Постанова
від 04.03.2008 по справі 11/15-184
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

11/15-184

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

"04" березня 2008 р.Справа № 11/15-184

 11:20 год.

 м. Тернопіль

Господарський суд Тернопільської області

у складі   судді Сидорук А.М.             

при секретарі судового засідання  Шонь Ю.М.

Розглянув справу

за позовом: Прокурора Козівського району Тернопільської області, смт. Козова Тернопільської області вул. Гвардійська,2 в інтересах держави в особі Міністерства праці та соціальної політики України, Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття України в особі виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття у Козівському районі Тернопільської області, Козівського районного центру зайнятості –робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, смт. Козова, Тернопільської області вул. Грушевського,32.

до відповідача: Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю „За мир”, с. Покропивна Козівського району Тернопільської області.

про стягнення 1 371 грн. штрафу.

За участю представників сторін:

Прокурора: Свачій М.І.

Позивача:    Пукало В.І. –- юрисконсульт

Відповідача:

Суть справи: Прокурор Козівського району Тернопільської області звернувся в господарський суд Тернопільської області з позовною заявою в інтересах держави в особі Міністерства праці та соціальної політики України, Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття України в особі виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття у Козівському районі Тернопільської області, Козівського районного центру зайнятості –робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, смт. Козова, Тернопільської області вул. Грушевського,32 до Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю „За мир”, с. Покропивна Козівського району Тернопільської області про стягнення 1 371 грн. штрафу.

Відповідно до ч.1 п. 6 розділу VІІ “Прикінцевих та перехідних положень” Кодексу адміністративного судочинства України до початку діяльності окружних та апеляційних адміністративних судів адміністративні справи, підвідомчі господарським судам відповідно до Господарського процесуального кодексу України, вирішують у першій та апеляційній інстанціях відповідні місцеві та апеляційні господарські суди за правилами Кодексу адміністративного судочинства України.

В розпочатому судовому засіданні представнику позивача та прокурору роз'яснено належні їм права та обов'язки, передбачені статтями 49,51,59, 130 Кодексу адміністративного судочинства України.

За відсутності відповідного клопотання технічна фіксація судового процесу не здійснювалась.

Відповідач відзив на позовну заяву не надав, явку свого повноважного представника в судове засідання не забезпечив, хоча про час та місце слухання справи був повідомлений належним чином.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши думку прокурора, пояснення представника позивача, судом встановлено наступне:

Відповідач по справі –сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю „За мир”, с. Покропивна Козівського району Тернопільської області, ідентифікаційний код 03782641 – зареєстроване, як юридична особа Козівською районною державною адміністрацією Тернопільської області 25.06.1998 р.

Наказом сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю „За мир”, с. Покропивна Козівського району Тернопільської області №3 від 01.03.2007 року було звільнено з роботи водія Денеку С.Д.

Відповідно до п.5 ст. 20 Закону України „Про зайнятість населення” при вивільненні працівників (у тому числі працюючих пенсіонерів та інвалідів) у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці, у тому числі ліквідацією, реорганізацією або перепрофілюванням підприємств, установ, організацій, скороченням чисельності або штату працівників, підприємства, установи, організації, незалежно від форми власності, повідомляють про це не пізніш як за два місяці в письмовій формі державну службу зайнятості, вказуючи підстави і строки вивільнення, найменування професій, спеціальностей, кваліфікації, розмір оплати праці, а в десятиденний строк після вивільнення - направляють списки фактично вивільнених працівників, зазначаючи в них інвалідів. У разі неподання або порушення строків подання цих даних стягується штраф у розмірі річної заробітної плати за кожного вивільненого працівника. Ці кошти зараховуються до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на  випадок безробіття і використовуються для фінансування заходів по працевлаштуванню та соціального захисту вивільнюваних працівників.

Відповідно до ст. 49-2 Кодексу законів про працю України при відсутності роботи за відповідною професією чи спеціальністю, а також у разі відмови працівника від переведення на іншу роботу на тому ж підприємстві, в установі, організації працівник, за своїм розсудом, звертається за допомогою до  державної служби зайнятості або працевлаштовується самостійно. Водночас власник або уповноважений ним орган доводить до відома державної служби зайнятості про наступне вивільнення працівника із зазначенням його професії, спеціальності, кваліфікації та розміру оплати праці.

Відповідач не виконав вимоги передбачені нормами Закону України „Про зайнятість населення” та Кодексом законів про працю України і у встановленні законом строки не повідомив центр зайнятості про звільнення працівника у зв'язку з чим за порушення законодавства України про зайнятість населення Козівським районним центром зайнятості було складено акт від 26.09.2007 року, яким зобов'язано С/г ТзОВ „За мир” в десятиденний термін з дня складення акту сплатити штраф в розмірі річної заробітної плати вивільненого працівника що складає 1 371 грн. згідно довідки №53 від 23.09.2007 року, виданої підприємством відповідача. Акт Козівського районного центру зайнятості від 26.09.2007 року відповідачем не оскаржувався, штрафні санкції не сплачено.

Доказів на підтвердження сплати станом на час розгляду справи в суді заявленої до стягнення суми штрафу відповідачем не подано, а судом не здобуто.

У відповідності з пунктом 4 частини третьої статті 129 Конституції України та статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Оцінка доказів на предмет встановлення їх належності та допустимості здійснюється господарським судом, що передбачено положеннями статей 70, 138 КАС України.

Таким чином, дослідивши усі обставини справи у їх сукупності, господарський суд вважає позовні вимоги Прокурора Козівського району Тернопільської області в інтересах держави в особі Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття в особі виконавчої дирекції фонду Козівського районного центру зайнятості обґрунтованими та такими, що підлягають до задоволення.

Відповідно до статті п.4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Враховуючи наведене, керуючись ст.ст. 1,17,49,51,59,70,130,138 Кодексу адміністративного судочинства України, господарський суд,

П О С Т А Н О В И В:

1.          Адміністративний позов задовольнити.

2.          Стягнути з сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю „За мир”, с. Покропивна Козівського району Тернопільської області, ідентифікаційний код 03782641 на користь Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття в особі виконавчої дирекції фонду Козівського районного центру зайнятості –робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, смт. Козова, Тернопільської області вул. Грушевського,32, ідентифікаційний код 21156976, на р/р №37173301900282, 37172302900282 УДК в Тернопільській області, МФО 838012 –1 371 грн. 00 коп. штрафу.

Виконавчий лист видати за заявою Козівського районного центру зайнятості.

3. Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. На постанову суду сторони мають право подати заяву про апеляційне її оскарження протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення, а протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження подати апеляційну скаргу

 

Суддя                                                                                                    А.М. Сидорук

СудГосподарський суд Тернопільської області
Дата ухвалення рішення04.03.2008
Оприлюднено09.04.2008
Номер документу1507788
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —11/15-184

Постанова від 04.03.2008

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Сидорук А.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні