15/29/2011/5003
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
21036, м. Вінниця, Хмельницьке шосе, 7 тел. 66-03-00, 66-11-31, http://vn.arbitr.gov.ua
У Х В А Л А
26 квітня 2011 р. Справа № 15/29/2011/5003
за заявою : Державної податкової інспекції у м. Вінниці
до: Приватного підприємства "Торгівельна фірма "Оксана-Л", м. Вінниця
про визнання банкрутом
Головуючий суддя Лабунська Т.І.
Секретар судового засідання Гренишена О.В.
За участю представників :
ДПІ у м. Вінниці - Федорченко Р.О., довіреність № 680 від 05.01.2011 р.
В С Т А Н О В И В :
Ухвалою господарського суду Вінницької області від 06 квітня 2011 року порушено провадження у справі № 15/29/2011/5003 про банкрутство Приватного підприємства "Торгівельна фірма"Оксана-Л", м. Вінниця (ідентифікаційний код 35297500) за заявою Державної податкової інспекції у м. Вінниці.
Ухвалою про порушення провадження у справі введено мораторій на задоволення вимог кредиторів та заходи щодо забезпечення вимог кредиторів боржника - Приватного підприємства "Торгівельна фірма"Оксана-Л", м. Вінниця та призначено справу до розгляду в підготовчому засіданні на 26 квітня 2011 року.
26 квітня 2011 року в судове засідання прибув представник ініціюючого кредитора, а представник боржника не з'явився, письмових доказів які вимагались ухвалою суду від 06 квітня 2011 року про порушення провадження у справі про банкрутство не надав.
При цьому суд звертає увагу на п. 4 Інформаційного листа Вищого господарського суду України від 02 червня 2006 року № 01-8/1228 "Про деякі питання практики застосування норм Господарського процесуального кодексу України, порушені у доповідних записках про роботу господарських судів у 2005 році", п.11 Інформаційного листа Вищого господарського суду України від 15 березня 2007 року № 01-8/123 "Про деякі питання практики застосування норм Господарського процесуального кодексу України, порушені у доповідних записках про роботу господарських судів у 2006 році" в яких наголошується, що відповідні процесуальні документи надсилаються господарським судом згідно з поштовими реквізитами учасників судового процесу, наявними в матеріалах справи.
Також суд зазначає, що відповідно до пункту 3.5.11 Інструкції з діловодства в господарських судах України, затвердженої наказом Вищого господарського суду України від 10 грудня 2002 року № 75 (з подальшими змінами), перший, належним чином підписаний, примірник процесуального документа (ухвали, рішення, постанови) залишається у справі; на звороті у лівому нижньому куті цього примірника проставляється відповідний штамп суду з відміткою про відправку документа, що містить: вихідний реєстраційний номер, загальну кількість відправлених примірників документа, дату відправки, підпис працівника, яким вона здійснена.
Як наголошується в п. 19 Інформаційного листа Вищого господарського суду України від 13 серпня 2008 року № 01-8/482 "Про деякі питання застосування норм Господарського процесуального кодексу України, порушені у доповідних записках про роботу господарських судів у першому півріччі 2008 року" дана відмітка, за умови, що її оформлено відповідно до наведених вимог названої Інструкції, є підтвердженням належного надсилання копії процесуального документа сторонам та іншим учасникам судового процесу.
На першому примірнику ухвали від 06 квітня 2011 року про порушення провадження у справі про банкрутство є штамп суду з відміткою про відправку документа. Дана відмітка оформлена відповідно до вимог Інструкції з діловодства в господарських судах України, наведених вище, а тому суд дійшов висновку, що вона є підтвердженням належного надсилання копії процесуального документа сторонам.
Враховуючи викладене, суд вважає, що вжив всі залежні від нього заходи для повідомлення сторін належним чином про час і місце розгляду судової справи і забезпечення явки представників в судове засідання для реалізації ними права на судовий захист своїх прав та інтересів.
Проте, боржник своїм правом на участь у засіданні суду та наданні письмових або усних пояснень не скористався.
В судовому засіданні суд розглянув заяву Державної податкової інспекції у м. Вінниці про порушення провадження у справі про банкрутство, в якій повідомлено, що ПП "Торгівельна фірма"Оксана-Л", м. Вінниця зареєстровано виконавчим комітетом Вінницької міської ради, взято на облік ДПІ у м Вінниці як платник податків і зборів, передбачених чинним законодавством України та включено до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України.
Станом на 31 березня 2011 року заборгованість боржника перед Державною податковою інспекцією у м. Вінниці - 5 524 020,48 грн., з них 3 133 635,32 грн. - основний платіж, 2 390 385,16 грн. - фінансова санкція.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши представника кредитора, яка підтримала вимоги, викладені в заяві про порушення справи про банкрутство, проаналізувавши нормативно-правові акти, судом встановлено наступне.
Відповідно до ст. 19 Конституції України суд повинен діяти на підставах та у спосіб, передбачений чинним законодавством.
Згідно п. 3 ст. 209 Господарського кодексу України суб'єктом банкрутства може бути лише суб'єкт підприємницької діяльності.
Відповідно до ст. 53 Цивільного кодексу України фізична особа, яка неспроможна задовольнити вимоги кредиторів, пов'язані із здійсненням нею підприємницької діяльності, може бути визнана банкрутом у порядку, встановленому законом.
Відповідно до ст. 4-1 Господарського процесуального кодексу України господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку провадження, передбаченому Господарським процесуальним кодексом України, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Згідно із п. 2 ст. 12 Господарського процесуального кодексу України справи про банкрутство підвідомчі господарським судам.
Відповідно до Постанови Пленуму Верховного Суду України № 15 від 18 грудня 2009 року "Про судову практику в справах про банкрутство" (п. 26) за заявою кредитора справа про банкрутство порушується господарським судом за наявності підстав, передбачених у частині третій статті 6 Закону про банкрутство. Цими підставами є підтверджені відповідними документами фактичні дані про те, що: вимоги кредитора, який подав таку заяву, є безспірними; боржником прострочено тримісячний строк виконання свого зобов'язання перед ініціюючим кредитором; сукупний мінімальний розмір вимог ініціюючого кредитора становить не менше трьохсот мінімальних розмірів заробітної плати. Відповідно до визначення терміна "неплатоспроможність", що міститься в абзаці другому статті 1 Закону про банкрутство, для порушення справи про банкрутство боржника не вимагається встановлення даних про перевищення сумарного розміру його заборгованості над вартістю всіх майнових активів боржника за даними бухгалтерського обліку чи фінансової звітності.
На підставі положень п. 3 ст. 209 Господарського кодексу України та ст. 1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" суб'єктом банкрутства може бути лише суб'єкт підприємницької діяльності.
Стаття 1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" зазначає, що кредитором може бути юридична або фізична особа, яка має у встановленому порядку підтверджені документами вимоги щодо грошових зобов'язань до боржника, щодо виплати заборгованості із заробітної плати працівникам боржника, а також органи державної податкової служби та інші державні органи, які здійснюють контроль за правильністю та своєчасністю справляння страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та інші види загальнообов'язкового державного соціального страхування, податків і зборів (обов'язкових платежів).
В підготовчому засіданні суд встановлює ознаки неплатоспроможності боржника, які передбачені ч. 3 ст. 6 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (далі Закон про банкрутство), а також перевіряє статус суб'єкта банкрутства.
Щодо статусу боржника суб'єкта банкрутства, то боржник - Приватне підприємство "Торгівельна фірма"Оксана-Л", м. Вінниця (ідентифікаційний код 35297500; Свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи від 27 липня 2007 року) є суб'єктом підприємницької діяльності, а відтак є суб'єктом банкрутства.
Ознаками неплатоспроможності відповідно до ч. 3 ст. 6 Закону про банкрутство є: безспірні вимоги кредитора (кредиторів) до боржника, що сукупно складають не менше трьохсот мінімальних розмірів заробітної плати, які не були задоволені боржником протягом трьох місяців після встановленого для їх погашення строку.
Відповідно до ст. 1 Закону про банкрутство безспірні вимоги це - вимоги кредиторів, визнані боржником, інші вимоги кредиторів, підтверджені виконавчими документами чи розрахунковими документами, за якими відповідно до законодавства здійснюється списання коштів з рахунків боржника.
В п. 27 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 15 від 18 грудня 2009 року "Про судову практику в справах про банкрутство" підкреслено, що безспірність вимог кредитора за грошовими зобов'язаннями підтверджується виконавчими документами, виключний перелік яких передбачено у ст. 17 Закону України "Про виконавче провадження".
До заяви про визнання банкрутом ініціюючим кредитором не додано рішення суду та виконавчий документ, виданий на виконання цього рішення а також відомостей щодо наявності постанови про відкриття виконавчого провадження на виконання виконавчого документу. Ухвалою від 06 квітня 2011 року про порушення провадження у справі про банкрутство було зобов'язано ініціюючого кредитора надати до суду докази безспірності вимог до боржника та доказ прострочення тримісячного строку виконання свого зобов'язання перед ініціюючим кредитором, однак кредитором даних документів до суду не надано.
Ще одною підставою для порушення справи про банкрутство є сукупний мінімальний розмір вимог ініціюючого кредитора який має становити не менше трьохсот мінімальних розмірів заробітної плати.
Одночасно суд зазначає, що відповідно до ст. 1 Закону про банкрутство та п. 14 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 15 від 18 грудня 2009 року "Про судову практику в справах про банкрутство" до складу грошових зобов'язань боржника не зараховуються недоїмка (пеня та штраф), визначена на дату подання заяви до господарського суду.
Розглядом матеріалів справи встановлено, що загальна сума вимог ініціюючого кредитора на день подачі в господарський суд заяви про порушення провадження у справі про банкрутство перевищує 300 мінімальних розмірів заробітної плати, оскільки відповідно до ст. 22 Закону України "Про Державний бюджет України на 2011 рік" мінімальна заробітна плата з 01 квітня 2011 року становить 960 грн., що в трьохсоткратному розмірі становить - 288 000,00 грн., а розмір вимог кредитора без урахування фінансової санкції становить - 3 133 635,32 грн.
Отже судом встановлено, що відсутні дві підстави з трьох (безспірність та прострочення тримісячного строку виконання зобов'язання), передбачені у частині третій статті 6 Закону про банкрутство.
З огляду на вищевикладене справа підлягає припиненню по п. 1-1 ст. 80 Господарського процесуального кодексу України - "відсутній предмет спору".
Справи про банкрутство є справами непозовного провадження, в яких не розглядаються спори, а встановлюються юридичні факти, від наявності або відсутності яких сторона чи інший учасник провадження може реалізувати свої права чи виконати передбачені Законом обов'язки. Зазначена особливість справ про банкрутство зумовлює необхідність під поняттям "спір", що вживається у відповідних відмінках у нормах Господарського процесуального кодексу України при розгляді справ позовного провадження, розуміти вимогу заявника про порушення справи про банкрутство та визнання боржника банкрутом, що становлять предмет судового розгляду.
Положення пункту 1-1 ст. 80 Господарського процесуального кодексу України слід розуміти так, що провадження у справі підлягає припиненню, оскільки відсутній предмет розгляду, з яким заявник звернувся до господарського суду, тобто відсутні такі ознаки неплатоспроможності боржника як безспірність вимог кредитора та які б були не задоволені боржником протягом трьох місяців після встановленого для їх погашення строку.
Ухвалою суду від 06 квітня 2011 року про порушення провадження у справі про банкрутство введено заходи щодо забезпечення вимог кредиторів та мораторій на задоволення вимог кредиторів.
Відповідно до ст. 12 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" про банкрутство дія заходів щодо забезпечення вимог кредиторів та мораторію припиняється з моменту припинення провадження у справі.
Керуючись ст. 1, ч. 3 ст. 6, ч. 8 ст. 7, ст. 12 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", п. 1-1 ст. 80, 86, 115 ГПК України суд, -
У Х В А Л И В:
Припинити провадження у справі № 15/29/2011/5003.
Скасувати мораторій та заходи щодо забезпечення вимог кредиторів, введених ухвалою від 06 квітня 2011 року.
Ухвалу направити згідно переліку.
Суддя Лабунська Т.І.
віддрук. 15 прим.:
1 - до справи
2 - ДПІ у м. Вінниці
3 - ПП "Торгівельна фірма "Оксана-Л" м. Вінниця, вул. Келецька, 118, кв. 57
4 - Відділ ДВС Вишенського МУЮ
5 - Державний реєстратор Виконавчого комітету Вінницької міської ради
6 - Ленінський районний суд м. Вінниці
7 - Головне управління економіки Вінницької обласної державної адміністрації
8 - Сектор з питань банкрутства у Вінницькій області
9 - ВРЕР УДАІ ГУМВС України у Вінницькій області
10 - БТІ м. Вінниці
11 - Вінницьке регіональне відділення ФДМУ
12 - Перша державна нотаріальна контора
13 - Інспекція Держтехнагляду по м. Вінниця
14 - Головне управління статистики у Вінницькій області
15 - ПАТ "Індекс-Банк" - м. Вінниця, вул. Театральна, 10
Суд | Господарський суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 26.04.2011 |
Оприлюднено | 30.04.2011 |
Номер документу | 15109657 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Вінницької області
Лабунська Т.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні