ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013
ПОСТАНОВА
Іменем України
24 березня 2011 р.
Справа №2а-1331/11/6/0170
(14:44)
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Латиніна Ю.А.,
при секретарі Усковій О. І.,
за участю представника позивача ОСОБА_1, довіреність №5 від 05.01.11р.
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Джанкойського міжрайонного прокурора АР Крим в інтересах держави в особі Відділення фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в АР Крим
до Сільського комунального підприємства «Астра»
про стягнення заборгованості
Суть спору: Джанкойський міжрайонний прокурор АР Крим в інтересах держави в особі відділення фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в АР Крим звернувся до Окружного адміністративного суду АР Крим з позовом до Сільського комунального підприємства «Астра» про стягнення 1575,40 грн. заборгованості зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності.
У судовому засіданні представник позивача на позовних вимогах наполягав з підстав, викладених у позовній заяві.
Прокурор та представник відповідача до суду не з’явилися, про час та місце судового засідання повідомлені належним чином.
Суд вважає за можливе розглянути справу у відсутність прокурора та представника відповідача, керуючись ст. 128 КАС України, на підставі наявних доказів.
Розглянув матеріали справи, дослідив докази, надані прокурором, позивачем, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд -
ВСТАНОВИВ:
Сільське комунальне підприємство «Астра» зареєстроване як платник страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності у Фонді соціального страхування з тимчасової втрати працездатності АР Крим (реєстраційний код 010320001080)
Згідно Положенню про відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, затвердженого Постановою Правління Фонду від 19.09.2001р. № 42, відділення Фонду діє як регіональна структура Фонду соціального страхування з тимчасовою втрати працездатності та є юридичною особою.
Відповідно до ч. 1 ст. 5 Положення про районні (міжрайонні), міські виконавчі дирекції відділень діяльності Фонду соціального страхування з тимчасовою втрати працездатності - робочі органи відділень Фонду соціального страхування з тимчасовою втрати працездатності не є юридичними особами. Відтак, Центральна районна м. Сімферополя виконавча дирекція Відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в АР Крим не є юридичною особою.
Правові, організаційні та фінансові основи загальнообов'язкового державного соціального страхування громадян на випадок тимчасової втрати працездатності, у зв'язку з вагітністю та пологами, народженням дитини та необхідністю догляду за нею, у разі смерті, а також надання послуг із санаторно-курортного лікування та оздоровлення застрахованим особам та членам їх сімей визначені Законом України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням”№2240-ІІІ від 18.01.2001 р. (далі Закон № 2240-ІІІ ).
Згідно з п. 3 ч. 1 ст. 2 цього Закону страхувальниками є:
а) роботодавець - для осіб, зазначених у частині першій статті 6 цього Закону;
б) особи, зазначені у частинах другій та третій статті 6 цього Закону.
Частиною 1 ст. 6 Закону передбачено, що загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням, підлягають:
1) особи, які працюють на умовах трудового договору (контракту) на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форм власності та господарювання або у фізичних осіб, у тому числі в іноземних дипломатичних та консульських установах, інших представництвах нерезидентів, а також обрані на виборні посади в органах державної влади, органах місцевого самоврядування та в інших органах;
2) члени колективних підприємств, сільськогосподарських та інших виробничих кооперативів.
Пунктом 2 ч. 2 ст. 27 Закону № 2240-ІІІ (який діяв на момент подачі відповідачем розрахункових відомостей та виникнення недоїмки зі сплати страхових внесків) встановлений обов'язок страхувальників нараховувати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.
Відповідно до п. 4.4 Інструкції про порядок надходження, обліку та витрачання коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, затвердженої Постановою правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 26 червня 2001 р. N 16, перерахування коштів на рахунки Фонду страхувальниками-роботодавцями здійснюється одночасно з одержанням коштів на оплату праці в установах банків. У разі виплати заробітної плати за першу половину або іншу частину місяця нараховані страхові внески повинні бути перераховані до Фонду не пізніше дня, встановленого для виплати заробітної плати за другу половину місяця. Не сплачені в цей строк кошти вважаються недоїмкою.
Згідно зі ст. 30 Закону № 2240-ІІІ (який діяв на момент подачі відповідачем розрахункових відомостей та виникнення недоїмки зі сплати страхових внесків) страхувальник-роботодавець несе відповідальність за несвоєчасність сплати та неповну сплату страхових внесків, у тому числі страхових внесків, що сплачують застраховані особи через рахунки роботодавців, а також за порушення порядку використання страхових коштів. У разі несвоєчасної сплати страхових внесків страхувальником або неповної їх сплати страхувальник сплачує суму донарахованих контролюючим органом страхових внесків (недоїмки), штраф та пеню. Не сплачені в строк страхові внески, стягуються в доход Фонду із страхувальника в безспірному порядку
Судом встановлено, що згідно наданого відповідачем звіту форми Ф4-ФСС з ТВП за 2010 року про нарахування і перерахування страхових внесків і використання коштів Фонду соціального страхування з тимчасової витрати працездатності сума заборгованості Сільського комунального підприємства «Астра» станом на 01.01.2011р. склала 2259,03 грн., яку відповідач відобразив у звіті форми Ф4-ФСС з ТВП за 2010 року по стр.4 розд.V. (а.с.13).
Постановою Окружного адміністративного суду АР Крим від 05.07.2010 року по справі №2а-6247/10/9/0170 н користь відділення Фонду соціального страхування стягнуто 683,63 грн.
Таким чином, заборгованість складає 1575,40 грн.
Відповідно до п.5,6 п.7 Розділу VІІІ “Прикінцеві та перехідні положення”Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування”N 2464-VI від 08.07.2010 року, який набрав чинності з 01.01.2011 року, стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі страхових внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, здійснюється фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування відповідно до законодавства, що діяло на момент виникнення такої заборгованості або застосування штрафних санкцій. Погашення заборгованості з використанням коштів, що надходять у рахунок сплати єдиного внеску, забороняється.
На період до повного стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі нарахованих внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, та відповідних штрафних санкцій за фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування зберігаються повноваження щодо контролю за правильністю нарахування, своєчасністю сплати страхових внесків, застосування фінансових санкцій, якими вони були наділені до набрання чинності цим Законом.
Стаття 8 Закону № 2240-ІІІ (в редакції до 01.01.2011р.) передбачено, що спори, що виникають з правовідносин за цим Законом, вирішуються органами Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в порядку, встановленому статутом Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, та в судовому порядку.
На момент розгляду спору, відповідачем не подані докази сплати заборгованості у сумі 1575,40 грн.
Згідно частини 2 статті 49 КАСУ особи, які беруть участь у справі, зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов'язки.
Відповідно до ст. 71 КАС України відповідач не надав доказів сплати ним заборгованості зі сплати страхових внесків у розмірі 1575,40 грн., натомість прокурор, позивач надав суду докази наявності такої заборгованості.
Таким чином, суд вважає, що позовні вимоги доведені матеріалами справи та підлягають задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до ч.4 ст.94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються. Враховуючи, що позивач не здійснював судових витрати по справі, судові витрати відшкодуванню не підлягають.
Під час судового засідання, яке відбулось 24.03.2011 р. були оголошені вступна та резолютивна частини постанови. Відповідно до ст. 163 КАС України постанову складено 28.03.2011 року.
Керуючись ст. ст. 160-163, ст. 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги задовольнити у повному обсязі.
Стягнути з Сільського комунального підприємства «Астра» (Джанкойський район, с. Ярке Поле, вул. Садова, б. 45, ЄДРПОУ 32463975) на користь Відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в АР Крим (п/р 37170200900001 ГУ ГКУ в АР Крим, МФО 824026, ЄДРПОУ 22325042) 1575,40 грн. заборгованості зі страхових внесків.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Латинін Ю.А.
Суд | Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим |
Дата ухвалення рішення | 24.03.2011 |
Оприлюднено | 20.05.2011 |
Номер документу | 15259330 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим
Латинін Ю.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні