Постанова
від 10.03.2009 по справі 2-а-31117/08
ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа №  2-а-31117/08  

категорія  2.32.

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 березня 2009 р.                                                                                            м.Житомир

Житомирський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Мацький Є.М.,

при секретарі -  Вітковській Т.С.

з участю представника позивача ОСОБА_1,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Житомирі адміністративну справу

за позовом  ОСОБА_2

до   Коростенської районної державної адміністрації, фермерського господарства "ВикС", державного реєстратора Коростеньської райдержадміністрації, ОСОБА_3

про  визнання реєстраційного запису від 6.03.2006 року про проведення державної реєстрації недійсним, припинення юридичної особи фермерського господарства "ВикС",-

встановив:

Позивач звернувся до суду з вказаним адміністративним позовом до Коростенської  РДА про визнання реєстраційного запису від 6.03.2006 року про проведення державної реєстрації фермерського господарства "ВикС" недійсним, припинення юридичної особи фермерського господарства "ВикС".

У обґрунтування своєї правової позиції представник позивача зазначає, що в порушення ч.2 ст.1 Закону України " Про фермерське господарство" фермерське господарство може бути створено одним громадянином України або кількома громадянами України, які є родичами або членами сім"ї вказане підприємство створено особами, які не є родичами і не є членами однієї сім"ї; в порушення вимог ч.3 ст.8 вищевказаного Закону засновниками при проведенні реєстрації не було подано до органу державної реєстраціїкопію документу, що засвідчує наявність у громадянина на праві власності чи оренди земельної ділянки сільськогосподарського призначення. В наслідок вказаних порушень чинного законодавства позивач просить  визнати статут фермерського господарства "ВикС" та реєстраційний запис від 6.03.2006 року про проведення державної реєстрації недійсними, припинити юридичну особу - фермерське господарство "ВикС".

Ухвалою суду до участі в справі в якості співвідповідачів були залучені фермерське господарство "ВикС", державний реєстратор Коростеньської райдержадміністрації, ОСОБА_3 - співзасновник фермерського господарства "ВикС".

У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав у повному обсязі.

Представник Коростеньської райдержадміністрації просив розглядати справу без його участі, про що свідчить його заява.Письмових заперечень проти позовних вимог надано не було.

Державний реєстратор Коростенської РДА в судове засідання не з"явився, просив розглядати справу без його участі. Письмових заперечень проти позовних вимог надано не було.

Співвідповідачі - представник фермерського господарства "ВикС" та ОСОБА_3 в судове засідання не з"явились, про день і час розгляду справи повідомлені через друковані засоби масової інформації, а тому суд розглядає справу без їх участі.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає до задоволення, виходячи з наступного.

6 березня 2006 року Коростеньською районною державною адміністрацією було проведено державну реєстрацію відповідача - фермерського господарства "ВикС" за адресою : Коростенський район с.Давидки вул.Центральна, код ЄДРПОУ 34152116 і було видано свідоцтво про державну реєстрацію серії А № 482794 і в той же день був зареєстрований статут підприємства. Засновниками вказаного підприємства було зазначено позивача ОСОБА_2 та ОСОБА_3 - відповідача по справі.

Судом встановлено, що реєстрація вказаного підприємства була проведена без дотримання чинного законодавства.

Так, відповідно до ч.2 ст.1 Закону України " Про фермерське господарство" фермерське господарство може бути створене одним громадянином України або кількома громадянами України, які є родичами або членами сім'ї, відповідно до закону.

ОСОБА_2 та ОСОБА_3 не є родичами і не є членами сім"ї.

Відповідно до вимог вказаного Закону у разі державної реєстрації фермерського господарства крім документів, додатково подається копія Державного акта на право приватної власності засновників на землю або копія Державного акта на право постійного користування землею засновником, або нотаріально посвідчена копія договору про право користування землею засновником, зокрема на умовах оренди.

Відповідно до Закону України " Про фермерське господарство" фермерське господарство є формою підприємницької діяльності громадян із створенням юридичної особи, які виявили бажання виробляти товарну сільськогосподарську продукцію, займатися її переробкою та реалізацією з метою отримання прибутку на земельних ділянках, наданих їм для ведення фермерського господарства, відповідно до закону.

Статтею 8 Закону України " Про фермерське господарство" після одержання державного акта на право власності на земельну ділянку або укладення договору оренди земельної ділянки та його державної реєстрації фермерське господарство підлягає державній реєстрації.  

Статтею 7 Закону України " Про фермерське господарство" передбачено, що для отримання (придбання) у власність або в оренду земельної ділянки державної власності з метою ведення фермерського господарства громадяни звертаються до відповідної районної державної адміністрації. Для отримання у власність або в оренду земельної ділянки із земель комунальної власності з метою ведення фермерського господарства громадяни звертаються до місцевої ради. У заяві зазначаються: бажаний розмір і місце розташування ділянки, кількість членів фермерського господарства та наявність у них права на безоплатне одержання земельних ділянок у власність, обґрунтування розмірів земельної ділянки з урахуванням перспектив діяльності фермерського господарства. До заяви додається рішення професійної комісії з питань створення фермерських господарств щодо наявності у громадянина достатнього досвіду роботи у сільському господарстві або необхідної сільськогосподарської кваліфікації.

Відповідачем ОСОБА_3 не надано доказів того, що він звертався до Коростеньської райдержадміністрації з заявою на отримання земельної ділянки для ведення фермерського господарства, та доказів, що він отримав земельну ділянку для ведення фермерського господарства, додаткових документів, які передбачені Законом України " Про державну реєстрацію юридичних осіб та юридичних осіб". Позивач як співзасновник фермерського господарства також таких документів не надавав.

При таких обставинах запис від 6.03.2006 року про проведення державної реєстрації фермерського господарства "ВикС", що був вчинений Коростеньською райдержадміністрацією, слід визнати недійсним, так як він був зроблений без дотримання вимог Закону України " Про фермерське господарство".

Відповідно до Закону України " Про державну реєстрацію  юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" припинення суб"єктів господарювання здійснюється за судовим рішенням , винесеним на таких підставах: визнання недійсним запису про проведення державної реєстрації через порушення закону, які не можна усунути.

Суд вважає, що вказані порушення неможливо усунути, так як земельна ділянка засновниками фермерського господарства не була отримана і вони не є родичами.

В зв"язку з тим, що суд визнає недійсним запис від 6.03.2006 року про проведення державної реєстрації фермерського господарства "ВикС", суд припиняє діяльність вказаного суб"єкта господарювання.

Враховуючи викладене, на підставі ч.2 ст.1, ст.7,8 Закону України " Про фермерське господарство", Закону України " Про державну реєстрацію  юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців", керуючись ст.ст. 158-163, 254 КАС України суд,-

                                                постановив:

1. Позовні вимоги задовольнити.

2. Визнати недійсним реєстраційний запис від 6.03.2006 року про проведення державної реєстрації фермерського господарства " ВикС"  Коростенський район с.Давидки вул.Центральна, код ЄДРПОУ 34152116, який вчинений Коростеньською райдержадміністрацією.

3. Припинити юридичну особу - фермерське господарство " ВикС" адреса: Коростенський район с.Давидки вул.Центральна, код ЄДРПОУ 34152116.

Згідно ст. 254 КАС України, постанова, якщо інше не встановлено КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова Житомирського окружного адміністративного суду набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження подається через Житомирський окружний адміністративний суд до Київського апеляційного адміністративного суду протягом 10 днів з дня проголошення постанови. Апеляційна скарга подається у тому ж порядку протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.  

Головуючий суддя:                                                                                Є.М. Мацький  

Повний текст постанови виготовлено 11.03.2009 р.

СудЖитомирський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення10.03.2009
Оприлюднено20.04.2011
Номер документу14929280
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2-а-31117/08

Постанова від 10.03.2009

Адміністративне

Житомирський окружний адміністративний суд

Мацький Євген Миколайович

Ухвала від 10.03.2009

Адміністративне

Житомирський окружний адміністративний суд

Мацький Євген Миколайович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні