34/17-305-2011
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"28" березня 2011 р.Справа № 34/17-305-2011
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «СІНЕРГІЯ ПЛЮС»
до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю «АЛІСА ПЛЮС»
про стягнення 19500грн.
Суддя Фаєр Ю.Г.
В судовому засіданні приймали участь представники
від позивача: не з'явилися.;
від відповідача: не з'явилися.
СУТЬ СПОРУ: Позивач, Товариство з обмеженою відповідальністю «СІНЕРГІЯ ПЛЮС», звернувся до господарського суду Одеської області з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю «АЛІСА ПЛЮС» про стягнення заборгованості за договором поставки від 02.11.09р. №389 у сумі 19500грн.
Ухвалою господарського суду Одеської області від 31.01.11р. позовну заяву прийнято до розгляду та порушено провадження у справі №34/17-305-2011.
Відповідач, належним чином повідомлений про дату та час судових засідань згідно наявних в матеріалах справи поштових повідомлень, в судові засідання не з'являвся, відзив на позов та витребувані судом документи не надав.
Справа розглядається за наявними в ній матеріалами в порядку ст.75 Господарського процесуального кодексу України.
Розглянувши матеріали справи, суд встановив.
02.11.2009р. між товариством з обмеженою відповідальністю «СІНЕРГІЯ ПЛЮС» (постачальник) та Товариством з обмеженою відповідальністю «АЛІСА ПЛЮС» (покупець) укладено договір поставки №389, відповідно до умов якого постачальник зобов'язується здійснити поставку, а покупець - прийняти та своєчасно сплатити вартість крабових паличок –емітація з сурими, крабового м'яса, креветки, які знаходяться у глибокій заморозці, а також інших продуктів харчування, які знаходяться у глибокій заморозці або є охолодженими (товар).
Найменування, сорт, кількість, ціна та інші індивідуально визначені відомості про товар визначаються у товарних накладних, які є невід'ємною частиною цього договору (п.1.2. договору).
Згідно п.1.3. даного договору право власності на товар переходить від постачальника до покупця після отримання останнім товару та підписання накладної уповноваженими на ц особами з боку покупця та скріплення накладної печаткою покупця.
Відповідно до п.1.4. вказаного договору підписанням цього договору сторонни свідчать, що особи які підписують товарні накладні, уповноважені на це належним чином та їх підписи є достатнім доказом отримання товару.
Загальна вартість цього договору складається з сум усіх товарів одержаних по товарним накладним (п.1.5. зазначеного договору).
Пунктом 2.1. цього договору визначено, що поставка товару проводиться транспортом однієї з сторін за попередньою заявкою покупця, яка може бути викладена як у письмовій, так і в усній формі та передана представникові постачальника за 3 дні до поставки. Строки поставок відповідають датам, які визначені у товарних накладних, які є невід'ємною частиною цього договору.
За п.2.2. договору умови поставки –FCA –магазин (склад) покупця. Завантаження товару здійснюється силами та за рахунок постачальника (п.2.3. договору).
Розвантаження та прийом товару у місці поставки здійснюється силами та за рахунок покупця (п.2.4. договору).
Згідно п.2.6. вказаного договору визначено, що товар вважаєтьсч поставленим постачальником та прийнятим покупцем з моменту підпису про це уповноваженої особи останнього у товаросупроводжувальних документах постачальника. Підпис уповноваженої особи засвідчується печаткою чи строчковим штампом покупця. Покупець, підписання даного договору підтверджує, що особи, що розписуються в товарних накладних, належним чином уповноважені на прийняття товару від постачальника, і їх підпис, засвідчений печаткою чи штампом покупця, є достатнім доказом отримання товару від постачальника.
Вартість товару та порядок розрахунків визначені розділом 3 даного договору.
Відповідно до п.3.1. вказаного договору вартість товару визначається постачальником у гривнях, включає вартість тари, упаковки, суми податку на додану вартість.
Сплата вартості товару проводиться шляхом безготівкового (за банківським переказом) розрахунку. Факт сплати покупцем вартості товару підтверджується банківським витягом з банку постачальника про надходження коштів на розрахунковий рахунок останнього (п.3.2. договору).
Згідно п.3.3. зазначеного договору термін сплати вартості товару не повинен перевищувати 14 календарних днів з моменту поставки, визначеного у п.2.6. цього договору.
За пунктом 3.5. названого договору за результатами кожного місяця постачальник готує акти звірки взаєморозрахунків та направляє їх покупцю до 5 числа наступного місяця. Покупець повинен протягом 1 тижня з моменту отримання акту звірки підписати його та надіслати постачальнику, чи заявити письмові мотивовані зауваження.
Розділом 4 даного договору визначенв якість, упаковка та маркування товару.
Відповідальність сторін визначена розділом 5 цього договору.
Згідно п.6.1. вказаного договору цей договір вступає в силу з моменту його підписання уповноваженими представниками сторін і діє до 31.12.2010р., а у частині оплати поставленного товару і відповідальності за прострочення оплати вартості поставленного товару, - до повного погашення заборгованості за отриманий товар.
Товариство з обмеженою відповідальністю «АЛІСА ПЛЮС» надало позивачу зразок підписів матеріально-відповідальних осіб та печатки (штампу)/додаток до договору поставки №389 від 02.11.09р./.
На виконання умов зазначеного договору за видатковими накладними №УЛ2838 від 15.01.2010р. на суму 3000грн., №УЛ3907 від 24.02.2010р. на суму 2250грн., №УЛ4033 від 02.03.2010р. на суму 2250грн., №УЛ5057 від 13.04.2010р. на суму 4500грн., №УЛ5665 від 07.05.2010р. на суму 3000грн., №УЛ6298 від 04.06.2010р. на суму 4500грн. товариство з обмеженою відповідальністю «СІНЕРГІЯ ПЛЮС» поставило, а товариство з обмеженою відповідальністю «АЛІСА ПЛЮС» отримало товар на загальну суму 19500грн.
У зв'язку з невиконанням прийнятого на себе зобов'язання за договором поставки №389 від 02.11.2009р. щодо своєчасної оплати, протягом 14 календарних днів з моменту поставки товару та підписання відповідних прийомопередавальних документів, за отриманий товар, позивач звернувся до господарського суду Одеської області з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю «АЛІСА ПЛЮС» про стягнення з відповідача на користь позивача заборгованості у сумі 19500грн.
Суд, розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників позивача, проаналізувавши норми чинного законодавства, дійшов наступних висновків.
Згідно ч.1 ст.626 Цивільного кодексу України договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків.
Статтею 629 Цивільного кодексу України передбачено, що договір є обов'язковим для виконання сторонами.
Згідно ст.509 Цивільного кодексу України, зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку.
Статтею 193 Господарського кодексу України, статтею 526 Цивільного кодексу України передбачено, що суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов`язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання –відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. Одностороння відмова від виконання зобов`язань не допускається, крім випадків, передбачених законом.
Відповідно до ст.712 Цивільного кодексу України за договором поставки продавець (постачальник), який здійснює підприємницьку діяльність, зобов'язується передати у встановлений строк (строки) товар у власність покупця для використання його у підприємницькій діяльності або в інших цілях, не пов'язаних з особистим, сімейним, домашнім або іншим подібним використанням, а покупець зобов'язується прийняти товар і сплатити за нього певну грошову суму.
За ч.2 ст.712 Цивільного кодексу України до договору поставки застосовуються загальні положення про купівлю-продаж, якщо інше не встановлено договором, законом або не випливає з характеру відносин сторін.
Істотними для договору поставки є умови щодо предмету, кількості, асортименту, строку поставки, що вбачається із змісту ст.ст.266, 268 Цивільного кодексу України.
За приписами ст.692 цього кодексу покупець зобов'язаний оплатити товар після його прийняття або прийняття товаророзпорядчих документів на нього, якщо договором або актами цивільного законодавства не встановлений інший строк оплати товару.
Якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін), що визначено в ч.1 ст.530 Цивільного кодексу України.
Згідно вимог ст.ст.32, 33 Господарського процесуального кодексу України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. При цьому, доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.
З матеріалів справи вбачається, що заявлена до стягнення заборгованість на загальну суму 19500грн. по вищезазначеним видатковим накладним відповідачем не сплачена. Доказів спростовуючи зазначене відповідаче суду не надано.
Таким чином позовні вимоги товариства з обмеженою відповідальністю «СІНЕРГІЯ ПЛЮС»про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю «АЛІСА ПЛЮС» на користь позивача заборгованості за договором поставки №389 від 02.11.2009р. у сумі 19500грн. обгрунтовані, підтверджені матеріалами справи та підлягають задоволенню.
Враховуючи вимоги ст.ст.44, 49 Господарського процесуального кодексу України з відповідача слід стягнути на користь позивача витрати по сплаті держмита на суму 195грн. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справ у судах на суму 236грн.
Керуючись ст.ст. 32, 33, 44, 49, 75, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
В И Р І Ш И В:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «АЛІСА ПЛЮС» (65082, м.Одеса, провул.Ляпунова. 5, р\р26002310633801 у АБ «Південний»м.Одеси, МФО 328209; код 31977132) на користь товариства з обмеженою відповідальністю «СІНЕРГІЯ ПЛЮС» (49000, м.Дніпропетровськ, вул.Байкальська, 6м/1; 49061, м.Дніпропетровськ, пр.Кірова. 82г, оф.35, р\р26002210056 в ДОД «Райффайзен Банк Аваль», МФО 380805, код 33116213) суму основного боргу у розмірі 19500(дев'ятнадцять тисяч п'ятсот)грн., витрати по сплаті державного мита у розмірі 195(сто дев'яносто п'ять)грн. та ІТЗ судового процесу у розмірі 236(двісті тридцять шість)грн.
Рішення господарського суду набирає законної сили у порядку ст.85 ГПК України.
Наказ видати у порядку ст.116 ГПК України.
Суддя Фаєр Ю.Г.
Повний текст рішення складено 01.04.2011р.
Суд | Господарський суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 28.03.2011 |
Оприлюднено | 11.04.2011 |
Номер документу | 14642642 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Одеської області
Фаєр Ю.Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні