14/5/1220-А
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
29000, м. Хмельницький, Майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
"29" березня 2008 р. Справа №14/5/1220-А
За позовом Прокурора Красилівського району в інтересах держави в особі Красилівської міжрайонної державної податкової інспекції м. Красилів
до Сільськогосподарського кооперативу „Україна” с. Печеськи Красилівського району
про стягнення 51 228 грн. заборгованості
суддя Гладюк Ю.В.
Секретар судового засідання Сковера С.О.
Представники:
Від позивача: Боярський О.В. –за довіреністю
Від відповідача: Собчук В.П. –за довіреністю
Суть спору: Позивач після зменшення позовних вимог просить стягнути з відповідача 51 228 грн. заборгованості по податку з доходів фізичних осіб (прибутковому податку). Зменшення мотивовано заявленням позовних вимог в межах строку позовної давності, тобто за період з 31.01.05р. по 01.02.08р.
Повноважний представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав, вказуючи, що вони підтверджені матеріалами справи та відповідають вимогам чинного законодавства.
Повноважний представник відповідача в судовому засіданні позовні вимоги визнав, проти задоволення позову не заперечує.
Розглядом матеріалів справи судом встановлено наступне.
Сільськогосподарський кооператив "Україна" зареєстрований як суб'єкт господарської діяльності - юридична особа Красилівською районною державною адміністрацією та поставлений на облік як платник податків у Красилівській міжрайонній державній податковій інспекції.
Станом на 01.02.08р. у відповідача склалась заборгованість по податку з доходів фізичних осіб (прибутковому податку). Зазначена заборгованість підтверджується поданими позивачем довідкою про нарахований та сплачений податок з доходів фізичних осіб, Актом від 17.08.06 року № 408-23-03785929 про результати виїзної планової перевірки дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства та Довідкою від 11.08.06 року №15-17-03785929.
В зв'язку з наявною заборгованістю відповідача, прокурором в інтересах позивача подано до суду позов про примусове її стягнення.
Досліджуючи надані докази та оцінюючи їх у сукупності, до уваги приймається наступне.
Діючим законодавством України, а саме ст. 67 Конституції України та ст. 9 Закону України "Про систему оподаткування" на платників податків покладено обов'язок своєчасно та у повному обсязі сплачувати загальнодержавні та місцеві податки і збори до державного та місцевих бюджетів. При цьому згідно п.п. 3.2.1. п.п. 3.2.2. п. 3.2. ст. З Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", у будь-яких випадках, коли платник податків згідно із законами з питань оподаткування уповноважений утримувати податок, збір (обов'язковий платіж), якими оподатковуються інші особи, у тому числі податки на доходи фізичних осіб а також будь-які інші податки, що утримуються з джерела виплати, сума таких податків, зборів (обов'язкових платежів) вважається бюджетним фондом, який належить державі або територіальній громаді та створюється від їх імені. На кошти бюджетного фонду, визначеного підпунктом 3.2.1 цього пункту, не може бути накладено стягнення за причинами, відмінними від стягнення такого податку, збору (обов'язкового платежу).
Відповідно до п.4 ч.1 ст.14 Закону України "Про систему оподаткування" до загальнодержавних належать такі податки і збори (обов'язкові платежі) як податок на доходи фізичних осіб (прибутковий податок).
В силу Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб" (ст.1, 15) юридична особа, незалежно від організаційно правового статусу та способу оподаткування іншими податками зобов'язана нараховувати, утримувати та сплачувати цей податок до бюджету від імені та за рахунок платника податку, а також нести відповідальність за порушення норм цього Закону. Відповідно до ст.8 цього Закону прибутковий податок - податок на доходи фізичних осіб підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету під час виплати оподаткованого доходу єдиним платіжним документом. Якщо оподаткований дохід нараховується, але не сплачується платнику податків, юридичною особою, що його нараховує, то податок, який підлягає утриманню з такого нарахованого доходу, підлягає сплаті (перерахуванню до бюджету) у строки, встановлені законом для місячного податкового періоду. Якщо оподаткований дохід виплачується у не грошовій формі чи готівкою з каси резидента, то податок сплачується (перераховується) до бюджету протягом банківського дня, наступного за днем виплати.
Наказом ДПА України від 29.09.2003 року № 451 затверджено форму податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (ф. № 1ДФ) та Порядку заповнення та подання податковими агентами податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум отриманого з них податку. Відповідно до п. 2.1. податковий розрахунок подається окремо за кожний квартал (податковий період) протягом 40 календарних днів, наступних за останнім днем звітного кварталу.
Статтею 20 Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб" передбачено, що особами відповідальними за погашення податкового зобов'язання або податкового боргу з цього податку (податку з доходів фізичних осіб) - є юридична особа, яка зобов'язана нараховувати, утримувати та сплачувати (перераховувати) до бюджетів цей податок і вони несуть фінансову відповідальність.
Згідно з ч. 2 ст. 124 Конституції України, рішення Конституційного суду України від 09.07.02 року № 15-рп/2002 правосуддя в Україні здійснюється виключно судами. Юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі. Норми Конституції України, які визначають юрисдикцію судів щодо конкретних правовідносин та право особи (зокрема юридичної особи) на судовий розгляд спору, не можуть бути поставлені в залежність від наявності чи відсутності в законах України спеціальних положень про можливість звернення до суду по кожній конкретній категорії справ. Положення ч. 2 ст. 124 Конституції України щодо поширення юрисдикції судів на всі правовідносини, що виникають у державі, в аспекті конституційного звернення необхідно зрозуміти так, що право особи (юридичної особи) на звернення до суду за вирішенням спору не може бути обмежене законом, іншими нормативно-правовими актами.
Відповідно до ст. 1071 Цивільного Кодексу України грошові кошти можуть бути списані з рахунку клієнта без його розпорядження на підставі рішення суду.
Одною з основних функцій державної податкової інспекції, відповідно до Закону України "Про державну податкову службу в Україні" передбачено подання до судів позови до підприємств, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами.
Органом, уповноваженим державою здійснювати відповідні функції у спірних відносинах, що виникають у разі несплати підприємствами, установами, організаціями податків, зборів та інших обов'язкових платежів є державна податкова служба України та її органи на місцях.
Зазначена сума заборгованості СК "Україна" перед бюджетом по податку з доходів фізичних осіб (прибутковому податку) не є узгодженою сумою податкового зобов'язання (податковим боргом) в розумінні ст. 5 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" і відповідно не може бути звернено стягнення на активи платника податків в рахунок погашення його податкового боргу, а тому суд виходить з того, що прокурор обгрунтовано заявив позов про стягнення заборгованості по прибутковому податку з боржника.
Дана сума заборгованості по прибутковому податку органом державної податкової служби не обліковується в картках особових рахунків юридичної особи а лише виявляється під час проведення документальних перевірок та відображається в актах таких перевірок.
Позовні вимоги обгрунтовані, відповідають вимогам чинного законодавства, а тому підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст.6, 14, 71, 86, 94, 104,105, 158-163, 162, 167, 254-259, п.п.3,6-7 Розділу 7 „Прикінцеві та перехідні положення” Кодексу адміністративного судочинства України, СУД -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити.
Стягнути з Сільськогосподарського кооперативу „Україна” с. Печеськи Красилівського району (відомості про банківські реквізити відсутні, код 03785993) в дохід державного бюджету України –51 228 грн. заборгованості по податку з доходів фізичних осіб (прибутковому податку).
Згідно ст.ст. 185-186 КАСУ сторони та інші особи, які беруть участь у справі мають право оскаржити в апеляційному порядку Постанову повністю або частково. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня проголошення, апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Подаються до апеляційного суду через суд першої інстанції.
Згідно ст. 254 КАСУ Постанова, якщо інше не встановлено КАСУ набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Ю.В. Гладюк
Віддрук. прим. :
- до справи,
- позивачу,
- відповідачу.
Суд | Господарський суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 29.03.2008 |
Оприлюднено | 04.04.2008 |
Номер документу | 1494911 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Хмельницької області
Гладюк Ю.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні