Ухвала
від 26.04.2011 по справі 5016/715/2011(15/18)
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

5016/715/2011(15/18)

   

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

=======================================================================

УХВАЛА

 

"26" квітня 2011 р.Справа №  5016/715/2011(15/18)

   Суддя Ржепецький В.О., при секретарі судового засідання Сербіні К.Л., розглянувши  справу  

за заявою: Приватне підприємство «Промцентр», 54001, м. Миколаїв, вул. Нікольська, 44, кв. 23, код ЄДРПОУ 36433127

Боржник: Товариство з обмеженою відповідальністю «Сервіс Агро Юг», 54058, м. Миколаїв, вул. Лазурна, 38-Б, кв. 59 , код 36700474

Державний реєстратор Виконавчий комітет Миколаївської міської ради

Миколаївський обласний відділ з питань банкрутства, м. Миколаїв, 54001, а/с 156

за участю представників:

від заявника: представник не з`явився,

від боржника: представник не з`явився.

Суть спору: про банкрутство

встановив:

Ухвалою суду від 21.03.11р. за заявою Приватного підприємства «Промцентр»порушено справу про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Сервіс Агро Юг»за ознаками ст. 52  Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».

Розгляд справи призначено на 05.04.11р. та зобов`язано  заявника надати суду докази безспірності грошових вимог в сумі 95721,40 грн.

Ухвалою суду від 05.04.11р. розгляд справи відкладений на 26.04.11р. оскільки кредитор в судове засідання не з`явився, вимог ухвали суду від 21.03.11р. не виконав.

В судове засідання заявник знов не з`явився, вимог ухвал суду від 21.03.11р. та від 05.04.11р. не виконав, причин поважності невиконання вимог господарського суду не навів.

Відповідно до ч. 1 ст. 5 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.

Відповідно до частини 2 статті 4-1 Господарського процесуального кодексу України, провадження у справах про банкрутство здійснюється у порядку, передбаченому цим кодексом з врахуванням вимог Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», норми якого, як спеціальні норми права, превалюють у застосуванні над загальними нормами Господарського процесуального кодексу України.

Відповідно до п. 5 ч.1 ст. 81 ГПК України, господарський суд залишає позов без розгляду, якщо позивач без поважних причин не подав витребувані господарським судом матеріали, необхідні для вирішення спору, або представник позивача не з`явився на виклик у засідання господарського суду і його нез`явлення перешкоджає вирішенню спору.

Вирішення даної справи по суті на стадії винесення постанови про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури без дослідження документів, витребуваних ухвалами суду  визнається судом неможливим з огляду на наступне.

Відповідно до ч.2 ст. 34, ч. 3 ст. 36 ГПК України, обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування, оригінали документів подаються, коли обставини справи відповідно до законодавства мають бути засвідчені тільки такими документами, а також в інших випадках на вимогу господарського суду.

Відповідно до вимог Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» заява про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника є підставою для порушення провадження у справі у випадку наявності будь-якої з підстав, передбачених статтею 52 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».

Відповідно до вимог ч. 3 ст. 6 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», яка регулює загальні, основні підстави для порушення справи про банкрутство, справа про банкрутство порушується господарським судом, якщо безспірні вимоги кредитора (кредиторів) до боржника сукупно складають не менше трьохсот мінімальних розмірів заробітної плати, які не були задоволені боржником протягом трьох місяців після встановленого для їх погашення строку, якщо інше не передбачено цим Законом.

Статтею 1 Закону передбачено, що вимоги кредиторів набувають характеру безспірних якщо вони підтверджені відповідними документами, зокрема виконавчими та не були задоволені протягом трьох місяців після пред'явлення до виконання та відкриття виконавчого провадження, в порядку, встановленому Законом України «Про виконавче провадження».

Стаття 52 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», яка має назву «Особливості банкрутства відсутнього боржника», передбачає ці самі «інші випадки»та особливості порушення справи про банкрутство, про які ідеться в ч. 3 ст. 6 Закону, зокрема, у разі, якщо громадянин-підприємець - боржник або керівні органи боржника - юридичної особи відсутні за її місцезнаходженням, або у разі ненадання боржником протягом року до органів державної податкової служби згідно із законодавством податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності, а також, за наявності інших ознак, що свідчать про відсутність підприємницької діяльності боржника, заява про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника може бути подана кредитором незалежно від розміру його вимог до боржника та строку виконання зобов'язань.

Виходячи з викладеного, ч. 3 ст. 6 Закону містить загальні норми, а ст. 52 Закону передбачає спеціальні норми, які регулюють банкрутство за спрощеною процедурою.

          Таким чином, Закон України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» не передбачає можливості розгляду справи про банкрутство, як за загальною, так і за спрощеною процедурою за відсутності належних доказів на підтвердження безспірних вимог ініціюючого кредитора, і невиконання заявником законних вимог господарського суду стосовно витребування зазначених документів, об'єктивно перешкоджає вирішенню справи по суті, в т.ч.  винесення у справі постанови про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури.

Враховуючи наведене, заява підлягає залишенню без розгляду.

Керуючись п. 5 ч.1 ст. 81, ст. 86  ГПК України, ст. 52 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»,   СУД –

УХВАЛИВ:

Заяву залишити без розгляду.

Ухвалу про залишення позову без розгляду може бути оскаржено.

Після усунення обставин, що зумовили залишення позову без розгляду, позивач має право знову звернутися з ним до господарського суду в загальному порядку.

Суддя В.О.Ржепецький

СудГосподарський суд Миколаївської області
Дата ухвалення рішення26.04.2011
Оприлюднено04.05.2011
Номер документу15113960
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —5016/715/2011(15/18)

Ухвала від 26.04.2011

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Ржепецький В.О.

Ухвала від 05.04.2011

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Ржепецький В.О.

Ухвала від 21.03.2011

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Ржепецький В.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні