Cправа № 2а-0770/674/11
Ряд стат. звіту № 10.1
Код - 06
ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
31 березня 2011 року м. Ужгород
Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:
головуючої судді Большакової О.О.,
при секретарі судового засідання Кречко Л.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Ужгороді адміністративну справу за адміністративним позовом управління Пенсійного фонду України в Мукачівському районі Закарпатської області до Селянського (фермерського) господарства «Червона гора»про стягнення несплачених страхових внесків, -
в с т а н о в и в :
28 лютого 2011 року управління Пенсійного фонду України в Мукачівському районі Закарпатської області звернувся до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовом до Селянського (фермерського) господарства «Червона гора»про стягнення з Селянського (фермерського) господарства «Червона гора»несплачених страхових внесків в сумі 704 гривень на користь управління Пенсійного фонду України в Мукачівському районі Закарпатської області.
Представник позивача позовні вимоги підтримав, подав суду до початку судового засідання клопотання про розгляд справи за наявними у справі доказами за його відсутності.
Відповідач у судове засідання повторно не з'явився, будучи належним чином повідомлений про час та місце слухання справи. Про причини неявки відповідач суду не повідомив та заяви про відкладення розгляду справи не подав. Відповідач також не надіслав суду письмових заперечень щодо позовних вимог.
Суд, дослідивши письмові докази, що містяться в матеріалах справи, дійшов висновку про задоволення позовних вимог з таких підстав.
26 листопада 1999 року Мукачівською районною державною адміністрацією було зареєстровано суб’єкт підприємницької діяльності - юридичну особу Селянське фермерське господарство «Червона гора», що підтверджується наявною в матеріалах справи копією Свідоцтва про державну реєстрацію (перереєстрацію) суб’єкта підприємницької діяльності –юридичної особи від 26.11.1999 року. Юридичну особу було включено до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, що підтверджується наявною в матеріалах справи копією Довідки № 6650, виданою Закарпатським обласним управлінням статистики.
Селянське фермерське господарство «Червона гора»з 01.07.2000 року зареєстроване на обліку в управлінні Пенсійного фонду України у Мукачівському районі, як платник збору на обов’язкове державне пенсійне страхування, визначений ст. 1 Закону України “Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування” № 400/97-ВР від 26.06.97 року, а з 01.01.2004 року, як платник страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, відповідно до п. 1 ст. 15 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” від 09.07.2003 р. № 1058, який набув чинності з 01.01.2004 року.
Селянське фермерське господарство «Червона гора»відповідно до статуту володіє правами юридичної особи, має самостійний баланс, розрахунковий та інший рахунки в установах банку України.
Органи Пенсійного фонду України зобов'язані здійснювати в межах своєї компетенції контроль за дотриманням страхувальниками та застрахованими особами вимог Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". Відповідно до п. 6 ст. 14 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” № 1058 –V від 09 липня 2003 року страхувальниками відповідно до цього Закону є роботодавці - фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності та інші особи (включаючи юридичних та фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент), які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру.
Згідно п. 6 ч. 2 ст. 17 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” № 1058 –V від 09 липня 2003 року, страхувальник зобов’язаний нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески. Відповідно до ст. 15 ч. 6 та ст. 20 Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування", суб’єкти підприємницької діяльності, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору або на інших умовах, повинні сплачувати страхові внески до солідарних систем Пенсійного фонду України та внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше, ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Відповідно до ч. 2 ст. 106 вищевказаного Закону, суми страхових внесків, які своєчасно не сплачені, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (недоїмка) і стягуються нарахуванням пені та штрафних санкцій.
Згідно ст.4 п.1 Закону № 400/97 –ВР від 26.06.97р., для платників збору, визначених п.1 та п.2 статті 1 цього Закону (а саме суб’єктів підприємницької діяльності незалежно від форм власності, юридичних та фізичних осіб, які використовують працю найманих працівників) встановлюються ставки збору в розмірі 32 % з 01.01.2004р. до 31.03.2005р., 32,3% з 01.04.2005р. до 31.12.2005р., 31,8% з 01.01.2006р. по 31.12.2006р., а 33,2% з 01.01.2007р. від об’єкта оподаткування визначеного п.1 ст.2 цього Закону (суми фактичних витрат на оплату праці (грошового забезпечення) працівників, що включають витрати на виплату основної і додаткової заробітної плати та інших заохочувальних та компенсаційних виплат, у тому числі в натуральній формі, які визначаються згідно з нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до Закону України "Про оплату праці" (108/95-ВР), виплати винагород фізичним особам за виконання робіт (послуг) за угодами цивільно-правового характеру, що підлягають обкладенню податком з доходів фізичних осіб, а також суми сплати перших п'яти днів тимчасової непрацездатності, яка здійснюється за рахунок коштів роботодавця, та допомоги у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю).
Відповідно до п.1 ст.14 Закону №1058 від 09.07.2003 р. роботодавці –юридичні та фізичні особи –суб’єкти підприємницької діяльності, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру - являються страхувальниками, тому, відповідно до ст.15 Закону 1058 від 09.07.2003 р. вони є платниками страхових внесків до солідарної системи Пенсійного фонду України та зобов’язані сплачувати внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування.
В п.п.1 п.8 Прикінцевих положень Закону 1058 від 09.07.2003 р. зазначено, що страхові внески, що перераховуються до солідарної системи, сплачуються страхувальниками та застрахованими особами на умовах і в порядку визначених цим Законом та в розмірах передбачених Законом України "Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування" (400/97).
Селянське фермерське господарство «Червона гора»подало до органів Пенсійного фонду України розрахунок суми страхових внесків, які підлягали сплаті за листопад та грудень 2010 року на суму 704 гривень, здійснюючи нарахування заробітної плати не своєчасно сплачувало до управління Пенсійного фонду України у Мукачівському районі Закарпатської області нараховані страхові внески у строки визначені ч.6 ст.20 Закону № 1058 від 09.07.203 року, в зв'язку з чим створив недоїмку в розмірі 704 гривень, що відповідно до п.2 ст.106 вважається простроченою заборгованістю, яка до теперішнього часу є непогашеною.
Доказом несвоєчасності сплати страхових внесків платником є картка особового рахунку платника із зазначенням дати сплати страхових внесків та виникненням заборгованості по них.
Пунктом 3 статті 106 Закону №1058 від 09.07.2003 року встановлено, що органи Пенсійного фонду надсилають страхувальникам, які мають недоїмку із страхових внесків, вимогу про її сплату (вимога є виконавчим документом), управління Пенсійного фонду у Мукачіваському районі направило платнику вимогу про сплату боргу за № 808 від 01.02.2011 року на загальну суму боргу 704 гривень. Відповідач 09.02.2011 року отримав зазначену вимогу. Протягом десяти робочих днів із дня одержання вимоги про сплату недоїмки страхувальник зобов’язаний сплатити суму недоїмки. Страхувальник у разі незгоди з розрахунком суми недоїмки, зазначеної у вимозі про сплату недоїмки, узгоджує її з органами Пенсійного фонду в порядку, встановленому управлінням Пенсійного фонду, а в разі неузгодження вимоги із органами Пенсійного фонду має право на оскарження вимоги в судовому порядку.
Дана вимога є узгодженою платником, однак, заходів реагування ним не здійснено.
Таким чином, на підставі вищевикладеного, загальна сума заборгованості відповідача за період листопад, грудень 2010 року складає 704 гривень, яка підтверджена матеріалами справи, а саме: копіями самостійно поданих розрахунків сум страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, що підлягали сплаті за листопад, грудень 2010 року, карткою особового рахунку страхувальника, копією вимоги № 808 від 01.02.2011 року з відміткою про вручення.
Ненадходження вказаної суми до бюджету Пенсійного фонду перешкоджає виконанню одного з основних завдань Фонду –забезпечення збирання та акумулювання коштів, призначених, для повного та своєчасного фінансування виплати пенсій.
Тому позовні вимоги підлягають задоволенню повністю.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 10, 11, 158-163 КАС України, -
постановив:
Позовні вимоги управління Пенсійного фонду України в Мукачівському районі Закарпатської області до Селянського (фермерського) господарства «Червона гора»про стягнення несплачених страхових внесків задовольнити повністю.
Стягнути з Селянського (фермерського) господарства «Червона гора» (Закарпатська область, Мукачівський район, с. Лавки, вул. Виноградна, 59, код ЄДРПОУ 31587138) несплачені страхові внески у сумі 704 (сімсот чотири) гривень на користь управління Пенсійного фонду України у Мукачівському районі.
Відповідно до статті 186 КАС України апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова відповідно до ч.1 ст.254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку не було подано.
Суддя Большакова О.О.
Суд | Закарпатський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 31.03.2011 |
Оприлюднено | 10.05.2011 |
Номер документу | 15129078 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Закарпатський окружний адміністративний суд
Большакова О.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні