ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
31 березня 2011 р. Справа № 2а/0270/1288/11 м. Вінниця
Вінницький окружний адміністративний суд в складі
Головуючого судді Чернюк Алли Юріївни,
розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу,
за позовом: Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Вінниці
до: Товариства з обмеженою відповідальністю "ВТОРМА - Вінниця - 1"
про: стягнення заборгованості по сплаті страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування
ВСТАНОВИВ :
В березні 2011 року Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Вінниці (далі - УПФ України в Ленінському районі м. Вінниці) звернулося до Вінницького окружного адміністративного суду з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю "ВТОРМА - Вінниця - 1" (далі - ТОВ "ВТОРМА - Вінниця - 1") про стягнення заборгованості по сплаті страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування.
Позовні вимоги мотивовані, зокрема, тим, що відповідач, у строк визначений Законом України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" не в повному обсязі сплатив суму страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, розмір яких останнім визначено самостійно, внаслідок чого виникла заборгованість на загальну суму 20712 грн. 14 коп., з яких недоїмка становить 20712 грн. 14 коп.
Посилаючись на те, що відповідач в добровільному порядку суму боргу не сплачує, що наносить шкоду законним правам та інтересам громадян, які потребують соціального захисту, позбавляє працівників підприємства трудового стажу та створює перешкоди для реалізації ними свого права на пенсію, позивач просив задовольнити позов та стягнути з ТОВ "ВТОРМА - Вінниця - 1" на свою користь суму боргу зі сплати страхових внесків 20712 грн. 14 коп.
Ухвалами суду від 23.03.2011 року відкрито провадження у справі, після закінчення підготовчого провадження справу призначено до судового розгляду.
В судовому засіданні 29 березня 2011 року представник позивача - Аврамчук В.Ю. позовні вимоги підтримала в повному обсязі.
Представник відповідача – Ружицький В.С. в судовому засіданні 29 березня 2011 року позовні вимоги в сумі 20712 грн. 14 коп. визнав в повному обсязі.
Згодом, а саме 31 березня 2011 року за вх. №8393 від представника позивача – Аврамчук В.Ю., через канцелярію суду надійшла заява щодо розгляду справи за її відсутності, позовні вимоги підтримує та просить суд задовольнити їх (а.с. 40).
Також, 31 березня 2011 року вищезгаданим представником позивача до суду було подано письмову заяву за вх. № 8596 (а.с. 38) про уточнення позовних вимог, згідно із якою позивач просить стягнути з ТОВ "ВТОРМА - Вінниця - 1" заборгованість по сплаті страхових внесків на обов`язкове державне пенсійне страхування в загальній сумі 20094,14 грн. Заяву мотивовано тим, що за час розгляду Вінницьким окружним адміністративним судом даної справи борг у відповідача перед УПФ України в Ленінському районі м. Вінниці зменшився, оскільки частина заборгованості була частково погашена відповідачем на суму 618 грн., а відтак позивач просив стягнути з ТОВ "ВТОРМА - Вінниця - 1" решту заборгованості у розмірі 20094 грн. 14 коп. (а.с. 38).
В силу ч. 1 ст. 51 КАС України позивач має право в будь-який час до закінчення судового розгляду збільшити або зменшити розмір позовних вимог або відмовитися від адміністративного позову.
Зважаючи на права, якими наділений позивач ст. 51 КАС України, збільшення розміру позовних вимог приймається судом, оскільки такі дії позивача не суперечать закону, не порушують чиїх-небудь прав, свобод чи інтересів.
Відповідач явку повноважного представника в судове засідання 31 березня 2011 року не забезпечив, причини неявки не повідомив, хоча про день, час і місце розгляду справи відповідач повідомлявся завчасно та належним чином, що підтверджується розпискою про отримання судової повістки (а.с.37).
Частиною 4 ст. 122 КАС України передбачено, що особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі особи, які беруть участь у справі, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.
Відповідно до ч. 4 ст. 128 КАС України, у разі неприбуття відповідача - суб’єкта владних повноважень, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин або без повідомлення ним про причини неприбуття розгляд справи не відкладається і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів. Ці ж наслідки застосовуються у разі повторного неприбуття за таких самих умов відповідача, який не є суб’єктом владних повноважень.
Згідно з ч. 6 ст. 128 КАС України, якщо відсутні перешкоди для розгляду справи у судовому засіданні, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні.
З огляду на вказані вимоги КАС України та враховуючи клопотання позивача про розгляд справи за його відсутності, неявку відповідача та відсутність його клопотань щодо відкладення розгляду справи, суд дійшов до висновку про проведення судового розгляду справи в порядку письмового провадження.
Повно, всебічно і об’єктивно дослідивши надані в справу докази, надавши їм юридичну оцінку, суд прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Відносини, що виникають між суб'єктами системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, регулюються Законом України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" №1058-ІV від 09.07.2003 року, який набрав чинності з 01.01.2004 року, в редакції закону чинній на момент виникнення спірних правовідносин (далі – Закон №1058-ІV).
За приписами положень частини 2 статті 5 Закону №1058-ІV виключно цим законом визначаються принципи та структура системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, коло осіб, які підлягають загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню, а також платники страхових внесків.
Згідно статті 1 Закону №1058-ІV страхувальниками є роботодавці та інші особи, які відповідно до цього Закону сплачують страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Страховими внесками є кошти відрахувань на соціальне страхування та збір на обов’язкове державне пенсійне страхування, сплачені згідно із законодавством, що діяло раніше; кошти, сплачені на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування відповідно до цього Закону.
ТОВ "ВТОРМА - Вінниця - 1" є юридичною особою та зареєстровано 24.12.2001 року в УПФ України в Ленінському районі м. Вінниці платником страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування (а.с. 84).
Судом також встановлено, що ТОВ "ВТОРМА - Вінниця - 1" були подані розрахунки сум страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування із нарахуванням страхових внесків:
- за червень 2010 року сума страхових внесків, що підлягає сплаті становить 5717,22 грн. (а.с. 13, 14);
- за липень 2010 року – 7632,36 грн. (а.с.11, 12 );
- за серпень 2010 року – 7362,56 грн. (а.с. 9, 10).
Відповідно до частини 6 статті 20 Закону №1058-ІV страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. У разі недостатності у страхувальника коштів для здійснення в повному обсязі виплати заробітної плати (доходу) та одночасної сплати відповідних авансових платежів, виплата зазначених сум та сплата страхових внесків здійснюється в пропорційних розмірах.
Внаслідок несплати коштів на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за відповідачем утворилася заборгованість по сплаті страхових внесків перед УПФ України в Ленінському районі м. Вінниці в сумі 20712,14 грн.
Частиною 3 ст. 106 Закону №1058-ІV визначено, що територіальні органи Пенсійного фонду за формою і у строки, визначені Управлінням Пенсійного фонду, надсилають страхувальникам, які мають недоїмку, вимогу про сплату боргу.
На виконання вказаних вимог УПФ України в Ленінському районі м. Вінниці виставлено вимогу про сплату боргу від 03.02.2011 року №Ю-3566 на загальну суму 20712 грн. 14 коп., яка отримана відповідачем особисто 25.02.2011 року, що підтверджується копією повідомлення про вручення поштового відправлення (а.с. 15, 16).
ТОВ "ВТОРМА - Вінниця - 1" було сплачено до УПФ України у Ленінському районі м. Вінниці кошти в сумі 618 грн..
Таким чином заборгованість підприємства перед органом пенсійного фонду станом на дату розгляду справи у суді склала 20094,14 грн.
Вказана заборгованість відповідача підтверджуються наявними у справі матеріалами, зокрема, узгодженими розрахунками (звітами) сум страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за червень - серпень 2010 року ТОВ "ВТОРМА - Вінниця - 1" (а.с. 9-14), витягами з карток особового рахунку страхувальника за період з 01.07.2010 року по 03.03.2011 року (а.с. 17-18), вимогою про сплату боргу від 03.02.2011 року №Ю-3566 (а.с.15), довідкою УПФ України в Ленінському районі м. Вінниці від 29.03.2011 року "Про наявність боргу" (а.с. 39), обґрунтованим розрахунком суми заборгованості (а.с. 5).
Розмір заборгованості відповідачем не оспорюється. Доказів в спростування заявлених позовних вимог відповідач не подав.
Статтею 23 Закону №1058-ІV встановлено, що спори, які виникають із правовідносин за цим Законом, вирішуються органами Пенсійного фонду та в судовому порядку.
Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Оцінюючи визнання позову відповідачем суд виходить з наступного.
Частиною третьою статті 136 КАС України передбачено, що судове рішення у зв’язку з визнанням адміністративного позову ухвалюється за правилами, встановленими статтею 112 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до частини 1 статті 112 КАС України відповідач може визнати адміністративний позов повністю або частково. Згідно з частиною 4 цієї статті суд не приймає визнання адміністративного позову і продовжує розгляд адміністративної справи, якщо ці дії відповідача суперечать закону чи порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси.
Суд, дослідивши матеріали справи та надані докази, дійшов висновку, що визнання позову не суперечить закону, не порушує нічиї права, свободи або інтереси.
Відповідно до статей 11, 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно статті 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об‘єктивному дослідженні.
За сукупністю наведених обставин, суд дійшов висновку, що уточнені позовні вимоги є доведеними, відповідають дійсним обставинам та матеріалам справи, визнаються відповідачем, а відтак, підлягають задоволенню в загальній сумі 20094 грн. 14 коп.
Згідно з частиною 4 статті 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 70, 71, 79, 86, 94, 128, 158, 162, 163, 167, 255, 257 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ :
Адміністративний позов - задовольнити повністю.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "ВТОРМА - Вінниця - 1" (місцезнаходження: 21050, м. Вінниця, Ленінський район, вул. І-Травня, 11/11, код ЄДРПОУ 31743508, р/р 260048129 в ПАТ "Райффайзен Банк Аваль" МФО 302247, р/р 26006301385 в ПАТ "ВТБ Банк" МФО 302559) на користь Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Вінниці (місцезнаходження: 21001, м. Вінниця, Ленінський район, вул. Хмельницьке шосе, 7, код ЄДРПОУ 20097220) заборгованість зі сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування в сумі 20094 грн. 14 коп. (двадцять тисяч дев`яносто чотири грн. чотирнадцять копійок).
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 КАС України.
Відповідно до ст. 186 КАС України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Чернюк Алла Юріївна
Суд | Вінницький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 31.03.2011 |
Оприлюднено | 29.04.2011 |
Номер документу | 15101566 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Чернюк Алла Юріївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні