5019/363/11
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
33023 , м. Рівне, вул. Яворницького, 59
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
"01" березня 2011 р. Справа № 5019/363/11
За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «КСК-Інтертрейд»в особі Чернівецької філії «Скобун»
до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю «Арго-Р»
про стягнення 2642 грн. 53 коп.
Суддя Мамченко Ю. А.
Представники:
від позивача : представник не з'явився
від відповідача : представник не з'явився
Статті 20, 22, 91, 107 Господарського процесуального кодексу України роз'яснені.
Відводи з підстав, передбачених статтею 20 ГПК України, відсутні.
Протокол судового засідання складено відповідно до статті 811 ГПК України.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Товариство з обмеженою відповідальністю «КСК-Інтертрейд» в особі Чернівецької філії «Скобун»звернулось до господарського суду Рівненської області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Агро-Р»про стягнення 2286,52 грн. заборгованості за поставлений товар, 191,50 грн. пені, 34,54 грн. трьох відсотків річних та 129,97 грн. інфляційних втрат.
В судове засідання позивач не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, що стверджується наявним у матеріалах справи повідомленням про вручення поштового відправлення №3300106753320.
Відповідач у судове засідання не з'явився, відзиву на позовну заяву не подав, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, що стверджується наявним у матеріалах справи повідомленням про вручення поштового відправлення №3300106753339. Відповідач не повідомив суду причин неявки в судове засідання.
За таких обставин, керуючись ст.75 Господарського процесуального кодексу України суд вважає за можливе розглянути справу без участі представників сторін за наявними в ній матеріалами.
Вивчивши подані позивачем письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, місцевий господарський суд прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню частково.
При винесенні рішення суд
ВСТАНОВИВ
Чернівецька філія «Скобун»Товариства з обмеженою відповідальністю «КСК-Інтертрейд»є відокремленим структурним підрозділом Товариства з обмеженою відповідальністю «КСК-Інтертрейд»без статусу юридичної особи, предметом діяльності якої є оптова та роздрібна торгівля алкогольними та іншими напоями, винами, коньяками, горілкою на території Чернівецької області. Філія діє на підставі статуту Товариства з обмеженою відповідальністю «КСК-Інтертрейд»та довіреності виданої директором Товариства з обмеженою відповідальністю «КСК-Інтертрейд». Директор Філії укладає від імені та за дорученням Товариства з обмеженою відповідальністю «КСК-Інтертрейд»правочини на території діяльності філії, від імені Товариства з обмеженою відповідальністю «КСК-Інтертрейд»та на підставі відповідної довіреності вживає заходів досудового врегулювання спорів, підписує та подає позови, заяви, клопотання в разі виникнення спору, пов'язаного з діяльністю Філії на території її діяльності.
23.03.2010 року між Чернівецькою філією «Скобун»Товариства з обмеженою відповідальністю «КСК-Інтертрейд»(далі - Постачальник) та Товариством з обмеженою відповідальністю «Агро-Р»(далі - Покупець) укладено Договір поставки №21П (далі - Договір).
Відповідно до п.1.1 Договору Постачальник зобов'язується поставляти товари, а Покупець приймає у власність товари згідно зі специфікацією й оплачує їх вартість за ціною, що зазначається в специфікації. В накладних вказується найменування товару, його кількість, асортимент і ціна, не більша ніж у специфікації. Специфікації є невід'ємною частиною даного Договору.
Відповідно до п.1.4 Договору загальна сума договору складається з окремих сум операцій, проведених на виконання даного Договору згідно з накладними.
Відповідно до п.2.1 Договору Покупець проводить оплату з відтермінуванням протягом 30 календарних днів з моменту отримання товару.
Відповідно до п.5.2 Договору приймання товару щодо кількості проводиться за вагою чи кількістю одиниць товару, вказаних у накладних згідно з інструкцією про порядок приймання товарів по кількості №П-6.
На виконання умов договору Постачальник поставив Покупцю Товар на загальну суму 6134,10 грн., що підтверджується наявними у матеріалах справи копіями видаткових накладних (а.с.№12-15).
За отриманий товар відповідач розрахувався частково в розмірі 3847,58 грн.. На момент розгляду справи заборгованість відповідача за поставний товар становить 2286,52 грн., в матеріалах справи відсутні докази оплати заборгованості.
Відповідно до ст.526 ЦК України, зобов'язання має виконуватись належним чином, згідно із умовами договору та вимогами ЦК України, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що зазвичай ставляться.
Аналогічна норма міститься в Господарському кодексі України. Так, пункт 1 ст.193 ГК України зазначає, що суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог виконання зобов'язання відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.
Відповідно до ч.ч.1,2 ст.712 Цивільного кодексу України за договором поставки продавець (постачальник), який здійснює підприємницьку діяльність, зобов'язується передати у встановлений строк (строки) товар у власність покупця для використання його у підприємницькій діяльності або в інших цілях, не пов'язаних з особистим, сімейним, домашнім або іншим подібним використанням, а покупець зобов'язується прийняти товар і сплатити за нього певну грошову суму. До договору поставки застосовуються загальні положення про купівлю-продаж, якщо інше не встановлено договором, законом або не випливає з характеру відносин сторін.
Частина 1 статті 612 ЦК України передбачає, що боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов'язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.
Відповідно до ч.1 статті 230 ГК України штрафними санкціями у цьому Кодексі визнаються господарські санкції у вигляді грошової суми (неустойка, штраф, пеня), яку учасник господарських відносин зобов'язаний сплатити у разі порушення ним правил здійснення господарської діяльності, невиконання або неналежного виконання господарського зобов'язання.
Згідно ч.3 статті 549 ЦК України пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов'язання за кожен день прострочення виконання.
Відповідачем на суму боргу за період з 30.04.2010 року по 09.02.2011 року нараховано пеню в розмірі 191,50 грн..
Відповідно до положень ст.546 Цивільного кодексу України виконання зобов'язання може забезпечуватися неустойкою, порукою, гарантією, заставою, притриманням, завдатком.
Положеннями ст.547 ЦК України правочин щодо забезпечення виконання зобов'язання вчиняється у письмовій формі. Правочин щодо забезпечення виконання зобов'язання, вчинений із недодержанням письмової форми, є нікчемним.
Всупереч вищевказаному сторонами не дотримано вимоги щодо письмової форми забезпечення виконання зобов'язання у вигляді неустойки, а саме пені. Відтак позовна вимога про стягнення з відповідача пені в розмірі 181,50 грн. задоволенню не підлягає.
За порушення строків оплати, відповідно до ст.625 ЦК України, позивачем на суму боргу за період з 30.04.2010 року по 09.02.2011 року нараховано інфляційні втрати в розмірі 129,97 грн. та три відсотки річних в сумі 34,54 грн.. Розрахунок перевірено судом та визнано вірним.
Частина 2 статті 625 ЦК України передбачає, що боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
З огляду на зазначене суд дійшов висновку, що позовні вимоги про стягнення з відповідача 2286,52 грн. боргу, 34,54 грн. відсотків річних та 129,97 грн. інфляційних втрат є доведеними, обґрунтованими, відповідачем не спростовані, а відтак підлягають задоволенню з покладенням на відповідача витрат по сплаті держмита та витрат по оплаті інформаційно-технічних послуг по забезпеченню судового процесу пропорційно сумі задоволених позовних вимог.
Керуючись ст.ст. 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд
ВИРІШИВ:
1. Позов задоволити частково .
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю “АГРО-Р” (33000, м.Рівне, вул.Дворецька 93, код ЄДРПОУ 31299420) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "КСК-Інтертрейд" в особі Чернівецької філії (58018, Чернівецька обл., м.Чернівці, пров. Індустріальний, 5А, код ЄДРПОУ 35446114, р/р №2600487299 в Райффайзен банк "Аваль", МФО 380805) 2286,52 грн. боргу за поставлений товар, 34,54 грн. відсотків річних, 129,97 грн. інфляційних втрат, 93,86 грн. державного мита та витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу в розмірі 217,12 грн.. В задоволенні решти позовних вимог відмовити.
3. Видати наказ після набрання судовим рішенням законної сили.
Суддя Мамченко Ю. А.
Повний текст рішення суддею підписаний «09»березня 2011 року
Суд | Господарський суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 01.03.2011 |
Оприлюднено | 01.04.2011 |
Номер документу | 14427205 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Рівненської області
Мамченко Ю. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні