4/27/08
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
=======================================================================
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"10" квітня 2008 р. 11:00
Справа № 4/27/08
Позивач: Державна податкова інспекція у Миколаївському районі
вул. Веселинівська,50 , м. Миколаїв, 54036
Відповідач: мале підприємство “Труд”
с. Ясна Поляна, Миколаївський р-н., Миколаївська обл., 57104
ПРО: стягнення боргу з земельного податку в сумі 8350,83 грн.
Суддя Смородінова О.Г.
Секретар судового засідання Вязовський М.А.
ПРИСУТНІ:
Від позивача: - Козлов В.В. дов. 8846/7/10-111 від 02.10.07р.
Від відповідача: - не з'явився
СУТЬ СПОРУ:
Позивач звернувся до господарського суду з позовними вимогами про стягнення з відповідача боргу з земельного податку в сумі 8350,83 грн.
Позивачем в судовому засіданні 07.04.08р. подано заяву про зменшення позовних вимог, в зв'язку з частковою сплатою боргу відповідачем шляхом списання безнадійного податкового боргу і просить суд стягнути з відповідача 8215,05 грн.
Враховуючи, що відповідно до ст.51 КАС України, позивач скористався своїм правом до прийняття рішення, справа розглядається за заявою від 07.04.08р.
Відповідач про судове засідання був повідомлений належним чином відповідно до ч.5 ст.107 КАС України, за юридичною адресою, але своїх заперечень проти позову та відповідних доказів, запропонованих судом не надав, позов не заперечив, представник в судове засідання без поважних причин не з'явився.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, суд -
В С Т А Н О В И В:
Мале підприємство “Труд” зареєстроване як суб'єкт підприємницької діяльності –юридична особа рішенням виконавчого комітету міської ради народних депутатів 17.12.1991 року за № 220, про що свідчить довідка головного управління статистики у Миколаївської області про включення відповідача до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України.
Відповідач відповідно до діючого законодавства, з 2005 по 2007 рік, подавав податковий розрахунок земельного податку до ДПІ Миколаївського району.
21.03.06р. позивачем було проведено перевірку відповідача щодо своєчасності сплати податкових зобов'язань за результатами якої було складено акт № 195/10/15-312 та встановлені порушення вимог ст. 17 ЗУ “Про плату за землю” та вимоги ст.5 ЗУ “Про фіксований сільськогосподарський податок”.
21.03.06р. на підставі акту про порушення платіжної дисципліни позивачем прийнято два податкових повідомлення-рішення за формою “Ш” про застосування штрафних (фінансових) санкцій у сумі 2616,50 грн. та 25,47 грн., які 05.04.06р. були направлені відповідачу рекомендованим листом з повідомленням про вручення поштового відправлення. Але дане поштове відправлення було повернено позивачу з відміткою поштової установи про відсутність адресата за визначеною адресою. В зв'язку з цим та у відповідності з п. 4.9 Порядку направлення органами ДПС України податкових повідомлень, платникам податків та рішень про застосування штрафних санкцій, затвердженою наказом ДПА України від 21.06.01р., податкові повідомлення № 0002881501/0 та № 0002891501/0 були розміщені на дошці податкових оголошень, яка встановлена біля входу в приміщення позивача, про що складено акт №243/1530.
Як свідчать матеріали справи, відповідач має узгоджену суму податкового зобов'язання у розмірі 8215,05 грн., що підтверджено податковими розрахунками земельного податку за 2005-2007р.р.; направленням відповідачу податкових повідомлень-рішень.
Узгоджена сума боргу у сумі 8215,05 грн. на час розгляду справи відповідачем не погашена.
Згідно п.5.4.1 ст.5 Закону України "Про порядок погашення податкових зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" узгоджена сума податкового зобов'язання не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків і на підставі п.3.1.1 ст.3 вказаного закону активи платника податків примусово стягуються в рахунок погашення його податкового боргу за рішенням суду.
Ст.17 Закону України “Про плату за землю” встановлює, що податкове зобов'язання по земельному податку, визначене у податковому розрахунку на поточний рік, сплачується рівними частинами власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцем знаходженням земельної ділянки за базовий податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного місяця.
Відповідач відповідно до ст.ст.19,22 ЗУ "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців " змін до відомостей про юридичну особу не вніс, відзив та доказів погашення боргу станом на час розгляду справи не надав, наявність боргу не заперечив.
Відповідно до ст.11, ч.1 ст.71 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. Відповідач своїм правом не скористався.
Враховуючи викладене, позов підлягає задоволенню повністю.
Керуючись ч.4 ст.94, ст.ст. 98, 158-163 КАСУ, господарський суд –
П О С Т А Н О В И В :
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з малого підприємства “Труд” (с. Ясна Поляна, Миколаївський р-н., Миколаївська обл., код ЄДРПОУ 13853023) на Державної податкової інспекції у Миколаївському районі (вул. Веселинівська,50, м. Миколаїв, код ЄДРПОУ 22440679) податковий борг з земельного податку в сумі 8215,05 грн.
Постанова або ухвала суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Заява про апеляційне оскарження чи апеляційна скарга, подані після закінчення строків, встановлених цією статтею, залишаються без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка їх подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Суддя
Суд | Господарський суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 10.04.2008 |
Оприлюднено | 25.04.2008 |
Номер документу | 1563033 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Миколаївської області
Смородінова О.Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні