13/476-АП-07
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
73000, м.Херсон, вул. Горького, 18
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"10" квітня 2008 р. Справа № 13/476-АП-07
Господарський суд Херсонської області у складі судді Закуріна М. К. при секретарі Фінаровій О.Л., розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Херсоні справу за позовом Державної податкової інспекції у Генічеському районі
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Містер Шок"
за участю представників:
позивача –не з'явився,
відповідача –не з'явився,
про стягнення до бюджету фінансових санкцій в розмірі 4720,76 грн,
в с т а н о в и в:
Відповідно до позовної заяви вимоги ґрунтуються на факті порушення відповідачем положень статті 15 Закону України „Про державне регулювання виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами”, а також пункт 13 статті 3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”.
Відповідачем заперечення на позов не надані та в засідання він не з'явився, у зв'язку з чим розгляд справи проведено без участі його представника.
Крім викладеного з матеріалів справи слідує, що 18 грудня 2007 року господарським судом Херсонської області у справі № 8/467-АП-07 за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Містер Шок" до Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України у Херсонській області та Державної податкової інспекції у Генічеському районі про скасування рішень про застосування фінансових санкцій прийнято постанову, якою в задоволенні позову про визнання недійсними рішення Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України в Херсонській області від 14 серпня 2007 року № 210032-0007-2 та рішення Державної податкової інспекції у Генічеському районі Херсонської області від 20.07.07 № 0001492302/0 відмовлено.
Зокрема, цією постановою встановлено, що 12 липня 2007 року о 18 год. 30 хв. головними держподатковими ревізорами-інспекторами Державної податкової адміністрації у Херсонської області Аркаєвим К.О. та Абрамець О.В. було проведено перевірку щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу суб'єктами підприємницької діяльності кафе ТОВ “Містер шок” у с. Щасливцеве Генічеського району Херсонської області, про що складено акт перевірки від 12.07.2007 № 21100161 /235. Акт перевірки підписано барменом без зауважень. При проведенні перевірки встановлено відсутність ліцензій на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами при здійсненні розрахункової операції (було придбано пляшка слабоалкогольного напою "Шейк" та пачка сигарет "Мальборо"), що є порушенням ст. 15 Закону України "Про державне регулювання виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами" від 19.12.1995 р. № 481/95-ВР. Відповідальність за даний вид порушення передбачено ст. 17 цього ж Закону і становить 3400 грн. (1700 грн. за реалізацію алкогольних напоїв без ліцензії у місці торгівлі + 1700 грн. за реалізацію тютюнових виробів без ліцензії у місці торгівлі). Штрафні санкції були застосовані рішенням заступника начальника ДПІ у Генічеському районі 20.07.2007 № 0001492302/0.
Згідно зі ст. 15 Закону України № 481 роздрібна торгівля алкогольними напоями може здійснюватися суб'єктами підприємницької діяльності всіх форм власності тільки за наявності у них ліцензії. Відповідно до ст. 1 Закону України №481 ліцензія - документ державного зразка, яка засвідчує право суб'єкта підприємницької діяльності на провадження діяльності протягом визначеного строку.
Позивач в своєму позові не заперечує проти відсутності ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами на місці проведення розрахунків 12 липня 2007 року. Матеріали справи свідчать, що 03.12.07 позивач подав заяву про видачу ліцензії до ДПІ у Генічеському районі Херсонської області, в якій просив видати ліцензію з 3 липня 2007 року
Порядок та механізм видачі ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами визначається Законом України від 19 грудня 1995 року N 481/95-ВР "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" із змінами та доповненнями та іншими нормативно-правовими актами. Цим Законом передбачено, що ліцензія видається за заявою суб'єкта підприємницької діяльності, до якої додається копія свідоцтва про державну реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності, засвідчена нотаріально або органом, який видав оригінал документа, довідка податкової служби про реєстрацію електронних контрольно-касових апаратів (книг обліку розрахункових операцій), що знаходяться у місці торгівлі. Крім цього, до ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями передбачений додаток, у якому зазначається адреса місця торгівлі і вказується перелік електронних контрольно-касових апаратів та інформація про них: модель, модифікація, заводський номер, виробник, дата виготовлення; реєстраційні номери книг обліку розрахункових операцій, що знаходяться у місці торгівлі. Відповідно до норм вказаного Закону України орган виконавчої влади, уповноважений Кабінетом Міністрів України, у термін не пізніше 30 днів (для ліцензій на виробництво) або 10 днів (для ліцензій на право роздрібної або оптової торгівлі) повинен або видати ліцензію, або прийняти рішення про відмову у видачі ліцензій. Ліцензія або рішення про відмову у її видачі видається заявнику не пізніше 10 календарних днів з дня одержання зазначених в Законі документів.
Наказом Державної податкової адміністрації України 10.02.2007 N 71 затверджено Положення про Департамент контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України, яке передбачає видачу ліцензій органами даного Департаменту, а не органами державної податкової служби на місцях. 04.07.2007 ДПІ у Генічеському районі Херсонської області передано регіональному управлінню заяву та відповідні документи ТОВ "Містер Шок" на одержання ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами, які зареєстровані за номером 2656/10 в журналі обліку вхідної кореспонденції регіонального управління. Заява ТОВ "Містер Шок" про видачу ліцензії, яка надана першим відповідачем, має розбіжності з примірником заяви, наданим позивачем. Зокрема, в копії заяви , яка надана РУ Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів, зазначено прохання видати ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами з строком дії ліцензій від 13.07.2007. На засіданні Комісії з питань ліцензування роздрібної торгівлі та контролю за обігом алкогольних напоїв та тютюнових виробів РУ Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів, яке відбулося 04.07.2007року (протокол № 29) розглянуто заяву та прийнято рішення про видачу ТОВ "Містер Шок" ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами з строком дії від 13.07.2007. Таким чином, другим відповідачем не порушений 10-денний термін видачі ліцензії , початок якого відраховується з 04.07.2007 - дати отримання органом ліцензування заяви суб'єкта господарювання разом з відповідними документами. З 13 липня 2007 року позивач мав право торгувати алкогольними напоями та тютюновими виробами.
Дії другого відповідача щодо встановлення терміну дії ліцензії з 13 липня 2007 року позивач не оскаржував.
Суд також не вбачає порушень в діях ДПІ у Генічеському районі Херсонської області, яка прийняла заяву позивача та наступного дня передала її другому відповідачеві, оскільки ДПІ не має повноважень видавати відповідні ліцензії.
За статтею 72 КАС України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказується при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі сторони або особа, щодо якої встановлено ці обставини, у зв'язку з чим обставини, які встановлені постановою суду у справі № 8/467-АП-07, не підлягають повторному доведенню, а сама названа постанова є преюдиційною по відношенню до даної справи.
Поряд із зазначеним, судом встановлено, що при проведенні названої вище перевірки позивачем також встановлене допущене відповідачем порушення пункту 13 статті 3 того Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, а саме не забезпечення відповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахункових операцій сумі, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій на суму 268,95 грн.
На підставі названого акту перевірки позивачем відносно відповідача прийняте рішення про нарахування штрафних санкцій 0001482302/0 від 20 липня 2007 року на суму 1344,75 грн на підставі статті 22 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”.
Дані рішення є чинними, при цьому сума штрафу відповідачем на час розгляду справи не сплачена.
За таких обставин позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі.
На підставі зазначених правових норм і керуючись статтями 158-163, пунктом 3 Прикінцевих та Перехідних положень КАС України,
п о с т а н о в и в :
1.Позовні вимоги задовольнити.
2.Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю „Містер шок” (розташованого за адресою: Херсонська область, Генічеський район, с. Щасливцеве, вул. Леніна; розрахунковий рахунок невідомий, код 31321555) на користь Державної податкової інспекції у Генічеському районі в доход державного бюджету на рахунки 31119104600112, 31117106600112, ОКПО 24103733 в УДК, МФО 852010) –4720,76 грн штрафних санкцій.
3.Роз'яснити сторонам, що дана постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не буде подано. Якщо буде подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не буде подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи. Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Дата підпису постанови –14 квітня 2008 року.
Суддя М.К. Закурін
Суд | Господарський суд Херсонської області |
Дата ухвалення рішення | 10.04.2008 |
Оприлюднено | 16.04.2008 |
Номер документу | 1529997 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Херсонської області
Закурін М.К.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні