ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 квітня 2011 року Справа № 2а/2370/1978/2011
09 год. 20 хв.
Черкаський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого-судді Чубар Т.М.,
секретар –Кузнецов В.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом Черкаського міського центру зайнятості до товариства з обмеженою відповідальністю «Торговий дім «Авто»про стягнення заборгованості, яка виникла внаслідок переплати допомоги по безробіттю з вини роботодавця,
ВСТАНОВИВ:
До Черкаського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом звернувся Черкаський міський центр зайнятості, в якому просить стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Торговий дім «Авто»заборгованість в розмірі 367 грн. 55 коп., яка виникла внаслідок переплати допомоги по безробіттю з вини роботодавця.
Позовні вимоги мотивовані тим, що згідно довідки про заробітну плату, виданої відповідачем з порушенням Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, Черкаським міським центром зайнятості зайво виплачено колишньому працівнику відповідача 367 грн. 55 коп. Оскільки переплата даних коштів мала місце внаслідок надання роботодавцем недостовірних відомостей, відповідач має відшкодувати страховику заподіяну шкоду.
Позивач належним чином повідомлений про дату, час та місце судового розгляду справи в судове засідання не з’явився, на адресу суду направив клопотання, в якому просить суд провести засідання без участі представника центру зайнятості, позовні вимоги підтримує в повному обсязі.
Відповідач повідомлений про дату, час та місце судового розгляду справи за адресою, визначеною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців: 18030, м. Черкаси, вул. Зелінського, 7, в судове засідання не з'явився, про причину своєї неявки не повідомив, заперечення на позов не надав, а тому суд вирішив провести розгляд справи за його відсутності на підставі наявних матеріалів справи.
Відповідно до ч. 1 статті 41 Кодексу адміністративного судочинства України у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Розглянувши подані документи і матеріали, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, суд прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Відповідно до статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Це право гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними.
Спеціальним законом, що визначає правові, фінансові та організаційні засади загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття є Закон України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»№ 1533-III від 02.03.2000р. (далі по тексту –Закон № 1533).
Так, згідно зі статтею 6 цього Закону право на матеріальне забезпечення на випадок безробіття та соціальні послуги мають застраховані особи, як то наймані працівники; особи, які виконують роботи (надають послуги) згідно з цивільно-правовими договорами; військовослужбовці Збройних Сил України, Державної прикордонної служби України, внутрішніх військ, Служби безпеки України, органів внутрішніх справ, особи начальницького складу податкової міліції тощо, а у випадках, передбачених цим Законом, інші особи (громадяни України, іноземці, особи без громадянства, які постійно проживають в Україні, якщо інше не передбачено міжнародним договором України, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України), на користь яких здійснюється страхування на випадок безробіття.
Право на забезпечення та соціальні послуги за Законом № 1533 мають також незастраховані особи, які вперше шукають роботу, інші незастраховані особи у разі їх реєстрації в установленому порядку як безробітних, а також особи, які забезпечують себе роботою самостійно (члени творчих спілок, творчі працівники, які не є членами творчих спілок), фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності за умови сплати страховику страхових внесків.
Видами забезпечення за Законом № 1533 є: допомога по безробіттю, у тому числі одноразова її виплата для організації безробітним підприємницької діяльності; допомога по частковому безробіттю; матеріальна допомога у період професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації безробітного; допомога на поховання у разі смерті безробітного або особи, яка перебувала на його утриманні.
При цьому згідно ч. 1 статті 22 Закону № 1533 застраховані особи, визнані у встановленому порядку безробітними, які протягом 12 місяців, що передували початку безробіття, працювали на умовах повного або неповного робочого дня (тижня) не менше 26 календарних тижнів та сплачували страхові внески, мають право на допомогу по безробіттю залежно від страхового стажу. В такому випадку розмір допомоги по безробіттю останнім визначається у відсотках до їх середньої заробітної плати (доходу), визначеної відповідно до порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу) для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого Кабінетом Міністрів України, залежно від страхового стажу.
Судом встановлено, що 25.09.2009р. ОСОБА_1 звернувся з заявою до Черкаського міського центру зайнятості про надання йому статусу безробітного з виплатою допомоги по безробіттю. На підставі поданої ОСОБА_1 заяви 02.10.2009р. останньому було надано статус безробітного, та призначено виплату допомоги по безробіттю. 30 серпня 2010 року ОСОБА_1 у зв’язку зі зняттям з обліку було припинено виплату допомоги по безробіттю, загальний розмір якої за період з 02.10.2009р. по 30.08.2010р. склав 7 300 грн. 59 коп.
Як підтверджується матеріалами справи, розмір допомоги ОСОБА_1 нараховувався у відповідності до наданої з останнього місця роботи Довідки товариства з обмеженою відповідальністю «Торговий дім «Авто»про середню заробітну плату з останнього місця роботи № 216 від 23 вересня 2009 року.
Разом з тим, при проведенні звірки бази даних Черкаського міського центру зайнятості та Пенсійного фонду України за 4 квартал 2009 року було виявлено розбіжність в нарахуванні заробітної плати за липень 2009 року по гр. ОСОБА_1 Так, за результатами обробки вказаної інформації позивачем було складено акт № 74 від 10.02.2011р., яким встановлено що довідка, видана відповідачем гр. ОСОБА_1 для пред’явлення до Черкаського міського центру зайнятості для визначення розміру допомоги по безробіттю видана з порушенням вимог Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1266 від 26.09.2001р., а саме наявна різниця в нарахуванні заробітної плати за липень 2009 року гр. ОСОБА_1, адже в липні 2009 року гр. ОСОБА_1 відпрацював десять робочих днів, у вересні він звільнився і з ним було проведено остаточний розрахунок, в тому числі і за липень.
Відповідно до статті 35 Закону № 1533 в редакції, що діяла на момент виникнення спірних правовідносин, роботодавець зобов'язаний надавати виконавчій дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття відомості в установленому порядку про прийняття на роботу працівників; заробітну плату працівників, використання робочого часу тощо; сплату страхових внесків, у тому числі застрахованими особами. Достовірність зазначених у документах даних перевіряється виконавчою дирекцією Фонду. У разі їх недостовірності роботодавець добровільно чи на підставі рішення суду повинен відшкодувати страховику заподіяну шкоду.
Згідно наказу Черкаського міського центру зайнятості № 71 від 28.02.2011р. у відповідності до статей 12, 35 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»на підставі акту № 74 від 10.02.2011р., яким встановлено, що довідка № 216 від 23.09.2009р. по середню заробітну плату, видана гр. ОСОБА_1, видана з порушенням вимог постанови Кабінету Міністрів України № 1266 від 26.09.2001р., товариству з обмеженою відповідальністю «Торговий дім «Авто»надано строк для добровільного перерахування заподіяної шкоди в розмірі 367 грн. 55 коп. Разом з тим, станом на час розгляду справи відповідна заборгованість відповідачем в добровільному порядку не сплачена.
Згідно статті 39 Закону № 1533 спори, що виникають із правовідносин за цим Законом, вирішуються в судовому порядку.
З огляду на викладене, суд знаходить вимоги позивача обґрунтованими та такими що підлягають задоволенню.
Відповідно до статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись статтями 159-163 Кодексу адміністративного судочинства України,
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Торговий дім «Авто», ідентифікаційний код 31546222, на користь Черкаського міського центру зайнятості заборгованість, яка виникла внаслідок переплати допомоги по безробіттю з вини роботодавця, в сумі 367 (триста шістдесят сім) грн. 55 коп.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, яка може бути подана до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня проголошення постанови. У разі застосування судом частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Т.М. Чубар
Повний текст постанови виготовлений 04 травня 2011 року.
Суд | Черкаський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 26.04.2011 |
Оприлюднено | 18.05.2011 |
Номер документу | 15222276 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Черкаський окружний адміністративний суд
Т.М. Чубар
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні