244/2-2006
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
Київської області
01032, м. Київ - 32, вул. Комінтерну, 16тел. 230-31-77
ПОСТАНОВА
Іменем України
"05" вересня 2006 р. Справа № 244/2-2006
Суддя господарського суду Київської області Шевчук С.Р., розглянувши справу
За позовомУправління Пенсійного фонду у Києво-Святошинському районі, м. Вишневе
до Відкритого акціонерного товариства «Деффа», м. Вишневе
про стягнення 3 221,09 грн.
секретар судового засідання: Гулам А.Р.
за участю представників:
від позивачаБабічев О.М.-довіреність №5879/04 від 04.09.2006 р.
від відповідачане з'явився
Обставини справи:
Управлінням Пенсійного фонду України у Києво-Святошинському районі 07.08.2006 р. заявлено позов про стягнення з Відкритого акціонерного товариства «Деффа», 3 221,09 грн. заборгованості по сплаті страхових внесків на загальнообов‘язкове державне пенсійне страхування.
Ухвалою господарського суду Київської області від 14.08.06р. відкрито провадження у даній адміністративній справі.
Враховуючи, що представник відповідача в судове засідання не з'явився, відзиву на позовну заяву не надав, хоча про день, час і місце розгляду справи був повідомлений належним чином ухвалою суду, справа відповідно до частини 4 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України розглядається за наявними в ній матеріалами, без участі представника відповідача.
Розглянувши матеріали справи та заслухавши пояснення представника позивача, суд,
встановив:
Згідно приписів статті 1 Закону України „Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування” № 400/97-ВР від 26.06.1997 р. (із змінами та доповненнями), платниками збору на обов'язкове державне пенсійне страхування є суб'єкти підприємницької діяльності незалежно від форм власності, їх об'єднання, бюджетні, громадські та інші установи та організації, об'єднання громадян та інші юридичні особи, а також фізичні особи-суб'єкти підприємницької діяльності, які використовують працю найманих працівників.
Відповідно до вимог статті 3 вказаного Закону, збір на обов'язкове державне пенсійне страхування платники збору сплачують до Пенсійного фонду України в порядку, визначеному законодавством України.
Згідно статті 17 Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” № 1058-IV від 09.07.2003 р. (із доповненням), страхувальник (роботодавець та інші особи, які відповідно до цього Закону сплачують страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування) зобов'язаний нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.
Відповідно вимог статті 20 Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” № 1058 , страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.
Відповідно до підпункту 7 пункту 5 Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого Указом Президента України від 01.03.2001 N 121/2001, Пенсійний фонд має право стягувати з платників страхових внесків несплачені суми страхових внесків.
Абзацом 8 частини третьої статті 106 Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” передбачено право органу Пенсійного фонду на звернення до суду чи господарського суду з позовом про стягнення недоїмки.
Заборгованість відповідача–Відкритого акціонерного товариства «Деффа»у розмірі 3 221,09 грн. підтверджується наявною в матеріалах справи копією розрахунку суми страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті за червень 2006 р., розрахунком суми боргу та картками особового рахунку страхувальника юридичної особи –Відкритого акціонерного товариства «Деффа».
Відповідно до п.8.3 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов‘язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, позивачем було направлено відповідачу вимогу від 28.07.2006р. № Ю-5 про необхідність сплатити заборгованість по страхових внесках на загальнообов‘язкове державне пенсійне страхування.
Згідно ст. 106 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»страхувальник у разі незгоди з розрахунком суми недоїмки, зазначеної у вимозі або винесеному рішенні про нарахування штрафної санкції та пені, узгоджує її з органами Пенсійного фонду в порядку, встановленому правлінням Пенсійного фонду, а в разі неузгодження вимоги або рішення із органами Пенсійного фонду має право на оскарження вимоги або рішення в судовому порядку.
Зазначена вимога відповідачем не оскаржувалась.
В порушення вимог пункту 3 статті 106 Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” відповідач не погасив заборгованість протягом 10 робочих днів із дня одержання вимоги , суду доказів сплати заборгованості не подав.
Враховуючи викладені норми чинного законодавства та всебічно розглянувши матеріали справи, господарський суд дійшов висновку про правомірність заявлених позовних вимог, і відповідно позов підлягає задоволенню в повному розмірі.
Судові витрати розподіляються відповідно до ч. 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України.
Враховуючи наведене, керуючись статтею 124 Конституції України, статтями 71, 94, 158 –163, Кодексу адміністративного судочинства України, господарський суд
постановив:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Відкритого акціонерного товариства «Деффа» (08132, Київська обл., Києво-Святошинський р-н, м. Вишневе, вул. Київська, 4, код ЄДРПОУ 00310396) на користь Управління Пенсійного фонду України у Києво-Святошинському районі (08132, Київська обл., Києво-Святошинський р-н, м. Вишневе, вул. Святошинська, 50, р/р 256093121013 в ГУ Ощадбанку по м. Києву та Київській області, МФО 32266, код ЄДРПОУ 20591865) –3 221 (три тисячі двісті двадцять одна) грн. 09 коп. заборгованості.
Постанова суду може бути оскаржена до Київського міжобласного апеляційного господарського суду через господарський суд Київської області шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду протягом десяти днів з дня складення у повному обсязі та наступної подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на постанову суду може бути подана без подання заяви про апеляційне оскарження постанови суду, якщо скарга подається протягом десяти днів з дня складення постанови у повному обсязі.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення 10-денного строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у 20-ти денний строк після подання заяви, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги у встановлений строк постанова суду набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду скарги і залишення її без задоволення, а постанови суду - без змін.
Суддя Шевчук С.Р.
Суд | Господарський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 05.09.2006 |
Оприлюднено | 23.08.2007 |
Номер документу | 146391 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Київської області
Шевчук С.Р.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні