38/100-08
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
01.04.08р.
Справа № 38/100-08
за позовом Прокурора Великоолександрівського району Херсонської області в інтересах держави в особі П1 - Великоолександрівської районної державної адміністрації, м. смт. Велика Олександрівка; П2 - Нововоронцовська міжрайонної державної податкової інспекції, смт. Нововоронцовка
до Селянського (фермерського) господарства "Влада", м. Зеленодольськ
про стягнення 5901, 43 грн.
Суддя Бишевська Н.А.
Секретар судового засідання Бикова А.О.
Представники:
Від позивачів: не з'явився
Від відповідача: не з'явився
Від прокурора: не з'явився
СУТЬ СПОРУ:
Прокурор Великоолександрівського району Херсонської області в інтересах держави в особі П1 - Великоолександрівської районної державної адміністрації, м. смт. Велика Олександрівка; П2 - Нововоронцовська міжрайонної державної податкової інспекції, смт. Нововоронцовка (далі –Позивач) звернувся з позовом до Селянського (фермерського) господарства "Влада", м. Зеленодольськ (далі - Відповідач) та просить суд стягнути з господарства суму заборгованості по орендній платі за земельну ділянку в розмірі 5901,43 грн. на підставі Закону України „Про оренду землі” та Закону України „Про плату за землю”. Позовні вимоги обґрунтовані тим, що Відповідач не виконує належним чином зобов'язання, взяті ним за договорами оренди земельних ділянок.
Відповідач в судове засідання не з'явився, до суду повернувся конверт з позначкою про те, що підприємство за вказаною адресою не знаходиться.
Позивач в судові засідання, призначені по справі, не з'явився, хоча був належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи, про що є докази в матеріалах справи.
Натомість 18.02.2008 року від прокурора Великоолександрівського району Херсонської області надійшла заява про збільшення суми позовних вимог до 5901, 43 грн.
21.03.2008 року від представника Нововоронцовської міжрайонної державної податкової інспекції Херсонської області надійшло клопотання про розгляд справи без участі представника інспекції, за наявними в ній матеріалами. Нововоронцовська МДПІ в своєму клопотанні повністю підтримала позовні вимоги.
При наявних матеріалах справи суд вважає можливим розгляд справи без представників сторін.
Справа слухається відповідно до вимог Господарського процесуального кодексу України.
Справа розглядається за наявними в ній матеріалами.
Дослідивши матеріали справи, суд
В с т а н о в и в:
Між Великоолексанрівською районною державною податковою адміністрацією та відповідачем 18.09.2006 року укладено договори оренди земельних ділянок на загальну площу 102, 94 га.
Згідно договорів оренди орендна плата вноситься орендарем у розмірі 156 грн. за кожен гектар ріллі та 40 грн. за кожен гектар пасовищ.
В порушення умов договорів оренди земельної ділянки орендна плата орендарем вносить несвоєчасно та не в повному обсязі.
Станом на 12.02.2008 року борг відповідача по орендній платі становить 5901, 43 грн.
Суд задовольняє позовні вимоги Прокурора Великолександрівського району Херсонської області в повному обсязі з огляду на наступне.
Згідно ст. 206 Земельного кодексу України використання землі в Україні є платним. Об'єктом плати за землю є земельна ділянка. Плата за землю справляється відповідно до договору.
У відповідності до ч. 4 ст. 2 Закону України „Про плату за землю” №2535-ХІІ від 03.07.1992 року (далі –Закон України № 2535) за земельні ділянки, надані в оренду, справляється орендна плата.
Стаття 5 вказаного закону встановлює, що об'єктом плати за землю є земельна ділянка, а також земельна частка (пай), яка перебуває у власності або користуванні, у тому числі на умовах оренди. Суб'єктом плати за землю (платником) є власник земельної ділянки, земельної частки (паю) і землекористувач, у тому числі орендар.
У статті 19 Закону № 2535 передбачено, що розмір, умови і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за угодою сторін у договорі оренди між орендодавцем (власником) і орендарем (крім строків внесення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності).
Статтею 17 вказаного Закону встановлено, що Податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця. Податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у новій звітній податковій декларації, у тому числі і за нововідведені земельні ділянки, сплачується власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Відповідно до статті 21 Закону України „Про оренду землі” № 161-ХІV від 06.10.1998 року (далі –Закон України № 161) орендна плата за землю - це платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою. Розмір, форма і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за згодою сторін у договорі оренди (крім строків внесення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, які встановлюються відповідно до Закону України "Про плату за землю").
Відповідно до статті 27 Закону України „Про систему оподаткування” від 25 червня 1991 року зі змінами відповідно Закону України „Про внесення змін до Закону України „Про державний бюджет України на 2005 рік” та деяких інших законодавчих актів” № 2505-ІV від 25.03.2005 року до загальнодержавних податків і зборів належить, зокрема, плата за землю (земельний податок, а також орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності).
Оскільки заборгованість в сумі 5901,43 грн. не сплачується платником добровільно, у відповідності до пп..3.1.1. ст. 3 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” активи платників податків можуть бути примусово стягнені виключно за рішенням суду.
На підставі викладеного, керуючись Законом України „Про плату за землю” №2535-ХІІ від 03.07.1992 року, Законом України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, ст.ст. 82-85 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Стягнути з Селянського (фермерського) господарства „Влада” (вул.. Будівельна, 2 кв. 56, м. Зеленодольськ, Апостольський район, Дніпропетровської області, код ЄДРПОУ 21894958)
на користь Великоолександрівської районної державної адміністрації (74100, вул.. Леніна, 155, смт. Велика Олексанрівка, Херсонська обалсть) заборгованість по орендній платі за користування земельними ділянками згідно договорів оренди від 18.09.2006 року в розмірі 5901, 43 грн.
Суддя Н.А. Бишевська
Суд | Господарський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 08.04.2008 |
Оприлюднено | 16.04.2008 |
Номер документу | 1530976 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Бишевська Н.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні