Рішення
від 14.04.2011 по справі 9/042-11
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

9/042-11

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 01032, м. Київ, вул. Комінтерну, 16                                                   тел. 235-24-26

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

"14" квітня 2011 р.                                                                  Справа № 9/042-11

  

 ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ01032, м. Київ, вул. Комінтерну, 16,  тел.230-31-77

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

№ 9/042-11                                                                                                                           14.04.2011

За позовом Відкритого акціонерне товариство "Бориспільське підприємство "Сортнасіннєовоч"

До  Товариства з обмеженою відповідальністю "СПК Центр"

Про стягнення 10 106,10 грн.

                                                                                                                      Суддя  Сокуренко Л.В.

Представники:

від позивача: Іванченко О.І. (дов. № 284 від 16.12.2010 р.)

від відповідача: не з'явився

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

        На розгляд до Господарського суду Київської області передані вимоги Відкритого акціонерне товариство "Бориспільське підприємство "Сортнасіннєовоч" до Товариства з обмеженою відповідальністю "СПК Центр" про стягнення 10106,10 грн.

       Ухвалою суду від 25.02.2011 року порушено провадження у справі № 9/042-11 та призначено розгляд на 31.03.2011 р. зобов'язано позивача надати в судове засідання оригінали установчих документів (для огляду) та їх копії (для доручення до матеріалів справи), на підставі яких діє Позивач (установчий договір, статут, положення, свідоцтво про державну реєстрацію тощо), довідку з органу статистики про знаходження Позивача в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України; відповідача зобов'язати  подати оригінали (для огляду) та копії (для залучення до  матеріалів справи) статутних документів, копію свідоцтва про державну реєстрацію, копію довідки про включення до Єдиного державного реєстру  підприємств та організацій України на дату винесення ухвали, відзив на позов з документальним обґрунтуванням його висновків , письмову інформацію про свої реєстраційні  (банківські) рахунки із зазначенням повних банківських реквізитів, довідки про найменування і номери рахунків Відповідача відкритих у банківських установах або органах Державного казначейства України; письмові пояснення, яким чином і які саме права позивача порушені відповідачем, з посиланням на норми чинного законодавства України; оригінали (для огляду) та належним чином засвідчені копії, зазначених у позовній заяві документів; уточнений розрахунок зазначених у позовній заяві сум; письмові пояснення, яким чином і які саме права позивача порушені відповідачем, з посиланням на норми чинного законодавства України; оригінали (для огляду) та належним чином засвідчені копії, зазначених у позовній заяві документів; уточнений розрахунок зазначених у позовній заяві сум; момент, з якого у відповідача виникло зобов'язання по оплаті; інші докази стосовно заявлених вимог; зобов'язано відповідача надати в судове засідання відзив на позов з документальним обґрунтуванням його висновків; письмову інформацію про свої реєстраційні (банківські) рахунки із зазначенням повних банківських реквізитів, довідки про найменування і номери рахунків Відповідача відкритих у банківських установах або органах Державного казначейства України, контррозрахунок, довідку з органу статистики про знаходження відповідача в ЄДРПОУ; інші докази стосовно заявлених вимог.

       31.03.2011 року в судове засідання представник відповідача не з'явився, вимоги ухвали суду від 25.02.2011 року не виконав, про причини неявки в судове засідання не повідомив.

          Відповідно до частини першої п. 1 ст. 77 ГПК України, в разі нез'явлення в засідання представників сторін, інших учасників судового процесу господарський суд відкладає розгляд справи.

Ухвалою суду від 31.03.11 р. розгляд справи відкладено на 14.04.11 р., у зв'язку з неявкою в судове засідання представників відповідача; зобов'язано позивача надати в судове засідання довідку з органу статистики про знаходження відповідача в ЄДРПОУ; письмове пояснення щодо строків оплати орендної плати; повторно зобов'язано відповідача надати в судове засідання відзив на позов з документальним обґрунтуванням його висновків; письмову інформацію про свої реєстраційні (банківські) рахунки із зазначенням повних банківських реквізитів, довідки про найменування і номери рахунків Відповідача відкритих у банківських установах або органах Державного казначейства України, контррозрахунок, довідку з органу статистики про знаходження відповідача в ЄДРПОУ; інші докази стосовно заявлених вимог. Явку повноважних представників сторін визнано обов'язковою.

       14.04.2011 року в судове засідання представник позивача з'явився, вимоги ухвали суду від 31.03.2011 року виконав та надав усні пояснення по справі; представник відповідача в судове засідання не з'явився, вимоги ухвали суду від 31.03.2011 року не виконав, про причини неявки в судове засідання не повідомив.

Відповідно до частини 1 статті 93 Цивільного кодексу України місцезнаходження юридичної особи визначається місцем її державної реєстрації, якщо інше не встановлено законом.

До повноважень господарських судів не віднесено установлення фактичного місцезнаходження юридичних осіб або місця проживання фізичних осіб - учасників судового процесу на час вчинення тих чи інших процесуальних дій. Тому примірники повідомлень про вручення рекомендованої кореспонденції, повернуті органами зв'язку з позначками "адресат вибув", "адресат відсутній" і т. п., з урахуванням конкретних обставин справи можуть вважатися належними доказами виконання господарським судом обов'язку щодо повідомлення учасників судового процесу про вчинення цим судом певних процесуальних дій (п. 4 Інформаційного листа Вищого господарського суду України 02.06.2006 № 01-8/1228 «Про деякі питання практики застосування норм Господарського процесуального кодексу України, порушені у доповідних записках про роботу господарських судів у 2005 році»).

Відповідно до п. Інформаційного листа Вищого господарського суду України від 15.03.2010 р. № 01-08/140 «Про деякі питання запобігання зловживанню процесуальними правами у господарському судочинстві»особи, які беруть участь у справі, вважаються повідомленими про час і місце її розгляду судом, якщо ухвалу про порушення провадження у справі надіслано за поштовою адресою, зазначеною у позовній заяві.

Аналогічні положення також зазначені в підпункті 3.6 пункту 3 роз'яснення Вищого арбітражного суду України від 18.09.1997 № 02-5/289 "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України" (з подальшими змінами).

Враховуючи те, що ухвали суду були направлені на адресу відповідачів, зазначену у позовній заяві: 08300, Київська область, м. Бориспіль, вул. Завокзальна, 5, суд дійшов висновку, що відповідач був належним чином повідомлені про час та місце розгляду справи.

Оскільки відповідач про час і місце судового засідання був повідомлений належним чином, відповідно до ст. 75 ГПК України справа розглядається за наявними в ній матеріалами.

Розглянувши документи, додані до позовної заяви, дослідивши докази, які містяться в матеріалах справи та заслухавши представника позивача господарський суд Київської області,-

ВСТАНОВИВ:

01.02.07 р. між  Орендодавцем –Відкритим акціонерним товариством "Бориспільське підприємство "Сортнасіннєовоч" (надалі - Позивачем) та –Орендарем –Товариством з обмеженою відповідальністю "СПК Центр" (надалі - Відповідачем) було укладено договір оренди майна № 24/2 (надалі –Договір).

Відповідно до п.п. 1.1 п.1 Договору позивач передає, а відповідач приймає в тимчасове платне користування приміщення: приміщення загальною площею 14,30 кв.м.; офісне приміщення площею до 35,00 кв.м.; приміщення для обладнання, комп'ютерів площею до 10 кв.м.; складське приміщення площею до 100 кв.м.; дахову площадку розміром 150 кв.м. Приміщення знаходяться за адресою: Київська область, м. Бориспіль, вул. Завокзальна,5.

Відповідач одержує у користування приміщення на весь строк оренди (до 3-х років), який починається з дати, наступної за днем підписання сторонами Акту здачі-приймання, і закінчується через 1095 днів (п.5.1 договору).

Пунктом 6.2 Договору встановлена орендна плата, яка складається з 10 106,10 грн. на місяць.

Орендна плата перераховується щомісяця в безготівковому порядку на розрахунковий рахунок позивача до 10 числа кожного місяця (п. 6.3 Договору суборенди).

На виконання умов Договору оренди, 01.03.07 р. сторони підписали акт про прийняття в орендне користування приміщення на умовах договору оренди, підписаний уповноваженими представниками сторін та скріплений мокрими печатками, який долучений до матеріалів справи.

За ствердженням позивача, відповідач не виконав своє зобов'язання щодо оплати орендної плати за травень 2008 року.

Враховуючи умови п. 6.3 договору, відповідач повинен був перерахувати орендну плату за травень 2008 року до 10.05.08 р.

Відповідно до ст.1 ГПК України підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні), громадяни, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи і в установленому порядку набули статусу суб'єкта підприємницької діяльності (далі - підприємства та організації), мають право звертатися до господарського суду згідно з встановленою підвідомчістю господарських справ за захистом своїх порушених або оспорюваних прав і охоронюваних законом інтересів, а також для вжиття передбачених цим Кодексом заходів, спрямованих на запобігання правопорушенням.

Оскільки станом на 14.04.2011 р. відповідач не перерахував зазначені кошти на розрахунковий рахунок позивача, останній звернувся до господарського суду.

Рішення суду є законним  тоді,  коли  суд,  виконавши  всі вимоги процесуального законодавства і всебічно перевіривши обставини,  вирішив справу у відповідності з нормами матеріального права, що підлягають застосуванню до даних правовідносин. Обґрунтованим визнається рішення, в якому повно відображені обставини, які мають значення для даної справи, висновки суду про встановлені обставини і   правові наслідки є вичерпними, відповідають дійсності і підтверджуються достовірними доказами, дослідженими в судовому засіданні.

Згідно з статтею 627 ЦК України сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості.

Відповідно до ч. 1 ст. 759 ЦК України за договором найму (оренди) наймодавець передає або зобов'язується передати наймачеві майно у користування за плату на певний строк.

Частиною 1 ст. 283 ГК України встановлено, що за договором оренди одна сторона (орендодавець)  передає другій стороні (орендареві) за плату на певний строк у користування майно для здійснення господарської діяльності.

Статтею 762 ЦК  України передбачено, що за користування майном з наймача справляється плата, розмір якої встановлюється договором найму; плата за користування майном вноситься щомісячно, якщо інше не передбачено договором.

Відповідно до ст. 193 ГК України суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання –відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. Не допускається одностороння відмова від виконання зобов'язань, крім випадків, передбачених законом, а також відмова від виконання або відстрочка виконання з мотиву, що зобов'язання другої сторони за іншим договором не було виконано належним чином.

Згідно зі статтею 173 ГК України господарським визнається зобов'язання, що виникає між суб'єктом господарювання та іншим учасником (учасниками) відносин у сфері господарювання з підстав, передбачених цим Кодексом, в силу якого один суб'єкт (зобов'язана сторона, у тому числі боржник) зобов'язаний вчинити певну дію господарського чи управлінсько-господарського характеру на користь іншого суб'єкта (виконати роботу, передати майно, сплатити гроші, надати інформацію тощо), або утриматися від певних дій, а інший суб'єкт (управнена сторона, у тому числі кредитор) має право вимагати від зобов'язаної сторони виконання її обов'язку.

Відповідно до вимог ст.ст. 525, 526 ЦК України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог –відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

Статтею 33 ГПК України встановлено, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог та заперечень.

Відповідач в судові засідання жодного разу не з'явився, доказів спростування наявності заборгованості або її погашення у сумі 10106,10 грн. не надав та не надіслав.

За таких обставин, позовні вимоги щодо стягнення суми основної заборгованості у розмірі 10106,10 грн. підлягають задоволенню в повному обсязі.

На підставі ст.49 ГПК України суми,  які підлягають сплаті за проведення судової експертизи, послуги перекладача, адвоката, витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу та інші витрати, пов'язані з розглядом справи покладаються при частковому задоволенні позову –на  обидві сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог, враховуючи те, що позовні вимоги задоволені в сторону позивача, то судові витрати по сплаті державного мита та витрати на інформаційно-технічне обслуговування судового процесу покладаються на відповідача в повному розмірі.   

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 509, 525, 526, 625, 909 Цивільного Кодексу України, ст. ст. 49, 82 –85 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд Київської області –

В И Р І Ш И В:

1.  Позов задовольнити повністю.

2. Стягнути Товариства з обмеженою відповідальністю "СПК Центр" (08300, Київська область, м. Бориспіль, вул. Завокзальна, 5, код ЄДРПОУ 34536400)  з будь-якого рахунку, виявленого державним виконавцем, на користь Відкритого акціонерне товариство "Бориспільське підприємство "Сортнасіннєовоч" (08300, Київська область, м. Бориспіль, вул. Завокзальна, 5, код ЄДРПОУ 04685271) 10106 (десять тисяч сто шість) грн. 10 коп. заборгованості по орендній платі; 102 (сто дві) грн. 00 коп. державного мита; 236 (двісті тридцять шість) грн. 00 коп. витрат за інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.

Видати наказ після набрання судовим рішенням законної сили.

Дане рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його належного оформлення та підписання, і може бути оскаржено в апеляційному або касаційному порядку.

 Суддя                                                                                                              Л.В. Сокуренко

Рішення суду підписане 18.04.2011 р.

       

   Суддя                                                                                         Сокуренко Л. В.

СудГосподарський суд Київської області
Дата ухвалення рішення14.04.2011
Оприлюднено28.04.2011
Номер документу15096048
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —9/042-11

Рішення від 14.04.2011

Господарське

Господарський суд Київської області

Сокуренко Л. В.

Ухвала від 31.03.2011

Господарське

Господарський суд Київської області

Сокуренко Л. В.

Ухвала від 25.02.2011

Господарське

Господарський суд Київської області

Сокуренко Л. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні