Гришківці Бердичівського району Житомирської області, вул.Лісова 12.
Відповідно до п.11 Інформаційного листа Вищого господарського суду України від 15.03.2007 №01-8/123 "Про деякі питання практики застосування норм Господарського процесуального кодексу України, порушені у доповідних записках про роботу господарських судів у 2006 році" зазначено, що до повноважень господарських судів не віднесено установлення фактичного місцезнаходження юридичних осіб або місця проживання фізичних осіб - учасників судового процесу на час вчинення тих чи інших процесуальних дій. Тому відповідні процесуальні документи надсилаються господарським судом згідно з поштовими реквізитами учасників судового процесу, наявними в матеріалах справи.
Отже, суд вжив всі необхідні заходи для повідомлення відповідача своєчасно та належним чином про час і місце розгляду справи.
Проте, відповідач своїм правом на участь у судовому засіданні не скористався, а тому неявка відповідача належним чином повідомленого про дату, час та місце судового засідання не перешкоджає розгляду справи.
Відповідно до ст.75 ГПК України, справа розглядалась за наявними в ній матеріалами.
Заслухавши пояснення представника позивача та прокурора, дослідивши матеріали справи, господарський суд,-
ВСТАНОВИВ:
Як вбачається з матеріалів справи, між Державним підприємством "Підприємство Коростенської виправної колонії управління Державного департаменту України з питань виконання покарань у Житомирській області (№ 71) (далі - підприємство) та Приватним підприємством "Астрон" було досягнуто усної домовленості щодо поставки продукції - бруківки на загальну суму 3840,00 грн.
Матеріали справи свідчать, що представник відповідача за довіреністю на отримання цінностей № 985001 від 17.11.08р. (а.с.6 на звороті) отримав від підприємства продукцію - бруківку в кількості 5 тон на суму 3840,00 грн., що підтверджується накладною № 578 від 17.11.08р. (а.с.6).
Отже, свої зобов'язання щодо поставки продукції позивач виконав у повному обсязі.
Згідно даних позивача, відповідач розрахунків з позивачем за отриману продукцію не здійснив, внаслідок чого утворилась заборгованість перед позивачем, яка на день вирішення спору становить 3840,00 грн., що підтверджується актом звірки взаємних розрахунків підписаним позивачем станом на 01.01.10р. та довідкою позивача № 1594 від 29.03.11р.(а.с.17,25).
Відповідно до ч.1 і ч.2 ст.11 Цивільного кодексу України, цивільні права та обов'язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов'язки. Підставами виникнення цивільних прав та обов'язків, зокрема, є договори та інші правочини, інші юридичні факти.
Згідно статті 205 Цивільного кодексу України правочин може вчинятися усно або в письмовій формі. Сторони мають право обирати форму правочину, якщо інше не встановлено законом. Частиною 2 цієї статті передбачено, що правочин, для якого законом не встановлена обов'язкова письмова форма, вважається вчиненим, якщо поведінка сторін засвідчує їхню волю до настання відповідних правових наслідків.
У відповідності до ч.1 ст.173 Господарського кодексу України господарським визнається зобов'язання, що виникає між суб'єктом господарювання та іншим учасником (учасниками) відносин у сфері господарювання з підстав, передбачених цим Кодексом, в силу якого один суб'єкт (зобов'язана сторона, у тому числі боржник) зобов'язаний вчинити певну дію господарського чи управлінсько-господарського характеру на користь іншого суб'єкта (виконати роботу, передати майно, сплатити гроші, надати інформацію тощо), або утриматися від певних дій, а інший суб'єкт (управнена сторона, у тому числі кредитор) має право вимагати від зобов'язаної сторони виконання її обов'язку.
Статтею 174 Господарського кодексу України визначено, що господарські зобов'язання можуть виникати: безпосередньо із закону або іншого нормативно-правового акта, що регулює господарську діяльність; з господарського договору та інших угод, передбачених законом, а також з угод, не передбачених законом, але таких, які йому не суперечать..., а також внаслідок подій, з якими закон пов'язує настання правових наслідків у сфері господарювання.
Відповідно до ст.509 ЦК України, зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку.
Відповідно до ч.2 ст.530 ЦК України, якщо строк виконання обов'язку не встановлений або визначений моментом пред'явлення вимоги, кредитор має право вимагати його виконання у будь - який час. Боржник повинен виконати такий обов'язок у семиденний строк від дня пред'явлення вимоги, якщо обов'язок негайного виконання не випливає із договору або актів цивільного законодавства.
Претензію позивача від 16.02.10р. № 853 з вимогою оплатити поставлену продукцію - бруківку в сумі 3840,00 грн. відповідач, згідно даних позивача, залишив без задоволення (а.с.7).
Відповідно до ст.ст.525 і 526 ЦК України, зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться; одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
Відповідно до ч.1 ст.692 ЦК України покупець зобов'язаний оплатити товар після його прийняття або прийняття товаророзпорядчих документів на нього, якщо договором або актами цивільного законодавства не встановлений інший строк оплати товару.
Відповідно до ст.193 Господарського кодексу України, суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.
На день звернення з позовом до суду та на день вирішення спору, за даними позивача, відповідач своїх зобов'язань не виконав.
Стаття 610 Цивільного кодексу України визначає, що порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).
Відповідач позов не оспорив, доказів сплати боргу не подав.
Враховуючи викладене, господарський суд вважає позовні вимоги обгрунтованими, заявленими відповідно до чинного законодавства та такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі - з відповідача підлягає стягненню на користь позивача 3840 грн. боргу за поставлену продукцію - бруківку.
Судові витрати по сплаті державного мита та за інформаційно-технічне забезпечення судового процесу покладається на відповідача.
Керуючись ст.ст.49,82-85 ГПК України, господарський суд,-
ВИРІШИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з Приватного підприємства "Астрон", 13337, смт.Гришківці Бердичівського району Житомирської області, вул.Лісова 12, ідентифікаційний код 25307478:
- на користь державного підприємства "Підприємство Коростенської виправної колонії управління Державного департаменту України з питань виконання покарань у Житомирській області (№ 71), 11500, м.Коростень Житомирської області, вул.Білокоровичське шосе 4, ідентифікаційний код 08679994 - 3840 грн. боргу за поставлену продукцію - бруківку;
- в доход Державного бюджету України (п/р 31118095700002 ГУДКУ у Житомирській області, ЄДРПОУ 22062319, МФО 811039, код 22090200, отримувач УДК в м.Житомирі) - 102,00грн. державного мита;
- в доход Державного бюджету України (п/р 31217264700002 у ГУДКУ у Житомирській області, МФО 811039, ЄДРПОУ 22062319, отримувач УДК у м.Житомирі) - 236,00 грн. за інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.
Апеляційна скарга подається на рішення місцевого господарського суду протягом десяти днів з дня його оголошення. У разі якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину рішення, зазначений строк обчислюється з дня підписання рішення, оформленого відповідно до статті 84 Господарського процесуального кодексу України.
Повне рішення складено та підписано 29.03.11р.
Суддя Гансецький В.П.
Друк:: 5 прим.
1 - у справу,
2,3 - сторонам (рек. з повідомл. про вруч.),
4,5 - прокурору.
Суд | Господарський суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 29.03.2011 |
Оприлюднено | 01.04.2011 |
Номер документу | 14425621 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Житомирської області
Гансецький В.П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні