ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"30" березня 2011 р. Справа № 2a-770/11/0970
м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Остап’юк С.В, розглянувши в порядку скороченого провадження в приміщенні суду адміністративну справу за позовом Коломийської державної податкової інспекції в Івано-Франківській області до товариства з обмеженою відповідальністю «Енергія АБ» про стягнення 6 538, 17 гривень, -
ВСТАНОВИВ:
03.03.2011 року Коломийська державна податкова інспекція в Івано-Франківській області звернулася з адміністративним позовом до товариства з обмеженою відповідальністю «Енергія АБ»про стягнення 6 538, 17 гривень.
04.03.2011 року відповідно до пункту 4 частини 1 статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України судом винесена ухвала про відкриття скороченого провадження по даній адміністративній справі, копія якої разом з копією позовної заяви та доданих до неї документів, направлена відповідачу за адресою місця знаходження та отримана відповідачем 10.03.2011 року.
Відповідно до частини 3 статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України відповідач у десятиденний строк з дня одержання ухвали про відкриття скороченого провадження та копій документів може подати заперечення проти позову та необхідні документи або заяву про визнання позову.
Проте, заперечення проти позову або заяви про визнання позову від відповідача на адресу суду в строки, передбачені статтею 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, не надходили.
Враховуючи, що справа розглядається судом не за місцезнаходження відповідача, то вона підлягає розгляду в строки встановлені пунктом 3 частини 5 статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суд, в порядку скороченого провадження, відповідно до вимог статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, розглянувши матеріали адміністративної справи, оцінивши повідомлені позивачем обставини, прийшов до висновку про підставність позовних вимог, виходячи з наступного.
10.09.2009 року виконавчим комітетом Коломийської міської ради зареєстровано відповідача як юридичну особу.
Згідно з вимогами пункту 3 частини 1 статті 9 Закону України «Про систему оподаткування»в редакції, що діяла до 01.01.2011р., платники податків і зборів (обов’язкових платежів) зобов’язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Стаття 1 Закону України «Про порядок погашення зобов`язань перед бюджетами та державними цільовими фондами», що діяв на момент виникнення спірних правовідносин, визначає податковий борг (недоїмку) як податкове зобов’язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеню, нараховану на суму такого податкового зобов’язання.
Контролюючими органами та органами стягнення податків та зборів (обов`язкових платежів), які справляються до бюджетів та державних цільових фондів, згідно вимог Закону № 2181 є податкові органи.
Так, відповідно до статті 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні в редакції, що діяла на момент виникнення спірних правовідносин, органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов’язкові платежі), крім Національного банку України та його установ.
На виконання покладених на державну податкову службу повноважень посадовими особами Коломийської об’єднаної державної податкової інспекції Івано-Франківської області проведено позапланову виїзну перевірку товариства з обмеженою відповідальністю «Енергія –АБ»з питань дотримання останнім вимог валютного законодавства при здійсненні зовнішньоекономічних операцій в сфері ЗЕД за період з 01.11.2009 року до 12.10.2010 року. Результати перевірки оформлені актом № 3182/220-36682466.
В ході перевірки встановлено порушення відповідачем статті 1 Закону України «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті»та вимог статті 1 Указу Президента України «Про невідкладні заходи щодо повернення в Україну валютних цінностей, що знаходяться за її межами», статті 9 Декрету Кабінету Міністрів України за №15-93 від 19.02.1993 року «Про систему валютного регулювання і валютного контролю», а саме неповернення валютних коштів в сумі 1 469 євро за експортовані 24.11.2009 року товари.
Згідно з вимогами статті 1 Закону України «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті»передбачено, що виручка резидентів у іноземній валюті підлягає зарахуванню на їх валютні рахунки в уповноважених банках у строки виплати заборгованостей, зазначені в контрактах, але не пізніше 180 календарних днів з дати митного оформлення (виписки вивізної вантажної митної декларації) продукції, що експортується, а в разі експорту робіт (послуг), прав інтелектуальної власності - з моменту підписання акта або іншого документа, що засвідчує виконання робіт, надання послуг, експорт прав інтелектуальної власності. Перевищення зазначеного строку потребує висновку центрального органу виконавчої влади з питань економічної політики.
Відповідно до статті 4 Закону України «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті»порушення резидентами термінів, передбачених статтею 1 цього Закону, тягне за собою стягнення пені за кожний день прострочення у розмірі 0,3 відсотка від суми недоодержаної виручки (митної вартості недопоставленої продукції) в іноземній валюті, перерахованої у грошову одиницю України за валютним курсом Національного банку України на день виникнення заборгованості. Загальний розмір нарахованої пені не може перевищувати суми неодержаної виручки (вартості недопоставленого товару).
14.10.2010 року за результатами розгляду вказаного акту № 3182/220-36682466 позивачем винесено рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій за №0004472200 та за №0004482200, якими нараховано відповідачу пеню за порушення термінів розрахунків в сфері зовнішньоекономічної діяльності на загальну суму 6 538, 17 гривень. Вказані рішення отримані посадовою особою відповідача 14.10.2010 року, є узгодженим.
Відповідно до підпункту 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», чинного на момент виникнення правовідносин, у разі коли відповідно до закону контролюючий орган самостійно визначає податкове зобов’язання платника податків за причинами, не пов’язаними із порушенням податкового законодавства, платник податків зобов’язаний сплатити нараховану суму податкового зобов’язання у строки, визначені у законі з відповідного податку, а за їх відсутності - протягом тридцяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення про таке нарахування.
Відповідачем сума нарахованої пені не сплачена.
Як наслідок суд приходить до висновку, що вимоги про стягнення в дохід Державного бюджету з товариства з обмеженою відповідальністю «Енергія АБ»податкового боргу по сплаті пені за порушення термінів розрахунків в сфері зовнішньоекономічної діяльності в розмірі 6 538, 17 гривень є обґрунтованими, а позов таким, що підлягає до задоволення.
Відповідно до частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, а відповідачем –фізична чи юридична особа, судові витрати, здійсненні позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі статті 124 Конституції України, керуючись статтями 2, 8-14, 86, 160-163, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, суд ,-
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути в доход Державного бюджету України з товариства з обмеженою відповідальністю «Енергія АБ» (код ЄДРПОУ 36682466) податковий борг по сплаті пені за порушення термінів розрахунків в сфері зовнішньоекономічної діяльності в розмірі 6 538 (шести тисяч п’ятсот тридцяти восьми) гривень 17 копійок, визначений рішеннями про застосування штрафних (фінансових) санкцій за №0004472200 та за №0004482200 від 14.10.2010 року.
Постанова підлягає негайному виконанню.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 КАС України, апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Відповідно до частини 9 статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.
Відповідно до частини 10 статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України у разі оскарження в апеляційному порядку постанови, прийнятої у скороченому провадженні, ухвала суду апеляційної інстанції по такій справі є остаточною і оскарженню не підлягає.
Суддя (підпис) Остап'юк С.В.
Суд | Івано-Франківський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 30.03.2011 |
Оприлюднено | 20.04.2011 |
Номер документу | 14930156 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Івано-Франківський окружний адміністративний суд
Остап'юк С.В.
Адміністративне
Івано-Франківський окружний адміністративний суд
Остап'юк С.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні