27/11б
донецький апеляційний господарський суд
Постанова
Іменем України
13.04.2011 р. справа №27/11б
Донецький апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючого: Волкова Р.В.
суддів Склярук О.І., Новікової Р.Г.
за участю представників сторін:
від скаржника:від боржника:
Мезенцев В.М. за дов. №2512/10/10-013 від 03.02.2011р.Ревенко С.С. за дов. №24-11/10 від 24.11.2010р.
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргуДержавної податкової інспекції у Київському районі м. Донецька, м. Донецьк
на постановугосподарського суду
Донецької області
від16.02.2011 р.
у справі№ 27/11б (суддя Тарапата С.С.)
за заявою боржникаТовариства з обмеженою відповідальністю „ГМТ-ДЕВЕЛОПМЕНТ” м. Донецьк
провизнання банкрутом
В С Т А Н О В И В:
Господарським судом Донецької області 16.02.2011 винесено постанову по справі № 27/11б, якою:
- визнано боржника - Товариство з обмеженою відповідальністю „ГМТ-ДЕВЕЛОПМЕНТ", м. Донецьк, (83056, м.Донецьк, вул.Молодих Шахтарів, б.37; код ЄДРПОУ 35656147) банкрутом;
- відкрита ліквідаційна процедура по справі строком на 3 місяці до 16.05.2011;
- ліквідатором по справі призначений арбітражний керуючий Лебідь Ігор Костянтинович, ліцензія: серія АВ № 499173 (адреса: 91055, Луганська обл., м. Луганськ, вул. Московська, буд. 1, кв. 168; ідентифікаційний код 2872313238);
- ліквідатора зобов‘язано у 5 денний термін опублікувати оголошення про визнання божника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури в офіційних друкованих органах із зазначенням відомостей, передбачених п.5 ст.23 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом". По закінченні ліквідаційної процедури представити суду звіт про проведену роботу та ліквідаційний баланс банкрута.
- ліквідатору доручено до закінчення строку ліквідаційної процедури надати суду звіт та ліквідаційний баланс з доданими документами, передбаченими ст. 32 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Державна податкова інспекція у Київському районі м.Донецька не погодилась з прийнятою постановою та звернулась з апеляційною скаргою, в якій просить постанову скасувати. Посилається на необхідність вчинення дій, передбачених ст. 105 Цивільного Кодексу України, порушення права податкової інспекції на проведення позапланової перевірки відповідно до ст.ст.75,78 Податкового Кодексу України, неналежне повідомлення про порушення справи про банкрутство та як наслідок неможливість своєчасно провести перевірку.
Боржник, „ГМТ-ДЕВЕЛОПМЕНТ”, з апеляційною скаргою не погодилось, просить залишити скаргу без задоволення, а постанову суду без змін. Посилається на те, що апелянт до боржника з кредиторськими вимогами не звертався, виконання боржником всіх передбачених ст.105 Цивільного Кодексу України вимог, відсутність заборгованості з податків і зборів до соціальних фондів, публікацію оголошення в Бюлетені державної реєстрації про припинення боржника, наявність підстав для визнання боржника банкрутом.
Розглянувши матеріали справи та заслухавши пояснення представників сторін, судова колегія встановила наступне.
Господарським судом Донецької області ухвалою від 28.01.2011 порушена справа про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю „ГМТ-ДЕВЕЛОПМЕНТ", м. Донецьк. Справа порушена на підставі ст. 51 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" за заявою боржника.
Господарським судом Донецької області 16.02.2011 по вказаній справі винесено постанову, якою:
- визнано боржника - Товариство з обмеженою відповідальністю „ГМТ-ДЕВЕЛОПМЕНТ", м. Донецьк, (83056, м.Донецьк, вул.Молодих Шахтарів, б.37; код ЄДРПОУ 35656147) банкрутом;
- відкрита ліквідаційна процедура по справі строком на 3 місяці до 16.05.2011;
- ліквідатором по справі призначений арбітражний керуючий Лебідь Ігор Костянтинович, ліцензія: серія АВ № 499173 (адреса: 91055, Луганська обл., м. Луганськ, вул. Московська, буд. 1, кв. 168; ідентифікаційний код 2872313238);
- ліквідатора зобов‘язано у 5 денний термін опублікувати оголошення про визнання божника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури в офіційних друкованих органах із зазначенням відомостей, передбачених п.5 ст.23 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом". По закінченні ліквідаційної процедури представити суду звіт про проведену роботу та ліквідаційний баланс банкрута.
Відповідно до вимог ч. 2 ст. 4-1 Господарського процесуального кодексу України, господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку провадження, передбаченому цим Кодексом, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
П.1 ст.5 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” визначає, що провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України та іншими законодавчими актами України.
Особливості застосування процедури банкрутства до боржника, що ліквідується власником, передбачені ст.51 Закону.
Крім того, обов'язки особи, що прийняла рішення про припинення юридичної особи, встановлені ст.105 Цивільного Кодексу України:
1. Учасники юридичної особи, суд або орган, що прийняв рішення про припинення юридичної особи, зобов'язані негайно письмово повідомити про це орган, що здійснює державну реєстрацію, який вносить до єдиного державного реєстру відомості про те, що юридична особа перебуває у процесі припинення.
2. Учасники юридичної особи, суд або орган, що прийняв рішення про припинення юридичної особи, призначають комісію з припинення юридичної особи (ліквідаційну комісію, ліквідатора тощо) та встановлюють порядок і строки припинення юридичної особи відповідно до цього Кодексу.
Виконання функцій комісії з припинення юридичної особи може бути покладено на орган управління юридичної особи.
3. З моменту призначення комісії до неї переходять повноваження щодо управління справами юридичної особи. Комісія виступає в суді від імені юридичної особи, яка припиняється.
4. Комісія з припинення юридичної особи поміщає в друкованих засобах масової інформації, в яких публікуються відомості про державну реєстрацію юридичної особи, що припиняється, повідомлення про припинення юридичної особи та про порядок і строк заявлення кредиторами вимог до неї. Цей строк не може становити менше двох місяців з дня публікації повідомлення про припинення юридичної особи.
Комісія вживає усіх можливих заходів щодо виявлення кредиторів, а також письмово повідомляє їх про припинення юридичної особи.
Відповідно до п.3 ст.110 Цивільного Кодексу України, якщо вартість майна юридичної особи є недостатньою для задоволення вимог кредиторів, юридична особа ліквідується в порядку, встановленому законом про відновлення платоспроможності або визнання банкрутом.
Рішення про введення процедури ліквідації прийняте власником 03.08.2010 (Протокол № 03-08/10 загальних зборів учасників).
В Бюлетені державної реєстрації № 160/2 (20/2) 2010 року було розміщено оголошення про припинення ТОВ „ГМТ-ДЕВЕЛОПМЕНТ". Також про ліквідацію підприємства була повідомлена ДПІ у Київському районі м. Донецька.
До єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців внесено запис про прийняття рішення щодо припинення юридичної особи.
З метою виконання рішення про ліквідацію ТОВ „ГМТ-ДЕВЕЛОПМЕНТ”, ліквідатором була проведена інвентаризація майна, яке належить на праві власності або повного господарського відання підприємству, було зроблено аналіз кредиторської та дебіторської заборгованості згідно до даних бухгалтерського обліку.
Згідно інвентаризаційного опису № 1 від 19.01.2011 у товариства відсутні основні засоби. Згідно інвентаризаційного опису № 2 від 19.01.2011 малоцінні необоротні матеріальні активи також відсутні. Згідно інвентаризаційного опису № 3 від 19.01.2011 ліквідатором у боржника виявлено грошові кошти в сумі 515грн. в касі підприємства.
Дебіторська заборгованість у боржника відсутня, заборгованості зі сплати податків і зборів немає, майно, за рахунок якого було б можливо погашення вимог кредиторів, не виявлено. Ця обставина підтверджена доданими до матеріалами справи довідками КП БТІ, Держгірпромнагляду, Держкомзему, ВРЕР № 1 ДАЇ м. Донецька. В судовому засіданні представник апелянта підтвердив факт відсутності заборгованості ТОВ „ГМТ-ДЕВЕЛОПМЕНТ" стосовно сплати податків.
Після публікації оголошення в Бюлетені державної реєстрації про припинення товариства, з кредиторськими вимогами звернувся лише один кредитор - ТОВ „СТРІМ", Державна податкова інспекція у Київському районі м.Донецька з кредиторськими вимогами не зверталась.
Таким чином, з матеріалів справи не вбачається порушень ст.105 Цивільного Кодексу України з боку особи, що прийняла рішення про припинення юридичної особи. Також безпідставними є посилання апелянта на позбавлення його можливості здійснити перевірку боржника внаслідок неповідомлення про початок процедури банкрутства. Оскаржений судовий акт не є остаточним документом по справі про банкрутство, боржника ще не ліквідовано. Враховуючи на якій стадії знаходиться провадження по справі про банкрутство, апелянт не позбавлений можливості здійснити перевірки, передбачені ст.105 Цивільного Кодексу України, Податковим Кодексом України, Наказом Державної податкової адміністрації від 22.12.2010 N 979 "Про затвердження Порядку обліку платників податків і зборів та визнання такими, що втратили чинність, наказів Державної податкової адміністрації України”, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 30 грудня 2010р. за N 1439/18734.
Стаття 33 Господарського процесуального Кодексу України вказує, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх доводів та заперечень. Апелянт не надав жодних доказів, з якими чинне законодавство пов‘язує можливість скасування судового акту.
Вищенаведене свідчить про прийняття оскарженої постанови з дотриманням вимог чинного законодавства при повному та всебічному з‘ясуванні обставин справи.
За таких обставин, судова колегія не вбачає підстав для скасування постанови Господарського суду Донецької області від 16.02.2011 по справі № 27/11Б.
Керуючись ст.ст. 5, 51 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, ст.ст.105, 110 Цивільного Кодексу України, ст.ст. 4-1, 33, 86, 99, 101-106 Господарського процесуального Кодексу України, судова колегія, -
П О С Т А Н О В И Л А:
Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Київському районі м.Донецька на постанову господарського суду Донецької області від 16.02.2011 по справі № 27/11Б залишити без задоволення, а постанову суду залишити без змін.
Постанова апеляційної інстанції набирає законної сили з дня її прийняття.
Постанова апеляційної інстанції може бути оскаржена до Вищого господарського суду України через Донецький апеляційний господарський суд у касаційному порядку.
Головуючий Р.В. Волков
Судді: О.І. Склярук
Р.Г. Новікова
Надруковано: 6прим.
1-заявнику
1- боржнику
1-ліквідатору
1- у справу
1- ДАГС
1–госп. суду
Суд | Донецький апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 19.04.2011 |
Оприлюднено | 26.04.2011 |
Номер документу | 15025922 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Донецький апеляційний господарський суд
Волков Р.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні