Б29/73/04
ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 вересня 2006 р. № Б29/73/04
Вищий господарський суд України у складі колегії суддів:
Удовиченка О.С. –головуючого
Яценко О.В. (доповідач у справі)
Панової І.Ю.
розглянувши касаційну скаргуУкраїнсько-Ірланського закритого акціонерного товариства з іноземними інвестиціями “Міжнародний Готель Україна”, м. Дніпропетровськ
на постанову
Дніпропетровського апеляційного господарського суду від 07.06.2006р.
у справі
за заявою
до№Б29/73/04 господарського суду Дніпропетровської областіТовариства з обмеженою відповідальністю “Промислові інвестиції”, м. ДніпропетровськТовариства з обмеженою відповідальністю “Гед Ломбард”, м. Дніпропетровськ
про
визнання банкрутом
в судовому засіданні взяли участь представники сторінвід ТОВ “Гед Інвест”, м. Дніпропетровськ
Левченко О.В. дов.б/н від 13.06.2005р.
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою господарського суду Дніпропетровської області від 30.03.2006р. у справі №Б29/73/04 (суддя Полєв Д.М.) затверджено ліквідаційний баланс та звіт ліквідатора Товариства з обмеженою відповідальністю “Гед Ломбард”, м. Дніпропетровськ. Ліквідовано юридичну особу Товариство з обмеженою відповідальністю “Гед Ломбард”. Зобов'язано ДПІ в Кіровському районі м. Дніпропетровська, Управління Пенсійного фонду України в Кіровському районі, Кіровський районний центр зайнятості, Кіровську районну виконавчу дирекцію Дніпропетровського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Дніпропетровську зняти ТОВ „ГЕД Ломбард" з обліку. Зобов'язано Дніпропетровське міське управління з питань державної реєстрації юридичних осіб-підприємців та Головне управління статистики у Дніпропетровській області виключити ТОВ „ГЕД Ломбард" , м. Дніпропетровськ (код ЄДРПОУ 31950959) з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України. Провадження у справі припинено. Клопотання СПД - фізична особа Чорнобай В. Д., Українсько-ірландське ЗАТ з II „Міжнародний готель „Україна", ВАТ „Центральний універмаг", ТОВ „Магазин № 346 „Гастроном" про заміну ліквідатора відхилено.
Не погоджуючись з цією ухвалою Українсько-Ірланське закрите акціонерне товариство з іноземними інвестиціями “Міжнародний Готель Україна”, м. Дніпропетровськ подав апеляційну скаргу в якій просив ухвалу господарського суду Дніпропетровської області від 30.03.2006р. у справі №Б29/73/04 скасувати.
Постановою Дніпропетровського апеляційного господарського суду від 07.06.2006р. у справі №Б29/73/04 (судді Науменко І.М.; Білецька Л.М.; Голяшкіна О.В.) ухвалу господарського суду Дніпропетровської області від 30.03.2006р. у справі №Б29/73/04 залишено без змін, а апеляційну скаргу Українсько-Ірланського закритого акціонерного товариства з іноземними інвестиціями “Міжнародний Готель Україна” –без задоволення.
Не погоджуючись з цією постановою Українсько-Ірланське закрите акціонерне товариство з іноземними інвестиціями “Міжнародний Готель Україна”, подав касаційну скаргу, в якій просить скасувати постанову Дніпропетровського апеляційного господарського суду від 07.06.2006р. по даній справі, як прийняту з порушенням норм матеріального та процесуального права.
Судова колегія, заслухавши доповідь судді Яценко О.В., розглянувши наявні матеріали справи, обговоривши доводи касаційної скарги, перевіривши юридичну оцінку обставин справи та повноту їх встановлення, дослідивши правильність застосування судом попередньої інстанції норм процесуального та матеріального права дійшла висновку, про відсутність правових підстав для задоволення касаційної скарги, виходячи з наступного.
Ухвалою господарського суду Дніпропетровської області від 30.04.2004р. порушено провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю “Гед Ломбард”, м. Дніпропетровськ за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю “Промислові інвестиції”, м. Дніпропетровськ
Постановою господарського суду Дніпропетровської області від 04.11.04р. боржника визнано банкрутом і відкрита ліквідаційна процедура у справі, у порядку передбаченому ст..52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ліквідатором призначено ініціюючого кредитора ТОВ „Промислові інвестиції", м. Дніпропетровськ.
Ухвалою господарського суду Дніпропетровської області від 21.11.2005р. у справі №Б29/73/04 продовжено на шість місяців до 04.05.2006р. строк ліквідаційної процедури та повноважень ліквідатора ТОВ “Гед Ломбард”.
Суди попередніх інстанцій обґрунтовано відхилили клопотання СПД-ФО Чорнобай В.Д., УІЗАТзІІ „Міжнародний Готель „Україна", ВАТ „Центральний універмаг", ТОВ „Магазин № 346 „Гастроном" про заміну ліквідатора, оскільки ліквідатором здійснено вичерпних заходів щодо розшуку майна банкрута. Стягнення дебіторської заборгованості в межах позовного провадження на користь банкрута неможливе.
Апеляційний суд дійшов до вірного висновку про те, що господарський суд правильно затвердив звіт та ліквідаційний баланс поданий ліквідатором.
За результатами ліквідаційного балансу у банкрута відсутнє майно, а тому суд першої інстанції правильно прийняв рішення про ліквідацію юридичної особи-банкрута.
Відповідно до п.2 ст..52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" господарський суд у двотижневий строк з дня винесення ухвали про порушення провадження у справі про банкрутство відсутнього боржника виносить постанову про визнання відсутнього боржника банкрутом, відкриває ліквідаційну процедуру і призначає ліквідатором ініціюючого кредитора за згодою останнього.
Пунктом п.5 ст.52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" ліквідатор письмово повідомляє про визнання господарським судом відсутнього боржника банкрутом усіх відомих йому кредиторів відсутнього боржника, які в місячний строк з дня одержання повідомлення можуть направити ліквідатору заяви з вимогами до банкрута.
13.03.2006 р. до господарського суду надійшов ліквідаційний баланс та звіт ліквідатора додатками.
Під час ліквідаційної процедури ліквідатором виявлено та визнано вимоги наступних кредиторів: - СПД - фізична особа Чорнобай В. Д. 53 300,00грн.; Українсько-ірландське ЗАТ з II „Міжнародний готель „Україна" - 28 845,50грн.; ВАТ “Центральний універмаг” 32 000,00грн; ТОВ „Магазин № 346 “Гастроном” 30 700,00грн; ТОВ з II компанія „Гед Інвест" 522 837,76грн; Кіровська районна виконавча дирекція Дніпропетровського обласного відділення Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності - 516, 37грн.; Кіровський районний центр зайнятості -767,18грн.; Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Дніпропетровську - 316,49грн.; ДПІ у Кіровському районі М.Дніпропетровська 692,10грн.
Апеляційний суд прийшов до вірного висновку, що не можуть бути прийнятті до уваги та бути підставою для скасування ухвали суду першої інстанції посилання скаржника на те, що відмова від позовів у справах № А30/59, № ПД 19/10, № НІ2/41 суперечила майновим інтересам боржника і фактично призвела до банкрутства підприємства, а припинення боржником дій з отримання власного майна та стягнення заборгованості з третіх осіб порушує права його кредиторів щодо задоволення своїх вимог з цього майна.
Звернення ліквідатора до суду з проханням поновити провадження по справах №А 30/59, №ПД 19/10 та №Н 12/41 за позовами банкрута є безпідставним через відмову від позовних вимог, представниками ТОВ „Гед Ломбард", повноваження яких були перевірені судом при прийнятті відповідних рішень, про що зазначено в ухвалах по кожній з цих справ.
Відповідно до ст. 80 Господарського процесуального кодексу України: „У випадках припинення провадження у справі повторне звернення до господарського суду зі спору між тими ж сторонами, про той же предмет з тих же підстав не допускається".
Як досліджено судами попередніх інстанцій, посилання заявника касаційної скарги, що зазначену відмову було прийнято не від уповноваженого представника боржника є необґрунтованим, оскільки в матеріалах справи та в доданих до апеляційної скарги документах не знайшла свого документального відображення дана обставина.
Що стосується участі ліквідатора у розгляді справи № 32/32, то суди попередніх інстанцій дійшли до обґрунтованого висновку, що участь ліквідатора неможлива через те, що провадження по даній справі зупинено на невизначений час, до розгляду пов'язаною з неї справи № Н 31/63 за участю нерезидентів, розгляд якої призначено на вересень 2006 р.
Відповідно до п.1, п.2 ст.22 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" у випадках, передбачених цим Законом, господарський суд приймає постанову про визнання боржника банкрутом і відкриває ліквідаційну процедуру. Строк ліквідаційної процедури не може перевищувати дванадцяти місяців. Господарський суд може продовжити цей строк на шість місяців, якщо інше не передбачено цим Законом.
Постановою господарського суду Дніпропетровської області від 04.11.04р. боржника визнано банкрутом і відкрита ліквідаційна процедура у справі, у порядку передбаченому ст..52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ліквідатором призначено ініціюючого кредитора ТОВ „Промислові інвестиції", м. Дніпропетровськ.
Ухвалою господарського суду Дніпропетровської області від 21.11.2005р. у справі №Б29/73/04 продовжено на шість місяців до 04.05.2006р. строк ліквідаційної процедури.
Рішенням господарського суду Дніпропетровської області від 17.01.2006 р. у справі №7/176 вилучено у банкрута на користь ВАТ „Центральний Універмаг" ліфт пасажирський гідравлічний. Проте, вказаний ліфт банкрутом відчужено до порушення провадження у справі про банкрутство та в цей час він знаходиться у власності третіх осіб, що підтверджується матеріалами справи. Отже, відповідно до наведеного рішення суду банкрут не є власником майна ліфта пасажирського гідравлічного.
Автомобіль „Форд Фокус" (2000 р. в.), якій належав банкруту у 2002 році реалізовано відповідно до договору купівлі-продажу, посвідченого нотаріально, відповідно до рішення власників товариства. В цей час договір є чинним, підстави для визнання недійсним вказаного договору відсутні.
Таким чином, суди попередніх інстанцій у повному обсязі з'ясували матеріали справи та вірно застосували чинне законодавство.
За таких обставин, судова колегія суддів Вищого господарського суду України дійшла до висновку, що Дніпропетровським апеляційним господарським судом вірно застосовані норми матеріального та процесуального права, у зв'язку з чим підстав для скасування постанови Дніпропетровського апеляційного господарського суду від 07.06.2006р. не вбачається.
Зважаючи на вищевикладене та, керуючись статтями 1115, 1117, 1119-11111 Господарського процесуального кодексу України, Вищий господарський суд України
ПОСТАНОВИВ:
1.Касаційну скаргу Українсько-Ірланського закритого акціонерного товариства з іноземними інвестиціями “Міжнародний Готель Україна”, м. Дніпропетровськ на постанову Дніпропетровського апеляційного господарського суду від 07.06.2006р. у справі №Б29/73/04 залишити без задоволення.
2.Постанову Дніпропетровського апеляційного господарського суду від 07.06.2006р. у справі №Б29/73/04 залишити без змін.
Головуючий О.С. Удовиченко
Судді О.В. Яценко
І.Ю. Панова
Суд | Вищий господарський суд України |
Дата ухвалення рішення | 26.09.2006 |
Оприлюднено | 20.08.2007 |
Номер документу | 150507 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Вищий господарський суд України
Яценко О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні