ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 квітня 2011 р. Справа № 2а/0270/775/11
Вінницький окружний адміністративний суд в складі
Головуючого судді Поліщук Ірини Миколаївни,
розглянувши в порядку письмового провадження матеріали справи:
за позовом: Прокурора Тиврівського району в інтересах держави в особі Тиврівського районного центру зайнятості - робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообов`язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття
до: Дочірнього сільськогосподарського рибоводного підприємства "Тиврівський рибцех" СВАТ "Вінницярибгосп"
про: стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків в сумі 452,97 грн.
ВСТАНОВИВ :
17 лютого 2011 року до Вінницького окружного адміністративного суду звернувся Прокурор Тиврівського району в інтересах держави в особі Тиврівського районного центру зайнятості - робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообов`язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття з позовом до Дочірнього сільськогосподарського рибоводного підприємства "Тиврівський рибцех" СВАТ "Вінницярибгосп" про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків в сумі 452,97 грн.
Позовні вимоги мотивовані тим, що підприємство своєчасно не сплачувало страхові внески до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття у зв’язку з чим утворилась заборгованість, яка станом на 15 лютого 2011 року становить 452,97 грн.
Представник позивача в судове засідання не з'явився, 05.04.2011р. суду надав заяву (а.с. 39) про розгляд справи без його участі, крім того, зазначив, що позовні вимоги підтримує в повному обсязі.
Відповідач письмових заперечень на позовну заяву з нормативно-документальним обґрунтуванням суду не надав, в судове засідання не з’явився, повноважного представника не направив, про час, дату та місце судових засідань повідомлявся завчасно та належним чином (а.с. 24, 33а). На адресу суду повернувся конверт з судовою кореспонденцією з відмітками органу поштового зв'язку - "За закінченням терміну зберігання" (а.с. 38). Вся поштова кореспонденція відправлялась за адресою, яка вказана в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців
Відповідно до ч. 8 ст. 35 КАС України, вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, або за адресою, яка зазначена її представником, і це підтверджується підписом відповідної особи.
За приписами частини 11 статті 35 КАС України, у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
Частиною 1 статті 49 КАС України встановлено, що особи, які беруть участь у справі, мають рівні процесуальні права і обов'язки. Відповідно до частини 2 зазначеної вище статті особи, які беруть участь у справі, зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами і неухильно виконувати процесуальні обов'язки.
З огляду на вищевикладене, суд вважає, що вжив всі залежні від нього заходи для повідомлення відповідача належним чином про час, дату і місце розгляду судової справи з його участю та реалізації ним права судового захисту своїх прав та інтересів.
Прокурор в судове засідання не з`явився, 05.04.2011 року до суду надійшла заява про розгляд справи за його відсутності (а.с. 40).
Враховуючи, що в матеріалах справи достатньо письмових доказів для вирішення справи, а особиста участь сторін в судовому засіданні - не визнана судом обов'язковою, суд, у відповідності до ч. 6 ст. 128 КАС України, визнав можливим проводити розгляд справи в порядку письмового провадження.
Дослідивши надані у справу докази, надавши їм юридичну оцінку, суд прийшов до висновку про те, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Дочірнє сільськогосподарське рибоводне підприємство "Тиврівський рибцех" СВАТ "Вінницярибгосп" є платником внесків до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
Згідно поданої підприємством розрахункової відомості про нарахування і перерахування страхових внесків до Фонду загальнообов`язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (а.с. 5), його недоїмка зі сплати страхових внесків за 2010 рік становила 6747,96 грн.
З відповідача було стягнуто на користь Тиврівського районного центру зайнятості 6294,99 грн., про що свідчать виконавчі листи: Господарського суду Вінницької області від 24.05.2007р. (а.с. 10), Вінницького окружного адміністративного суду від 20.07.2009р. (а.с. 11-12) та від 07.07.2010р. (а.с. 13-14).
Відповідно до Прикінцевих положень Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" (в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин), всі роботодавці (підприємства, установи, організації та фізичні особи, які використовують найману працю), починаючи з 1 січня 2001 року повинні сплачувати внески до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття за найманих працівників у порядку і в розмірах, передбачених даним Законом.
Відповідно до ст. 35 Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" (в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин) роботодавець зобов’язаний своєчасно та в повному розмірі сплачувати страхові внески.
Статтею 38 Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" (в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин) передбачено, що роботодавець несе відповідальність за несвоєчасність сплати та неповну сплату страхових внесків, у тому числі страхових внесків, що сплачують застраховані особи через рахунки роботодавців.
Оскільки, ст. 8 Закону України "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" (в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин) передбачено, що Фонд загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття є цільовим централізованим страховим фондом, некомерційною самоврядною організацією, а держава є гарантом забезпечення застрахованих осіб та надання їм відповідних соціальних послуг Фондом загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, то наявність заборгованості по їх сплаті не дає змоги своєчасно та повністю розрахуватись з громадянами, які потребують допомоги по безробіттю, і цим самим завдається істотна шкода інтересам держави.
Згідно ст. 12 Закону України "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" (в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин), функції робочих органів виконавчої дирекції Фонду покладаються на центр зайнятості Автономної Республіки Крим, обласні, Київський і Севастопольський міський, міські, районні, міськрайонні, міські та районі у містах центри зайнятості.
Станом на 18.01.2011 року до Тиврівського районного центру зайнятості в рахунок погашення заборгованості по страховим внескам на випадок безробіття від Дочірнього сільськогосподарського рибоводного підприємства "Тиврівський рибцех" СВАТ "Вінницярибгосп" надійшло 6294,99 грн.
Таким чином, станом на 15.02.2011 року загальна заборгованість Дочірнього сільськогосподарського рибоводного підприємства "Тиврівський рибцех" СВАТ "Вінницярибгосп" по страховим внескам на випадок безробіття складає 452 грн. 97 коп. (6747,96 грн. (заборгованість) - 6294,99 грн (стягнення)).
В силу ч. 2 ст. 124 Конституції України юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі.
Згідно ст. 36-1 Закону України “Про прокуратуру”, підставою представництва у суді інтересів держави - наявність порушень або загрози порушень економічних, політичних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчиняються у відносинах між ними або з державою.
Відповідно до ст. 60 Кодексу адміністративного судочинства України у випадках, встановлених законом, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини, прокурор, органи державної влади, органи місцевого самоврядування, фізичні та юридичні особи можуть звертатися до адміністративного суду із адміністративними позовами про захист прав, свобод та інтересів інших осіб і брати участь у цих справах.
Згідно із ст. ст. 11, 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об‘єктивному дослідженні.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що заявлені позовні вимоги відповідають дійсним обставинам справи, встановленим у судовому засіданні, сума, відображена в позовній заяві підтверджується належними доказами, а тому позов підлягає задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до частини 4 статті 94 КАС України передбачено, що у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 70, 71, 79, 86, 94, 128, 158, 162, 163, 167, 255, 257 КАС України, суд-
ПОСТАНОВИВ :
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з Дочірнього сільськогосподарського рибоводного підприємства "Тиврівський рибцех" СВАТ "Вінницярибгосп" (23326, Вінницька область, Тиврівський район, с. Івонівці, ідентифікаційний код 01294357, р/р 260048912, ВОД "Райффайзен банк "Аваль"" м.Вінниця, МФО 302247) на користь Тиврівського районного центру зайнятості заборгованість по сплаті страхових внесків до Фонду загальнообов`язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття в сумі 452 грн. 97 коп. (чотириста п`ятдесят дві гривні 97 копійок).
Судові витрати віднести на рахунок Державного бюджету України.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 КАС України.
Відповідно до ст. 186 КАС України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Поліщук Ірина Миколаївна
Суд | Вінницький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 05.04.2011 |
Оприлюднено | 10.05.2011 |
Номер документу | 15127739 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Поліщук Ірина Миколаївна
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Поліщук Ірина Миколаївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні