5026/1027/2011
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
"13" травня 2011 р. № 5026/1027/2011
Суддя господарського суду Черкаської області Чевгуз О.В., розглянувши матеріали за заявою приватного виробничо-комерційного підприємства “ЛОС‘К”, м. Черкаси
до приватного підприємства “ВЕЛЕС”, м. Черкаси
про визнання банкрутом, -
ВСТАНОВИВ:
Приватне виробничо-комерційне підприємство “ЛОС‘К” звернулося до суду з заявою про порушення провадження у справі про банкрутство приватного підприємства “ВЕЛЕС” (вул. Смілянська, 44, к. 404, м. Черкаси, код ЄДР 30759061).
До заяви не додано доказів сплати державного мита та витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу у встановленому порядку.
Відповідно до п. 14 Інструкції про порядок обчислення та справляння державного мита, затвердженої наказом Головної державної податкової інспекції України від 22 квітня 1993 року №15, при сплаті державного мита готівкою до документа, щодо якого вчинюється відповідна дія, додається оригінал квитанції кредитної установи, яка прийняла платіж, а при перерахуванні мита з рахунку платника - останній примірник платіжного доручення з написом (поміткою) кредитної установи такого змісту “Зараховано в доход бюджету
Згідно з п. 12 Постанови Кабінету міністрів України “Про порядок оплати ІТЗ судових процесів, пов'язаних з розглядом цивільних та господарських справ” від 21.12.2005 р. №1258 документ про оплату витрат додається до позовної заяви, клопотання, скарги, яку особа подає до суду відповідно до процесуального законодавства. Документом про оплату витрат є квитанція установи банку або відділення поштового зв'язку, які прийняли платіж, платіжне доручення, підписане уповноваженою посадовою особою і скріплене печаткою установи банку з відміткою про дату виконання платіжного доручення. У разі коли оплата витрат здійснюється шляхом перерахування коштів з рахунка вкладника, відкритого в установі банку, додається довідка, засвідчена підписом контролера, скріпленим печаткою фінансової установи.
Отже, належним доказом сплати державного мита та сплати витрат на ІТЗ судового процесу являється оригінал платіжного доручення з написом про зарахування коштів до бюджету, яких боржник не додав до заяви.
Статтею 41 Господарського процесуального кодексу України господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку провадження, передбаченому цим Кодексом, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.
Суддя, відповідно до ст. 9 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, не пізніше п'яти днів з дня надходження повертає заяву про порушення справи про банкрутство і додані до неї документи без розгляду, з підстав, передбачених статтею 63 Господарського процесуального кодексу України, з урахуванням вимог цього Закону, про що виносить ухвалу.
Згідно з п. п. 4, 10 ст. 63 Господарського процесуального кодексу України суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо не подано доказів сплати державного мита у встановленому порядку та розмірі та не подано доказів сплати витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.
Таким чином, заява і додані до неї документи підлягають поверненню заявникові без розгляду.
Повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення допущеного порушення.
Керуючись п. п. 4, 10 ст. 63 ГПК України, -
УХВАЛИВ:
Заяву приватного виробничо-комерційного підприємства “ЛОС‘К” про порушення провадження у справі про банкрутство приватного підприємства “ВЕЛЕС” з доданими до неї документами повернути без розгляду.
Суддя Чевгуз О.В.
Суд | Господарський суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 13.05.2011 |
Оприлюднено | 18.05.2011 |
Номер документу | 15227713 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Черкаської області
Чевгуз О.В
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні