9/110-АП-08
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
73000, м.Херсон, вул. Горького, 18
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"11" березня 2008 р. Справа № 9/110-АП-08
Господарський суд Херсонської області у складі судді Ребристої С. В. при секретарі Шевченко М.С., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу
за позовом Прокурора Великоолександрівського району Херсонської області в інтересах держави в особі Нововоронцовської міжрайонної державної податкової інспекції, смт. Нововоронцовка Херсонської області
до Селянського (фермерського) господарства "Стріла", смт. Велика Олександрівка Херсонської області
про стягнення 429,44 грн.
за участю прокурора Павленко І.В.
представників сторін:
від позивача - Попович О.В. старший державний податковий інспектор дов. № 118 від 22.01.2008 р.
від відповідача - не прибув
Суть спору: прокурор Великоолександрівського району Херсонської області в інтересах держави в особі Нововоронцовської міжрайонної державної податкової інспекції звернулася до суду з позовною заявою в якій просить стягнути з відповідача - селянського (фермерського) господарства "Стріла", заборгованість з фіксованого сільськогосподарського податку в сумі 429,44 грн.
Представник позивача та прокурор підтримали позовні вимоги в повному обсязі.
Відповідач у судове засідання по справі не прибув про причини неявки суд не повідомив, хоча судом вживалося всіх передбачених законом заходів щодо виклику відповідача у судове засідання по справі і він належним чином був повідомлений про дату, час та місце його проведення, що підтверджується поштовим повідомленням від 05.02.2008 р.
За таких обставин розгляд справи здійснюється за наявними в ній доказами, відповідно до положень ч.6 ст. 71 КАС України.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши представника позивача та прокурора, суд
в с т а н о в и в:
Селянське (фермерське) господарство "Стріла" є юридичною особою, зареєстроване Великоолександрівською райдержадміністрацією Херсонської області та взято на облік Нововоронцовською МДПІ. СФГ "Стріла" є платником фіксованого сільськогосподарського податку.
Відповідно до ст.5 Закону України "Про фіксований сільськогосподарський податок" від 03.04.2003р. № 659-IV платники податку самостійно визначають суму ФСП на поточний рік у порядку і розмірах, передбачених цим законом, і подають розрахунок органу державної податкової служби за місцем знаходження до 01 лютого поточного кожного року. Сплата податку проводиться щомісячно протягом тридцяти календарних днів, наступних за останнім календарним днем базового звітного місяця у розмірі третини суми податку, визначеної на кожний квартал. Стаття 6 Закону України "Про фіксований сільськогосподарський податок" від 03.04.2003р. № 659-IV зобов'язує платника ФСП перераховувати суми даного податку у встановлений Законом строк на відповідний розрахунковий рахунок місцевого бюджету за місцем розташування земельної ділянки, яка належить платнику.
Матеріали справи свідчать, що відповідач за результатами здійснення фінансово-господарської діяльності всупереч вимог Закону України "Про фіксований сільськогосподарський податок" не перераховує своєчасно і в повному обсязі належні суми податку.
Станом на 08.01.2008 р. відповідач має узгоджений податковий борг по фіксованому сільськогосподарському податку в сумі 429,44 грн., що підтверджується податковою декларацією орендної плати за земельні ділянки Державної і комунальної власності, податковим розрахунком фіксованого сільськогосподарського податку, довідкою про заборгованість, розрахунком заборгованості по фіксованому с/г податку (а.с. 5-6, 9-10, 13, 14).
Відповідно до положень ст. 1 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.2000р. №2181-ІІІ, податковим боргом визнається податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Положеннями ст. 67 Конституції України встановлено, що кожен зобов'язаний сплачуати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до п.1 ч.3 ст. 9 Закону України "Про систему оподаткування" від 25.06.1991р. №1251-ХІІ платник податків зобов'язаний сплачувати належні суми податків та зборів (обов'язкових платежів) в установлені законом строки.
Заявлена до стягнення по справі сума податкового боргу відповідачем станом на час вирішення спору в суді не сплачено.
Статус органів державної податкової служби, її функції, завдання та правові засади діяльності встановлено Законом України “Про державну податкову службу в Україні”.
Відповідно до ст. 2 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” завданням органів державної податкової служби є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством.
Згідно положень ч.1 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких грунтуються її вимоги та заперечення, відповідач жодних доказів суду не надав, в судове засідання по справі не прибув, про причини своєї неявки суд жодним чином не інформував.
Дослідивши матеріали справи суд дійшов висновку про обгрунтованість позовних вимог і визнав їх такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі в сумі 429,44 грн.
У судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частини постанови та повідомлено представника позивача та прокурора про час і місце виготовлення постанови суду в повному обсязі.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 71, 98, 158, 160-163, 167, п. 6 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суд
постановив:
1.Позов задовольнити повністю.
2.Стягнути з селянського (фермерського) господарства "Стріла" (74100, Херсонська область, смт. Велика Олександрівка, вул. Сергія Лазо, 5, код ЄДРПОУ 19231038) на користь Державного бюджету заборгованість з фіксованого сільськогосподарського податку в сумі 429,44 грн.
3.Постанову надіслати сторонам по справі та прокурору.
4.Виконавчий лист видати за заявою стягувача після набрання постановою законної сили.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано набирає законної сили після апеляційного розгляду справи.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України –з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя С.В. Ребриста
Постанову складено у повному обсязі 17 березня 2008 року.
Суд | Господарський суд Херсонської області |
Дата ухвалення рішення | 11.03.2008 |
Оприлюднено | 20.03.2008 |
Номер документу | 1450725 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Херсонської області
Ребриста С.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні