5005/2786/2011
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
31.03.11р.
Справа № 5005/2786/2011
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ТРАК-АВТОРИТЕТ-ДНІПРОПЕТРОВСЬК", м. Дніпропетровськ
про стягнення 10 167,45 грн. боргу за надані послуги з ремонту автомобіля
Суддя Юзіков С.Г.
Представники:
позивача - Плохій А.Ю., дов. за дов.
відповідача - Галасун Г.І., дов. від 06.09.10р.
СУТЬ СПОРУ:
Позивач просить стягнути з Відповідача основний борг –9 822,60 грн., збитки від інфляції –344,85 грн., а всього –10 167,45 грн. боргу за надані послуги з ремонту автомобілю й причепу.
Відповідач позов визнав в частині стягнення з Відповідача 9 822,60 грн. основного боргу, у відзиві на позов зазначив, що борг виник у зв'язку із значною заборгованістю держави в особі Служби автомобільних доріг в Дніпропетровській області перед ДП "Дніпропетровський облавтодор" ВАТ "ДАК "Автомобільні дороги України" за виконані роботи з ремонту та утримання автомобільних доріг загального користування.
Справа, згідно зі ст. 75 ГПК України, розглядається за наявними у ній матеріалами.
У судовому засіданні оголошено вступну та резолютивну частини рішення.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши представників сторін, господарський суд
встановив:
31.05.10р., 03.06.10р. Позивачем надані Відповідачеві послуги з ремонту автомобіля МВ 2635, держ. № 47657АА на суму 5 213,65 грн. з відстрочкою платежу 3 дні, тобто до 04.06.10р.та причепу Trailor, держ. № 31265 АА на суму 4 608,95 грн. з відстрочкою платежу 3 дні, тобто до 07.06.10р.
Загальна вартість наданих послуг становить 9 822,60 грн.
У позовній заяві Позивач посилається на те, що послуги з ремонту транспортних засобів виконано у повному обсязі, належним чином та прийнято Відповідачем без зауважень, що підтверджується актами № И-000192 від 31.05.10р. та № И-000197 від 03.06.10р., підписаними сторонами та скріпленими печатками підприємств. Копії зазначених актів долучені до матеріалів справи.
Відповідач послуги Позивача не оплатив.
Відповідно до ст. 15 ЦК України кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання. Згідно зі ст. 16 ЦК України, кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права або інтересу.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 205 ЦК України правочин може вчинятися усно або в письмовій формі. Сторони мають право обирати форму правочину, якщо інше не встановлено законом. Правочин, для якого законом не встановлена обов'язкова письмова форма, вважається вчиненим, якщо поведінка сторін засвідчує їхню волю до настання відповідних правових наслідків.
За загальним правилом щодо укладання договорів, встановленим ст. 638 ЦК України, договір є укладеним, якщо сторони в належній формі досягли згоди з усіх істотних умов договору. Істотними умовами договору є умови про предмет договору, умови, що визначені законом як істотні або є необхідними для договорів даного виду, а також усі ті умови, щодо яких за заявою хоча б однієї із сторін має бути досягнуто згоди. Договір укладається шляхом пропозиції однієї сторони укласти договір (оферти) і прийняття пропозиції (акцепту) другою стороною.
Частиною 1 ст. 641 ЦК України визначено, що пропозицію укласти договір (оферту) може зробити кожна із сторін майбутнього договору. Пропозиція укласти договір має містити істотні умови договору і виражати намір особи, яка її зробила, вважати себе зобов'язаною у разі її прийняття.
Відповідно до ст. 180 ГК України зміст господарського договору становлять умови договору, визначені угодою його сторін, спрямованою на встановлення, зміну або припинення господарських зобов'язань, як погоджені сторонами, так і ті, що приймаються ними як обов'язкові умови договору відповідно до законодавства. Господарський договір вважається укладеним, якщо між сторонами у передбачених законом порядку та формі досягнуто згоди щодо усіх його істотних умов. Істотними є умови, визнані такими за законом чи необхідні для договорів даного виду, а також умови, щодо яких на вимогу однієї із сторін повинна бути досягнута згода. При укладенні господарського договору сторони зобов'язані у будь-якому разі погодити предмет, ціну та строк дії договору.
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 11 ЦК України підставами виникнення цивільних прав та обов'язків, зокрема, є договори та інші правочини.
Згідно з ч. 1 ст. 626 ЦК України договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків.
Відносини, що виникли між Сторонами, за своїм змістом є договором про надання послуг, що є господарськими зобов'язаннями, тому, згідно зі ст. 4, 173-175 і ч. 1 ст. 193 ГК України, до цих відносин мають застосовуватися відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей передбачених Господарським кодексом України.
Відповідно до ст. 901 ЦК України, за договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов'язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов'язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором. Положення цієї глави можуть застосовуватися до всіх договорів про надання послуг, якщо це не суперечить суті зобов'язання.
З матеріалів справи вбачається, що сторонами досягнуто згоди з усіх істотних умов, що вбачається з актів № И-000192 від 31.05.10р. та № И-000197 від 03.06.10р., які містять предмет, ціну та строки оплати.
Статтею 193 ГК України визначено, що суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону та інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. Кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов'язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу.
Відповідно до ст. 525, 526 ЦК України, одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом. Зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Статтею 610 ЦК України, передбачено, що порушенням зобов'язання є його не виконання або виконання з порушенням умов, які визначені змістом зобов'язання.
Згідно з ч.1 ст. 530 ЦК України, якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Відповідно до ч. 1 ст. 612 ЦК України боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов'язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.
Відповідач позов визнав в частині стягнення з Відповідача 9 822,60 грн. основного боргу, у відзиві на позов зазначив, що борг виник у зв'язку із значною заборгованістю держави в особі Служби автомобільних доріг в Дніпропетровській області перед ДП "Дніпропетровський облавтодор" ВАТ "ДАК "Автомобільні дороги України" за виконані роботи з ремонту та утримання автомобільних доріг загального користування.
Відповідно до ст. 216-217, 230-231 ГК України учасники господарських відносин несуть господарсько-правову відповідальність за правопорушення у сфері господарювання шляхом застосування до правопорушників господарських санкцій на підставах і в порядку, передбачених цим Кодексом, іншими законами та договором.
Згідно з ч. 2 ст. 625 ЦК України боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також 3% річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
Позивачем на прострочений борг Відповідача нараховані збитки від інфляції за період з червня 2010р. по вересень 2010р. –344,85 грн.
Відповідно до ст. 33, 34 Господарського процесуального кодексу України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог та заперечень. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.
З урахуванням викладеного, суд вважає, що позов підлягає задоволенню у повному обсязі.
Згідно зі ст. 49 ГПК України судові витрати слід покласти на Відповідача
Керуючись ст. 33, 34, 44, 49, 75, 82-85, 115-117 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Стягнути з Дочірнього підприємства "Дніпропетровський ОБЛАВТОДОР" Відкритого акціонерного товариства "Державна акціонерна компанія "Автомобільні Дороги України", 49000, м. Дніпропетровськ, вул. Леніна, 24 (код ЄДРПОУ 31950828) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "ТРАК-АВТОРИТЕТ-ДНІПРОПЕТРОВСЬК", 49052, м. Дніпропетровськ, вул. Орловська, 21 (код ЄДРПОУ 34367346) 9 822,60 грн. –основного боргу, 344,85 грн. –збитків від інфляції, 102,00 грн. - державного мита, 236,00 грн. - витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.
Видати наказ після набрання судовим рішенням законної сили.
Рішення набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його підписання.
Суддя С.Г. Юзіков
Рішення підписане
Суд | Господарський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 31.03.2011 |
Оприлюднено | 28.04.2011 |
Номер документу | 15093055 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Юзіков Станіслав Георгійович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні