11/6-122
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
"06" березня 2008 р.Справа № 11/6-122
10:30 год.
м. Тернопіль
Господарський суд Тернопільської області
у складі судді Сидорук А.М.
при секретарі судового засідання Шонь Ю.М.
Розглянув справу
За позовом: Прокурора Підволочиського району Тернопільської області в інтересах держави в особі відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань в Підволочиському районі Тернопільської області, смт. Підволочиськ Тернопільської області вул. Д. Галицького,102.
До відповідача: Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю „Лорд”, с. Остап'є Підволочиського району Тернопільської області.
Про стягнення недоїмки зі сплати страхових внесків до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань в сумі 503,20 грн.
За участю представників сторін
Прокурора: Свачій М.І.
Позивача: Радзіх Г.М. –начальник управління
Відповідача:
Суть справи: Прокурор Підволочиського району Тернопільської області звернувся до господарського суду Тернопільської області з позовом в інтересах держави в особі відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань в Підволочиському районі Тернопільської області, смт. Підволочиськ Тернопільської області вул. Д. Галицького,102 до сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю „Лорд”, с. Остап'є Підволочиського району Тернопільської області про стягнення 503 грн. 20 коп. заборгованості по сплаті страхових внесків до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України.
Відповідно до ч.1 п. 6 розділу VІІ “Прикінцевих та перехідних положень” Кодексу адміністративного судочинства України до початку діяльності окружних та апеляційних адміністративних судів адміністративні справи, підвідомчі господарським судам відповідно до Господарського процесуального кодексу України, вирішують у першій та апеляційній інстанціях відповідні місцеві та апеляційні господарські суди за правилами Кодексу адміністративного судочинства України.
В розпочатому судовому засіданні представнику позивача та прокурору роз'яснено належні їм права та обов'язки, передбачені статтями 49,51,59, 130 Кодексу адміністративного судочинства України.
За відсутності відповідного клопотання технічна фіксація судового процесу не здійснювалась.
Відповідач відзив на позовну заяву не надав, явку свого повноважного представника в судове засідання не забезпечив.
В розпочатому судовому засіданні прокурор подав господарському суду заяву про збільшення розміру позовних вимог і просить суд стягнути з відповідача 1 932,45 грн. недоїмки зі сплати страхових внесків до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши думку прокурора, пояснення представника позивача, судом встановлено наступне:
Сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю „Лорд”, с. Остап'є Підволочиського району Тернопільської області; ідентифікаційний код 31973714 зареєстроване як юридична особа Підволочиською районною державною адміністрацією Тернопільської області 20.01.2003 року.
У відповідності до Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності” від 23.09.1999р. № 1105-XIV (із наступними змінами та доповненнями) страхування від нещасного випадку є самостійним видом загальнодержавного соціального страхування і здійснюється Фондом соціального страхування від нещасних випадків.
Згідно статті 45 вказаного Закону роботодавець (страхувальник) зобов'язаний своєчасно та повністю сплачувати в установленому порядку страхові внески до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві.
Розміри страхових внесків страхувальників для роботодавців обчислюються у відсотках до сум фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, що включають витрати на виплату основної та додаткової заробітної плати, на інші заохочувальні і компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України "Про оплату праці", які підлягають обкладенню прибутковим податком з громадян.
Порядок сплати страхових внесків визначений Законом України “Про страхові тарифи на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності” від 22.02.2001р. № 2272-III (із наступними змінами та доповненнями) та Інструкцією про порядок перерахування, обліку та витрачання страхових коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, затвердженої постановою Правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 20.04.2001р. № 12, згідно яких страхові внески до Фонду сплачуються юридичними особами в день одержання коштів на оплату праці в установах банків, а при проведенні оплати праці з готівкової виручки чи натуроплатою –платники зобов'язані не пізніше наступного дня після здійснення виплат подати до установи банку платіжне доручення на перерахування страхових внесків до Фонду. Невнесені страхувальниками у встановлений строк страхові внески до Фонду вважаються недоїмкою і стягуються у порядку, передбаченому законодавством.
Згідно повідомлення №1912000331від 11.01.2006 року сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю „Лорд”, с. Остап'є Підволочиського району Тернопільської області віднесено до 49 класу професійного ризику виробництва та встановлено страхових тариф в розмірі 2,18% до фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, які підлягають обкладенню податком з доходів фізичних осіб.
Згідно розрахункової відомості, поданої відповідачем до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, за 4 квартал 2007 року відповідачем не сплачено страхових внесків до Фонду на суму 1 932,45 грн.
Ненадходження коштів до Фонду соціального страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання перешкоджає своєчасному фінансуванню витрат по відшкодуванню матеріальної та моральної шкоди потерпілим на виробництві, а також реалізації державної політики у сфері страхування від нещасних випадків на виробництві, чим порушуються інтереси держави.
Дослідивши усі матеріали справи у їх сукупності, суд вважає позовні вимоги прокурора Підволочиського району Тернопільської області в інтересах держави в особі відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань в Підволочиському районі Тернопільської обґрунтованими та такими, що підлягають до задоволення.
Відповідно до статті п.4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 2, 4, 6, 7, 17, 18, 69, 71, 86, 94, 158, 160, 162, 163 та п. 6 розділу VII Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, господарський суд
П О С Т А Н О В И В:
1. Адміністративний позов задовольнити.
2. Стягнути з сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю „Лорд”, с. Остап'є Підволочиського району Тернопільської області; ідентифікаційний код 31973714 на користь відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у Підволочиському районі Тернопільської області, смт. Підволочиськ Тернопільської області вул. Д. Галицького,102; ідентифікаційний код 25887412 –1 932 грн. 45 коп. недоїмки по сплаті страхових внесків до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України.
Виконавчий лист видати за заявою відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у Підволочиському районі Тернопільської області.
3. Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. На постанову суду сторони мають право подати заяву про апеляційне її оскарження протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення, а протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження подати апеляційну скаргу.
Суддя А.М. Сидорук
Суд | Господарський суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 06.03.2008 |
Оприлюднено | 09.04.2008 |
Номер документу | 1507451 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Тернопільської області
Сидорук А.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні