справа № 2а-0770/746/11
рядок статзвіту – 8.1.5
код - 01
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 квітня 2011 року м. Ужгород
Закарпатський окружний адміністративний суд в особі судді Андрійцьо В.Д., розглянувши одноособово в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовною заявою Ужгородської міжрайонної державної податкової інспекції в Закарпатській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Агрофірма "Кальник" про стягнення заборгованості в сумі 683,64 грн., -
ВСТАНОВИВ:
Позивач - суб'єкт владних повноважень - Ужгородська міжрайонна державна податкова інспекція в Закарпатській області звернулася до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю "Агрофірма "Кальник" про стягнення заборгованості у сумі 683, 64 грн., мотивуючи тим, що останній будучи зареєстрованим платником податків та зборів, не виконує взяті на себе обов’язки щодо сплати таких, внаслідок чого в неї і виникла вищезазначена заборгованість.
Ухвалою суду від 11 березня 2011 року відкрито провадження по даній справі в порядку скороченого провадження, яка направлена відповідачу на адресу, що вказана у Витязі з ЄДРПУО.
Як вбачається з матеріалів справи, 23 березня 2011 року до канцелярії суду повернувся конверт з повідомлення про вручення поштового відправлення відповідачу з відміткою "за закінченням терміну зберігання" (а.с. 24).
У відповідності до ч. 11 ст. 35 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
Відповідно до п. 3 ч. 5 ст. 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України справа повинна бути розглянута у порядку скороченого провадження не пізніше трьох днів - у разі якщо протягом семи днів з дня закінчення строку передбаченого ч. 3 цієї статті, якщо до суду не було подано заперечення відповідача та за умови, що справа не розглядається судом за місцезнаходженням відповідача.
На підставі наведеного, суд приходить до висновку про можливість розгляду справи без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі в порядку ч. 4 ст. 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України на підставі наявних у справі доказів, тобто в порядку скороченого провадження.
Судом встановлено, що товариство з обмеженою відповідальністю "Агрофірма "Кальник" перебуває на обліку в Ужгородській міжрайонній державній податковій інспекції у Закарпатській області, що підтверджується довідкою № 597/10/29-015 від 07 лютого 2011 року (а.с. 9).
У відповідності до ст. 2 Закону України "Про плату за землю" (що діяв на момент виникнення боргу) використання землі в Україні є платним. Плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати, що визначається залежно від грошової оцінки земель. Розміри податку за земельні ділянки, грошову оцінку яких не встановлено, визначаються до її встановлення у порядку, визначеному цим Законом.
Відповідно до ст. 14 вищевказаного Закону, платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку станом на 1 січня і до 01 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій.
Відповідно до вищевказаних вимог Закону відповідач самостійно задекларував податкове зобов'язання по земельному податку, шляхом подання до податкової інспекції декларації орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності за 2010 рік у розмірі 610, 08 грн. (а.с. 14).
Однак, як встановлено судом, відповідачем частково сплачено задекларовану суму податкового зобов'язання у розмірі 266, 44 грн., а залишок не ссплаченої суми складає 343, 64 грн., що підтверджується обліково-статистичними картками платника податку (а.с. 10-13).
Згідно з вимогами ст. 17 Закону України "Про плату за землю" встановлено, що податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Крім того, судом встановлено, що 28 вересня 2010 року працівниками Ужгородської міжрайонної державної податкової інспекції у Закарпатській області складено акт № 65/15-0 про результати документальної невиїзної перевірки відповідача з питання дотримання встановлених законодавством строків подання податкової звітності по орендній платі за землю.
В результаті перевірки виявлено порушення вимог пп. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", а саме - несвоєчасне подання відповідачем декларації.
На підставі вищевказаного акту перевірки Ужгородською міжрайонною державною податковою інспекцією у Закарпатській області винесено податкове повідомлення - рішення від 30 вересня 2010 року № 0007451503/4578/10/15-014, яким до відповідача застосовано штрафну санкцію у розмірі 340, 00 грн.
Вищевказане податкове повідомлення вручено представнику відповідача 04 листопада 2010 року, що підтверджується підписом посадової особи підприємства на корінці податкового повідомлення - рішення (а.с. 16).
Податкове повідомлення - рішення від 30 вересня 2010 року № 0007451503/4578/10/15-014 відповідачем в адміністратвиному та судовому порядку не оскаржувалося, а отже, у відповідності до вимог ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" є узгодженим.
У відповідності до п. 5.1 ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" податкове зобов'язання самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. зазначене податкове зобов'язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному та судовому порядку.
Згідно з вимогами пп. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у визначені Законом строки визнається сумою податкового боргу платника податків.
Оскільки відповідачем не сплачено узгоджені суми боргу у встановлені Законом строки, то Ужгородською міжрайонною державною податковою інспекцією у Закарпатській області, згідно вимог пп. 6.2.1 п. 6.2 ст. 6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" на адресу відповідача направлено податкові вимоги, а саме: № 1/266 від 15 жовтня 2010 року (вручена 17 листопада 2010 року), № 2/360 від 28 грудня 2010 року (вручена - 18 лютого 2011 року), однак такі виконані не були.
У відповідності до ст. 27 Закону України "Про плату за землю" до компетенції органів державної податкової служби відноситься здійснення контролю за правильністю обчислення і справляння земельного податку.
Відповідно до ст. 16 Податкового кодексу України, якою передбачені обов'язки платника податків, одним із обов'язків є обов'язок сплачувати податки і збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
У відповідності до пп. 20.1.28 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку, та розмірі, встановлених Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державною (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку визначеному цим Кодексом.
Відповідно до п. 102.4 ст. 102 Податкового кодексу України, у разі якщо грошове зобов'язання нараховане контролюючим органом до закінчення строку давності визначеного у п. 102.1 цієї статті, податковий борг, що виник у зв'язку із відмовою у самостійному погашенні такого грошового зобов'язання, може бути стягнутий протягом наступних 1095 календарних днів з дня виникнення податкового боргу. Якщо платіж стягується за рішенням суду, строки стягнення встановлюються до повного погашення такого платежу або визнання боргу безнадійним.
П. 11 ст. 10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" органи державної податкової служби подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетами і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
За наведених обставин, позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами і підлягають до задоволення повністю.
Судові витрати по справі згідно ч. 4 ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України з відповідача не стягуються.
Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Позовні вимоги Ужгородської міжрайонної державної податкової інспекції у Закарпатській області - задовольнити повністю.
2. Стягнути з відповідача –товариства з обмеженою відповідальністю "Агрофірма "Кальник" (89633, Закарпатська область, Мукачівський район, с. Кальник, вул. Миру, буд. 27, код ЄДРПОУ 31460360) на користь місцевого бюджету Холмецької сільської ради Ужгородського району податковий борг в сумі 683 (шістсот вісімдесят три) грн. 64 коп.
3. Роз'яснити відповідачу обов'язок негайного виконання постанови суду.
Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку.
Суддя Андрійцьо В.Д.
Суд | Закарпатський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 11.04.2011 |
Оприлюднено | 10.05.2011 |
Номер документу | 15128861 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Закарпатський окружний адміністративний суд
Андрійцьо В.Д.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні