ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
Іменем України
29 березня 2011 року м. Чернівці Справа № 2а/2470/485/11
Чернівецький окружний адміністративний суд у складі :
головуючого судді: Скакун О.П.
при секретарі судового засідання: Юзьку Я.В.
за участю:
представника позивача –не з’явився
представника відповідача –не з’явився
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом Управління Пенсійного фонду України у Глибоцькому районі до СП «Юлан»про стягнення недоїмки зі сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування,-
СУТЬ СПОРУ:
Управління Пенсійного фонду України в Глибоцькому районі звернулося з позовом до СП «Юлан»про стягнення недоїмки зі сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування у сумі 880 грн.
Обґрунтовуючи позовні вимоги, позивач посилається на те, що відповідач –СП «Юлан»здійснював нарахування страхових внесків за кожний базовий період, але до управління Пенсійного фонду України у повному обсязі їх не сплачував.
Представник позивача до початку судового засідання надав суду клопотання про розгляд справи без його участі.
Поштове відправлення з повідомленнями про дату, час та місце розгляду справи, яке було адресоване відповідачу за його юридичною адресою, повернулося з відміткою «за зазначеною адресою не знаходиться». Місцезнаходження відповідача: Чернівецька обл., смт. Глибока, вул. Першотравнева, 47, тобто адреса, на яку відправлялось поштове відправлення.
У відповідності до ст.17 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців», в Єдиному державному реєстрі містяться відомості щодо місцезнаходження юридичної особи. Стаття 19 вказаного Закону регламентує положення про обов’язок виконавчого органу юридичної особи повідомляти державного реєстратора про внесення змін до відомостей про юридичну особу.
У відповідності до ч.ч.8, 11 ст.35 Кодексу адміністративного судочинства України, вважається що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру. У разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
У зв’язку з цим, справа розглядається без участі представника відповідача за наявними в ній матеріалами.
ВСТАНОВИВ:
Спільне підприємство з іноземними інвестиціями «Юлан»зареєстроване в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців та перебуває на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України в Глибоцькому районі як платник страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Згідно розрахунку заборгованість СП «Юлан»станом на 31 січня 2011 року становить 880 грн.
На підставі акту звірки між позивачем та відповідачем №182 від 04.01.2011 року встановлено, що заборгованість відповідача становить 880 грн.
Відповідачем було подано розрахунки сум страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті за вересень-листопад 2010 року, проте внески сплачені не були.
Судом встановлено, що СП «Юлан»несвоєчасно та не в повній мірі сплачувало страхові внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, внаслідок чого має заборгованість по сплаті вказаних страхових внесків, фінансових санкціях та пені на суму 880 грн.
Розглянувши матеріали справи, встановивши фактичні обставини у справі, дослідивши докази, що мають юридичне значення для розгляду справи, проаналізувавши законодавство, яке регулює спірні правовідносини, суд доходить висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню.
Принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел, регулюються Законом України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”.
Відповідно до статті 1 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, страхові внески це кошти відрахувань на соціальне страхування та збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, сплачені згідно із законодавством, що діяло раніше; кошти, сплачені на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування відповідно до цього Закону.
Відповідно до п.п. 4,6 ч.2 ст. 17 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”(чинних на момент виникнення заборгованості) до обов’язку страхувальника належить подавати звітність територіальним органам Пенсійного фонду в строки та за формою, встановленими Пенсійним фондом, нараховувати та сплачувати страхові внески в повному обсязі в установлені строки.
Крім того, ч. 6 ст. 20 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” передбачає, що страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Частиною 12 ст. 20 Закону встановлено, що страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків.
Згідно ч.2 ст.106 зазначеного Закону(чинної на момент виникнення заборгованості) суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі - недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.
Як вбачається з абзацу 8 ч. 3 ст.106 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування"(чинної на момент виникнення заборгованості), у разі якщо страхувальник, який одержав вимогу територіального органу Пенсійного фонду про сплату недоїмки і протягом десяти робочих днів після її отримання не сплатив зазначену у вимозі суму недоїмки разом з застосованою до нього фінансовою санкцією, включеної до вимоги, або не узгодив вимогу з відповідним органом Пенсійного фонду, або не оскаржив вимогу в судовому порядку, а також у разі якщо страхувальник узгодив вимогу, але не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів після отримання узгодженої вимоги, відповідний орган Пенсійного фонду звертається в установленому законом порядку і подає вимогу про сплату недоїмки до відповідного підрозділу державної виконавчої служби. У зазначених випадках орган Пенсійного фонду також має право звернутися до суду з позовом про стягнення недоїмки.
На момент розгляду справи заборгованість відповідачем не сплачена.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Відповідач в судове засідання не з’явився та заперечень на позов не надав.
За таких обставин суд дійшов висновку, що адміністративний позов Управління Пенсійного Фонду України в Глибоцькому районі до СП «Юлан»про стягнення заборгованості у сумі 880 грн. підлягає задоволенню.
У процесі розгляду справи не встановлено інших фактичних обставин, що мають суттєве значення для правильного вирішення спору, і доказів на підтвердження цих обставин.
Керуючись ст.ст.2,3,6-12,17,18,160-163,167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд —
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з СП «Юлан»(код ЄДРПОУ 30686910) заборгованість зі сплати страхових внесків на загальнодержавне пенсійне страхування на користь Управління Пенсійного фонду України в Глибоцькому районі у сумі 880 грн.(р/р 25604301100800 в ВАТ «Державний ощадний банк»).
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Чернівецький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
У судовому засіданні 29 березня 2011р. проголошено вступну та резолютивну частини постанови. У зв’язку з тим, що закінчення строку виготовлення постанови у повному обсязі припадає на вихідний день, постанову виготовлено в повному обсязі 04 квітня 2011 року.
Суддя О.П. Скакун
Суд | Чернівецький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 29.03.2011 |
Оприлюднено | 26.04.2011 |
Номер документу | 15005025 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Чернівецький окружний адміністративний суд
Скакун Оксана Петрівна
Адміністративне
Чернівецький окружний адміністративний суд
Скакун Оксана Петрівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні