Постанова
від 28.02.2008 по справі ас9/138-08
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

АС9/138-08

ГОСПОДАРСЬКИЙ   СУД   СУМСЬКОЇ  ОБЛАСТІ


ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27.03.08           Справа №АС9/138-08.

За позовом          прокурора Лебединського району в інтересах держави вособі Сумського   територіального управління Державної комісії з цінних паперів та    фондового ринку, м. Суми

до відповідача:           Закритого акціонерного товариства «Куличанське», м. Лебедин

про  стягнення  510 грн. 00 коп.

                                                                                СУДДЯ        ЛУЩИК М.С.

За участю представників сторін:

позивача:        не з'явився.

відповідача:    не з'явився

прокурор:       не з'явився

СУТЬ СПОРУ: прокурор просить стягнути з відповідача - Закритого акціонерного товариства «Куличанське»  на користь позивача  - Сумського   територіального управління Державної комісії з цінних паперів та    фондового ринку 510 грн. 00 коп. штрафу за правопорушення на ринку цінних паперів.

Відповідач відзив на позовну заяву не подав, в судове засідання не зявився, про час та місце слухання справи був повідомлений  належним чином, тому, відповідно до ч. 6 ст.71 КАС України, справа розглядається за наявними в ній матеріалами.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення прокурора та повноважного представника позивача, дослідивши наявні докази по справі, суд встановив наступне:

Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку є центральним органом виконавчої влади зі спеціальним статусом, підпорядкованим Президентові України і підзвітним Верховній раді України, який здійснює державне регулювання ринку цінних паперів. До її системи входить позивач.

Сумським територіальним управлінням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку встановлено порушення вимог чинного законодавства про цінні папери, а саме:  ст. 33 Закону України «Про господарські товариства», щодо встановлення статутом порядку реалізації товариством акцій, не сплачених в установлені строки (в статуті не передбачений порядок реалізації товариством акцій, не сплачених в установлені строки); ст. 39 закону, щодо порядку зменшення статутного фонду  ( п.4.7 статуту передбачено  зменшення розміру статутного капіталу за рахунок збільшення кількості акцій існуючої номінальної вартості); п. 2 ст. 9 Закону України «Про національну депозитну систему та особливості електронного обігу цінних паперів в Україні» щодо виключної компетенції загальних зборів акціонерів приймати рішення про передачу ведення реєстру власників іменних цінних паперів (статутом не віднесено до виключної компетенції загальних зборів акціонерів прийняття рішення про передачу ведення реєстру власників іменних цінних паперів).

28.03.2005 року розпорядженням начальника Сумського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку було зобов'язано Закритого акціонерного товариства «Куличанське» усунути вищезазначені порушення та письмово проінформувати територіальне  управління про виконання  розпорядження до 01.07.2006 року.

04.10.2007 року в зв'язку з невиконанням вищезазначеного розпорядження від 28.03.2005 року  управлінням винесено постанову про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів у відношенні до Закритого акціонерного товариства «Куличанське»

12 жовтня 2007 року позивачем було складено акт № 197 –СУ про порушення вимог пункту 10 ст. 8 Закону України «про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» від 30.10.1996 року  № 448/96-ВР щодо обов'язкового виконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери.

Як зазначає позивач представник юридичної особи на підписання акту  про правопорушення на ринку цінних паперів не з'явився, хоча   був належним чином повідомлений, поштовим листом  № 5825 від 04.10.2007 року про направлення постанови.

12 жовтня 2007 року позивачем було складено постанову про розгляд справи про правопорушення на ринку цінних паперів.

Вищезазначена постанова та акт № 197 –СУ від 12.10.2007 року були направлені позивачем на адресу відповідача  поштовим листом № 6758 від 12.10.2007 року.

У відповідності до ст. 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» сумським територіальним управлінням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку на відповідача  згідно постанови № 108-СУ від 28.03.2007 року була накладена штрафна  санкція у вигляді штрафу у розмірі 510 грн. ( за  не надання  до територіального управління річного звіту емітента за 2005 року)

Вищезазначену постанову про накладення санкцій відповідач не оскаржив і штраф у добровільному порядку не  сплатив.

Оскільки відповідач не подав ні доказів погашення заборгованості, ні аргументованих заперечень вимогам прокурора, тому вимоги прокурора визнаються судом правомірними, обґрунтованими та підлягають задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України,  суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1.          Адміністративний позов задовольнити.

2.          Стягнути з Закритого акціонерного товариства «Куличанське» (42200, м. Лебедин, вул. К. Маркса, 12,  код 32272389) на користь Сумського   територіального управління Державної комісії з цінних паперів та    фондового ринку ( 40001, м. Суми, пр-т Шевченка, 15, р/р 31112106700214 в ГУДКУ у Сумській області, код ЄДРПОУ 23636456, МФО 837013, код платежу 21081100) 510 грн.  00 коп. боргу.

3. Роз'яснити сторонам, що Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного господарського суду. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

4.          Згідно ст. 254 КАС України постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не буде подана в строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання, апеляційної скарги постанова, якщо її не було скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

5.  Роз'яснити позивачу, що за кожним судовим рішенням, яке набрало законної сили, виконавчий лист видається за заявою осіб, на користь яких воно ухвалено. Якщо судове  рішення ухвалено на  користь кількох позивачів чи проти кількох відповідачів, суд має право видати кілька виконавчих листів, точно зазначивши, яку частину судового рішення треба виконати за кожним виконавчим листом.( ст. 258 КАСУ).

    

СУДДЯ                                                                     М.С.Лущик  

СудГосподарський суд Сумської області
Дата ухвалення рішення28.02.2008
Оприлюднено04.04.2008
Номер документу1494989
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —ас9/138-08

Ухвала від 28.02.2008

Господарське

Господарський суд Сумської області

Лущик М.С.

Постанова від 28.02.2008

Господарське

Господарський суд Сумської області

Лущик М.С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні