18/794/11
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
36000, м. Полтава, вул.Зигіна, 1, тел. (0532) 610-421, факс (05322) 2-18-60, E-mail inbox@pl.arbitr.gov.ua
У Х В А Л А
24.03.2011 Справа № 18/794/11
Суддя Білоусов Сергій Миколайович, розглянувши матеріали по заяві Науково-виробничого підприємства з обмеженою відповідальністю "Фірма Сігма", вул. Довженка, 2Е, м.Полтава, 36002, код ЄДРПОУ 13929163 про визнання банкрутом
ВСТАНОВИВ:
заявник - Науково-виробниче підприємство з обмеженою відповідальністю "Фірма Сігма" звернувся до суду з заявою (вх. №943/11 від 21.03.2011 р.) за підписом ліквідатора Плеханова І.О. про порушення справи про банкрутство відповідно до вимог ст. 51 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", яка визначає особливості застосування процедури банкрутства до боржника, що ліквідується власником.
Вищезазначена заява подана без додержання вимог ст.ст. 7, 51 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", а саме:
ст. 51 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (далі по тексту - Закон № 2343) вказує, що в разі якщо вартості майна боржника - юридичної особи, щодо якого прийнято рішення про ліквідацію, недостатньо для задоволення вимог кредиторів, така юридична особа ліквідується в порядку, передбаченому цим Законом. У разі виявлення зазначених обставин ліквідатор (ліквідаційна комісія) зобов'язані звернутися до господарський суду із заявою про порушення справи про банкрутство такої юридичної особи.
Системний аналіз вимог ст.ст.105, ч.1 ст. 110. ч.3 ст.110 , ч.1 ст.111 Цивільного Кодексу України та ч.5 ст. 60 Господарського Кодексу України дає підстави стверджувати про необхідні передумови для звернення із заявою про порушення провадження у справі про банкрутство боржника в порядку статті 51 Закону № 2343, які полягають у наступному:
- оцінка вартості наявного майна боржника,
- публікація оголошення згідно з вимогами статті 105 ЦК України, з метою виявлення кредиторів та встановлення повного обсягу кредиторської заборгованості,
- повідомлення органу державної податкової служби про ліквідацію підприємства та складання проміжного ліквідаційного балансу, який затверджується учасниками юридичної особи або органом, який прийняв рішення про ліквідацію.
Крім того, звернення до суду з такою заявою можливо лише після закінчення строку, передбаченого статтею 105 ЦК України, а саме цей строк не може становити менше двох місяців з дня публікації повідомлення про припинення юридичної особи.
Відповідної правової позиції дотримується Верховний Суд України, зокрема в постанові від 10.06.2008 р. у справі № 15/682-б.
Дотримання визначених вимог та сукупність вказаних дій із залученням доказів їх проведення є передумовою для звернення ліквідатора (ліквідаційної комісії) із заявою про порушення справи про банкрутство в порядку ст. 51 Закону № 2343.
До заяви Науково-виробничого підприємства з обмеженою відповідальністю "Фірма Сігма" не додані :
- оцінка наявного майна боржника (або документальні докази відсутності майнових активів: довідки ДАІ, БТІ, Держтехнагляду, Управління земельних ресурсів, тощо...).
Крім того, згідно п.3, п.7 Інструкції по інвентаризації основних засобів, нематеріальних активів, товарно-матеріальних цінностей, грошових коштів і документів та розрахунків, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 11.08.1994 р. № 69 ( із наступними змінами і доповненнями), передбачено обов"язковість проведення інвентаризації у разі ліквідації підприємства з метою фактичного виявлення наявних у боржника основних фондів, нематеріальних активів, товарно-матеріальних цінностей, коштів, цінних паперів та інших грошових документів, майна, а також з метою встановлення лишку або нестачі вказаних цінностей.
Основними завданнями інвентаризації є, зокрема: перевірка реальності вартості зарахованих на баланс основних фондів, нематеріальних активів, товарно - матеріальних цінностей, цінних паперів і фінансових вкладень, сум грошей у касах, на розрахунковому, валютному та інших рахунках в установах банків, грошей у дорозі, дебіторської і кредиторської заборгованості, тощо…( п.7 Інструкції).
Для цього ліквідаційною комісією (ліквідатором) на виконання вимог п.12 Порядку подання фінансової звітності, затвердженого постановою КМ України від 28.02.2000 р. № 419 (із наступними змінами і доповненнями) повинно бути прийнято рішення про проведення інвентаризації основних засобів, товарно-матеріальних цінностей, грошових коштів, нематеріальних активів, кредиторської та дебіторської заборгованості та створено інвентаризаційну комісію, за результатами проведення якої ліквідатором обов"язково складаються відповідні інвентаризаційні описи, актуальні відомості з яких відображаються в бухгалтерському обліку боржника.
До заяви Науково-виробничого підприємства з обмеженою відповідальністю "Фірма Сігма" не додані:
- документальні докази проведення інвентаризації основних засобів, товарно-матеріальних цінностей, грошових коштів, нематеріальних активів, кредиторської та дебіторської заборгованості.
Ліквідатором до заяви:
- не додано доказів вжиття необхідних заходів стягнення дебіторської заборгованості. В тексті заяви лише міститься посилання на розмір дебіторської заборгованості, при цьому перелік дебіторів не наведений і не додані рішення суду про відмову у задоволенні позовів про стягнення дебіторської заборгованості.
Крім того, в матеріалах заяви відсутні відомості про розгляд ліквідатором Науково-виробничого підприємства з обмеженою відповідальністю "Фірма Сігма" вимог кредиторів, які зазначені в реєстрі вимог кредиторів, зокрема прийняття рішення про їх визнання чи відхилення, та докази повідомлення кредиторів про результати розгляду їх заяв.
Виходячи з викладеного, керуючись ст. 9 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” суд, -
УХВАЛИВ:
Повернути заяву про порушення справи про банкрутство заявнику - Науково-виробничого підприємства з обмеженою відповідальністю "Фірма Сігма" (вул. Довженка, 2Е, м.Полтава, 36002, код ЄДРПОУ 13929163).
Додаток: заява та додані до неї матеріали.
Суддя С.М. Білоусов
Роз'яснити заявнику, що повернення заяви про порушення справи про банкрутство не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду після усунення допущеного порушення.
Суд | Господарський суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 24.03.2011 |
Оприлюднено | 06.04.2011 |
Номер документу | 14565858 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Полтавської області
Білоусов С. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні