Постанова
від 01.04.2011 по справі 2а-1670/1186/11
ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

      

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01 квітня 2011 року

м. Полтава

Справа № 2а-1670/1186/11

Суддя Полтавського окружного адміністративного суду  Кукоба О.О., розглянувши в порядку скороченого провадження справу за адміністративним позовом Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України до Кредитної спілки "Полтава-Капітал" про стягнення штрафу, -

В С Т А Н О В И В:

Державна комісія з регулювання ринків фінансових послуг України звернулася до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Кредитної спілки "Полтава-Капітал" про стягнення штрафу.

В обґрунтування своїх вимог позивач посилався на те, що до відповідача за порушення вимог законодавства України про фінансові послуги застосовано штрафні санкції в сумі 680 грн., що підлягають стягненню в судовому порядку.

Копія ухвали про відкриття скороченого провадження направлялася на адресу відповідача, що внесена до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, однак поштове відправлення повернулося до суду з відміткою працівника пошти "адресат вибув".

Відповідно до частини одинадцятої статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України, розписку про одержання повістки (повістку у разі неможливості вручити її адресату чи відмови адресата її одержати) належить негайно повернути до адміністративного суду. У разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.

Враховуючи те, що відповідач повідомлений належним чином, а також те, що останнім ані заперечень, ані заяви про визнання позову до суду не було подано, суд дійшов висновку, що спір підлягає вирішенню на підставі наявних у матеріалах справи доказів, оскільки вони повно та всебічно висвітлюють обставини спірних правовідносин.    

Дослідивши матеріали справи, суд встановив наступні факти та відповідні до них правовідносини.

Працівниками Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України складено акт № 234/42/3-ап від 08.11.2010 року про порушення законодавства у сфері фінансових послуг КС "Полтава-Капітал", в якому зафіксовано порушення відповідачем вимог законодавства у сфері фінансових послуг, а саме: ст. 5 Закону України "Про кредитні спілки" в частині здійснення діяльності з порушенням вимог пункту 6.12 Положення про застосування Державною комісією з регулювання ринків фінансових послуг України заходів впливу, затвердженого  розпорядженням Держфінпослуг  від 13 листопада 2003 року № 125, в частині невиконання рішення про застосування заходів впливу після набрання ним чинності. Так, відповідачем не було виконано вимоги розпорядження про усунення порушень вимог законодавства про фінансові послуги від 25.06.2010 року № 174/42/3-Р.

Крім того, працівниками Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України складено акт № 235/42/3-ап від 08.11.2010 року про порушення законодавства у сфері фінансових послуг КС "Полтава-Капітал", в якому зафіксовано порушення відповідачем вимог законодавства у сфері фінансових послуг, а саме: п. 12 розділу 3 Положення про внесення інформації про кредитні спілки до Державного реєстру фінансових установ, затвердженого розпорядженням Держфінпослуг від 22.06.2004 року № 1099 щодо невиконання Спілкою зобов’язання протягом п’ятнадцяти робочих днів після виникнення змін та/або доповнень до інформації, яка міститься в документах, поданих для внесення інформації щодо кредитної спілки та/або її відокремлених підрозділів до Реєстру, надіслати до Держфінпослуг письмове повідомлення про ці зміни, згідно з додатком 2 до вказаного Положення і надати відповідні реєстраційні картки та документи, засвідчені підписом керівника та печаткою кредитної спілки, які підтверджують такі зміни та/або доповнення.

У зв’язку з виявленими порушеннями, на підставі вищезазначених актів перевірки та відповідно до ст. 40, 41 Закону України "Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг" контролюючим органом до КС "Полтава-Капітал" 16.11.2010 року було застосовано захід впливу у вигляді винесення постанов № 234/42/3-ап та № 235/42/3-ап про накладення штрафу за порушення вимог законодавства про фінансові послуги в розмірі 340 грн. за кожне з вказаних порушень.

Зазначені постанови було направлено на адресу відповідача, однак поштове відправлення повернулося до Держфінпослуг з відміткою працівника пошти "організація вибула".

Пунктом 1 Положення про Державну комісію з регулювання ринків фінансових послуг України, затвердженого постановою КМУ від 03.02.2010 року № 157 визначено, що Держфінпослуг є спеціально уповноваженим органом виконавчої влади у сфері регулювання ринків фінансових послуг у межах, визначених законодавством.

У відповідності до ст. 1 Закону України "Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг" від 12.07.2001 року № 2664-III (далі - Закон № 2664-III) до фінансових установ належать банки, кредитні спілки, ломбарди, лізингові компанії, довірчі товариства, страхові компанії, установи накопичувального пенсійного забезпечення, інвестиційні фонди і компанії та інші юридичні особи, виключним видом діяльності яких є надання фінансових послуг, а у випадках, прямо визначених законом, - інші послуги (операції), пов'язані з наданням фінансових послуг.

Кредитна спілка "Полтава-Капітал" набула статусу фінансової установи шляхом внесення відомостей про неї до Державного реєстру фінансових установ, що ведеться Держфінпослуг.

Згідно з ч. 1 ст. 39 Закону № 2664-III у разі порушення законів та інших нормативно-правових актів, що регулюють діяльність з надання фінансових послуг, Уповноважений орган застосовує заходи впливу відповідно до закону.

Види заходів впливу передбачено ст. 40 Закону № 2664-III. Так, відповідно до п. 3 ч. 1 вказаної статті Уповноважений орган може накладати штрафи в розмірах, передбачених статтями 41 і 43 цього Закону.

Порядок застосування Держфінпослуг штрафів за порушення вимог законодавства про фінансові послуги передбачено у Положенні про застосування Державною комісією з регулювання ринків фінансових послуг України заходів впливу, затвердженого розпорядженням Держфінпослуг  від 13 листопада 2003 року № 125 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 03.12.2003 року за № 1115/8436, а їх розмір визначено ст. 41 Закону № 2664-III.

У відповідності до п. 2, 3 ст. 41 Закону № 2664-III Уповноважений орган застосовує до суб'єктів підприємницької діяльності штрафні санкції:

-  за ненадання, несвоєчасне надання або надання завідомо недостовірної інформації - у розмірі до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, але не більше одного відсотка від розміру статутного (пайового) капіталу юридичної особи - суб'єкта підприємницької діяльності, що вчинила правопорушення;

-  за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання розпоряджень, рішень Уповноваженого органу про усунення порушень щодо надання фінансових послуг - у розмірі до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, але не більше одного відсотка від розміру статутного (пайового) капіталу юридичної особи - суб'єкта підприємницької діяльності, що вчинила правопорушення.

Частиною 3 вказаної статті встановлено, що штрафи, накладені Уповноваженим органом, стягуються у судовому порядку.

Враховуючи вищезазначене, а також те, що відповідач постанов про накладення штрафу до суду не оскаржив, штраф в розмірі 680 грн. в добровільному порядку до Державного бюджету України не сплатив, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

У відповідності до частини 1 статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України постанови суду, прийняті в порядку скороченого провадження, виконуються негайно.

На підставі викладеного, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-162, 183-2, 256  Кодексу адміністративного судочинства України, -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України до Кредитної спілки "Полтава-Капітал" про стягнення штрафу задовольнити.

Стягнути з Кредитної спілки "Полтава-Капітал" (код ЄДРПОУ 33714882) до Державного бюджету України суму штрафу в розмірі 680 грн. (шістсот вісімдесят гривень).

Постанова підлягає негайному виконанню.

          Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії постанови з одночасним поданням її копії до суду апеляційної інстанції.     

          Суддя                                                                                О.О. Кукоба

СудПолтавський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення01.04.2011
Оприлюднено04.04.2011
Номер документу14525668
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2а-1670/1186/11

Ухвала від 14.02.2011

Адміністративне

Полтавський окружний адміністративний суд

О.О. Кукоба

Постанова від 01.04.2011

Адміністративне

Полтавський окружний адміністративний суд

О.О. Кукоба

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні