ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
05 травня 2011 року Справа №18-10-01-14-01/3894
Господарський суд Черкаської області у складі головуючого судді –Васяновича А.В.,
секретар судового засідання Гень С.Г.,
за участю представників сторін:
від аварійно –рятувального загону спеціального призначення Головного
управління МНС України в Черкаській області –ОСОБА_1. - представник за довіреністю,
ліквідатора Бакуменка Володимира Івановича,
розглянувши у відкритому судовому засіданні
заяву аварійно –рятувального загону спеціального призначення
Головного управління МНС України в Черкаській області про
визнання поточних кредиторських вимог
у справі
за заявою закритого акціонерного товариства “ПриватБанк” в особі філії
“Черкаське головне регіональне управління” закритого
акціонерного товариства комерційного банку “ПриватБанк”
м. Черкаси
до дочірнього виробничо - заготівельного підприємства ”Тальне”
Державної акціонерної компанії ”Хліб України” м. Тальне,
Черкаської області
про визнання банкрутом, -
ВСТАНОВИВ:
Постановою господарського суду Черкаської області від 10 листопада 2009 року припинено процедуру санації, визнано банкрутом дочірнє виробничо-заготівельне підприємство “Тальне” Державної акціонерної компанії ”Хліб України” та відкрито ліквідаційну процедуру строком на 12 місяців. Ліквідатором банкрута призначено арбітражного керуючого Мартиненка Олександра Васильовича.
Ухвалою господарського суду Черкаської області від 20 липня 2010 року припинено повноваження ліквідатора банкрута - арбітражного керуючого Мартиненка Олександра Васильовича та призначено ліквідатором дочірнього виробничо - заготівельного підприємства ”Тальне” Державної акціонерної компанії ”Хліб України”, м. Тальне, Черкаської області арбітражного керуючого Бакуменка Володимира Івановича.
До господарського суду Черкаської області надійшла заява від аварійно –рятувального загону спеціального призначення Головного управління МНС України в Черкаській області про визнання поточних кредиторських вимог в розмірі 8 503 грн. 16 коп.
Ухвалою господарського суду Черкаської області від 22 квітня 2011 року розгляд заяви аварійно –рятувального загону спеціального призначення Головного управління МНС України в Черкаській області було призначено на 05 травня 2011 року.
Представник аварійно –рятувального загону спеціального призначення Головного управління МНС України в Черкаській області в судовому засіданні заявлені вимоги підтримав в повному обсязі та просив їх задовольнити.
Ліквідатор в судовому засіданні вимоги аварійно –рятувального загону спеціального призначення Головного управління МНС України в Черкаській області визнав частково в розмірі 1 172 грн. 82 коп. та зазначав, що в ліквідаційній процедурі нові зобов’язання у банкрута можуть виникати виключно у випадках прямо передбачених Законом України „Про відновлення платоспроможності боржника його банкрутом” і порядок їх виконання визначений нормами цього Закону.
Так, згідно ч. 9 ст. 30 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника його банкрутом” такими випадками є виникнення зобов’язань з оплати поточних комунальних та експлуатаційних витрат та інших витрат, пов'язаних виключно із здійсненням ліквідаційної процедури.
Крім того, ліквідатор зауважув, що за змістом ст. 110 ЦК України однією з підстав ліквідації юридичної особи є відповідне рішення суду, в той час, як юридична особа є ліквідованою (такою, що припинилася) з дня внесення до Єдиного державного реєстру запису про її припинення (ч. 2 ст. 104, ч. 5 ст. 111 ЦК України).
У зв’язку з тим, що ліквідація являє собою комплекс заходів з припинення діяльності суб’єкта підприємницької діяльності, виникнення зобов’язань припиняється з моменту прийняття судом рішення (у формі постанови) про відкриття ліквідаційної процедури юридичної особи –банкрута.
Крім того ліквідатор вказував, що в заяві кредитора зазначено, що його вимоги до банкрута становлять 8 503 грн. 16 коп., які виникли протягом серпня 2009 року –березня 2011 року. У зв’язку з тим, що 10 листопада 2009 року боржника визнано банкрутом, який припинив свою діяльність, з цього дня нові зобов’язання у банкрута можуть виникати виключно у випадках передбачених Законом України „Про відновлення платоспроможності боржника його банкрутом”.
Таким чином аварійно –рятувальний загін спеціального призначення Головного управління МНС України в Черкаській області вправі пред’являти поточні вимоги до банкрута тільки за зобов’язаннями, що виникли під час проведення процедур банкрутства до моменту визнання боржника банкрутом.
Згідно з доданою до заяви кредитора довідкою про розрахунки, вартість наданих кредитором послуг протягом травня 2008 року –жовтня 2009 року становить 7 916 грн. 76 коп. (439, 82 грн. х 18 міс.).
Вартість послуг загону протягом 01 листопада –10 листопада 2009 року (до дня визнання боржника банкрутом) становить 439,82 грн./3= 146, 60 грн.
Таким чином, ліквідатор зазначав, що вартість послуг кредитора протягом 01 травня 2008 року - 10 листопада 2009 року становить 8 063 грн. 36 коп. (7 916, 76 грн. + 146, 60 грн.).
Враховуючи сплату банкрутом 6 890,54 грн. (у вересні 2008 року, лютому та червні 2009 року) сума боргу складає 1 172,82 грн.
В решті поточні вимоги рятувального загону на думку ліквідатора задоволенню не підлягають, оскільки виникли після визнання боржника банкрутом.
Заслухавши пояснення учасників судового провадження, розглянувши та дослідивши матеріали справи, суд вважає заяву аварійно –рятувального загону спеціального призначення Головного управління МНС України в Черкаській області про визнання поточних кредиторських вимог в розмірі 8 503 грн. 16 коп. такою, що підлягає до задоволення, виходячи з наступного:
З матеріалів справи вбачається, що поточні вимоги аварійно –рятувального загону спеціального призначення Головного управління МНС України в Черкаській області на суму 8 503 грн. 16 коп. за період серпень 2009 року –березень 2011 року виникли у зв’язку з виконанням договору №114 від 24 квітня 2008 року укладеного з банкрутом про постійне та обов’язкове обслуговування державними аварійно-рятувальними службами об’єктів та окремих територій.
Вказаний договір між сторонами було укладено відповідно до ст. 5 Закону України “Про аварійно-рятувальні служби” та на виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 14 серпня 2000 року за №1214 “Про затвердження переліку об’єктів та окремих територій, які підлягають постійному та обов’язковому на договірній основі обслуговуванню державними аварійно-рятувальними службами” з метою своєчасного реагування та виконання аварійно-рятувальних робіт при виникненні на “Об’єкті” надзвичайної ситуації, а також профілактичної роботи із запобігання виникненню надзвичайних ситуацій техногенного та природного характерів, спрямованої на поліпшення техногенної безпеки об’єктів (територій) та підвищення рівня підготовленості до рятування людей та ліквідації надзвичайних ситуацій.
Відповідно до ст. 1 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника його банкрутом” поточні кредитори - кредитори за вимогами до боржника, які виникли після порушення провадження у справі про банкрутство.
З моменту публікації відомостей про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури поточні кредитори, вимоги яких виникли після порушення провадження у справі про банкрутство (у процедурах розпорядження майном, санації та ліквідації) зобов’язані заявити їх ліквідатору та до господарського суду протягом строку ліквідаційної процедури.
Розгляд таких вимог здійснюється за аналогією з порядком розгляду вимог конкурсних кредиторів.
Згідно ст. 23 Закону вимоги за зобов‘язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, можуть пред‘являтися тільки в межах ліквідаційної процедури.
Вимоги щодо яких не заявлено заперечень та вимоги, визнані судом, включаються до реєстру вимог кредиторів у четверту чергу, як це, зокрема, передбачено п. 11.5 Рекомендацій Вищого господарського суду України від 04 червня 2004 року №04-5/1193 “Про деякі питання практики застосування Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.
Водночас, як зазначено в постанові Вищого господарського суду України від 28 липня 2009 року зі справи №20/48 поточні вимоги задовольняються у справі про банкрутство без будь-яких обмежень до введення ліквідаційної процедури. Після введення ліквідаційної процедури вони переходять у категорію конкурсних та повинні бути заявлені в порядку передбаченому ст. 23 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” і задоволені згідно ст. 31 вказаного Закону.
Відповідно до ст. 31 Закону кошти, одержані від продажу майна банкрута, спрямовуються на задоволення вимог кредиторів у порядку, встановленому цією статтею.
Господарський суд погоджується з доводами ліквідатора стосовно того, що в ліквідаційній процедурі нові зобов’язання у банкрута можуть виникати виключно у випадках прямо передбачених Законом України „Про відновлення платоспроможності боржника його банкрутом” і порядок їх виконання визначений нормами цього Закону.
Так, згідно ч. 9 ст. 30 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника його банкрутом” такими випадками є виникнення зобов’язань з оплати поточних комунальних та експлуатаційних витрат та інших витрат, пов'язаних із здійсненням ліквідаційної процедури.
Банкрут є підприємством агропромислового комплексу та відноситься до вибухо- і пожежонебезпечних об’єктів заготівлі та переробки зерна на якого розповсюджується дія Постанови Кабінету Міністрів України від 14 серпня 2000 року за №1214 “Про затвердження переліку об’єктів та окремих територій, які підлягають постійному та обов’язковому на договірній основі обслуговуванню державними аварійно-рятувальними службами”.
Як зазначалося вище, дочірнє виробничо-заготівельне підприємство “Тальне” Державної акціонерної компанії ”Хліб України”, визнано банкрутом 10 листопада 2009 року.
З моменту визнання боржника банкрутом підприємницька діяльність банкрута завершується закінченням технологічного циклу з виготовлення продукції у разі можливості її продажу.
Проте, з моменту визнання боржника банкрутом статус підприємства як такого, що відноситься до вибухо- і пожежонебезпечних об’єктів заготівлі та переробки зерна не змінюється.
Отже, суд дійшов висновку, що надання послуг рятувальним загоном банкруту на підставі постійного та обов’язкового договору забезпечує безпечну експлуатацію підприємства та як наслідок подальше проведення ліквідаційних заходів і збереження ліквідаційної маси.
Враховуючи викладене, зобов’язання банкрута виникли з оплати поточних експлуатаційних витрат, пов'язаних із здійсненням ліквідаційної процедури, а тому заява аварійно – рятувального загону спеціального призначення Головного управління МНС України в Черкаській області про визнання поточних кредиторських вимог в розмірі 8 503 грн. 16 коп. підлягає задоволенню.
На підставі вищевказаного, та керуючись ст. 86 ГПК України, ст. ст. 1, 23, 30, 31 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника його банкрутом” суд,-
УХВАЛИВ:
1. Визнати аварійно – рятувальний загін спеціального призначення Головного управління МНС України в Черкаській області поточним кредитором дочірнього виробничо - заготівельного підприємства “Тальне” Державної акціонерної компанії ”Хліб України” м. Тальне, Черкаської області на суму 8 503 грн. 16 коп., як вимоги четвертої черги.
2. Копію ухвали надіслати аварійно –рятувальному загону спеціального призначення Головного управління МНС України в Черкаській області та ліквідатору Бакуменку Володимиру Івановичу
Суддя А.В.Васянович
Суд | Господарський суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 05.05.2011 |
Оприлюднено | 16.05.2011 |
Номер документу | 15157091 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Черкаської області
Васянович А.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні