Рішення
від 25.03.2011 по справі 1/26/5022-338/2011
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

1/26/5022-338/2011

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

"25" березня 2011 р.Справа № 1/26/5022-338/2011

Господарський суд Тернопільської області

у складі   судді Чопко Ю.О.             

Розглянув справу

за позовом дочірнього підприємства "Ямниця" ВАТ "Івано-Франківськцемент", с.Ямниця Тисменецького району Івано-Франківської області

до приватного підприємства "Земкад-ІП", м.Тернопіль

про стягнення 1100грн.00коп.

за участю

представників від сторін:

позивача: Комаришин Надія Степанівна, представник за довіреністю;

відповідача: Походай Ігор Степанович, директор;

В розпочатому судовому засіданні учасникам судового процесу роз'яснено права і обов'язки сторін, передбачені ст.ст.20, 22, 81-1 ГПК України.

Технічна фіксація (звукозапис) судового засідання не здійснювалась за відсутності відповідного клопотання.  

Суть справи:

Дочірнє підприємство "Ямниця" ВАТ "Івано-Франківськцемент" звернулося в господарський суду Тернопільської області із позовом про стягнення з Приватного підприємства "Земкад-ІП" 1100грн.,00коп.

Ухвалою господарського суду Тернопільської області від 12.03.2011р. порушено провадження у даній справі, та призначено її розгляд на 23.03.2011 р. на 16 год. 00 хв.

Позивач обґрунтування позовних вимог зазначає, що між сторонами було укладено договір, на виконання якого відповідач зобов'язався виконати роботи з розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, нащо позивачем було здійснено попередню оплату, однак відповідач взяті на себе договором зобов'язання не виконав, кошти не повернув.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі, просить суд позов задовольнити.

Представник відповідача в судовому засіданні позов визнає.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши учасників судового процесу, оцінивши представлені докази,  господарський суд задовольняє позовні вимоги  виходячи з наступного:

Відповідно до ст. 11 Цивільного кодексу України, цивільні права та обов'язки  виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов'язки. Зокрема, підставами виникнення цивільних прав та обов'язків є договори та інші правочини.

Відповідно до частини 1 статті 174 Господарського кодексу України господарський договір є підставою виникнення господарських зобов'язань.

Відповідно до ст.ст. 627, 628, 629 ЦК України сторони є вільними в укладенні договору, зміст договору складається з умов, які визначаються на розсуд та за погодженням сторін, та умов, які є обов'язковими відповідно до актів цивільного законодавства, договір укладений (підписаний сторонами) є обов'язковим для виконання кожної із сторін.

11 лютого 2008 року між Дочірним підприємством "Ямниця" ВАТ "Івано-Франківськцемент" (надалі –позивачем по справі) та приватним підприємством "Земкад-ІП" (надалі –відповідачем по справі) було укладено договір про розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки №2 (надалі –Договір) згідно умовами якого відповідач (виконавець) зобов'язався виконати проектно –вишукувальні роботи (надалі –роботи) з розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки на території с. Гнильче, Підгаєцького району. Позивач (замовник) зобов'язався перед початком робіт надати необхідні матеріали, а позакінченю прийняти виконані роботи. Етапи та строки виконання робіт визначаються погодженим сторонами календарним планом виконання робіт (додаток №2 Договору) (п.п.1.1.,1.3. Договору).

Згідно додатку №2 календарного плану виконання робіт розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, сторони визначили, що виконання робіт закінчується в серпні 2008 року.

Відповідно до умов Договору загальна вартість робіт становить 2302грн.97коп. Замовник у 3 денний строк починаючи з дня підписання договору зобов'язався подати необхідні матеріали та здійснити платіж в сумі 1151грн.48коп.

Укладений сторонами  договір за його природою є договором про надання послуг, цивільні правовідносини за яким регулюються главою 63 Цивільного кодексу України.

Відповідно до ч. 1 ст. 901 ЦК України за договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов'язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов'язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором.

За змістом ст. 902 ЦК України виконавець повинен надати послугу особисто, а у випадках, прямо передбачених  договором, може покласти виконання договору про надання послуг на іншу особу, залишаючись відповідальним в повному обсязі перед замовником за порушення договору.

Якщо  договором  передбачено  надання  послуг  за   плату, замовник зобов'язаний оплатити надану йому послугу в розмірі, у строки та в порядку, що встановлені договором (ст. 903 ЦК України).

Відповідно до вимог ст.ст. 509, 525, 526 Цивільного кодексу України в силу зобов'язання одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку. Зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог Цивільного кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог –відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Одностороння відмова від зобов'язання, або одностороння зміна його  умов не допускається.

Як випливає із матеріалів справи позивач на виконання умов Договору перерахував на рахунок відповідача 1100грн.00коп., що підтверджується платіжним дорученням №319 від 20 лютого 2008 року (оригінал в матеріалах справи).

Відповідно до приписів ст. 612 Цивільного кодексу України боржник, вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов'язання або не виконав його в строк, встановлений договором або законом. Якщо внаслідок прострочення боржника виконання зобов'язання втратило інтерес для кредитора, він може відмовитися від прийняття виконання і вимагати відшкодування збитків.

Я випливає із матеріалів справи та пояснень позивача, відповідачем зобов'язання щодо розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у визначений строк не виконав, воно втратило для позивача інтерес, і останній на підставі ч. 3 ст. 612 ЦК України звернувся до відповідача з претензією від 07.02.2011р. за №16/152 (в матеріалах справи) повернути суму попередньої оплати.

Відповідач станом на день пред'явлення позову суми попередньої оплати не повернув, у зв'язку з чим за ним рахується заборгованість в сумі 1100грн.00коп.

Відповідач на день розгляду справи будь-яких доказів, які б свідчили про протилежне, в тому числі і про погашення заборгованості згідно вищезазначеного договору, не надав. Тому згідно вимог ст. ст. 33, 34 ГПК України, слід вважати, що за відповідачем рахується борг в сумі 1100грн.00коп.

При таких обставинах та у відповідності до вимог ст.ст.11, 509, 526, 530, ЦК України позовні вимоги про стягнення із відповідача 1100грн.00коп. підлягають задоволенню як обґрунтовано заявлені, підтвердженні матеріалами справами та визнанні відповідачем.

Державне мито та витрати  на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу на підставі ст. 49 ГПК України покладаються на відповідача.

Враховуючи наведене та керуючись ст. ст. 42-47, 22, 32, 34, 36, 44, 48, 49, 82-85, 116-117 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -

ВИРІШИВ:

1.          Позовні вимоги задовольнити повністю.

2.          Стягнути з приватного підприємства "Земкад-ІП", 46024, м.Тернопіль, вул.Тарнавського, 26, 60 код ЄДРПОУ 33768194, в користь дочірнього підприємства "Ямниця" відкритого акціонерного товариства "Івано-Франківськцемент", 77422, Івано-Франківська обл., Тисменецький р-н, с.Ямниця, код ЄДРПОУ 20539936 - 1100 (одна тисяча сто) гривень основного боргу, 102 (сто дві) гривні державного мита і 236 (двісті тридцять шість) гривень витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.

Наказ видати після набрання рішенням законної сили.

Протягом десяти днів з дня складення повного тексту цього рішення сторони, третя особа мають право подати апеляційну скаргу до Львівського апеляційного господарського суду через цей суд.  

Повний текст рішення виготовлено 30 березня 2011р.

 

Суддя                                                                                          Ю.О. Чопко

СудГосподарський суд Тернопільської області
Дата ухвалення рішення25.03.2011
Оприлюднено14.04.2011
Номер документу14764342
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —1/26/5022-338/2011

Судовий наказ від 12.04.2011

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Чопко Ю.О.

Ухвала від 12.03.2011

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Чопко Ю.О.

Рішення від 25.03.2011

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Чопко Ю.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні