2/24пд
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
83048, м.Донецьк, вул.Артема, 157, тел.381-88-46
Р І Ш Е Н Н Я
іменем України
31.03.08 р. Справа № 2/24пд
Суддя господарського суду Донецької області Мартюхіна Н.О.
при секретарі судового засідання Трубачовій А.О.
розглянув у відкритому судовому засіданні господарського суду справу
за позовом: Комунального комерційного підприємства Донецької міської ради “Донецькміськтепломережа” м. Донецьк
до відповідача: Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку “Шекспир” м. Донецьк
про зобов'язання укласти договір на постачання теплової енергії
За участю
представників сторін
від позивача: Євстіфєєва Н.Ф. - за довір.
від відповідача: Бондаренко Г.Ф. – керівник
У судовому засіданні 27.03.2008р. оголошено перерву до 31.03.2008р.
СУТЬ СПОРУ:
Позивач, Комунальне комерційне підприємство Донецької міської ради “Донецькміськтепломережа” м. Донецьк, звернувся до господарського суду Донецької області з позовом до Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку “Шекспир” м. Донецьк про зобов'язання Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку “Шекспир” укласти договір на постачання теплової енергії х ККП “Донецькміськтепломережа”.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на проект договору № 2828 від 26.12.2007р., супровідний лист № 247-ж від 26.12.2007р., лист від 29.01.2008р. № 29, як на правові підстави позову позивач посилається на ст. 179, 181, 187 ГК України, ст. 638, 649 ЦК України, Закон України “Про житлово-комунальні послуги”, Закон України “Про теплопостачання”.
Позивачем до прийняття рішення по справі в порядку ст. 22 ГПК України надано заяву про уточнення позовних вимог, де позивач просить зобов'язати відповідача Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку “Шекспир” укласти договір купівлі-продажу теплової енергії з ККП “Донецькміськтепломережа” на умовах запропонованих ККП “Донецькміськтепломережа” та стягнути з відповідача судові витрати. З приводу зазначеного судом розглядаються остаточні позовні вимоги позивача.
Відповідач надав відзив на позовну заяву, де вказує, що позовні вимоги не визнає в повному обсязі, зазначає, що він є балансоутримувачем, але не є виконавцем послуг, виконавцем послуг є ЖЄКи та СЄЗи тому позивач повинен укласти договір купівлі продажу теплової енергії саме з ними.
Заслухавши у судовому засіданні представників сторін, розглянувши матеріали справи та дослідивши надані сторонами докази, суд
ВСТАНОВИВ:
26.12.2007р. Комунальне комерційне підприємство Донецької міської ради “Донецькміськтепломережа” супровідним листом № 247-ж направило об'єднанню співвласників багатоквартирного будинку “Шекспир” два примірника проекту договору № 2828 купівлі-продажу теплової енергії.
Вказаний проект договору відповідачем повернений на адресу позивача без підписання у зв'язку з чим позивач звернувся до суду з позовом щодо зобов'язання відповідача укласти договір на запропонованих ним умовах.
Відповідно до приписів ст. 179 ГК України, господарські договори укладаються за правилами, встановленими Цивільним кодексом України з урахуванням особливостей, передбачених цим кодексом, іншими нормативно-правовими актами щодо окремих видів договорів.
Укладання господарського договору є обов'язковим лише для сторін, якщо він заснований на державному замовленні, виконання кого є обов'язковим для суб'єкта господарювання у випадках, передбачених Законом, або існує пряма вказівка закону щодо обов'язковості укладання договору для певних категорій суб'єктів господарювання, чи органів державно влади або органів місцевого самоврядування. При цьому, при укладанні господарських договорів, зміст договору визначається на основі, зокрема: вільного волевиявлення, коли сторони мають право погоджувати на свій розсуд будь-які умови договору, що не суперечить законодавству, типовому договору, затвердженого Кабінетом Міністрів України, чи у випадках, передбачених законом, іншим органом державної влади, коли сторони не можуть відступати від змісту типового договору, але мають право конкретизувати його умови.
Постачання теплової енергії у гарячій воді за змістом ст.1, ст. 13 Закону України “Про житлово-комунальні послуги” є одним із видів комунальних послуг.
Згідно ст. 19, 22, 24 Закону України “Про теплопостачання”, відносини між учасниками договірних відносин у сфері житлово-комунальних послуг здійснюється виключно на договірних засадах, при цьому таке зобов'язання покладено на виробника.
Відповідно до ст. 1 Закону України “Про теплопостачання” балансоутримувач (будинку, групи будинків, житлового комплексу) – власник відповідного майна або юридична особа, яка за договором з власником утримує на балансі відповідне майно і уклала договір купівлі-продажу теплової енергії з теплогенеруючою або теплопостачальною організацією, а також договори на надання житлово-комунальних послуг з кінцевими споживачами.
Згідно до матеріалів справи Комунальне комерційне підприємство Донецької міської ради “Донецькмськтепломережа” є виробником теплової енергії.
Статтею 7 Закону України “Про житлово-комунальні послуги” передбачено, що до повноважень органів місцевого самоврядування у сфері житлово-комунальних послуг належить визначення виконавця житлово-комунальних послуг.
Рішенням Донецької міської ради від 16.01.2006р. № 24/30 “Про визначення виконавця житлово-комунальних послуг житлового фонду місцевих рад міста Донецька” вирішено, що виконавцем послуг з утримання домів, при будинкових територій, централізованому теплопостачанню та інше є балансоутримувачі житлового фонду.
Статтею 18 Закону України “Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку” визначено, що об'єднання має право самостійно визначати виконавця комунальних послуг.
Приписами ст. 29 Закону України “Про житлово-комунальні послуги” визначено що, якщо балансоутримувач не є виконавцем послуг, він повинен укласти вказаний договір з іншими виконавцями.
Відповідно до ст. 33 ГПК України відповідач не надав доказів, що Об'єднанням співвласників багатоквартирного будинку “Шекспір” на договірній основі визначив виконавця послуг теплопостачання.
Статутом Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку “Шекспір” встановлено, що об'єднання створено власниками квартир багатоквартирного будинку № 11 на вулиці Шекспіра в м. Донецьк та є балансоутримувачем будинку № 11 по вул. Шекспіра в м. Донецьк та підтверджується актом приймання-передачі житлового комплексу № 11 по вул. Шекспіра з балансу КП ЖЕК № 1 на баланс ОСББ “Шекспир”.
Згідно до розділу 4 Статуту об'єднання – органом управління об'єднання є загальні збори його членів, правління та ревізійна комісія об'єднання. До компетенції правління об'єднання належить: здійснення контролю за своєчасною сплатою членами об'єднання внесків і платежів; укладання договорів із суб'єктами підприємництва, які виконують роботи, в тому числі будівельні, надають житлово-комунальні та інші послуги, та здійснюють контроль за їх виконанням.
Відповідно до ст. 24 Закону України “Про житлово-комунальні послуги” балансоутримувач має право укладати договори на надання житлово-комунальних послуг.
Статтею 29 закону України “Про житлово-комунальні послуги” визначено, що договір про надання житлово-комунальних послуг у багатоквартирному будинку укладається між власником квартири та баласоутримувачем.
Згідно до акту на подачу теплопостачання від 17.10.2007р. включення опалення багатоквартирного будинку за адресу вул. Шекспіра, 11 здійснено 17.10.2007р., зазначений акт підписаний та скріплений печатками з обох сторін.
Згідно до приписів ст. 19 Закону України “Про теплопостачання” теплогенеруюча організація має право постачати вироблену теплову енергію безпосередньо споживачу згідно з договором купівлі-продажу. У разі якщо така організація не є теплотранспортуючою, то теплотранспортуюча організація не має права відмовити теплогенеруючій організації у транспортуванні теплової енергії, якщо це дозволяють технічні можливості системи.
Отже оскільки Комунальне комерційне підприємство Донецької міської ради є теплогенеруючою організацією, а Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку “Шекспир” є балансоутримувачем багатоповерхового будинку та виконавцем послуг з транспортування теплової енергії в багатоповерховий будинок, то відповідач не має права відмовити ККП “Долнецьктепломережа” у транспортуванні теплової енергії.
Дослідивши зміст спірного договору, суд вважає, що п. 1.1., 3.1. договору необхідно викласти в редакції суду з огляду на те, що Законом України “Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку” передбачено що оплата послуг може здійснюватися безпосередньо кінцевим споживачем або балансоутримувачем тобто ОСББ “Шекспир” в залежності від того який спосіб оплати оберуть на загальних зборах члени об'єднання.
Згідно до Протоколу № 3 від 24.02.2007р. зборів членів ОСББ “Шекспир” членами об'єднання було обрану форму оплати шляхом перерахування коштів безпосередньо на рахунки підприємств, організацій, що надають ці послуги.
Про обрану форму оплати позивач був обізнаний з огляду на те, що листом № 27 від 21.03.2007р. позивач повідомив останнього про це та надіслав копію протоколу № 3 на його адресу.
Таким чином п.1.1. та 3.1. необхідно викласти в редакції суду з урахуванням норм Закону “Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку”, а саме:
Пункт 1.1. договору : Теплопостачальна організація зобов'язується постачати теплову енергію до елеваторного вузла, а ОСББ зобов'язується прийняти теплову енергію, розподілити їх споживачам та здійснити оплату її вартості за рахунок кінцевих споживачів самостійно та/або оплата отриманої теплової енергії здійснюється кінцевими споживачами безпосередньо.
Пункт 3.1. договору : За наявності технічної можливості проведення поквартирного обліку споживання теплопостачання, гарячого водопостачання власники житлових та нежитлових приміщень перераховують кошти безпосередньо на рахунок Комунального комерційного підприємства Донецької міської ради “Донецькміськтепломережа” не пізніше 20 числа місяця, наступного за розрахунковим.
В разі відсутності технічної можливості проведення поквартирного обліку споживання теплопостачання та гарячого водопостачання ОСББ здійснює оплату вартості отриманої теплової енергії та гарячої води на пізніше 20 числа місяця, наступного за рахунковим відповідно до виставленого рахунку, в разі якщо кошти, що сплачуються власниками приміщення за надані їм комунальні послуги надходять на рахунок балансоутримувача.
Посилання відповідача на самостійне визначення виконавця комунальних послуг та укладання договорів на постачання теплової енергії безпосередньо зі споживачами, спростовується вище викладеним.
Відповідачем не доведено суду існування підстав, передбачених законами України, які б мали правовим наслідком можливість відмови Комунальному комерційному підприємству Донецької міської ради “Донецькміськтепломережа” в укладанні Договору на умовах, запропонованих в його редакції.
Нормами статті 187 Господарського кодексу України врегульовано питання стосовно того, що моментом укладення спірного Договору є день набрання законної сили рішенням господарського суду Донецької області у справі № 2/24пд.
З огляду на вище викладене, суд вважає, що позовні вимоги обґрунтовані, доведені належним чином та підлягають частковому задоволенню.
Судові витрати підлягають віднесенню на відповідача відповідно до ст. 49 Господарського процесуального кодексу України.
У судовому засіданні за згодою сторін було оголошено вступну та резолютивну частину рішення.
На підставі викладеного, керуючись Законом України “Про житлово-комунальні послуги”, Цивільного кодексу України, ст. 179, 180, 181, 188 Господарським кодексом України, ст. ст. 22, 33, 34, 43, 44, 49, 66, ст. ст. 82 – 85 ГПК України, господарський суд
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги Комунального комерційного підприємства Донецької міської ради “Донецькміськтепломережа” м. Донецьк до Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку “Шекспир” м. Донецьк про зобов'язання Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку “Шекспир” укласти договір купівлі-продажу теплової енергії з Комунальним комерційним підприємством Донецької міської ради “Донецькміськтепломережа” задовольнити частково.
Зобов'язати Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку “Шекспир” (83050, м. Донецьк, вул. Шекспіра, 11/7, ЄДРПОУ 34456671) укласти договір купівлі-продажу теплової енергії з Комунальним комерційним підприємством Донецької міської ради “Донецькміськтепломережа” (83001, м. Донецьк, вул. Постишева, 68, р/р 26002150424971 в ДОФ АКБ УСБ, МФО 334011, ЄДРПОУ 332570805621) в редакції проекту договору № 2828 від 26.12.2007р., запропонованого позивачем, виклавши п. 1.1. та 3.1. в редакції суду.
Пункт 1.1. - Теплопостачальна організація зобов'язується постачати теплову енергію до елеваторного вузла, а ОСББ зобов'язується прийняти теплову енергію, розподілити їх споживачам та здійснити оплату її вартості за рахунок кінцевих споживачів самостійно та/або оплата отриманої теплової енергії здійснюється кінцевими споживачами безпосередньо.
Пункт 3.1. - За наявності технічної можливості проведення поквартирного обліку споживання теплопостачання, гарячого водопостачання власники житлових та нежитлових приміщень перераховують кошти безпосередньо на рахунок Комунального комерційного підприємства Донецької міської ради “Донецькміськтепломережа” не пізніше 20 числа місяця, наступного за розрахунковим.
В разі відсутності технічної можливості проведення поквартирного обліку споживання теплопостачання та гарячого водопостачання ОСББ здійснює оплату вартості отриманої теплової енергії на пізніше 20 числа місяця, наступного за рахунковим відповідно до виставленого рахунку, в разі якщо кошти, що сплачуються власниками приміщення за надані їм комунальні послуги надходять на рахунок балансоутримувача.
Решту умов договору викласти в редакції договору № 2828 від 26.12.2007р., запропонованій позивачем.
Стягнути з Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку “Шекспир” (83050, м. Донецьк, вул. Шекспіра, 11/7, ЄДРПОУ 34456671) на користь Комунального комерційного підприємства Донецької міської ради “Донецькміськтепломережа” (83001, м. Донецьк, вул. Постишева, 68, р/р 26002150424971 в ДОФ АКБ УСБ, МФО 334011, ЄДРПОУ 332570805621) судові витрати: державне мито в розмірі 42,5грн. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу в розмірі 59грн.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його прийняття.
Рішення може бути оскаржене через господарський суд Донецької області в апеляційному порядку протягом десяти днів з дня прийняття рішення або в касаційному порядку протягом одного місяця з дня набрання рішенням законної сили.
Видати наказ.
Повний текст рішення підписаний 07.04.2008р.
Суддя Мартюхіна Н.О.
Суд | Господарський суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 31.03.2008 |
Оприлюднено | 16.04.2008 |
Номер документу | 1530969 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Донецької області
Мартюхіна Н.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні