5020-345/2011
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ
ПОСТАНОВА
24 березня 2011 року справа № 5020-345/2011
За заявою Управління Пенсійного фонду України
в Ленінському районі м. Севастополя,
ідентифікаційний код 22274991
(вул. Карантинна, 16, кв. 56, м. Севастополь, 99008)
до Приватного підприємства „Ай-Даніль”,
ідентифікаційний код 24033085
(вул. Ген. Лебедя, 14, кв. 40, м. Севастополь, 99040)
про визнання відсутнього боржника банкрутом,
Суддя Головко В.О.,
За участю представників:
ініціюючий кредитор (УПФУ у Ленінському районі м. Севастополя) –Микитюк М.Б., головний спеціаліст юридичного сектору, довіреність № 1470/09-07 від 10.03.2011;
боржник (ПП „Ай-Даніль”) –явку уповноважених представників у судове засідання не забезпечив;
державний орган з питань банкрутства (Управління з питань банкрутства в АР Крим та м. Севастополі) –явку уповноважених представників у судове засідання не забезпечив.
Обставини справи:
10.03.2011 Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Севастополя звернулось до господарського суду м. Севастополя з заявою до Приватного підприємства „Ай-Даніль” про визнання відсутнього боржника банкрутом.
Ухвалою від 14.03.2011 заява прийнята до розгляду та порушено провадження у справі № 5020-345/2011; розгляд справи призначений на 24.03.2011.
У судове засідання 24.03.2011 представник боржника не з'явився, відзив на заяву про визнання його банкрутом не надав, про причини неявки суд не повідомив, хоча про дату, час та місце проведення судового засідання був повідомлений своєчасно та належним чином.
Представник Державного органу з питань банкрутства в судове засідання також не з'явився, про причини неявки суд не повідомив.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника ініціюючого кредитора, суд –
ВСТАНОВИВ:
Приватне підприємство „Ай-Даніль” зареєстровано Ленінською районною державною адміністрацією м. Севастополя 17.05.1996 за № 104/36, про що свідчить свідоцтво про державну реєстрацію (перереєстрацію) суб'єкта підприємницької діяльності –юридичної особи /арк. с. 7/.
Також, Приватне підприємство „Ай-Даніль” зареєстровано в якості платника страхових внесків на обов'язкове державне пенсійне страхування в Управлінні Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Севастополя.
Відповідно до частини першої статті 14, частини першої статті 15 Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” платниками страхових внесків є підприємства, установи і організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, об'єднання громадян, профспілки, політичні партії (у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ, організацій, об'єднань громадян, профспілок, політичних партій, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами), фізичні особи –суб'єкти підприємницької діяльності та інші особи (включаючи юридичних та фізичних осіб –суб'єктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент), які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру, –для осіб, зазначених у пунктах 1, 10, 15 статті 11 цього Закону.
Згідно з пунктом 6 частини другої статті 17 Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” страхувальники зобов'язані нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.
Відповідно до частини шостої статті 20 Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.
Частиною дев'ятою статті 106 Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” та п.п. 9.3, 9.3.5 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, яка затверджена постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 № 21-1 (далі –Інструкція), за порушення чинного законодавства на страхувальника накладаються фінансові санкції, зокрема, за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою або подання недостовірних відомостей, що використовуються в системі персоніфікованого обліку та іншої звітності, передбаченої законодавством, до органів Пенсійного фонду накладається штраф у розмірі 10 відсотків суми страхових внесків, які були сплачені або підлягали сплаті за відповідний звітний період, за кожний повний або неповний місяць затримки подання відомостей, звітності, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а в разі повторного протягом року такого порушення –у розмірі 20 відсотків зазначених сум та не менше 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
При цьому складається рішення за формою згідно з додатком 17 до Інструкції.
Підставою для прийняття відповідного рішення є акт про зазначене порушення, складений у довільній формі.
Пунктом 5.1.4 розділу 5 Інструкції встановлено, що нараховані страхові внески сплачуються не пізніше, ніж через 20 календарних днів з дня закінчення цього періоду.
За несвоєчасну сплату до органів Пенсійного фонду України страхових внесків застосовуються фінансові санкції залежно від строку затримки платежу в розмірі 10% своєчасно несплачених зазначених сум –у разі затримки їх сплати у строк до 30 календарних днів включно.
За несвоєчасне перерахування страхових внесків УПФУ у Ленінському районі м. Севастополя винесені:
1) рішення про застосування фінансової санкції № 392 від 04.04.2002 на суму 170,00 грн. за неподання розрахунку зобов'язання зі сплати збору на обов'язкове пенсійне страхування за IV квартал 2001 року (отримано боржником 10.04.2002) /арк. с. 13/.
2) рішення про застосування фінансової санкції № 393 від 04.04.2002 на суму 170,00 грн. за неподання розрахунку зобов'язання зі сплати збору на обов'язкове пенсійне страхування за січень 2002 року (отримано боржником 10.04.2002) /арк. с. 14/;
3) рішення про застосування фінансової санкції № 394 від 04.04.2002 на суму 170,00 грн. за неподання розрахунку зобов'язання зі сплати збору на обов'язкове пенсійне страхування за лютий 2002 року (отримано боржником 10.04.2002) /арк. с. 15/;
4) рішення про застосування фінансової санкції № 1133 від 10.12.2002 на суму 170,00 грн. за неподання розрахунку зобов'язання зі сплати збору на обов'язкове пенсійне страхування за жовтень 2002 року (отримано боржником 13.12.2002) /арк. с. 16/.
Загальна сума штрафних санкцій за вказаними рішеннями склала 680,00 грн.
На виконання вимог статті 106 Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, з урахуванням часткової сплати боржником суми штрафних санкцій, за юридичною адресою ПП „Ай-Даніль” була надіслана вимога про сплату недоїмки: № Ю-15У від 01.09.2009 на суму 670,25 грн. Вимога була повернена УПФУ у Ленінському районі м. Севастополя у зв'язку з закінченням терміну зберігання /арк. с. 5/; отже сума заборгованості підприємства в сумі 670,25 грн. є несплаченою.
Таким чином, заборгованість Приватного підприємства „Ай-Даніль” перед Управлінням Пенсійного фонду України у Ленінському районі м. Севастополя складає 670,25 грн. (за вимогою № Ю-15У від 01.09.2009).
В цілях примусового стягнення вказаної суми боргу вимога про сплату недоїмки була надіслана на примусове виконання до відділу Державної виконавчої служби Ленінського районного управління юстиції в м. Севастополі. 09.09.2010 ВДВС Ленінського РУЮ у м. Севастополі винесена постанова про повернення виконавчого документа стягувачеві /арк. с. 9/.
За інформацією, яка міститься в Управлінні статистики у м. Севастополі юридична адреса боржника: м. Севастополь, вул. Ген. Лебедя, 14, кв. 40.
Органом державної виконавчої служби був здійснений вихід за місцем фактичної реєстрації боржника, але ані підприємства, ані його органів управління, ані належного боржникові майна, підлягаючого опису та реалізації, за адресою, зазначеною у реєстраційних документах боржника, виявлене не було, про що державним виконавцем 01.09.2010 було складено акт /арк. с. 10/.
За даними Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Севастополя ПП „Ай-Даніль” остання податкова звітність надана 07.11.2008.
Статтею 7 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” унормовано, що заява про порушення справи про банкрутство подається боржником або кредитором у письмовій формі, підписується керівником боржника чи кредитора (іншою особою, повноваження якої визначені законодавством або установчими документами), громадянином –суб'єктом підприємницької діяльності (його представником) і повинна містити виклад обставин, які підтверджують неплатоспроможність боржника, з зазначенням суми боргових вимог кредиторів, а також строку їх виконання, розміру неустойки (штрафів, пені), реквізитів розрахункового документа про списання коштів з банківського або кореспондентського рахунку боржника та дату його прийняття банківською установою боржника до виконання. Заява кредитора повинна містити крім відомостей, передбачених частиною першою цієї статті, такі відомості: розмір вимог кредитора до боржника з зазначенням розміру неустойки (штрафу, пені), яка підлягає сплаті; виклад обставин, що підтверджують наявність зобов'язання боржника перед кредитором, з якого виникла вимога, а також строк його виконання.
Відповідно до пункту 10 статті 7 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” до заяви кредитора –органу державної податкової служби чи інших державних органів, які здійснюють контроль за правильністю та своєчасністю справляння страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, податків і зборів (обов'язкових платежів), додаються докази вжиття заходів до отримання заборгованості по обов'язкових платежах у встановленому законодавством порядку.
Згідно зі статтею 52 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” у разі, якщо громадянин-підприємець –боржник або керівні органи боржника –юридичної особи відсутні за її місцезнаходженням, або у разі ненадання боржником протягом року до органів державної податкової служби згідно із законодавством податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності, а також за наявності інших ознак, що свідчать про відсутність підприємницької діяльності боржника, заява про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника може бути подана кредитором незалежно від розміру його вимог до боржника та строку виконання зобов'язань.
Відповідно до п. 4.7 Рекомендації Президії Вищого господарського суду України від 04.06.2004 № 04-5/1193 „Про деякі питання практики застосування Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” у вирішенні питання про порушення провадження у справі про банкрутство відсутнього боржника згідно зі статтею 52 Закону, судам слід враховувати, що наявність хоча б однієї з ознак відсутнього боржника, передбачених частиною першою статті 52 Закону, є достатньою для порушення провадження у справі.
На підставі викладеного суд дійшов висновку про правомірність вимог ініціюючого кредитора про визнання Приватного підприємства „Ай-Даніль” банкрутом у порядку, передбаченому статтею 52 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.
Суд визнав за можливе заявлене клопотання ініціюючого кредитора про призначення ліквідатором боржника УПФУ в Ленінському районі м. Севастополя задовольнити.
Беручи до уваги викладене та керуючись статтями 22, 52 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, статтею 86 Господарського процесуального кодексу України, суд –
ПОСТАНОВИВ:
1. Приватне підприємство „Ай-Даніль” (ідентифікаційний код 24033085) визнати банкрутом.
2. Відкрити ліквідаційну процедуру у справі на три місяці.
3. Призначити ліквідатором боржника Управління Пенсійного фонду України у Ленінському районі м. Севастополя.
4. Зобов'язати ліквідатора здійснити заходи, передбачені статтями 32, 52 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”; після завершення ліквідаційної процедури в строк до 24.06.2011 надати суду на затвердження звіт та ліквідаційний баланс.
5. Копію постанови направити кредитору-ліквідатору, боржнику, Управлінню з питань банкрутства в АР Крим та м. Севастополя, державному реєстратору Ленінської районної державної адміністрації м. Севастополя, ВДВС Ленінського РУЮ в м. Севастополя, ДПІ в Ленінському районі м. Севастополя.
Суддя підпис В.О. Головко
Суд | Господарський суд м. Севастополя |
Дата ухвалення рішення | 24.03.2011 |
Оприлюднено | 01.04.2011 |
Номер документу | 14427308 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд м. Севастополя
Головко Валерія Олегівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні