Постанова
від 30.03.2011 по справі 2а/0270/983/11
ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

 ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД


ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ  

30 березня 2011 р.                       м. Вінниця           Справа № 2а/0270/983/11

Вінницький окружний адміністративний суд в складі

Головуючого судді Воробйової Інни Анатоліївни,

розглянувши у порядку письмового провадження матеріали справи

за позовом: Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадківна виробництві та професійних захворювань у Жмеринському районі   

до:   Товариства з обмеженою відповідальністю "Жмеринська хутрова фабрика"   

про: стягнення заборгованості

ВСТАНОВИВ :

Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України  у Жмеринському районі Вінницької області звернулося до Вінницького окружного адміністративного суду з адміністративним позовом  про стягнення з  товариства з обмеженою відповідальністю "Жмеринська хутрова фабрика" 1145 грн. 24 коп. заборгованості  зі сплати страхових внесків.

Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем  несвоєчасно проводились перерахування   страхових внесків до Фонду, як наслідок, станом на  день звернення з позовом до суду  за ТОВ "Жмеринська хутрова фабрика" рахується заборгованість в сумі 1145 грн. 24 коп. У зв'язку з чим позивач  звернувся до суду щодо стягнення вказаної суми.

Позивач  в судове засідання не з'явився, при цьому подав клопотання  №19 від 28.03.2011 року (вх. № 8252)  про  розгляд справи  за відсутності  представника . Одночасно зазначив, що позовні вимоги підтримує у повному обсязі.

Відповідач в судове засідання не з'явився, про поважність причин неявки суд не повідомив. Про час розгляду справи повідомлявся завчасно та належним чином, про що свідчать поштові повідомлення (а.с. 13, 19).

Частиною 6 статті 128 КАС України передбачено, що якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Враховуючи  відсутність перешкод у розгляді справи та потреби у виклику свідків чи експерта, суд вважає за можливе розглянути справу в порядку письмового провадження.           При цьому, відповідно до положень статті 41 КАС України технічна фіксація судового процесу не здійснюється.

Дослідивши матеріали справи судом встановлено наступне.

Як вбачається з довідки  про включення до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України № 114 від 17.06.2003 року, товариство з обмеженою відповідальністю "Жмеринська хутрова фабрика" зареєстроване  Жмеринською міською радою та є юридичною особою (а.с. 7). У відповідності  із нормами Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку  на виробництві  та професійного захворювання, що спричинило втрату працездатності” відповідач є платником внесків до Фонду соціального страхування  від  нещасних  випадків на виробництві та професійних захворювань України.

Згідно розрахункової відомості про нарахування та перерахування страхових внесків та витрачання коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України за 2008 та дев'ять місяців 2010 року, станом на 01.02.2011 року за ТОВ "Жмеринська хутрова фабрика" рахується заборгованість в сумі 1145 грн.24 коп.

Дана заборгованість визначається як різниця між загальною сумою заборгованості станом  на 01.01.2011 року та сумою, яка вже знаходиться на примусовому виконанні згідно виконавчого листа Вінницького окружного  адміністративного суду №2-а-5781 від 03.07.2008 року.

Визначаючись  щодо позовних вимог  суд виходить з наступного.

Відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності”, страхування від нещасного випадку здійснюється Фондом соціального страхування від нещасних випадків –некомерційною самоврядною організацією, що діє на підставі статуту, який затверджується її правлінням.  

Відповідно до частини 2 статті 45 Закону України “Про  загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку  на виробництві  та професійного захворювання, що спричинило втрату працездатності” роботодавець як страхувальник зобов’язаний своєчасно та повністю сплачувати в установленому порядку страхові внески до Фонду соціального страхування від нещасних випадків.  

Стаття 47 вказаного Закону регулює питання страхових тарифів, розмірів та порядку здійснення страхових внесків до Фонду соціального страхування від нещасних випадків. Нею передбачено, що страхувальник здійснює страховий внесок у Фонд соціального страхування від нещасних випадків у порядку і строки, які визначаються страховиком.

На виконання вимог Закону постановою Правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 12 липня 2007 року №36 затверджено Інструкцію про порядок  перерахування, обліку та витрачання страхових  коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних  захворювань України.

Відповідно до пункту 4.12. вказаної Інструкції, страхові внески сплачуються страхувальниками - роботодавцями - в день одержання коштів на оплату праці в установах банків. Підприємства, які здійснюють виплату заробітної плати на поточні рахунки фізичних осіб в установах банків, сплачують страхові внески до Фонду в день перерахування коштів на особові рахунки.

Відповідно до пунктів 5.1., 5.2 й 5.6. Інструкції не внесені страхувальниками у встановлений строк страхові внески до Фонду вважаються недоїмкою і стягуються у порядку, передбаченому законодавством, з нарахуванням пені.

Пеня нараховується з сум недоїмки за кожний прострочений день і обчислюється виходячи з 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки (без урахування штрафів) за весь строк.

Пеня нараховується з наступного дня після одержання заробітної плати по день сплати недоїмки включно. Пеня на пеню не нараховується.

Недоїмка за платежами, не сплачена в установлений строк фізичними особами і суб'єктами підприємницької діяльності, які використовують працю найманих працівників, стягується за рішенням суду.

Стягнення пені за прострочення сплати страхового внеску до Фонду соціального страхування від нещасних випадків передбачено і статтею 52 Закону України “Про  загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку  на виробництві  та професійного захворювання, що спричинило втрату працездатності”.

Пунктом 5.8  Інструкції передбачено, що при стягненні недоїмки за платежами до Фонду строки давності не застосовуються. Сплата (погашення) пені здійснюється у такому ж порядку, що і недоїмка. У разі, коли страхувальник має несплачені суми недоїмки, пені і штрафних санкцій та здійснює сплату поточних сум страхових внесків, ці суми зараховуються шляхом перерозподілу такої сплаченої суми в рахунок сплати недоїмки, пені та штрафних санкцій у порядку календарної черговості їх виникнення.

В період, який перевірявся позивачем відносно правильності нарахування, цільового використання та сплати внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування з тимчасової втрати працездатності, відповідачем на рахунок Фонду  внески  сплачувались несвоєчасно.

В зв’язку з тим, що підприємство своєчасно не сплачувало страхові внески, утворилась заборгованість, що є недоїмкою.

Так, як зазначалось вище, згідно  розрахункової відомості  про нарахування  і перерахування страхових внесків та витрачання коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України за  2008 рік та 9 місяців 2010 року та з урахуванням часткового стягнення боргу  в примусовому порядку  заборгованість  до Фонду  складає  1145 грн. 24 коп.

Оскільки  відповідачем  порушено вимоги законодавства щодо своєчасної сплати внесків до Фонду соціального страхування  від нещасних випадків та професійних захворювань України, тому  несплачена  відповідачем недоїмка  підлягає стягненню.

В силу частини 2 статті 124 Конституції України юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі.

Відповідно до  статей 11, 71  КАС  України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення,  а суд згідно статті 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному,  повному та об’єктивному дослідженні.

Враховуючи, що вимоги позивача є обґрунтованими, відповідають дійсним обставинам та матеріалам справи, відповідачем не спростовані,  а отже підлягають  задоволенню в сумі 1145,24 грн.

Оскільки спір вирішено на користь суб’єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов’язаних із залученням свідків та проведенням судових  експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.   

Керуючись ст.ст. 70, 71, 79, 86, 94, 128, 158, 162, 163, 167, 255, 257  КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ :

Позов  задовольнити  повністю.

Стягнути  з  Товариства з обмеженою відповідальністю "Жмеринська хутрова фабрика" (вул. Магістральна, 67, м. Жмеринка, Вінницька обл., 23100, р/р №2600212853 в Райффайзен банк Аваль, м. Жмеринка, МФО 302247, ЄДРПОУ 32331056)  на  користь  відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Жмеринському районі ( вул. Леніна, 11, м. Жмеринка, Вінницька обл., 23100, р/р № 37171002000914 в УДК у Вінницькій області, МФО 802015, ЄДРПОУ 25937624) 1145 грн. 24 коп. (одну тисячу сто сорок п'ять грн. 24 коп.) заборгованості  зі сплати  страхових внесків.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 КАС України.

Відповідно до ст. 186 КАС України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя           Воробйова Інна Анатоліївна  

 

СудВінницький окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення30.03.2011
Оприлюднено07.04.2011
Номер документу14511703
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2а/0270/983/11

Ухвала від 05.07.2023

Адміністративне

Вінницький окружний адміністративний суд

Воробйова Інна Анатоліївна

Ухвала від 14.06.2023

Адміністративне

Вінницький окружний адміністративний суд

Воробйова Інна Анатоліївна

Ухвала від 25.05.2023

Адміністративне

Вінницький окружний адміністративний суд

Воробйова Інна Анатоліївна

Ухвала від 02.03.2011

Адміністративне

Вінницький окружний адміністративний суд

Воробйова Інна Анатоліївна

Постанова від 30.03.2011

Адміністративне

Вінницький окружний адміністративний суд

Воробйова Інна Анатоліївна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні