32/17-2011-394
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про повернення заяви про порушення провадження
у справі про банкрутство
"30" березня 2011 р. № 32/17-2011-394
Суддя Грабован Л.І., розглянувши матеріали заяви Управління Пенсійного фонду України у Білгород-Дністровському районі Одеської області;
про визнання банкрутом
ВСТАНОВИВ:
Управління Пенсійного фонду України у Білгород-Дністровському районі Одеської області звернулось до суду з заявою про порушення справи про банкрутство Селянського (фермерського) господарства „Анкор” у порядку ст. 52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” , посилаючись на наявність заборгованості в сумі 170,00 грн.
Відповідно до вимог ч. 3 ст. 6 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, яка регулює загальні, основні підстави для порушення справи про банкрутство, справа про банкрутство порушується господарським судом, якщо безспірні вимоги кредитора ( кредиторів) до боржника сукупно складають не менше трьохсот мінімальних розмірів заробітної плати, які не були задоволені боржником протягом трьох місяців після встановленого для їх погашення строку, якщо інше не передбачено цим Законом.
Стаття 52 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, яка має назву „Особливості банкрутства відсутнього боржника”, передбачає вказані „інші випадки” та особливості порушення справи про банкрутство, про які ідеться в ч. 3 ст. 6 Закону, зокрема, у разі, якщо громадянин-підприємець - боржник або керівні органи боржника - юридичної особи відсутні за її місцезнаходженням, або у разі ненадання боржником протягом року до органів державної податкової служби згідно із законодавством податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності, а також, за наявності інших ознак, що свідчать про відсутність підприємницької діяльності боржника, заява про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника може бути подана кредитором незалежно від розміру його вимог до боржника та строку виконання зобов'язань.
Виходячи з викладеного, ч. 3 ст. 6 Закону містить загальні норми, а стаття 52 Закону передбачає спеціальні норми, які регулюють банкрутство за спрощеною процедурою.
Так, Закон України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” не передбачає можливості порушення справи про банкрутство, як за загальною, так і за спрощеною процедурою банкрутства за відсутності грошового зобов'язання боржника перед кредитором, до якого згідно ст. 1 Закону не зараховуються недоїмка (пеня та штраф), визначена на дату подання заяви до господарського суду.
Із заяви Управління Пенсійного фонду України у Білгород-Дністровському районі Одеської області та доданих до неї документів вбачається, що заборгованість Селянського (фермерського) господарства „Анкор” перед Управлінням повністю складаються зі штрафних санкцій та не може бути підставою для порушення справи про банкрутство.
Крім того, Закон України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” не передбачає можливості порушення справи про банкрутство, як за загальною, так і за спрощеною процедурою за відсутності безспірних вимог ініціюючого кредитора.
Відповідно до ч.8 ст.7 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” до заяви кредитора мають додаватись відповідні документи, а саме: рішення суду, господарського суду, які розглядали вимоги кредитора до боржника; копія неоплаченого розрахункового документа, за яким відповідно до законодавства здійснюється списання коштів з рахунків боржника, з підтвердженням банківською установою боржника про прийняття цього документа до виконання із зазначенням дати прийняття, виконавчі документи (виконавчий лист, виконавчий напис нотаріуса тощо) чи інші документи, які підтверджують визнання боржником вимог кредиторів.
Статтею 1 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” передбачено, що вимоги кредиторів набувають характеру безспірних якщо вони підтверджені відповідними документами, зокрема виконавчими.
Однак, Управління Пенсійного фонду України у Білгород-Дністровському районі Одеської області до заяви про порушення справи про банкрутство Селянського (фермерського) господарства „Анкор” доказів безспірності заявлених вимог у розумінні ст. 1 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” та ст. 3 Закону України „Про виконавче провадження”, а саме виконавчих документів, не надало.
Стаття 1 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»визначає, що неплатоспроможність –це неспроможність суб'єкта підприємницької діяльності виконати після настання встановленого строку їх сплати грошові зобов'язання перед кредиторами, в тому числі по заробітній платі, а також виконати зобов'язання щодо сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та інші види загальнообов'язкового державного соціального страхування, податків і зборів (обов'язкових платежів) не інакше як через відновлення платоспроможності.
Також відповідно до ч. 10 ст. 7 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” до заяви кредитора - органу державної податкової служби чи інших державних органів, які здійснюють контроль за правильністю та своєчасністю справляння страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та інші види загальнообов'язкового державного соціального страхування, податків і зборів (обов'язкових платежів), додаються докази вжиття заходів до отримання заборгованості по обов'язкових платежах у встановленому законодавством порядку та неможливості виконати боржником грошового зобов'язання перед кредитором не інакше як через відновлення платоспроможності.
З матеріалів, доданих до заяви про порушення справи, а саме довідки РЕВ №4 при УДАІ УМВС України в Одеській області №7/4-2537 від 19.10.2010р. за боржником рахується зареєстрований автотранспорт. Однак, заявник доказів вжиття заходів до отримання заборгованості за рахунок належних боржнику майнових активів до заяви не додав.
Таким чином, заявник не надав докази, які підтверджують неспроможність боржника виконати свої грошові зобов'язання перед кредитором.
Крім того, з доданої до заяви про порушення справи про банкрутство довідки Б-Дністровської ОДПІ №14058/2801 від 15.09.2010р. вбачається, що стосовно боржника у суді розглядалась справа про ліквідацію державної реєстрації юридичної особи, однак відомостей щодо результатів розгляду сказаної справи заявником суду не надано.
Згідно п.5 ч.1 ст.9 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” суддя не пізніше п'яти днів з дня надходження повертає заяву про порушення провадження у справі про банкрутство та додані до неї документи без розгляду з підстав, зокрема, передбачених ст. 63 Господарського процесуального кодексу України, з урахуванням вимог цього закону.
Відповідно до п.3 ч.1 ст. 63 Господарського процесуального кодексу України суддя повертає заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо у заяві не вказано обставин, на яких ґрунтуються позовні вимоги, не додано доказів, що підтверджують викладені у заяві обставини.
Враховуючи вищевикладене, заява Управління Пенсійного фонду України у Білгород-Дністровському районі Одеської області про порушення справи про банкрутство Селянського (фермерського) господарства „Анкор” підлягає поверненню заявнику без розгляду на підставі п.3 ч.1 ст. 63 Господарського процесуального кодексу України.
Відповідно до ч.2 ст. 9 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення допущеного порушення.
Керуючись ч.1 ст.9 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, п. 3 ч.1 ст.63 Господарського процесуального кодексу України, суддя, -
У Х В А Л И В:
1. Заяву Управління Пенсійного фонду України у Білгород-Дністровському районі Одеської області про порушення провадження у справі про визнання Селянського (фермерського) господарства „Анкор” (Одеська область, Б-Дністровський район, с. Бритівка, вул. Леніна, 18; код ЄДРПОУ 20951861) банкрутом повернути заявнику без розгляду.
Додаток: заява про порушення справи про банкрутство на 2-х арк. з додатком на 11-ти арк.
Суддя Грабован Л.І.
Суд | Господарський суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 30.03.2011 |
Оприлюднено | 19.04.2011 |
Номер документу | 14882852 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Одеської області
Грабован Л.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні