10/34-596
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
"27" березня 2008 р.Справа № 10/34-596
15 год. 30 хв.
м. Тернопіль
Господарський суд Тернопільської області у складі
судді Півторака М.Є.
при секретарі судового засідання Клим Т.П.
Розглянув справу
за позовом: Прокурора Борщівського району в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Борщівському районі, м. Борщів, вул. Шевченка, 2А Тернопільської області
до відповідача: Сільськогосподарського Товариства з обмеженою відповідальністю «Прогрес», смт. Мельниця-Подільська, вул. Поповича, 48 Тернопільської області
За участю представників сторін:
Позивача: Паламар О.Я. –головний спеціаліст юрисконсульта УПФУ в Борщівському районі, довіреність № 1653/04 від 29.12.2008р.;
відповідача: Данилюка І.М. –директор Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Прогрес»;
Прокурора: Свачій М.І. –прокурора відділу представництва інтересів громадян та держави в судах Прокуратури Тернопільської області, посвідчення № 58;
В розпочатому судовому засіданні представникам сторін роз'яснено процесуальні права та обов'язки, передбачені ст.ст. 27,29,49,51,59 КАС України.
За відсутності відповідного клопотання сторін технічна фіксація судового процесу не здійснюється.
Суть справи:
До господарського суду Тернопільської області звернувся з позовом Прокурор Борщівського району в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Борщівському районі, м. Борщів до Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Прогрес», смт. Мельниця-Подільська, вул. Поповича, 48 Тернопільської області про стягнення заборгованості по сплаті обов'язкових платежів в сумі 27 303,76 грн., в т.ч. 13 295,61 грн. – заборгованості по страхових внесках, 2 634,57 грн. –пені та 11 373,58 грн. –штрафних санкцій.
Позивач в обґрунтування своїх позовних вимог посилається на порушення відповідачем вимог Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування“, звіти про нарахування збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, розрахунки сум страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті; на направлені відповідачу вимоги про сплату боргу, розрахунки сум страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та додатки до розрахунків, інші матеріали.
25 березня 2008 року Управління Пенсійного Фонду України в Борщівському районі м. Борщів подало до суду заяву про зменшення позовних вимог і просить стягнути з відповідача заборгованість в розмірі 11931,51 грн. , з яких 9605,20 грн. борг по штрафних санкціях ; 2326,31 грн. борг по пені , оскільки ТзОВ “ Прогрес “ добровільно погасило 15438,61 грн.
Стаття 51 КАС України надає позивачу право змінити підставу або предмет адміністративного позову, збільшити або зменшити розмір позовних вимог або відмовитися від адміністративного позову в будь-який час до закінчення судового розгляду.
Подана позивачем заява про зменшення позовних відповідає приписам ст. 51 КАС України, а тому Господарським судом прийнято зменшення позовних вимог УПФУ в Борівському районі, м. Шумськ, поданих 25 березня 2008 року.
Представник відповідача у судовому засіданні визнає позовні вимоги.
У відповідності до вимог ст. 128 КАС України в судовому засіданні оголошувалась перерва до 15 годин 30 хвилин 27 березня 2008 року.
27 березня 2008 року в судовому засіданні представником УПФУ в Борщівському районі представлено Акт звірки по сплаті обов'язкових платежів по СГ ТОВ «Прогрес», згідно якого заборгованість по сплаті обов'язкових платежів СГ ТОВ «Прогрес»становить в сумі 11 931,51 грн., 9 605,20 грн. –штрафних санкцій та 2 326,31 грн.
В судовому засідання представник позивача заявлені вимоги підтримав повністю.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши висновок прокурора, пояснення представника позивача та відповідача, суд встановив наступне:
Відповідно до абз. 7 підп. 5 п. 4 Положення Про Пенсійний фонд України, затвердженого Указом Президента України від 01.03.2001р. №121/2001 (з наступними змінами) - Пенсійний фонд України відповідно до покладених на нього завдань організовує, координує та контролює роботу органів Пенсійного фонду України щодо проведення перевірок правильності сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, призначення та виплати пенсій, інших виплат, що фінансуються за рахунок коштів Пенсійного фонду України.
Згідно ст.ст. 1, 2 Закону України „Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування” від 26.06.1997р. платниками збору на обов'язкове державне пенсійне страхування” є: суб'єкти підприємницької діяльності незалежно від форм власності, їх об'єднання, бюджетні, громадські та інші установи та організації, об'єднання громадян та інші юридичні особи, а також фізичні особи –суб'єкти підприємницької діяльності, які використовують працю найманих працівників.
Сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю «Прогрес», смт. Мельниця-Подільська вул. Поповича , 48 Борщівського району , Тернопільської області є юридичною особою і включене до ЄДРПОУ, ідентифікаційний код 03780576, що підтверджується довідкою №22-116 Тернопільського обласного управління статистики і відповідно до ст. 8 Закону України „Про пенсійне забезпечення” від 05.11.1991р., ст. 15 Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” від 09.07.2003р. та ст. 1 Закону України „Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування” від 26.06.1997 р. є платником страхових внесків на обов'язкове державне пенсійне страхування, які повинні сплачуватись до Пенсійного Фонду згідно вказаного законодавства у встановлені терміни та в повному обсязі.
Порядок обчислення і сплати страхових внесків та інших платежів до бюджету Пенсійного фонду України, нарахування і сплати фінансових санкцій та пені, подання страхувальниками звітності Управлінню Пенсійного фонду України визначається Інструкцією Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої Постановою правління Пенсійного фонду України 19.12.2003р. № 21-1 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16.01.2004р. за № 128/2004 (далі –Інструкція).
Згідно даного Закону та Інструкції до страхових внесків належать - кошти відрахувань на соціальне страхування та збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, сплачені згідно із законодавством, що діяло раніше; кошти, сплачені на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування відповідно до цього Закону.
Відповідно до п. 3 ст. 20 Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” обчислення страхових внесків територіальними відділеннями Пенсійного Фонду здійснюється на підставі складених актів перевірки правильності нарахування та сплати страхових внесків, звітності, що подається страхувальником, бухгалтерських та інших документів, що підтверджують суму заробітної плати (доходу), на які відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески. Страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду (п. 6 ст. 20 Закону).
Пунктами 3, 2 ст.106 Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” встановлено, що суми страхових внесків своєчасно не сплачені страхувальниками у строки, визначені ст.20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.
Порядок стягнення заборгованості зі страхувальників, в тому числі випадки надіслання страхувальникам вимоги про сплату недоїмки та формування вимоги визначено розділом 8 Інструкції. Вимога вважається надісланою (врученою) юридичній особі, якщо її передано посадовій особі такої юридичної особи під підпис або надіслано листом з повідомленням про вручення (п. 8.3 Інструкції).
Статтею 106 Закону передбачено право органу Пенсійного фонду на звернення в установленому законом порядку до суду чи господарського суду з позовом про стягнення з страхувальника (якому надіслано вимогу про сплату недоїмки, у разі несплати останнім в добровільному порядку протягом десяти робочих днів після отримання вимоги) недоїмки разом із застосованою до нього фінансовою санкцією, при цьому передбачені законодавством заходи досудового врегулювання спорів не застосовуються.
Територіальні органи Пенсійного фонду за формою і у строки надсилають страхувальникам, які мають недоїмку, вимогу про їх сплату. Протягом десяти днів із дня одержання вимоги про сплату недоїмки страхувальник зобов'язаний сплатити суми недоїмки.
Одночасно на суми своєчасно не сплачених (не перерахованих) страхових внесків і фінансових санкцій нараховується пеня в розмірі 0,1 відсотка зазначених сум коштів, розрахована за кожний день прострочення платежу (п. 9 ст. 106 Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування").
У відповідності до ст. 106 Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та прийнятої на його виконання Інструкції про порядок обчислення та сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, застосування штрафу та пені за порушення, що є предметом даного судового розгляду, оформлюються одним рішенням встановленого зразка.
Дане рішення, за змістом пп. 9.3.2 п. 9.3 ст. 9 Інструкції, виноситься на наступний день після закінчення відповідного граничного строку (30, 90 календарних днів).
Рішення про нарахування пені посадові особи органів Пенсійного фонду виносять одночасно з прийняттям рішення про застосування фінансових санкцій, зазначених у підпункті 9.3.2 пункту 9.3 Інструкції, яке протягом трьох робочих днів із дня його винесення надсилається страхувальнику з повідомленням про вручення (п. 10.5 Інструкції).
Як підтверджується матеріалами справи, а саме розрахунками сум страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за період з жовтня 2007 року по грудень 2007 року; рішення №289 від 22 жовтня 2007 року про застосування фінансових санкцій; корінця вимоги №Ю-18 від 05.12.2007р. за СГ ТОВ «Прогрес»рахується заборгованість, що становить 19 220,44 грн. заборгованості по сплаті страхових внесків.
У відповідності до вимог чинного законодавства, УПФ України в Борщівському районі на адресу Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Прогрес», смт. Мельниця-Подільська була надіслана вимога про сплату боргу, а саме: № Ю-18 від 05.12.2007р. в сумі 19 220,44 грн.
Станом на 25 березня 2008 року ТзОВ “ Прогрес “ погашено заборгованість в сумі 15438,61 грн., що підтверджується банківською випискою.
Згідно вимог ст. ст. 69, 71 Кодексу адміністративного судочинства України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Матеріалами справи підтверджено факт несплати відповідачем страхових внесків до УПФ України у Борщівському районі, а тому суд визнає позовні вимоги щодо стягнення з СТОВ «Прогрес», смт. Мельниця-Подільська Тернопільської області –11 931,51 грн. заборгованість по сплаті обов'язкових платежів, , з яких 2 362,31 грн. –пені та 9 605,20 грн. –штрафних санкцій, обґрунтованими, правомірними та такими, що підлягають до задоволення.
Відповідно до статті 94 КАС України судові витрати не стягуються.
Керуючись статтями ст. ст. 49, 51, 54, 59, 70, 71, 94, 98, 138, 157 Кодексу адміністративного судочинства України, господарський суд, -
ПОСТАНОВИВ :
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Прогрес», смт. Мельниця-Подільська, вул. Поповича, 48 Тернопільської області, ідентифікаційний код 03780576 на користь Управління Пенсійного фонду України у Борщівському районі, м. Борщів, вул. Шевченка, 2а Тернопільської області, ідентифікаційний код 21156551: на р/р 2560530012401 в Борщівському відділенні Ощадного банку України №6353, МФО 398068 –11931,51 грн. заборгованості по сплаті обов'язкових платежів.
На постанову суду сторони мають право подати заяву про апеляційне її оскарження протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі до адміністративного суду апеляційної інстанції, та протягом 20 днів після подання заяви подати апеляційну скаргу.
3.Постанова складена в повному обсязі 27 березня 2008 року.
Суддя М.Є. Півторак
Суд | Господарський суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 27.03.2008 |
Оприлюднено | 09.04.2008 |
Номер документу | 1509927 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Тернопільської області
Півторак М.Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні