10676-2006А
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
Автономна Республіка Крим, 95000, м.Сімферополь, вул. К.Маркса, 18, к.
ПОСТАНОВА
Іменем України
18.09.2006Справа №2-7/10676-2006А
За позовом Агропромислове товариство з обмеженою відповідальністю «Сімферопольське», Сімферопольський район
До відповідача 1) Сімферопольський районний центр зайнятості м.Сімферополь; 2) ДПІ у Сімферопольському районі
Про спонукання до виконання певних дій
Суддя ГС АРК Крим І.І.Дворний
при секретарі С.О. Холодняк
представники:
Від позивача - Лисенко А.С. – пред-к дов. від 14.03.06р.
Від відповідача - 1) Самойленко Н.С. – пред-к дов. постійной 2)не з'явився
Сутність спору: Агропромислове товариство з обмеженою відповідальністю «Сімферопольське» звернувся до Господарського суду АР Крим з позовом до Сімферопольський районний центр зайнятості та ДПІ у Сімферопольському районі про спонукання до виконання певних дій.
Вимоги позивача мотивовані тим, що податковий борг по фіксованому сільськогосподарському податку за 2004р. в сумі 16774,85грн. виник унаслідок непереборної сили, тобто після дії різких перепадів температури, відлиги, морозів, є безнадійним податковим боргом і підлягає списанню відповідно до п.п.18.2.3 п.18.2 ст.18 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами" №2181-III від 21.12.2000р.
Перший відповідач відзив проти позову заперечує пояснюючи, що дії Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами" №2181-III від 21.12.2000р. у частини списання безнадійного податкового боргу не поширюється на заборгованість зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття.
Другий відповідач проти позовних вимог заперечує і пояснив, що позивачем не представлені докази того, що податковий борг по фіксованому сільськогосподарському податку виник, саме, унаслідок обставин непереборної сили і дані обставини безпосередньо вплинули на своєчасне виконання податкових зобов'язань. Крім того, списання податкового боргу, що виник у платника податків після дати настання форс-мажорних обставин і не підтвердженого відповідними документами - висновком Торговельно-промислової палати України, як безнадійного, чинним податковим законодавством і нормативними актами, регулюючими ці відносини, не передбачено.
Згідно з п. 6 Закону України “Про внесення змін до Кодексу адміністративного судочинства України” № 2953-ІV від 06.10.2005р., що набрав чинність 01.11.2005р., до початку діяльності окружних та апеляційних адміністративних судів адміністративні справи, підвідомчі господарським судам відповідно до Господарського процесуального кодексу України 1991р. (1798-12), вирішують у першій та апеляційній інстанціях відповідні місцеві та апеляційні господарські суди за правилами Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до ст. 5 КАС України адміністративне судочинство здійснюється відповідно до Конституції України, цього Кодексу та міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.
Провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.
Розглянувши матеріали поділа, заслуховує пояснення представників сторін, суд
ВСТАНОВИВ:
Агропромислове товариство з обмеженою відповідальністю «Сімферопольське», зареєстровано 03.03.2000р. Сімферопольською районною державною адміністрацією АРК.
Відповідно до ст.5 Закону України «Про фіксований сільськогосподарський податок» платники податку визначають суму фіксованого сільськогосподарського податку на поточний рік в порядку і розмірах, передбачених цим Законом і подають розрахунок органу державної податкової служби по місцю знаходження платника до 01.02. поточного року. При цьому законодавець врахував специфіку сільського господарства, як галузі з сезонним характером виробництва, яке пов'язане з біологічним процесом її вирощування.
На 3-5 квітня 2004р. у Агропромисловому товаристві з обмеженою відповідальністю «Сімферопольське» мали місце форс-мажорні обставини у вигляді різких перепадів температури, відлиги, морозів, що призвели загибель посівів сільськогосподарських культур на площах позивача, що підтверджується Висновком Торговельно-промислової палати України про форс-мажорні обставини № 3817\05-4 від 31.08.2004р.
Вимоги позивача підлягають задоволенню по наступних підставах.
Відповідно до п. 5.1 і 5.2 «Порядку списання безнадійного податкового боргу платників податків» №103 від 14.03.2001р. у випадках, передбачених підпунктами 3.3, 3.4 цього Порядку, платник податків звертається до контролюючого органу за місцем обліку безнадійного податкового боргу або за місцем своєї реєстрації (якщо контролюючим є податковий орган) з письмовою заявою, в якій зазначаються суми податків, зборів, інших платежів, які просить списати.
До заяви обов'язково додається будь-який з документів, зазначених у пункті 3 цього Порядку, який підтверджує, що податковий борг вважається безнадійним.
5.2. За результатами розгляду відповідних документів з метою списання безнадійного податкового боргу контролюючі органи регіонального рівня (якщо контролюючий не є податковим) звертаються до податкового органу за місцем реєстрації платника податків або за місцем обліку такого податкового боргу.
До звернення додаються:
- довідка про наявність безнадійного податкового боргу, яку оформлено на бланку відповідного контролюючого органу за формою згідно з додатком 1; у довідці обов'язково вказується дата виникнення безнадійного податкового боргу;
- копії документів, згідно з якими податковий борг визнано безнадійним.
Як свідчать матеріали справи 20.05.2006р. до Сімферопольського районного центра зайнятості був надіслан лист з проханням про звернення до державної податкової інспекції про списання податкового безнадійного боргу в сумі 16774,85грн., яка підтвержуеться актом перевірки №20 від 09.03.2006р. та надання довідки про наявність боргу. 02.06.2006р. від Сімферопольського районного центра зайнятості надійшов лист в якому було відмовлено в наданні довідки про наявність безнадійного боргу, оскільки у Господарському суді Автономной республіки Крим поршенна справа №2-27\9098-2006 про стягнення 17657,65грн. з Агропромислового товариства з обмеженою відповідальністю «Сімферопольське».
Статтею 38 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» У разі несвоєчасної сплати страхових внесків страхувальниками, у тому числі через ухилення від реєстрації як платника страхових внесків, або неповної їх сплати страхувальники сплачують суму донарахованих контролюючим органом страхових внесків (недоїмки), штраф та пеню. Пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки (без урахування штрафів) за весь її строк.
Відповідно до приамбули Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами» №2181-III від 21.12.2000р. Цей Закон є спеціальним законом з питань оподаткування, який установлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), включаючи збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення.
Згаданим Законом України «Про внесення змін до Закону України «Про порядок
погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» №550-ІУ від 20.02.2003р. п.п.2.1.3 п.2.1. статті 2 органи фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування — стосовно внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, у межах компетенції цих органів.
Відповідно до п.2 абз.3 Наказу Державної податкової адміністрації N 103 від 14.03.2001р. «Про затвердження Порядку списання безнадійного податкового боргу платників податків» пені та сум штрафних санкцій, нарахованих на податковий борг, який визнано безнадійним відповідно до Закону, за період з дня виникнення безнадійного податкового боргу до дня прийняття рішення про списання.
Відповідно до п.п.18.2 ст.18 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетом і державними цільовими фондами" підлягає списанню безнадійний податковий борг, зокрема пеня, нарахована на такий податковий борг, а також штрафні санкції.
Під терміном «безнадійний» слід розуміти податковий борг юридичних осіб, що виник унаслідок непереборної сили (форс-мажорних обставин).
Таким чином, наявність у податкового боргу, пов'язаного з форс-мажором, ознаки «безнадійного» закон пов'язує з фактом його виникнення унаслідок, а отже, після дії непереборної сили.
З матеріалів справи (виписки з особового рахунку позивача) вбачається, що податковий борг за узгодженим зобов'язанням по фіксованому сільськогосподарському податку за 3-5 квітня 2004 р. складає 16774,85грн.
За таких обставин, суд дійшов до висновку, що позовні вимоги позивача є обґрунтованими, підтверджуються матеріалами справи та підлягають задоволенню.
Оскільки п. 2 ч. 3 розділу УІІ КАС України передбачено, що розмір судового збору визначається відповідно п.п. б п. 1 ст. 3 Декрету Кабінету Міністрів України “Про державне мито”, що дорівнює 3,40 грн., підлягає поверненню позивачу з Державного бюджету України, відповідно до п. 1 ст. 8 Декрету КМУ “Про державне мито” по його заяві.
Судові витрати, понесені позивачем, підлягають стягненню на його користь у розмірі 3,40 грн. з Державного бюджету України на підставі ч. 1 ст. 94 КАС України.
Постанова складена у повному обсязі та підписана 21.09.2006р.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 94, 98, 122, 158-164, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд –
ПОСТАНОВИВ:
1.Позов задовольнити.
2. Зобов'язати Сімферопольський районний центр зайнятості звернутися до державної податкової інспекції в Сімферопольському районі з відповідними документами для прийняття рішення про списання безнадійного боргу зі сплати внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття в сумі 16774,85грн., який виник станом на 03.04.2004р.
3. Зобов'язати державну податкову інспекцію у Сімферопольському районі прийняти рішення про списання безнадійного боргу зі сплати внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття у сумі 16774,85 який виник станом на 03-05.04.2004р.
4.Стягнути з Державного бюджету України (р/р 31118095600002 у банку отримувача: Управління Державного казначейства в АР Крим, отримувач: Держбюджет м. Сімферополь, МФО 824026, ЗКПО 22301854) на користь Агропромислове товариство з обмеженою відповідальністю «Сімферопольське» (Сімферопольський район, с.Трудове, вул. Суспільна, 1б ЗКПО 30833726, ФВАТ «Міжнародний комерційний банк») 3,40грн. державного мита.
Виконавчий документ видати після вступу постанови у законну силу.
У разі неподання заяви про апеляційне оскарження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення.
Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження, апеляційна скарга не подана, постанова вступає в законну силу через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова може бути оскаржена в порядку і строки, передбачені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України до Севастопольського апеляційного господарського суду.
Суддя Господарського суду
Автономної Республіки Крим Дворний І.І.
Суд | Господарський суд Автономної Республіки Крим |
Дата ухвалення рішення | 18.09.2006 |
Оприлюднено | 20.08.2007 |
Номер документу | 150877 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Автономної Республіки Крим
Дворний І.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні