ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 квітня 2011 р. Справа № 2а/0270/1229/11
Вінницький окружний адміністративний суд в складі
Головуючого судді Дмитришеної Руслани Миколаївни,
розглянувши в порядку письмового провадження матеріали справи
за позовом: відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у Липовецькому районі
до: комунального підприємства "Погребищекомунсервіс"
про: стягнення недоїмки в сумі 1566,71 грн.
ВСТАНОВИВ :
Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Липовецькому районі звернулося до суду з позовом до комунального підприємства «Погребищекомунсервіс» про стягнення недоїмки зі сплати страхових внесків.
Позовні вимоги мотивовані тим, що комунальне підприємство «Погребищекомунсервіс» несвоєчасно проводить перерахування страхових внесків до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, внаслідок чого станом на 01.01.2011 року у відповідача утворилась заборгованість (недоїмка) в розмірі 1566,71 грн.
Ухвалою суду від 18.03.2011 року відкрито провадження у справі.
20.04.2011 року до суду надійшла заява представника позивача щодо розгляду справи без його участі, позовні вимоги підтримує та просить суд їх задовольнити.
Відповідач у судове засідання 28.03.11р. не з'явився, повноважного представника не направив, про день і час розгляду справи в суді був належним чином повідомлений, що підтверджується реєстром відправлених рекомендованих листів за 2011 рік судді Дмитришеної Р.М. Причини неявки суду не відомі.
В судові засідання 12.04.11р. та 21.04.11р. відповідач не з’явився повторно, про дату, час та місце судових засідань був повідомлений завчасно та належним чином судовою повісткою, що підтверджується матеріалами справи, зокрема повідомленням про вручення поштового відправлення від 14.04.11 р., яка доставлено на адресу відповідача. Причини неявки суду не відомі.
Суд вважає, що вжив усіх залежних від нього заходів для повідомлення відповідача належним чином про час і місце розгляду справи з його участю та реалізації ним права судового захисту, своїх прав та інтересів. Проте, відповідач своїм правом заперечити проти позову не скористався, заяв-клопотань на адресу суду щодо неможливості прибуття в судове засідання до суду не надходило.
Враховуючи те, що від представника позивача по справі надійшло клопотання про розгляд справи за його відсутності та необхідності заслухати свідка чи експерта у справі не має, суд, відповідно до частини 6 статті 128 КАС України, прийняв рішення про розгляд справи в порядку письмового провадження.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши надані докази, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ст. 15 Закону України "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, що спричинили втрату працездатності" страхування здійснюється Фондом соціального страхування від нещасних випадків та професійних захворювань України.
В силу ст.45 вказаного Закону, роботодавець (страхувальник) зобов’язаний своєчасно та повністю сплачувати в установленому порядку страхові внески до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві і на підставі ст.52 цього ж Закону несе відповідальність за несплату страхових внесків.
Комунальне підприємство «Погребищекомунсервіс» згідно довідки за №4365 Вінницького обласного управління статистики є юридичною особою (а.с.6).
Згідно розрахункової відомості про нарахування та перерахування страхових внесків та витрачання коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України за 2010 рік за відповідачем рахується заборгованість зі сплати страхових внесків до Фонду в сумі 1566,71 грн. (а.с.5).
Як вбачається судом, дана розрахункова відомість підписана керівником підприємства та головним бухгалтером, (а.с.5 – зі зворотного боку), а отже вважається узгодженою.
Відповідно до ст.52 Закону України "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, що спричинили втрату працездатності" страхувальник несе відповідальність за шкоду заподіяну застрахованому або Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві внаслідок невиконання своїх обов’язків зі страхування від нещасного випадку відповідно до закону. За несвоєчасне та неповне нарахування і сплату страхових внесків, страхувальник притягується до відповідальності згідно із законом.
Відповідно до п. 5.1 Інструкції про порядок перерахування, обліку та витрачання страхових коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України не внесені страхувальником у встановлений строк страхові внески до Фонду вважаються недоїмкою і стягуються в порядку передбаченому законодавством з нарахуванням пені.
Відповідно до ст. 55 Закону України "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, що спричинили втрату працездатності" спори, щодо суми страхових внесків, а також щодо розміру шкоди та прав на їх відшкодування, накладення штрафів та інших питань вирішується в судовому порядку.
Згідно матеріалів справи, недоїмка зі сплати страхових внесків в розмірі 1566,71 грн. у визначені Законом строки не сплачена, доказів щодо такої сплати на день розгляду судом справи відповідачем не надано, а отже дана заборгованість є непогашеною.
Ненадходження коштів до Фонду перешкоджає своєчасному фінансуванню витрат по відшкодуванню матеріальної та моральної шкоди потерпілим, а також реалізації державної політики у сфері страхування від нещасного випадку на виробництві та прямо порушує інтереси держави.
Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
В силу ст. ст. 11, 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об‘єктивному дослідженні.
Враховуючи, що вимоги позивача є обґрунтованими, відповідають дійсним обставинам та матеріалам справи, суд приходить до висновку про задоволення даного адміністративного позову.
Згідно з п.4 ст.94 КАС України, у справах, у яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати здійснені позивачем з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 70, 71, 79, 86, 94, 128, 158, 162, 163, 167, 255, 257 КАС України, суд-
ПОСТАНОВИВ :
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з комунального підприємства “Погребищекомунсервіс” (вул. Шевченка, 30, м. Погребище, Вінницька область, 22200, код ЄДРПОУ 33264080, МФО 302355) на користь відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у Липовецькому районі Вінницької області (вул. Леніна, 55, м. Липовець, Вінницька область, 22500, р/р 37171001000993 в ГУДК у Вінницькій області, МФО 802015, код 25937570) недоїмку по сплаті страхових внесків в сумі 1566,71 грн. (одна тисяча п'ятсот шістдесят шість гривень 71 копійка).
Копію даної постанови направити сторонам по справі.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 КАС України.
Відповідно до ст. 186 КАС України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя./підпис/. Дмитришена Руслана Миколаївна
Копія вірна.
Суддя:
Секретар:
Суд | Вінницький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 21.04.2011 |
Оприлюднено | 10.05.2011 |
Номер документу | 15127768 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Дмитришена Руслана Миколаївна
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Дмитришена Руслана Миколаївна
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Дмитришена Руслана Миколаївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні