Ухвала
від 29.03.2011 по справі 5023/163/11
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

5023/163/11

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,  

тел. приймальня (057) 705-14-50, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41


УХВАЛА

"29" березня 2011 р.                                                              Справа № 5023/163/11

вх. № 163/11

Суддя господарського суду Усатий В.О.

при секретарі судового засідання Мазуренко А.О.

За участю:

представника ініціюючого кредитора - не з"явився

представника  боржника - не з"явився

Розглянувши справу

за заявою ДПІ у Орджонікідзевському районі м. Харкова

до ПП "Васп", м. Харків

про визнання банкрутом  

ВСТАНОВИВ:

 Кредитор – ДПІ у Орджонікідзевському районі Харківської області  звернувся до суду з заявою про визнання боржника банкрутом на тій підставі, що протягом більш ніж трьох місяців з дня узгодження податкових зобов'язань,  боржник не виконав свій обов'язок по сплаті податків та зборів (обов'язкових платежів) до бюджету України в рахунок чого виник податковий борг на  суму  3103345,10 грн.

В судове засідання 24.01.2011 р.  боржник не з"явився,  витребуваних документів не надав.

Представник ініціюючого кредитора з"явився, проте витребуваних документів  не надав, а також не представив кандидатуру арбітражного  керуючого  для призначення  розпорядником майна.

Враховуючи нез"явлення боржника та необхідність отримання витребуваних документів, суд  відклав розгляд справи на 15.02.2011 р.

В судове засідання 15.02.2011 р.  боржник не з"явився,  витребуваних документів не надав.

Представник ініціюючого кредитора з"явився, проте витребуваних документів  не надав.

Присутній у судовому засіданні арбітражний керуючий Шершень Ю.С. надав  заяву  на участь у даній  справі  в якості розпорядника майна боржника  та сповістив суд, що порушень законодавства при виконанні обов'язків арбітражного керуючого і порушень строків подання інформації за час виконання своїх обов'язків він не має. Він не є особою, яка згідно з Законом України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” є заінтересованою, раніше не здійснював управління боржником, не є особою якій заборонено здійснювати цей вид підприємницької діяльності або займати керівні посади, не має судимості за вчинення корисливих злочинів.

Враховуючи нез"явлення боржника та необхідність отримання витребуваних документів, суд  відклав  розгляд справи на 29.03.2011 р.  та зобов"язав ініціюючого кредитора   надати суду   довідку ЄДРПОУ кредитора та боржника  станом на день розгляду справи,   витяг щодо боржника  з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців (від державного реєстратора) з даними про повне найменування, код та місцезнаходження боржника, наявність чи відсутність його за місцезнаходженням, про статус відомостей про юридичну особу та стан юридичної особи та  докази вжиття заходів для отримання заборгованості по обов"язкових платежах у встановленому законодавством порядку.

В  судове засідання 29.03.2011 р. представник ініціюючого кредитора не з"явився та витребуваних документів знов не надав.

В судовому засіданні 29.03.2011 р. розглянувши матеріали справи, суд констатує, що ухвалами суду від  12.01.2011 р., 24.01.2011 р. 15.02.2011 р.  ініціюючого кредитора  зобов"язувалося надати суду відповідні документи, в тому числі   довідку ЄДРПОУ кредитора та боржника  станом на день розгляду справи,   витяг щодо боржника  з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців (від державного реєстратора) з даними про повне найменування, код та місцезнаходження боржника, наявність чи відсутність його за місцезнаходженням, про статус відомостей про юридичну особу та стан юридичної особи,  рішення начальника податкової інспекції  про стягнення  коштів та продаж інших активів  боржника в рахунок погашення його податкового  боргу, довідку статистики на день розгляду справи, довідку про залишок коштів на рахунках боржника та  докази вжиття заходів для отримання заборгованості по обов"язкових платежах у встановленому законодавством порядку,  проте  зазначені документи суду так і не були представлені.

Відповідно до ч.1 ст.5 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", провадження  у  справах  про  банкрутство  регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України,  іншими законодавчими актами України.

Відповідно  ст. 4-1 ГПК України, господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку провадження, передбаченого цим кодексом, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.

Відповідно до ст. 32 ГПК України,   доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі  яких господарський   суд   у  визначеному  законом  порядку  встановлює наявність  чи  відсутність  обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.

Згідно ст. 33 ГПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

Суд зазначає, що ініціюючому кредитору  були створені належні умови для надання усіх необхідних доказів, надано достатньо часу для підготовки до судових засідань та представлення витребуваних документів, однак, витребуваних документів, необхідних для прийняття відповідного рішення по цій справі  ініціюючим кредитором  не представлено.

Крім того, відповідно  до  ч.1 ст.11 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом",   підготовче засідання  має відбутися не пізніше ніж на тридцятий день з дня прийняття заяви про порушення справи про банкрутство.  

Відповідно до ч.3 ст.6 Закону, справа  про  банкрутство порушується господарським судом, якщо  безспірні  вимоги кредитора (кредиторів) до боржника сукупно складають не менше трьохсот мінімальних розмірів заробітної плати, які не були задоволені  боржником  протягом  трьох  місяців  після встановленого  для  їх погашення строку,  якщо інше не передбачено цим Законом.

Згідно ст.1 Закону, безспірні вимоги  кредиторів  -  вимоги  кредиторів,  визнані боржником,  інші  вимоги  кредиторів,   підтверджені   виконавчими документами чи розрахунковими документами,  за якими відповідно до законодавства здійснюється списання коштів з рахунків боржника.

Відповідно до ч.7 ст..7 Закону, заява   кредитора   повинна   містити   крім   відомостей, передбачених частиною першою цієї статті, такі відомості:   розмір вимог кредитора  до  боржника  з  зазначенням  розміру неустойки (штрафу, пені), яка підлягає сплаті;  виклад обставин,   що  підтверджують  наявність  зобов'язання боржника перед кредитором,  з якого виникла вимога,  а також строк його виконання; докази того,  що  сума  підтверджених  вимог перевищує суму в триста  мінімальних  розмірів  заробітної  плати,  якщо  інше   не передбачено цим Законом;  докази обгрунтованості вимог кредитора; інші обставини, на яких грунтується заява кредитора.

Відповідно до ч.8 ст.7 Закону, до заяви кредитора додаються відповідні документи:  рішення  суду,  господарського  суду,  які  розглядали вимоги кредитора до боржника; копія неоплаченого   розрахункового   документа,   за    яким відповідно   до   законодавства  здійснюється  списання  коштів  з рахунків боржника, з підтвердженням банківською установою боржника про  прийняття  цього  документа  до виконання із зазначенням дати прийняття,  виконавчі документи (виконавчий лист, виконавчий напис нотаріуса  тощо)  чи  інші  документи,  які підтверджують визнання боржником вимог кредиторів;      докази того,  що вартість предмета застави є недостатньою для повного  задоволення  вимоги,  забезпеченої заставою у разі,  якщо єдина підтверджена вимога кредитора, який подає заяву, забезпечена активами боржника.  

Відповідно до ч.10 ст.7  Закону,  до  заяви кредитора - органу державної податкової служби чи   інших   державних   органів,   які   здійснюють  контроль  за правильністю   та   своєчасністю   справляння  єдиного  внеску  на загальнообов'язкове  державне  соціальне  страхування,  податків і зборів (обов'язкових платежів), додаються докази вжиття заходів до отримання  заборгованості по обов'язкових платежах у встановленому законодавством  порядку.

Відповідно до  ч.5 ст.81 ГПК України, господарський суд залишає позов без розгляду, якщо   позивач  без  поважних  причин  не   подав    витребувані господарським  судом матеріали, необхідні для вирішення спору, або представник  позивача  не  з'явився  на   виклик    у    засідання  господарського  суду  і  його  нез'явлення  перешкоджає  вирішенню спору.

Таким чином, враховуючи, що ініціюючий кредитор без поважних на те причин та документальних обгрунтувань не представив  витребуваних  судом  документів, чим затягує процес, а також приймаючи до уваги  обмеженість  строку  для проведення підготовчого засідання та  виходячи з того, що зазначені докази є необхідними для подальшого розгляду справи, суд залишає без розгляду  заяву ініціюючого кредитора про визнання   згідно п. 5 ст. 81 ГПК України.

Керуючись  ст.4-1, п.5 ст.81, ст.86 ГПК України, ст.ст.1,6, 7, Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом"

УХВАЛИВ:

 Заяву ДПІ у Орджонікідзевському районі Харківської області    про визнання банкрутом ПП "Васп" (код 34862792)  залишити  без розгляду.

Скасувати дію мораторію на задоволення вимог кредиторів, введеного  ухвалою суду  12.01.2011 р.

Дану ухвалу направити ініціюючому кредитору, боржнику,  державному органу з питань з банкрутства, державному реєстратору,  ВДВС головного управління юстиції в Харківській області.

Суддя                                                                                            Усатий В.О. 

СудГосподарський суд Харківської області
Дата ухвалення рішення29.03.2011
Оприлюднено08.04.2011
Номер документу14632650
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —5023/163/11

Ухвала від 29.03.2011

Господарське

Господарський суд Харківської області

Усатий В.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні