04-05/45-21-9б
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
83048, м.Донецьк, вул.Артема, 157, тел.381-88-46
У Х В А Л А
ПРО ПОВЕРНЕННЯ ЗАЯВИ ПРО БАНКРУТСТВО
14.03.08р. № 04-05/45-21-9б
за заявою кредитора (заявника) Управління Пенсійного Фонду України в м.Слов'янську Донецької області, м.Слов'янськ
до боржника Колективного підприємства „Слов'янське підрядне – ремонтно будівельне підприємство”, м. Слов'янськ (ЄДРПОУ 31054920)
про банкрутство
Суддя Б.Д.Плотніцький
Представники:
Від заявника:
Від боржника:
В засіданні брали участь:
До господарського суду 13.03.2008р. надійшла заява Управління Пенсійного Фонду України в м. Слов'янську Донецької області, м.Слов'янськ про порушення справи про банкрутство Колективного підприємства „Слов'янське підрядне – ремонтно будівельне підприємство”, м. Слов'янськ (ЄДРПОУ 31054920) у відповідності з вимогами ст.52 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.
В заяві про порушення справи про банкрутство кредитор посилається на наявність заборгованості у боржника перед пенсійним фондом у сумі 31 869 грн. 56 коп., відсутність керівних органів боржника за юридичною адресою та неведення боржником підприємницької діяльності.
Розглянувши матеріали заяви та додані до неї документи, господарським судом встановлено наступне:
У відповідності з п.1 ст.5 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.
За приписом ст.4-1 Господарського процесуального кодексу України господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку провадження, передбаченому цим Кодексом, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.
Відповідно до п. 1 ст. 52 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” передбачено, що заява про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника може бути подана кредитором у разі, якщо керівні органи боржника - юридичної особи відсутні за її місцезнаходженням, або у разі ненадання боржником протягом року до органів державної податкової служби згідно із законодавством податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності, а також за наявністю інших ознак, що свідчать про відсутність підприємницької діяльності боржника.
Виходячи із зазначеного, за правилами цієї статті справа про банкрутство може бути порушена у разі наявності хоча б однієї з перелічених умов, а також за наявності інших ознак, що свідчать про відсутність підприємницької діяльності.
За приписами ст.1 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” боржник - суб'єкт підприємницької діяльності, неспроможний виконати свої грошові зобов'язання перед кредиторами, у тому числі зобов'язання щодо сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та інші види загальнообов'язкового державного соціального страхування, податків і зборів (обов'язкових платежів), протягом трьох місяців після настання встановленого строку їх сплати.
Згідно ст. 34 Господарського процесуального кодексу України обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.
Відповідно до ст. 17 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців” відомості про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням повинні міститися в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців.
Статтею 18 цього Закону, яка визначає статус відомостей Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, передбачено, що якщо відомості, які підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, були внесені до нього, то такі відомості вважаються достовірними і можуть бути використані в спорі з третьою особою, доки до них не внесено відповідних змін.
При цьому, якщо відомості, які підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців не були до нього внесені, вони не можуть бути використані в спорі з третьою особою.
У зв'язку з чим, при встановленні факту відсутності керівних органів боржника - юридичної особи за її місцезнаходженням суд повинен керуватися відомостями, які містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців.
Вказані відомості не підтверджені матеріалами поданої заяви, у зв'язку з чим господарський суд дійшов до висновку про відсутність підстав, передбачених ст.52 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.
Суд не може прийняти докази наявності боржника в ЄДРПОУ відповідно до довідки головного управління статистики в Донецькій області №49/03-17-05, оскільки дана довідка видана 05.10.2005р.
Окрім цього, суд зазначає, до заяви про порушення справи про банкрутство Колективного підприємства „Слов'янське підрядне – ремонтно будівельне підприємство”, м. Слов'янськ (ЄДРПОУ 31054920) ініціюючим кредитором надані копії протоколів №1 та №2 від 10.02.2006р. згідно з якими на загальних зборах Колективного підприємства „Слов'янське підрядне – ремонтно будівельне підприємство”, м. Слов'янськ (ЄДРПОУ 31054920) прийняте рішення про припинення діяльності підприємства та ліквідацію підприємства.
Враховуючи викладене, господарський суд зазначає, що ініціюючим кредитором не надані докази того, що станом на теперішній час боржник включений до ЄДРПОУ.
Згідно п.1 ст.9 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” суддя повертає заяву про порушення справи про банкрутство і додані до неї документи без розгляду, якщо в заяві не вказані відомості, перелічені в ст. 7 цього Закону та з інших підстав, передбачених ст. 63 ГПК України з врахуванням вимог цього Закону.
Відповідно до п. 3 ст. 63 ГПК України суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо у заяві не вказано обставин, на яких ґрунтується вимога, та доказів, що підтверджують викладені у заяві обставини.
Враховуючи викладене, заява про порушення справи про банкрутство підлягає поверненню без розгляду на підставі п.1 ст.9 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.
Відповідно до п.2 ст.9 вказаного закону повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення допущеного порушення.
Керуючись ст.7, п.1 ст.9, ст.52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, п.3 ст.63, ст.86 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -
У Х В А Л И В:
Заяву Управління Пенсійного Фонду України в м. Слов'янську Донецької області, м.Слов'янськ про порушення справи про банкрутство Колективного підприємства „Слов'янське підрядне – ремонтно будівельне підприємство”, м. Слов'янськ (ЄДРПОУ 31054920) повернути без розгляду разом з доданими до неї документами.
Додаток: заява з доданими документами.
Суддя Плотніцький Б.Д.
Вик. тел.
Надруковано примірників - :
- господарському суду Донецької області,
- сторонам,
Суд | Господарський суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 14.03.2008 |
Оприлюднено | 25.03.2008 |
Номер документу | 1464457 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Донецької області
Плотніцький Б.Д.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні