Постанова
від 13.04.2011 по справі 2а-2556/11/0170
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013

ПОСТАНОВА

Іменем України

 

13 квітня 2011 р. (09:48)

Справа №2а-2556/11/0170

Окружний  адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Євдокімової О.О., при секретарі судового засідання Кузьміній Ю.В., за участі представника позивача - ОСОБА_1, довіреність № 7740/10/10-0 від 01.12.2010р., розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу   

за позовом   Красноперекопської об'єднаної державної податкової інспекції в АР Крим          

до   Товариства з обмеженою відповідальністю "Кримкапіталінвест"              

про стягнення.

 Обставини справи: Красноперекопська об'єднана  державна податкова інспекція в АР Крим (далі позивач) до Товариства з обмеженою відповідальністю "Кримкапіталінвест" (далі відповідач) про стягнення 507,00 грн. штрафних (фінансових) санкцій.

Позовні вимоги мотивовані тім,  що відповідачем несвоєчасно подається податкова звітність з податку на прибуток підприємств, в зв'язку з чим, до відповідача застосовані штрафна (фінансові) санкції.

Ухвалами Окружного адміністративного суду АР Крим від 03.03.2011р. відкрито провадження в адміністративній справі, закінчено підготовче провадження та справу призначено до судового розгляду.

Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі та наполягав на їх задоволенні.

Відповідач неодноразово у судове засідання не з’явився, письмових заперечень на позов суду не надав, про час, дату та місце розгляду справи сповіщений належним чином - судовою повісткою, яка направлена рекомендованою кореспонденцією, за адресою місцезнаходження, що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, яка  повернулася з відміткою почти "організації не зареєстрована". Відповідно до ч. 4 ст. 33 КАС України у разі ненадання особами, які беруть участь у справі, інформації щодо їх поштової адреси судовий виклик або судове повідомлення надсилаються юридичним особам та фізичним особам - підприємцям - за адресою місцезнаходження (місця проживання), що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців. У разі відсутності осіб, які беруть участь у справі, за такою адресою вважається, що судовий виклик або судове повідомлення вручене їм належним чином.

Приймаючи до уваги, що в матеріалах справи достатньо доказів для з’ясування обставин по справі, суд вважає можливим, на підставі ч. 6 ст. 71, ст. 128 КАС України, розглядати справу на підставі наявних документів.

Розглянувши матеріали справи, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, суд

ВСТАНОВИВ:

Відповідач зареєстрований Виконавчим комітетом Красноперекопької  міської ради АР Крим 30.11.2006р. як юридична особа, що підтверджується Витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (а.с. 4)  та з 02.12.2006р. знаходиться  на обліку у Красноперекопської об'єднаної державної податкової інспекції в АР Крим  як платник податків за № 103.

Станом на 11.04.2011р. відповідач зареєстрований  в Єдиному  державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців,  до якого включені відомості про адресу місцезнаходження: 96000, вул. Північна, б. 1, м. Красноперекопськ, АР Крим.  

Відповідно до ст. 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.  

Згідно зі ст. 4 Закону України “Про систему оподаткування” (в редакції, яка діяла на момент виникнення спірних правовідносин) платниками податків і зборів (обов’язкових платежів) були юридичні особи, на яких  відповідно  до Законів України був покладений обов’язок сплачувати податки і збори.

Пунктом 4.1 ст. 4 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними  цільовими фондами” (в редакції, яка діяла на момент виникнення спірних правовідносин) було встановлено, що платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов’язання, яку вказує у податковій декларації.

Згідно з п. 5.3.1 ст. 5 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” платник податків був зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання,  зазначену  у  поданій  ним  податковій декларації,  протягом  десяти  календарних  днів, наступних за останнім днем   відповідного  граничного  строку для  подання  податкової декларації.

Порядок, підстави та строки сплати податку на прибуток, надання податкової звітності був встановлений Законом України “Про оподаткування прибутку підприємств” від 28.12.1994 року N 333/94, п.п. 11.1 якого були передбачені такі податкові періоди: календарні квартал, півріччя, три квартали, рік.

Таким чином, відповідач був зобов’язаний щоквартально протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем податкового кварталу, подавати до податкової інспекції декларації з податку на прибуток.

Згідно з п. 16.1 ст. 16 Закону України “Про оподаткування прибутку підприємств” платники податку самостійно визначали суми податку, що підлягають сплаті.

Платники податку у строки, визначені законом, подають до податкового органу податкову декларацію про прибуток за звітний період, розраховану наростаючим підсумком з урахуванням від'ємного значення об'єкта оподаткування минулих податкових періодів у разі його наявності відповідно до пункту 6.1 статті 6 цього Закону. (п. 16.4 ст. 16 Закону).

Згідно з п.п. 20.1. ст. 20 Закону України “Про оподаткування прибутку підприємств” відповідальність за правильність нарахування, своєчасність сплати податку та дотримання податкового законодавства ніс платник податку у порядку та розмірах, визначених законом.

Позивачем 23.11.2010р. проведено невиїзну документальну перевірку своєчасності подання податкової звітності, за результатами якої складений акт № 1536/15-01/34266178 від 23.11.2010р. (а.с. 8).

Зазначеною перевіркою встановлено порушення відповідачем п.п. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4  Закону України “Про оподаткування прибутку підприємств”, а саме: неподання декларацій з податку на прибуток за перший квартал 2010р., перше півріччя 2010р., третій квартал 2010р.

Відповідно до п.п.17.1.1 п. 17.1 ст. 17 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, який втратив чинність з 01.01.11р., але діяв під час виникнення спірних відносин, далі (Закон № 2181) платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.

Зазначені санкції застосовані в порядку ст. 17 Закону № 2181 та на підставі ст. 5 цього Закону підлягають сплаті в десятиденний строк від дня отримання вищевказаних податкових повідомлень-рішень.

За порушення податкового законодавства на підставі зазначеного акту перевірки позивачем 29.11.2010р. прийнято податкове повідомлення-рішення № 0000841501/0 (а.с.7),  яким відповідачу нараховане податкове зобов’язання за  штрафними (фінансовими) санкціями   у розмірі 510,00 грн.  

Вказане податкове повідомлення-рішення направлене відповідачу рекомендованою  кореспонденцією, але конверт повернувся з відміткою пошти "організація не зареєстрована" (а.с. 7).

Згідно з п.п. 6.2.3 п. 6.2 ст. 6 Закону № 2181 у разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такого податкового повідомлення або податкової вимоги вважається днем її вручення.

З матеріалів справи вбачається, що інспекторами Красноперекопської об'єднаної Державної податкової інспекції в  АР Крим 03.12.2010р. складений Акти про неможливість вручення податкового повідомлення-рішення у зв’язку із чим згідно з вимогами Закону № 2181 зазначене рішення  розміщено на дошці податкових оголошень.

Судом з’ясовано, що штрафні санкції за вищенаведеним податковим повідомленням-рішенням сплачені частково, тільки в розмірі 3,00 грн., таким чином загальна сума заборгованості склала 507,00 грн.

Відповідно до п. 1.3 ст. 1 Закону № 2181 податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.

Відповідно до п.п.1.10. ст.1 Закону № 2181 податкова вимога - письмова вимога податкового органу до платника податків погасити суму податкового боргу.

У разі коли платник податків не сплачує суму податкового зобов’язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

Судом встановлено, що про необхідність погашення податкового боргу в розмірі  507,00 грн. позивачем на адресу відповідача було направлено першу податкову вимогу від 16.12.2010р. № 1/268 (а.с.9 зворотній бік).

На підставі п.п. 6.2.3 п. 6.2 ст. 6 Закону № 2181  інспекторами Красноперекопської об'єднаної державної податкової інспекції в  АР Крим  21.12.2010р. складений Акт про неможливість вручення першої податкової вимоги.  у зв’язку із чим зазначена податкова вимога розміщена на дошці податкових оголошень.

З огляду на вищенаведене, суд дійшов висновку, що відповідачем узгоджене податкове зобов’язання, нараховане контролюючим органом, в сумі 507,00 грн.

Відповідно до статті 2 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” одним із завдань органів податкової служби є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов’язкових платежів).

На час розгляду справи набрав чинності Податковий кодекс України, відповідно до п.п. 20.1.18 п. 20.1. ст. 20 якого, органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.    

Відповідачем не надано суду будь-яких доказів оскарження вищезазначеного рішення про застосування фінансових санкцій, або сплати штрафних (фінансових) санкцій, у той час як відповідно до ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.  

За таких обставин,  позовні вимоги Красноперекопської об'єднаної державної податкової інспекції в АР Крим підлягають задоволенню у повному обсязі, тому що не суперечать чинному законодавству та підтверджуються матеріалами справи.

Вступна та резолютивна частини постанови проголошені в судовому засіданні 13.04.2011р.

У повному обсязі постанову складено та підписано 04.04.2011р.

Керуючись  ст. ст. 9, 69-71, ст.ст. 158-159, 161-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Кримкапіталінвест" (96000, АР Крим, м. Красноперекопськ, вул. Північна, б. 1, ЄДРПОУ 34266178) до державного бюджету України  р/р 3111008700020, ГУ ДКУ в АРК, м. Сімферополь, МФО 824026, ЄДРПОУ 34740735, код платежу 11020900) заборгованості зі сплати штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 507,00 грн.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового  провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.   

 

 

Суддя                                                                Євдокімова О.О.

              

СудОкружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим
Дата ухвалення рішення13.04.2011
Оприлюднено26.05.2011
Номер документу15378891
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2а-2556/11/0170

Постанова від 13.04.2011

Адміністративне

Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Євдокімова О.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні