ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІ НІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 квітня 2011 року м. Полтава Справа № 2а-1670/1676/11
Суддя Полтавського окру жного адміністративного суд у Клочко К.І., розглянувши в по рядку скороченого проваджен ня справу за адміністративни м позовом Державної податков ої інспекції у м. Полтаві до Т овариства з обмеженою відпов ідальністю "Аніма А" про стягн ення боргу, -
В С Т А Н О В И В:
28 лютого 2011 року позивач Державна податкова інсп екція у м. Полтаві звернувся д о Полтавського окружного адм іністративного суду з адміні стративним позовом до Товари ства з обмеженою відповідаль ністю "Аніма А" про стягнення боргу в сумі 695,01 грн.
В обґрунтування своїх вимо г позивач вказує на той факт, щ о за відповідачем значиться податковий борг у розмірі 695,01 г рн, в тому числі, з податку на д одану вартість у розмірі 525,01 гр н та з податку на прибуток в су мі 170, 00 грн.
Як вбачається з матеріалів справи ухвала про відкриття скороченого провадження в а дміністративній справі напр авлялась відповідачу на адре су згідно Довідки з Єдиного д ержавного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підпри ємців. Поштове направлення п овернуто на адресу суду.
Відповідно до частини один адцятої статті 35 Кодексу адмі ністративного судочинства У країни, розписку про одержан ня повістки (повістку у разі н еможливості вручити її адрес ату чи відмови адресата її од ержати) належить негайно пов ернути до адміністративного суду. У разі повернення пошто вого відправлення із повістк ою, яка не вручена адресату з н езалежних від суду причин, вв ажається, що така повістка вр учена належним чином.
Суд, дослідивши наявні в мат еріалах справи документи, ді йшов до наступних висновків.
Відповідно до підпункту 4.1.1 п ункту 4.1 статті 4 Закону 2181-ІІІ, п латник податків самостійно о бчислює суму податкового зоб ов'язання, яку зазначає у пода тковій декларації, крім випа дків, передбачених підпункто м "г" підпункту 4.2.2 пункту 4.2, а так ож пунктом 4.3 цієї статті.
Згідно з підпунктом 4.1.4 пун кту 4.1 статті 4 Закону 2181-ІІІ, 4.1.4 по даткові декларації подаютьс я за базовий податковий (звіт ний) період, що дорівнює:
а) календарному місяцю (у т ому числі при сплаті місячни х авансових внесків), - протяго м 20 календарних днів, наступни х за останнім календарним дн ем звітного (податкового) міс яця;
б) календарному кварталу аб о календарному півріччю (у то му числі при сплаті кварталь них або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календар них днів, наступних за останн ім календарним днем звітного (податкового) кварталу (піврі ччя);
в) календарному року, крім в ипадків, передбачених підпун ктом "г" підпункту 4.1.4 цього пун кту, - протягом 60 календарних д нів за останнім календарним днем звітного (податкового) р оку;
г) календарному року для пла тників податку на доходи фіз ичних осіб (прибуткового под атку з громадян), - до 1 квітня ро ку, наступного за звітним.
Відповідно до положень пу нкту 5.1. статті 5 Закону №2181-ІІІ п одаткове зобов'язання, самос тійно визначене платником по датків у податковій декларац ії, вважається узгодженим з д ня подання такої податкової декларації.
Відповідно до положень під пункту 17.1.7 пункту 17.1 статті 17 Зак ону 2181-ІІІ, у разі коли платник податків не сплачує узгоджен у суму податкового зобов'яза ння при затримці до 30 календар них днів, наступних за останн ім днем граничного строку сп лати узгодженої суми податко вого зобов'язання, такий плат ник податку зобов'язаний спл атити штраф у розмірі десяти відсотків погашеної суми по даткового боргу.
Відповідно до підпункту 6. 2.1. пункту 6.2 статті 6 Закону №2181-ІІ І, у разі коли платник податкі в не сплачує узгоджену суму п одаткового зобов'язання в ус тановлені строки, податковий орган надсилає такому платн ику податків податкові вимог и.
Підпунктом 6.2.3 пункту 6.2 стат ті 6 Закону №2181-ІІІ встановлено , що перша податкова вимога на дсилається не раніше першого робочого дня після закінчен ня граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податков а вимога містить повідомленн я про факт узгодження податк ового зобов'язання та виникн ення права податкової застав и на активи платника податкі в. обов'язок погасити суму под аткового боргу та можливі на слідки непогашення його у ст рок. Друга податкова вимога н адсилається не раніше тридця того календарного дня від дн я направлення (вручення) перш ої податкової вимоги, у разі н епогашення платником податк ів суми податкового боргу у в становлені строки. Друга под аткова вимога додатково до в ідомостей, викладених у перш ій податковій вимозі, може мі стити повідомлення про дату та час проведення опису акти вів платника податків, що пер ебувають у податковій застав і, а також про дату та час пров едення публічних торгів з їх продажу.
Відповідно до підпункту 20.1.28 пункту 20.1 статті 20 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755, органи державної по даткової служби мають право застосовувати до платників п одатків фінансові (штрафні) с анкції, стягувати до бюджеті в та державних цільових фонд ів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у ви падках, порядку та розмірі, вс тановлених цим Кодексом, стя гувати суми простроченої заб оргованості суб'єкта господа рювання перед державою (Авто номною Республікою Крим чи т ериторіальною громадою міст а) за кредитом (позикою), залуч еним державою (Автономною Ре спублікою Крим чи територіал ьною громадою міста) або під д ержавну (місцеву) гарантію, а т акож за кредитом з бюджету в п орядку, визначеному цим Коде ксом.
З огляду на викладене, та вр аховуючи, що відповідач має н епогашену податкову заборг ованість в розмірі 695,01 грн, що п ідтверджується матеріалами справи, суд дійшов висновку, щ о позовні вимоги є обґрунтов аними і підлягають задоволе нню.
Відповідно до частини перш ої статті 256 Кодексу адміністр ативного судочинства Україн и постанови суду, прийняті в п орядку скороченого провадже ння, виконуються негайно.
На підставі викладеного, ке руючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-162, 183- 2 Кодексу адміністративного судочинства України,-
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний поз ов Державної податкової інсп екції у м. Полтаві до Товарист ва з обмеженою відповідальні стю "Аніма А" про стягнення под аткового боргу - задовольнит и.
Стягнути з Товариства з обм еженою відповідальністю "Ані ма А" (проспект Першотравневи й, буд. 19, к. 29, м. Полтава, 36011, код ЄДР ПОУ 36066307) на користь Державної п одаткової інспекції у м. Полт аві (вул. Фрунзе, 155, м. Полтава, 36008 , код ЄДРПОУ 21049714) податковий бор г з податку на прибуток в сумі 170,00 грн до місцевого бюджету м . Полтави на р/р 31115009700002, код бюджет ної класифікації платежу 11021000, одержувач УДК у м. Полтаві, ЗК ПО 34698804, банк одержувача ГУ ДКУ у Полтавскій області, МФО 831019; по датковий борг з податку на до дану вартість в сумі 525,01 грн до державного бюджету на р/р 3111702970 0002, код бюджетної класифікаці ї платежу 14010100, одержувач УДК у м . Полтаві, ЗКПО 34698804, банк одержу вача ГУ ДКУ у Полтавській обл асті, МФО 831019.
Постанова підлягає негайн ому виконанню.
Постанова набирає за конної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляц ійної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набир ає законної сили після повер нення апеляційної скарги, ві дмови у відкритті апеляційно го провадження або набрання законної сили рішенням за на слідками апеляційного прова дження.
Постанова може бути оскарж ена до Харківського апеляцій ного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з момен ту отримання копії постанови з одночасним поданням її коп ії до суду апеляційної інста нції.
Суддя К.І. Клочк о
Суд | Полтавський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 24.04.2011 |
Оприлюднено | 11.05.2011 |
Номер документу | 15132060 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Полтавський окружний адміністративний суд
К.І. Клочко
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні