Постанова
від 12.04.2011 по справі 2а/0570/4696/2011
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД



  

Україна  

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД  

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

   

 12 квітня 2011 р.                                                             справа № 2а/0570/4696/2011

Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови:  09:30 год.

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді   

при секретарі          Могілевському А.А.

                    

                                        

Донецький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді                               Савченко С.В.

при секретарі                                    Могілевському А.А.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом прокурора Гірницького району м. Макіївки, який діє в інтересах держави в особі Макіївської об’єднаної державної податкової інспекції

до Товариства з обмеженою відповідальністю «Пролетарський завод металоконструкцій» про стягнення заборгованості з земельного податку у розмірі 774,51 грн.,-

                В С Т А Н О В И В:                                        

          Прокурор  Гірницького району м. Макіївки звернувся до суду в інтересах держави в особі Макіївської об’єднаної державної податкової інспекції з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Пролетарський завод металоконструкцій» про стягнення заборгованості з земельного податку у розмірі 774,51 грн.

Позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, що відповідач самостійно задекларував податкові зобов’язання з плати за землю на  2010, 2011 роки, але в встановлені законом строки не сплатив, в результаті чого має заборгованість у розмірі  з вищезазначеного податку у розмірі 774,51 грн.

Прокурор в судове засідання не з’явився, про дату,час та місце судового засідання був повідомлений належним чином.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав у повному обсязі, надав пояснення аналогічні викладеним у позовній заяві, просив суд задовольнити позов у повному обсязі.

Відповідач у судове засідання не з’явився. Відповідно до ст. 35 Кодексу адміністративного судочинства  України, розписку про одержання повістки (повістку у разі неможливості вручити її адресату чи відмови адресата її одержати) належить негайно повернути до адміністративного суду. У разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином. Суд вважає, що вжив всі залежні від нього заходи для повідомлення належним чином товариства з обмеженою відповідальністю «Пролетарський завод металоконструкцій» про час і місце розгляду справи.

Вислухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд встановив наступне.

Відповідач, Товариство з обмеженою відповідальністю «Пролетарський завод металоконструкцій»  є юридичною особою,  зареєстроване в єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців за № 01350185, перебуває на податковому обліку в Макіївській об’єднані державні податкові інспекції з 12.10.1994 року за № 1350185-500.

Порядок обчислення і сплати земельного податку, визначення суб'єктів плати за землю врегульовано спеціальним законом, яким є Закон України "Про плату за землю".

Відповідно до преамбули Закону України "Про плату за землю" він визначає розміри та порядок плати за використання земельних ресурсів, а також напрями використання коштів, що надійшли від плати за землю, відповідальність платників та контроль за правильністю обчислення і справляння земельного податку.

Відповідно до статті 14 Закону України «Про плату за землю» платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій.

Відповідно до статті 17 Закону України «Про плату за землю» податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Відповідач, 18 січня 2010 року подав до податкової інспекції податковий розрахунок земельного податку на 2010 рік № 74, яким визначив податкове зобов’язання у розмірі 3098,04 грн. за рік., щомісячний платіж складає 258, 17 грн.

Заборгованість утворилась внаслідок несплати податкового зобов’язання по строку сплати 30.12.2010 р. та 30.01.2010 року.

Відповідач, 10 лютого 2011 року подав до податкової інспекції податкову декларацію  з плати за землю на 2011 рік № 1763, якою визначив податкове зобов’язання у розмірі 3098,64 грн. за рік., щомісячний платіж складає 258, 17 грн.

Заборгованість утворилась внаслідок несплати податкового зобов’язання по строку сплати 02.03.2011 року.

На виконання вимог п.  6.2.1. Закону України № 2181, податковий орган сформував та надіслав на адресу відповідача першу податкову вимогу від  01.11.2005 року № 1/284, яка була отримана уповноваженою особою підприємства 17.11.2005 року, про що свідчить поштове повідомлення та 21.12.2005 року була сформована друга податкова вимога № 2/320, яка була отримана уповноваженою особою підприємства 29.12.2005 року, про що свідчить поштове повідомлення.

Таким чином, за Товариством з обмеженою відповідальністю «Пролетарський завод металоконструкцій» обліковується загальна сума заборгованості плати за землю у розмірі 774,51 грн.

Пунктом 1.3 ст. 1 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" встановлено, що  податковий борг (недоїмка) – це податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.

Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Пункт 1.1 статті 1 Податкового кодексу України регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.

Відповідно до підпункту 16.1.4 пункту 16.1 статті 16 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Згідно з пунктом 36.1 статті 36 Податкового кодексу України податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи.

Пунктом 36.5 статті 36 Податкового кодексу України передбачено, що відповідальність за невиконання або неналежне виконання податкового обов'язку несе платник податків, крім випадків, визначених цим Кодексом або законами з питань митної справи.

Відповідно до пункту 3 статті 50 Бюджетного кодексу України, органи стягнення забезпечують своєчасне та в повному обсязі надходження до державного бюджету податків, зборів (обов’язкових платежів) та інших доходів відповідно до законодавства.

Доказів сплати податкового боргу відповідач не надав суду. Наявність податкового боргу на час розгляду справи підтверджена податковим органом шляхом надання суду розрахунку суми податкового боргу.

Відповідно до частини 2 статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України, суд може вийти за межі позовних вимог тільки в разі, якщо це необхідно для повного захисту прав, свобод та інтересів сторін чи третіх осіб, про захист яких вони просять.

З 1 січня 2011 року набрав чинності Податковий кодекс України, частиною 3 статті 95 якою передбачено стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду.

Вказана норма кореспондується з п.п.20.1.18 п.20.1 статті 20 Податкового кодексу України, якою встановлено повноваження податкового органу на звернення до суду.

Таким чином, з 1 січня 2011 року визначено спосіб захисту права податкового органу у разі наявності у платника податків податкового боргу.  

Відповідно до частини 4 статті 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, а відповідачем – фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.    

Враховуючи вищевикладене та керуючись статтями 2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

            Позов прокурора Гірницького району м. Макіївки, який діє в інтересах держави в особі Макіївської об’єднаної державної податкової інспекції до Товариства з обмеженою відповідальністю «Пролетарський завод металоконструкцій» про стягнення заборгованості з земельного податку у розмірі 774,51 грн. - задовольнити.

Стягнути кошти з рахунків у банках, обслуговуючих Товариства з обмеженою відповідальністю «Пролетарський завод металоконструкцій»  (ЄДРПОУ 01350185)  суму податкового боргу з плати за землю у розмірі 774 ( сімсот сімдесят чотири) грн. 51 коп.

Вступна та резолютивна частини постанови прийняті у нарадчій кімнаті та проголошені у судовому засіданні 12 квітня 2011 року. Постанова у повному обсязі складена  17 квітня 2011 року.  

            Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

  

Суддя                                                                                      Савченко С. В.

СудДонецький окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення12.04.2011
Оприлюднено27.04.2011
Номер документу15030761
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2а/0570/4696/2011

Постанова від 12.04.2011

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Савченко С. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні