ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 березня 2011 року Справа № 2а-0870/1336/11
(14 год. 20 хв.)
Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Щербака А.А., розглянувши у порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом управління Відділення виконавчої дирекції фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Мелітополі Запорізької області до відкритого акціонерного товариства “Якимівський Агрос” про стягнення недоїмки зі сплати страхових внесків,
ВСТАНОВИВ:
До Запорізького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Відділення виконавчої дирекції фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Мелітополі Запорізької області до відкритого акціонерного товариства “Якимівський Агрос” про стягнення недоїмки зі сплати страхових внесків у сумі 253 грн. 11 коп.
Позивач у позовній заяві зазначив, що Розрахунковою відомістю про нарахування та перерахування страхових внесків та витрачання коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України за 9 місяців 2010 рік, яка подана боржником – ВАТ «Якимівський Агрос» встановлено, що сума несплачених платежів становить 253 грн. 11 коп. - страхових внесків. Несплата відкритим акціонерним товариством “ Якимівський Агрос ” страхових внесків спричиняє ускладнення з виплатою відшкодувань потерпілим на виробництві, що в свою чергу завдає шкоду соціальним інтересам держави при реалізації державної політики в сфері страхування від нещасного випадку та не дозволяє державі в особі відділенні виконавчої дирекції Фонду в повній мірі здійснювати соціальний захист, охорону життя ті здоров'я громадян в процесі їх трудової діяльності, передбачену ст. 46 Конституції України. Просить стягнути з відповідача суму недоїмки - 253 грн. 11 коп., судові витрати покласти на відповідача.
Представник Позивача до суду не з’явились. Надав клопотання про розгляд справи без його участі у порядку письмового провадження.
Представник Відповідача до суду також не з’явились. Рекомендоване поштове відправлення, що містило ухвалу про відкриття провадження по справі було направлено відповідачу за юридичною адресою та повернуто до суду 21.03.2011 з відміткою відділення поштового зв’язку, стосовно неможливості вручення.
Суд, відповідно ч. 6 ст. 128 КАС України, розглянув справу у письмовому провадженні.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що відповідно до приписів ст. 6 Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності”№1105 від 23.09.1999, відповідач є платником страхових внесків до Фонду соціального від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України і зареєстроване як платник страхових внесків з жовтня 2001 року.
Розмір страхового тарифу ВАТ “Якимівський Агрос” становить 1,06% фонду оплати праці.
Статтею 46 Конституції України визначено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, з незалежних від них обставин, а також в інших випадках, передбачених законом. Це право гарантується загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків підприємств.
Розмір страхових внесків визначаються ст. ст.1-5 Закону України “Про страхові тарифи на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності” від 22.02.2001 року № 2272-ІІІ.
Відповідно до ст. 18 Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності”№1105 від 23.09.1999, відділення Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Запоріжжі (далі - відділення Фонду) є робочим органом виконавчої дирекції Фонду, одним з основних завдань якого є реалізація в регіоні державної політики в сфері страхування від нещасного випадку.
Статтею 45 Закону передбачено обов'язок страхувальника своєчасно та повністю нараховувати і сплачувати в установленому порядку страхові внески до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань.
Статтею 47 цього Закону передбачено, що страхувальник здійснює страховий внесок до Фонду у порядку і строки, які визначаються страховиком, тобто Фондом. Згідно п. 4.12 “Інструкції про порядок перерахування, обліку та витрачання страхових коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України”, затвердженої постановою Правління Фонду від 12.07.2007 року № 36 (надалі - Інструкція) страхові внески юридичними особами сплачуються в день одержання коштів на оплату праці в установах банків, а при проведенні оплати праці з готівкової виручки чи натуроплатою - платники зобов'язані не пізніше наступного дня після здійснення виплат подати до установи банку платіжне доручення на перерахування страхових внесків до Фонду.
Розрахунковою відомістю про нарахування та перерахування страхових внесків та витрачання коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України за 9 місяців 2010 рік, яка подана боржником - ВАТ “Якимівський Агрос” встановлено, що сума несплачених страхових внесків становить 253 грн. 11 коп.
Отже загальна сума заборгованості ВАТ “Якимівський Агрос” перед відділенням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Мелітополі Запорізької області становить 253грн. 11 коп.
Згідно з п. 5.1 Інструкції, не внесені страхувальниками у встановлений строк страхові внески до Фонду вважаються недоїмкою і стягуються в порядку, передбаченому законодавством.
Пунктом 5.8. Інструкції передбачено, що при стягненні недоїмки за платежами до Фонду строки давності не застосовуються.
Згідно п.4 ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах, в яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, а відповідачем –фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Таким чином, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі, і недоїмка підлягає стягненню на користь Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 94, 158, 161-163 КАС України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з відкритого акціонерного товариства “Якимівський Агрос” (72530, Запорізька обл., Якимівський район, с.Володимирівка, вул. Степова, 1-А, ЄДРПОУ 05488680) на користь відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Мелітополі Запорізької області (72311, Запорізька обл., м. Мелітополь, пр. Хмельницького 93, р/р 37176403900168 ГУДКУ в Запорізькій області, МФО 813015, ЄДРПОУ 25919891) недоїмку по страхових внесках у сумі 253 грн. 11 коп. (двісті п’ятдесят три гривні одинадцять копійок).
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України – з дня складення її в повному обсязі, апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя А.А. Щербак
Суд | Запорізький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 30.03.2011 |
Оприлюднено | 18.04.2011 |
Номер документу | 14874785 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Запорізький окружний адміністративний суд
Щербак Андрій Анатолійович
Адміністративне
Запорізький окружний адміністративний суд
Щербак Андрій Анатолійович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні