ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 квітня 2011 р. Справа № 2а/0270/1449/11
Вінницький окружний адміністративний суд в складі:
Головуючого судді: Дончика Віталія Володимировича,
розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Управління Пенсійного фонду України в Замостянському районі м. Вінниці (далі –УПФ України в Замостянському районі м. Вінниці) до Приватного малого підприємства “Онікс” (далі –ПМП “Онікс”) про стягнення заборгованості
в с т а н о в и в :
У березні 2011 року УПФ України в Замостянському районі м. Вінниці звернулось в суд з позовом до ПМП “Онікс” про стягнення заборгованості по сплаті страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідно до вимог пункту 6 частини 2 статті 17 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, страхувальник зобов’язаний сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески, а у відповідача, в зв'язку з несвоєчасністю та неповнотою сплати страхових внесків, існує заборгованість перед Пенсійним фондом в розмірі 656,25 грн.
Представник позивача в судове засідання не з'явився, подавши через канцелярію суду заяву про розгляд справи за його відсутності (вх. № 10698 від 21.04.2011 року). Одночасно зазначив, що позовні вимоги підтримує у повному обсязі.
Відповідач в судове засідання повторно не з'явився з невідомих суду причин. Про час та місце розгляду справи був повідомлений завчасно та належним чином, шляхом направлення ухвали та судової повістки за адресою місця реєстрації, яка вказана в позовній заяві, про що свідчать повідомлення про вручення поштового відправлення в матеріалах адміністративної справи, які повернулись до суду з позначкою: “за зазначеною адресою не значиться” (а.с.20-21,29-30,31-32).
Відповідно до положень частини 11 статті 35 КАС України, у разі не вручення повістки адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
А тому, суд вважає, що вжив всі залежні від нього заходи для повідомлення відповідача належним чином про час і місце розгляду судової справи з його участю для реалізації ним права судового захисту своїх прав та інтересів. Отже, суд вважає за можливе розглянути справу без участі відповідача відповідно до положень статті 128 КАС України.
Відповідно до частини 1 статті 122 КАС України адміністративна справа має бути розглянута і вирішена протягом розумного строку, але не більше місяця з дня відкриття провадження у справі, якщо інше не встановлено цим Кодексом.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, оцінивши докази в їх сукупності, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі, виходячи з наступного.
Судом встановлено, ПМП “Онікс” зареєстроване як юридична особа та перебуває на обліку в УПФ України в Замостянському районі м. Вінниці як платник страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування (а.с.5-6,17).
Так, судом також з'ясовано, що ПМП “Онікс” було подані розрахунок сум страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування із нарахуванням страхових внесків за грудень 2010 року сума страхових внесків, що підлягає сплаті становить 649,25 грн. (а.с. 7-8), крім того, за відповідачем станом на 01.01.2011 року рахувалась заборгованість в сумі 7,16 грн., яка на момент подання позовної заяви не погашена.
Факт заборгованості ПМП “Онікс” перед УПФ України в Замостянському районі м. Вінниці підтверджується карткою особового рахунку страхувальника за період розрахунку з 01.01.2010 року по 01.03.2011 року (а.с.9-15), розрахунком сум страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування (а.с.7-8), що підлягають сплаті, поданого відповідачем самостійно до Пенсійного фону України відповідно до Законів України "Про електронні документи та електронний документообіг", "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
Відповідно до ст. 1 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" №1058-ІV від 09.07.2003 року, який набрав чинності з 01.01.2004 року (далі - Закон №1058-ІV), у редакції чинній на момент виникнення спірних відносин)), страхові внески - кошти відрахувань на соціальне страхування, збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, сплачені (які підлягають сплаті) згідно із законодавством, що діяло раніше; надходження від сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, що спрямовуються на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Згідно ст. 15 Закону №1058-ІV платниками внесків є роботодавці, підприємства, установи і організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форм власності, виду діяльності та господарювання, об’єднання громадян, профспілки, політичні партії, фізичні особи-суб’єкти підприємницької діяльності та інші особи (включаючи юридичних та фізичних осіб-суб’єктів підприємницької діяльності, що обрали особливий спосіб оподаткування - фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент), які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством або за договорами цивільно-правового характеру.
Пунктом 6 ч. 2 ст.17 Закону №1058-ІV та п. 5.1 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої Постановою правління Пенсійного фонду України 19.12.2003 року № 21-1, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16.01.2004 року №64/8663 передбачено, що страхувальники зобов’язані нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески, а саме до 20 числа наступного за звітним місяцем.
Згідно з ч. 6 ст. 20 Закону №1058- IV страхувальники зобов’язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період (календарний місяць), не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. При цьому базовим періодом для позивача є календарний місяць.
В силу ч.3 ст. 18 вищевказаного Закону №1058-IV страхові внески є цільовим загальнообов’язковим платежем, який справляється на всій території України в порядку, встановленому цим Законом.
Згідно ч. 2 ст. 106 Закону №1058-IV суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування", в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.
Згідно з ч. 3 ст. 106 Закону №1058-ІV орган Пенсійного фонду має право звернутися до суду чи господарського суду з позовом про стягнення недоїмки особисто, або через органи прокуратури на які покладено функції представництва інтересів держави в суді.
Відповідно до ст. ст. 11, 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об‘єктивному дослідженні
Беручи до уваги те, що заявлену до стягнення суму 656,25 грн. у встановлені строки відповідач не сплатив, наявність у нього вказаної заборгованості підтверджується матеріалами справи, доказів її погашення станом на день розгляду справи не надано, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог. Таким чином позов підлягає задоволенню в повному обсязі відповідно до заявлених вимог.
Оскільки спір вирішено на користь суб’єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов’язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись ст.ст. 70, 71, 79, 86, 94, 128, 158, 162, 163, 167, 255, 257 КАС України, суд –
п о с т а н о в и в :
Позов задовольнити.
Стягнути з Приватного малого підприємства “Онікс” (вул. Коцюбинського, 21, м. Вінниця, код ЄДРПОУ 20084559, р/р 2600968016351 ВФ ВАТ КБ «Хрещатик», МФО 302786) на користь Управління Пенсійного фонду України в Замостянському районі м. Вінниці (вул. 50-річчя Перемоги, 7, м. Вінниця, код ЄДРПОУ 20097763, р/р 25605323530103 в ОПЕРВ ВАТ «Держощадбанк», МФО 302076) заборгованість зі сплати страхових внесків в сумі 656 (шістсот п’ятдесят шість) гривень 25 (двадцять п’ять) копійок.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 КАС України.
Відповідно до ст. 186 КАС України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя: Дончик Віталій Володимирович
Суд | Вінницький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 21.04.2011 |
Оприлюднено | 20.05.2011 |
Номер документу | 15260161 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Дончик Віталій Володимирович
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Дончик Віталій Володимирович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні