Ухвала
від 19.05.2011 по справі 15/34/2011/5003
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

15/34/2011/5003

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

21036, м. Вінниця,  Хмельницьке шосе, 7  тел. 66-03-00, 66-11-31,    http://vn.arbitr.gov.ua


У Х В А Л А

19 травня 2011 р.                                                                         Справа № 15/34/2011/5003

за заявою: Ліквідаційної комісії Товариства з обмеженою відповідальністю малого підприємства "Фортуна-ЛТД", м. Тульчин Вінницької області   

про визнання банкрутом

          Головуючий суддя     Лабунська Т.І.     

          При секретарі судового засідання Гренишеній О.В.

          За участю представників :

          ТОВ МП "Фортуна-ЛТД" - Гайду В.Д., директор, свідоцтво про державну                                         реєстрацію № 23057959 від 30 березня 1995 року

В С Т А Н О В И В :

26 квітня 2011 року господарським судом Вінницької області порушено провадження у справі № 15/34/2011/5003 про визнання банкрутом Товариства з обмеженою відповідальністю малого підприємства "Фортуна-ЛТД", м. Тульчин Вінницької області в порядку ст. 51 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Ухвалою про порушення провадження у справі про банкрутство введено мораторій на задоволення вимог кредиторів боржника -  Товариства з обмеженою відповідальністю малого підприємства "Фортуна-ЛТД", м. Тульчин Вінницької області та заходи щодо забезпечення вимог кредиторів, судове засідання призначено на 10 травня  2011 року.

Ухвалою від 10 травня 2011 року розгляд справи відкладено, оскільки  заявником не в повному обсязі виконані вимоги ухвали суду від 26 квітня 2011 року про порушення провадження у справі про банкрутство.

В судовому засіданні 19 травня 2011 року суд розглянув заяву про визнання банкрутом Товариства з обмеженою відповідальністю малого підприємства "Фортуна-ЛТД", м. Тульчин Вінницької області, в якій повідомлено, що ТОВ МП "Фортуна-ЛТД"  засноване на колективній власності. Рішенням зборів засновників від 25 лютого 2010 року було вирішено ліквідувати дане товариство, про що було подано відповідну заяву до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. 11 березня 2010 року з № 11681100002000431 до реєстру внесено рішення засновників юридичної особи щодо припинення юридичної особи, головою ліквідаційної комісії призначено Гайду В.Д.

05 травня 2010 року було проведено  позапланову виїзну документальну перевірку ТОВ МП "Фортуна-ЛТД", за результатами якої прийнято податкове повідомлення-рішення № 00001322300/0 від 11 травня 2010 року на загальну суму зобов'язання по податку на прибуток 4937,50 грн., яке було частково погашено переплатою в сумі 1,00 грн.

Заборгованість по заробітній платі в ТОВ МП "Фортуна-ЛТД" відсутня, майнові активи - відсутні.

Боржник, за його твердженням, не здійснює господарську діяльність з 01 січня 2008 року.

Ліквідаційною комісією, як зазначено в заяві, було проведено ряд заходів, а саме виявлено всіх відомих кредиторів (кредитором виявлено ДПІ у Тульчинському районі Вінницької області із сумою боргу 4936,50 грн.), досліджено стан дебіторської заборгованості, закрито рахунки підприємства, складено проміжний ліквідаційний баланс.

Оскільки вартості майна юридичної особи виявилось недостатньо для задоволення вимог кредиторів, голова ліквідаційної комісії звернувся до господарського суду для здійснення ліквідації в порядку, встановленому Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Дослідивши письмові докази, наявні в матеріалах справи, проаналізувавши нормативно-правові акти, заслухавши керівника боржника, судом встановлено наступне.

Відповідно до ст. 19 Конституції України суд повинен  діяти  на підставах та у спосіб, передбачений чинним законодавством.

Відповідно до ст. 4-1 Господарського процесуального кодексу України господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку провадження, передбаченому Господарським процесуальним кодексом України, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".  

Згідно із  п. 2 ст. 12 Господарського процесуального кодексу України справи про банкрутство підвідомчі господарським судам.

Статтею 105 Цивільного кодексу України передбачено, що учасники юридичної особи, суд або орган, що прийняв рішення про припинення юридичної особи, зобов'язані негайно письмово повідомити про це орган, що здійснює державну реєстрацію, який вносить до Єдиного державного реєстру відомості про те, що юридична особа перебуває у процесі припинення. Учасники юридичної особи, суд або орган, що прийняв рішення про припинення юридичної особи, призначають комісію з припинення юридичної особи (ліквідаційну комісію, ліквідатора тощо) та встановлюють порядок і строки припинення юридичної особи відповідно до цього Кодексу. Виконання функцій комісії з припинення юридичної особи може бути покладено на орган управління юридичної особи.  З моменту призначення комісії до неї переходять повноваження щодо управління справами юридичної особи. Комісія виступає в суді від імені юридичної особи, яка припиняється. Комісія з припинення юридичної особи поміщає в друкованих засобах масової інформації, в яких публікуються відомості про державну реєстрацію юридичної особи, що припиняється, повідомлення про припинення юридичної особи та про порядок і строк заявлення кредиторами вимог до неї. Цей строк не може становити менше двох місяців з дня публікації повідомлення про припинення юридичної особи. Комісія вживає усіх можливих заходів щодо виявлення кредиторів, а також письмово повідомляє їх про припинення юридичної особи.

Статтею 110, частинами 1, 3 Цивільного кодексу України встановлено, що юридична особа ліквідується, зокрема, за рішенням її учасників або органу юридичної особи, уповноваженого на це установчими документами, в тому числі у зв'язку із закінченням строку, на який було створено юридичну особу, досягненням мети, для якої її створено, а також в інших випадках, передбачених установчими документами. Якщо вартість майна юридичної особи є недостатньою для задоволення вимог кредиторів, юридична особа ліквідується в порядку, встановленому законом про відновлення платоспроможності або визнання банкрутом.

Стаття 111 Цивільного кодексу України встановлює порядок ліквідації юридичної особи, а саме: ліквідаційна комісія після закінчення строку для пред'явлення вимог кредиторами складає проміжний ліквідаційний баланс, який містить відомості про склад майна юридичної особи, що ліквідується, перелік пред'явлених кредиторами вимог, а також про результати їх розгляду. Проміжний ліквідаційний баланс затверджується учасниками юридичної особи або органом, який прийняв рішення про ліквідацію юридичної особи. Виплата грошових сум кредиторам юридичної особи, що ліквідується, провадиться у порядку черговості, встановленої статтею 112 цього Кодексу, відповідно до проміжного ліквідаційного балансу, починаючи від дня його затвердження, за винятком кредиторів четвертої черги, виплати яким провадяться зі спливом місяця від дня затвердження проміжного ліквідаційного балансу. В разі недостатності у юридичної особи, що ліквідується, грошових коштів для задоволення вимог кредиторів ліквідаційна комісія здійснює продаж майна юридичної особи. Після завершення розрахунків з кредиторами ліквідаційна комісія складає ліквідаційний баланс, який затверджується учасниками юридичної особи або органом, що прийняв рішення про ліквідацію юридичної особи, крім випадків, встановлених законом. Майно юридичної особи, що залишилося після задоволення вимог кредиторів, передається її учасникам, якщо інше не встановлено установчими документами юридичної особи або законом. Юридична особа є ліквідованою з дня внесення до Єдиного державного реєстру запису про її припинення.

Стаття 51 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом"  передбачає, що за результатами розгляду заяви про порушення провадження у справі про банкрутство юридичної особи, майна якої недостатньо для задоволення вимог кредиторів господарський суд визнає боржника, який ліквідується банкрутом, відкриває ліквідаційну процедуру, призначає ліквідатора.

Судом розглянуто подані матеріали і встановлено, що заява про порушення провадження у справі про банкрутство ТОВ МП "Фортуна-ЛТД" подана після початку на підприємстві ліквідаційної процедури, створення ліквідаційної комісії, а тому розгляд справи про банкрутство слід здійснювати з урахуванням особливостей, передбачених ст. 51 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, за спрощеною процедурою.

Однак, при порушенні провадження у справі судом встановлено, що  заявником не надано всіх передбачених чинним законодавством доказів, необхідних для  здійснення провадження у справі з урахуванням особливостей, передбачених ст. 51 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", тому ухвалою про порушення провадження у справі судом витребувано від заявника необхідні відомості, а саме : відомості про проведену ліквідаційну процедуру (рішення засновників юридичної особи щодо припинення юридичної особи в загально-цивільному порядку; докази публікації оголошення; список кредиторів;  проміжний ліквідаційний баланс; протокол зборів, на яких затверджувався проміжний ліквідаційний баланс); довідку бюро технічної інвентаризації; довідку органу Державної автомобільної інспекції; довідку інспекції Держтехнагляду і Держкомзему про відсутність реєстрації за боржником нерухомого майна, транспортних засобів та іншої техніки, земельних ділянок; звіти про фінансові результати (баланси боржника) за 2 роки до прийняття рішення про припинення діяльності; книги обліку основних засобів, матеріальних цінностей; документи та пояснення посадових осіб боржника щодо відчуження та недостачі активів; аудиторський висновок; акт інвентаризації.

Такі відомості в судове засідання 10 травня 2011 року були надані частково, тому розгляд справи було відкладено та зобов'язано заявника надати оригінал рішення засновників про ліквідацію; докази публікації оголошення; докази пред'явлення кредиторами вимог до боржника; перелік пред'явлених кредиторами вимог; протокол затвердження проміжного ліквідаційного балансу; виконати в повному обсязі вимоги ухвали суду від 26 квітня 2011 року про порушення провадження у справі про банкрутство.

В судовому засіданні 19 травня 2011 року встановлено, що ТОВ МП "Фортуна-ЛТД" не надані належні докази, які свідчать про проведення процедури ліквідації в загально-цивільному порядку, зокрема, не надано доказу публікації оголошення про ліквідацію юридичної особи, списків кредиторів, протоколу зборів, на яких  затверджувався проміжний ліквідаційний баланс. Не надано також книг обліку основних засобів, матеріальних цінностей; доказів та пояснень посадових осіб боржника щодо відчуження та недостачі активів; аудиторського висновку; акту інвентаризації.

Пояснення керівника боржника про проведену процедуру ліквідації в загально-цивільному порядку не підтверджені належними письмовими доказами.

Суд наголошує, що відповідно до ч. 1 ст. 51 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" якщо вартості майна боржника - юридичної особи, щодо якого прийнято рішення про ліквідацію, недостатньо для задоволення вимог кредиторів, така юридична особа ліквідується в порядку, передбаченому цим Законом. У разі виявлення зазначених обставин ліквідатор (ліквідаційна комісія) зобов'язані звернутися в господарський суд із заявою про порушення справи про банкрутство такої юридичної особи.

Зверненню до господарського суду  із заявою про порушення справи про банкрутство в порядку ст. 51 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" має передувати проведення процедури ліквідації в загально-цивільному порядку, про що боржник не надав відповідних письмових доказів.

Сутність викладеного дає підстави стверджувати, що заявником  не дотримано вимог, передбачених чинним законодавством України.

З огляду на вищевикладене справа підлягає припиненню по п. 1-1 ст. 80 Господарського процесуального кодексу України - "відсутній предмет спору".

Справи про банкрутство є справами непозовного провадження, в яких не розглядаються  спори, а встановлюються юридичні факти, від наявності або відсутності яких сторона чи інший учасник провадження може реалізувати свої права чи виконати передбачені Законом обов'язки. Зазначена особливість справ про банкрутство зумовлює необхідність під поняттям "спір", що вживається у відповідних відмінках у нормах Господарського процесуального кодексу України при розгляді справ позовного провадження, розуміти вимогу  заявника про порушення  справи про банкрутство та визнання боржника банкрутом, що становлять предмет судового  розгляду.

Положення пункту 1-1 ст. 80 Господарського процесуального кодексу України слід розуміти так, що провадження у справі підлягає припиненню, оскільки відсутній предмет розгляду, з яким заявник звернувся до господарського суду.

Відповідно до п. 7 ст. 12 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" дія мораторію припиняється з припиненням провадження у справі.

Відповідно до ч. 3 ст. 12 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" заходи щодо забезпечення вимог кредиторів діють відповідно до дня введення процедури санації і призначення керуючого санацією, або до винесення постанови про визнання боржника банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури і призначення ліквідатора, або до затвердження господарським судом мирової угоди, або до дня винесення ухвали про відмову у визнанні боржника банкрутом.  Господарський суд також має право скасувати або змінити заходи щодо забезпечення вимог кредиторів до настання вищезазначених обставин, про що виноситься ухвала, яка може бути оскаржена в установленому порядку.

Керуючись ст. 12, 51 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом",  п. 1-1 ст. 80, 86, 115 ГПК України суд, -

У Х В А Л И В:

Припинити провадження у справі № 15/34/2011/5003.

Скасувати заходи щодо забезпечення вимог кредиторів, введені ухвалою суду від 26 квітня 2011 року.

Скасувати мораторій на задоволення вимог кредиторів боржника, введений ухвалою суду від 26 квітня 2011 року.

Ухвалу направити згідно переліку.  

Суддя                                                                       Лабунська Т.І.

віддрук.  13   прим.:

1 -  до справи

2 - ТОВ МП "Фортуна-ЛТД"  - м. Тульчин Вінницької області, пров. Брацлавський, 6

3 -  Державний реєстратор Тульчинської  РДА

4 - Тульчинський районний суд

5 -  відділ ДВС  Тульчинського РУЮ             

6 -  Головне  управління економіки Вінницької обласної державної адміністрації

7 -  Сектор з питань банкрутства у Вінницькій області

8 -  Головне управління статистики у Вінницькій області

9 -   МРЕВ УДАІ УМВС у  Вінницькій області

10 - БТІ у м. Тульчин

11 - ДПІ у м. Тульчин

12 - інспекція Держтехнагляду по м. Тульчин

13 - державна нотаріальна контора м. Тульчин

СудГосподарський суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення19.05.2011
Оприлюднено25.05.2011
Номер документу15655812
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —15/34/2011/5003

Ухвала від 19.05.2011

Господарське

Господарський суд Вінницької області

Лабунська Т.І.

Ухвала від 10.05.2011

Господарське

Господарський суд Вінницької області

Лабунська Т.І.

Ухвала від 26.04.2011

Господарське

Господарський суд Вінницької області

Лабунська Т.І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні