Ухвала
від 16.05.2011 по справі 36/12-63
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

                                ГОСПОДАРСЬКИЙ  СУД  ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ  

                                                            У  Х  В  А  Л  А  

          

         16.05.11 р.                                                                                             № 36/12-63                                                                                                                                                                 

Господарський суд Донецької області у складі судді Гриник М.М.

розглянувши матеріали за

позовною заявою Комсомольської міської ради, м. Комсомольське, Донецької області

до відповідача ОСОБА_1, м. Комсомольське, Донецької області

про  зобов’язання укладення договору оренди земельної ділянки або, у разі неможливості укладення договору оренди, - звільнити самовільно зайняту земельну ділянку, привести в придатний для використання стан, включаючи знесення будівель та споруджень

ВСТАНОВИВ:

Комсомольська міська рада, м. Комсомольське, Донецької області звернулась до господарського суду Донецької області з позовом до ОСОБА_1, м. Комсомольське, Донецької області, м. Комсомольське, Донецької області про зобов’язання укладення договору оренди земельної ділянки загальною площею 3,1779 га, на якій розташовані приміщення, що перебувають в неї у власності або, у разі неможливості укладення договору оренди, - звільнити самовільно зайняту земельну ділянку площею 3,1779 га із земель державної власності, підпорядкованих Комсомольській міській раді, привести зазначену земельну ділянку в придатний для використання стан, включаючи знесення будівель та споруджень.

Відповідно до ч. 1 ст. 58 Господарського процесуального кодексу України в одній позовній заяві може бути об'єднано кілька вимог, зв'язаних між собою підставою виникнення або поданими доказами.

Оскільки, підстава позову - це фактичні обставини, на яких ґрунтується вимога позивача, то об’єднані в одному позові вимоги повинні випливати з тих самих фактичних обставин, на яких ґрунтуються ці вимоги.

За вимогами Господарського процесуального кодексу України доказами у справі  є будь-які відомості, отримані у визначеному законом порядку, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, на яких обґрунтовуються вимоги і заперечення осіб, що беруть участь у справі, та інші обставини, які мають значення для правильного розгляду справи.

Як вбачається із позову, останній містить вимоги:  

- про зобов’язання укладення договору оренди земельної ділянки, або у разі  неможливості укладення договору оренди,

- звільнити самовільно зайняту земельну ділянку та привести її в придатний для використання стан, включаючи знесення будівель та споруджень.

Тобто, розгляд справи потребує дослідження доказів та оцінки підстав позову, що стосуються протилежних на думку суду правовідносин. Зазначене дає підстави вважати, що розгляд справи буде утруднений та, як наслідок,  може призвести до  зволікання  розгляду справи,  перешкоджатиме з’ясуванню  прав і  взаємовідносин сторін.

Крім того, із позовної заяви вбачається, що саме вимога звільнити самовільно зайняту земельну ділянку та привести її в придатний для використання стан, включаючи знесення будівель та споруджень є альтернативною, так як у позові зазначено „або у разі неможливості укладення договору оренди”.

Відповідно до п. 5 ст.63 Господарського процесуального кодексу України суддя повертає позовну заяву та додані до неї документи, якщо порушено правила поєднання вимог або об'єднано в одній позовній заяві кілька вимог до одного чи кількох відповідачів і сумісний розгляд цих вимог перешкоджатиме з'ясуванню прав і взаємовідносин сторін чи суттєво утруднить вирішення спору.

Відповідно до п.п. 3, 3-1 ст.57 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату державного мита у встановленому порядку і розмірі та  сплату витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.

В порушення вимог вказаної норми позивачем на надано докази сплати державного мита у встановленому порядку та розмірі та докази сплати витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.

Слід зазначити, що Комсомольською міською радою заявлена вимога про звільнення її як орган місцевого самоврядування, від оплати державного мита.

Так, згідно п. 11 ст. 4 Декрету Кабінету Міністрів України „Про державне мито” від сплати державного мита звільняються органи місцевого та регіонального самоврядування - за позовами до суду або господарського суду про припинення права власності на земельну ділянку або у зв'язку з невиконанням умов договорів оренди орендарями земельних ділянок державної та комунальної власності.

За подання ж позову щодо зобов’язання укладення договору оренди земельної ділянки Комсомольська міська рада має відповідно до ч. 2 ст. 3 Декрету Кабінету Міністрів „Про державне мито” №7-93 та розділу VI Господарсько процесуального кодексу України сплатити державне мито в розмірі 85,00грн. та витрати за інформаційно–технічне забезпечення судового процесу в розмірі 236,00грн.

Відповідно до п.п. 4, 10 ст.63 Господарського процесуального кодексу України суддя повертає позовну заяву та додані до неї документи без розгляду, якщо до позовної заяви не подано доказів сплати державного мита у встановленому порядку та розмірі; сплати витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.

Ви?ходячи з вищевикладеного, кер?уючись  п.п. 4, 5, 10 ст. 63, ст.ст. 86, 87 ГПК України, суд, -

У Х В А Л И В :

Позовну заяву Комсомольської міської ради, м. Комсомольське, Донецької області до ОСОБА_1, м. Комсомольське, Донецької області, м. Комсомольське, Донецької області про зобов’язання укладення договору оренди земельної ділянки загальною площею 3,1779 га, на якій розташовані приміщення, що перебувають в неї у власності або, у разі неможливості укладення договору оренди, - звільнити самовільно зайняту земельну ділянку площею 3,1779 га із земель державної власності, підпорядкованих Комсомольській міській раді, привести зазначену земельну ділянку в придатний для використання стан, включаючи знесення будівель та споруджень – повернути  без розгляду.

Додаток на адресу заявника: позовна заява з додатками всього на 18 аркушах.

Суддя                                                               Гриник М.М.           

                                                                       

                                                                      

                              

СудГосподарський суд Донецької області
Дата ухвалення рішення16.05.2011
Оприлюднено31.05.2011
Номер документу15552815
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —36/12-63

Ухвала від 16.05.2011

Господарське

Господарський суд Донецької області

Гриник М.М.

Ухвала від 06.05.2008

Господарське

Господарський суд Донецької області

Будко Н.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні