Постанова
від 17.03.2008 по справі 8а/32-595
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

8а/32-595

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

"17" березня 2008 р.Справа № 8а/32-595

 12:30 год.

 м. Тернопіль

Господарський суд Тернопільської області

у складі   судді Гирили І.М.             

при секретарі судового засідання  Єднаку О.М.

Розглянувши матеріали справи:

за позовом: Прокурора Кременецького району в інтересах держави в особі Тернопільського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, вул. Шпитальна,7, м. Тернопіль            

до відповідача: Закритого акціонерного товариства «Українська нафтогазова страхова компанія», провул. Шевченка,1, м. Кременець Тернопільської області           

про: стягнення штрафних санкцій в розмірі 510 грн.

За участю представників сторін:

прокурора: Тиховліс Г.М. –прокурора відділу представництва інтересів громадян та держави в судах прокуратури області, посвідчення № 2.

позивача: Сампари Г. М. –головного спеціаліста - юрисконсульта відділу перевірок, правової роботи, державної служби, контролю за документообігом, фінансування, доручення № 06-ТЕ від 10.01.2008 р.

відповідача: не з'явився.

В судовому засіданні представнику позивача та прокурору роз'яснено їх процесуальні права та обов'язки, передбачені ст. ст. 27, 29, 49, 51, 59, 60, 130 КАС України.

Згідно клопотання від 17.03.2008 р. за підписом уповноваженого представника позивача технічна фіксація судового процесу не здійснювалася.

Суть справи:

Прокурор Кременецького району в інтересах держави в особі Тернопільського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, м. Тернопіль, надалі позивач, звернувся до господарського суду Тернопільської області з позовом до закритого акціонерного товариства «Українська нафтогазова страхова компанія», м. Кременець, надалі відповідач, про стягнення штрафних санкцій в розмірі 510 грн.          

В обґрунтування своїх позовних вимог, позивач посилається на те, що відповідачем порушено норми Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в України», в результаті чого застосовані штрафні санкції в розмірі 510 грн. В підтвердження викладеного додає Розпорядження № 29-ТЕ від 24.05.2007 р. про усунення порушень законодавства про цінні папери, Постанову про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів від 12.12.2007 р., Акт № 175-ТЕ про правопорушення на ринку цінних паперів, Постанову про розгляд справи про правопорушення на ринку цінних паперів від 20.12.2007 р., Постанову № 175-ТЕ про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів.

Відповідач витребуваних господарським судом доказів не подав, у судові засідання не з'являвся. Ухвала суду про відкриття провадження у адміністративній справі  від 18.02.2008 р., повістка про виклик відповідача у судове засідання, позовна заява з доданими до неї документами, та ухвала суду про закінчення підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду від 03.03.2008 р., які надіслані господарським судом на адресу ЗАТ «Українська нафтогазова страхова компанія», пров. Шевченка.1, м. Кременець були повернуті органом поштового зв'язку з відміткою на конверті: «по даному адресу організації не існує», «за даною адресою даної організації не існує».

Проте, господарський суд вважає відповідача таким, що належним чином повідомлений про дату, час та місце проведення судового засідання (п. 8 ст. 35 КАСУ), виходячи з наступного:

Місцезнаходження відповідача за вказаною адресою, яка зазначена в позовній заяві  підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України № 31-53 від 27.02.2008 р.

Відповідач несе відповідальність за всі можливі наслідки неподання відомостей стосовно змін свого місцезнаходження, оскільки згідно правил статті 19 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців»юридичні особи зобов'язані подавати відомості стосовно змін свого місцезнаходження державному реєстратору.

Таким чином, господарський суд вжив усіх заходів для повідомлення відповідача про дату, час і місце проведення судового засідання, а тому справа розглядається у відповідності до вимог ч. 6 ст. 71 КАС України, на основі наявних доказів.

Ухвалою суду від 18.02.2008 р. відкрито провадження у адміністративній справі № 8а/32-595 та призначено її до розгляду в попередньому судовому засіданні на 11 год. 45 хв. 03.03.2008 р.

Зважаючи на те, що сторонами не врегульовано спір, у порядку, визначеному частиною третьою статті 111 КАС України, у відповідності до статті 121 КАС України, судом закінчено підготовче провадження та призначено справу № 8а/32-595 до судового розгляду на 12 год. 17.03.2008 р.

В судовому засіданні 17.03.2008 р. прокурор та представник позивача заявлені вимоги підтримали повністю.

Оцінивши зібрані по справі докази та дослідивши норми чинного законодавства, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги підлягають до задоволення, виходячи з наступного:

У відповідності до ст.ст. 5, 7 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні»№ 48/96-Р від 30.10.1996 р. з наступними змінами, державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку. До її повноважень, зокрема, відноситься проведення самостійно чи разом з іншими відповідними органами перевірок та ревізій фінансово –господарської діяльності емітентів, осіб, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, фондових бірж; накладати адміністративні  стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників. Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку здійснює свої повноваження через центральний апарат та свої територіальні органи.

Статтею 47 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок»від 23 лютого 2006 року № 5241 встановлено, що державне регулювання ринку цінних  паперів здійснює Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку, а також інші державні органи у межах своїх повноважень, визначених законом.

Відповідно до п. 17 «Положення про Державну комісію з цінних паперів та фондового ринку», затвердженого Указом Президента України від 14.02.1997р. № 142/97 Комісія та її територіальні органи є юридичними особами, мають самостійні баланси, рахунки в органах Державного казначейства України, печатки із зображенням Державного Герба України і своїм найменуванням.

Відповідач по справі –Закрите акціонерне товариство «Українська нафтогазова страхова компанія», провул. Шевченка,1, м. Кременець Тернопільської області зареєстроване Кременецькою районною державною адміністрацією 24.01.1995 р., включене до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України за ідентифікаційним кодом № 21148965, що підтверджується витягом є ЄДРПОУ Головного управління статистики у Тернопільській області, в розумінні ст. 1 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні»є учасником ринку цінних паперів.

Відповідно до пункту 10, 14 частини 1 статті 8 Закону, Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право надсилати емітентам, особам, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, фондовим біржам та саморегулівним організаціям обов'язкові для виконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери та вимагати надання необхідних документів відповідно до чинного законодавства; накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників, аж до анулювання ліцензій на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів.

24 травня 2007 року Тернопільським територіальним управлінням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку видане та направлене відповідачу розпорядження № 29-ТЕ про усунення порушень законодавства про цінні папери, згідно з яким встановлено порушення ЗАТ «Українська нафтогазова страхова компанія», а саме –рішенням загальних зборів акціонерів від 09.12.2003 р. в Спостережну раду і Ревізійну комісією емітента обрані уповноважені представники акціонера ВАТ «Укрнафта», що не відповідає вимогам ч. 6 ст. 46 та ч. 2 ст. 49 Закону України «Про господарські товариства», в частині, що члени ради акціонерного товариства (спостережної ради) не можуть бути членами ревізійної комісії, а члени ревізійної комісії не можуть бути членами ради акціонерного товариства (спостережної ради).

Даним Розпорядження зобов'язано ЗАТ «Українська нафтогазова страхова компанія»у термін до 24 листопада 2007 року усунути порушення чинного законодавства про цінні папери та до 30 листопада 2007 року письмово проінформувати комісію.

24 травня 2007 року Тернопільським територіальним управлінням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку видане та направлене відповідачу розпорядження № 30-ТЕ про усунення порушень законодавства про цінні папери, згідно з яким встановлено порушення ЗАТ «Українська нафтогазова страхова компанія», а саме –статут ЗАТ «Українська нафтогазова страхова компанія»нова редакція, затверджений загальними зборами акціонерів 09.12.2003 р. протокол № 13, зареєстрований державним реєстратором Кременецької районної державної адміністрації Тернопільської області 02.09.2004 р., № запису 16401050001000020, не відповідає: ст. 37 Закону України «Про господарські товариства», в частині, що статут товариства не мастить порядку виплати частки прибутку (дивідендів) один раз на рік за підсумками календарного року; ч. 2 ст. 159 Цивільного кодексу України, в частині, що статут товариства не містить виключної компетенції загальних зборів акціонерів, в частині обрання членів наглядової ради, а також утворення і відкликання виконавчого та інших органів товариства.

Цим розпорядженням зобов'язано ЗАТ «Українська нафтогазова страхова компанія»у термін до 24 листопада 2007 року усунути порушення чинного законодавства про цінні папери та до 30 листопада 2007 року письмово проінформувати комісію.

Згідно з журналом реєстрації вхідної документації Тернопільського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку станом на 30.11.2007р. ЗАТ «Українська нафтогазова страхова компанія»не наданні відповідні документи, тим самим емітент, як юридична особа ухилився від виконання розпоряджень від 24.05.2007 р. № 29-Е, № 30-Е що послужило для прийняття 12 грудня 2007 року постанови про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів.

Згідно ч. 2 ст. 12 «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні»про вчинення правопорушення, зазначеного у ст. 11, уповноваженою особою Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, яка його виявила, складається акт, який разом з поясненнями керівника, іншої відповідальної посадової особи та документами, що стосуються справи, протягом трьох робочих днів направляється посадовій особі, яка має право накладати штраф.

Факт вчинення відповідачем правопорушення підтверджується Актом №175-ТЕ від 20.12.2007р. про правопорушення на ринку цінних паперів.

Згідно ст. 12. Закону, штрафи, передбачені статтею 11 цього Закону, накладаються Головою Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, членом Комісії, начальником відповідного територіального органу або за його письмовим дорученням його заступником після розгляду матеріалів, які засвідчують факт правопорушення.

За правопорушення юридичною особою на ринку цінних паперів, у відповідності до розділу VII Правил

розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій (затверджені

рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку

від 11.12.2007 р. № 2272, зареєстровані

в Міністерстві юстиції України

12 лютого 2008 р. за № 120/14811, ч. 5 ст. 12 Закону встановлено, що посадова особа Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку приймає рішення про накладення штрафу протягом 10 робочих днів після отримання документів, зазначених у частині другій цієї статті. Рішення про накладення штрафу оформляється постановою, що надсилається юридичній особі, на яку накладено штраф, та банківській установі, в якій відкрито поточний рахунок цієї юридичної особи.

28 грудня 2007 року Тернопільським територіальним управлінням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку прийнята постанова № 175-ТЕ про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів, якою постановлено застосувати до ЗАТ «Українська нафтогазова страхова компанія»санкцію у вигляді накладення штрафу в розмірі 510 грн.

Постанова мотивована тим, що на підставі п. 10 ст. 8 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні»емітенту –ЗАТ «Українська нафтогазова страхова компанія»24.05.2007 р. видано обов'язкові для виконання розпорядження про усунення порушення законодавства про цінні папери № 29-ТЕ та № 30-ТЕ із зобов'язанням у термін до 24.11.2007 р. усунути порушення чинного законодавства, що регламентує діяльність на фондовому ринку і до 30.11.2007р. письмово проінформувати комісію про виконання зазначених вище розпоряджень.

Постанова про накладення санкцій була направлена на адресу відповідача 28.12.2007 р., що підтверджується фіскальним чеком органу поштового зв'язку, яка у встановленому законом порядку товариством не оскаржена, а отже є чинною.

У відповідності до ст. 6 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку звертається до суду з позовами, у зв'язку з порушенням законодавства України про цінні папери.

Відповідно до ч. 3 ст. 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні»штрафи, накладені Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку, стягуються у судовому порядку.

Відповідач на розгляд справи не з'явився, не представив суду належних та допустимих доказів  виконання Постанови та сплати штрафних санкцій в сумі 510 грн. в добровільному порядку.

У відповідності до статті 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. Оцінка доказів на предмет встановлення їх належності та допустимості здійснюється господарським судом, що передбачено положеннями статей 70, 138 КАС України.

За таких обставин, господарський суд визнає позовні вимоги прокурора Кременецького району в інтересах держави в особі тернопільського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про стягнення із закритого акціонерного товариства «Українська нафтогазова страхова компанія»510 грн. штрафних санкцій, застосованих постановою Тернопільського територіального Управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку №175-ТЕ від 28.12.2008р. за порушення на ринку цінних паперів правомірними, обґрунтованими та такими, що підлягають до задоволення.

Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАСУ та зважаючи на пільги, якими користується позивач щодо сплати державного мита при поданні позову до суду, судові витрати з відповідача стягненню не підлягають.

Стаття 258 КАС України передбачає, що за кожним судовим рішенням, яке набрало законної сили або яке належить виконати негайно, за заявою осіб, на користь яких воно ухвалено, видається один виконавчий лист.

На підставі наведеного, керуючись статтями 69-71, 86, 94, 99, 104, 158-163 Кодексу Адміністративного судочинства України, Прикінцевими та перехідними положеннями Кодексу Адміністративного судочинства України, господарський суд ,-

ПОСТАНОВИВ:

1.          Позов задовольнити.

2.          Стягнути із закритого акціонерного товариства «Українська нафтогазова страхова компанія», пров. Шевченка,1, м. Кременець, ідентифікаційний код 21148965, на користь Державного бюджету України 510 (п'ятсот десять) грн. штрафних санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів та фондового ринку на рахунок Кременецького районного відділення Державного казначейства в управлінні Державного казначейства Тернопільської області № 31116106700316, МФО 838012, код 21081100 «Адміністративні та інші санкції», символ звітності 106, ідентифікаційний код одержувача коштів 23588125.

3.          Виконавчий лист видати за заявою Тернопільського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. На постанову суду сторони мають право подати заяву про апеляційне її оскарження протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі «21»березня 2008 року до адміністративного суду апеляційної інстанції, а протягом двадцяти днів після подання заяви подати апеляційну скаргу.     

Суддя                                                                      І.М. Гирила

СудГосподарський суд Тернопільської області
Дата ухвалення рішення17.03.2008
Оприлюднено09.04.2008
Номер документу1510004
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —8а/32-595

Постанова від 17.03.2008

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Гирила І.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні