1/38/5022-607/2011
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
"18" травня 2011 р.Справа № 1/38/5022-607/2011
Господарський суд Тернопільської області
у складі судді Чопка Ю.О.
Розглянув справу
за позовом Тернопільського обласного комунального підприємства теплових мереж "Тернопільтеплокомуненерго" вул. Київська, 3а,Тернопіль,46000
до Відділу культури і туризму Козівської районної державної адміністрації Тернопільської області вул. Грушевського, 23, смт. Козова, Козівський район, Тернопільська область,47600
про стягнення 72 198 грн. 82 коп..
За участю представників сторін:
позивача: Лазаренко Віктор Олегович, начальник юридичного відділу
відповідача: Рибак Петро Іванович, начальник відділу культури і туризму Козівської районної державної адміністрації;
Смачило Оксана Ярославівна, головний бухгалтер відділу культури і туризму Козівської районної державної адміністрації.
Суть справи:
Тернопільське обласне комунальне підприємство теплових мереж "Тернопільтеплокомуненерго" звернулося до господарського суду з позовом про стягнення з Відділу культури і туризму Козівської районної державної адміністрації Тернопільської області 72198 грн. 82 коп. боргу за надані послуги теплопостачання в опалювальний період 2009-2010 р.р.
Учасникам судового процесу в засіданні роз'яснено права і обов'язки передбачені ст.ст. 22, 80-1 ГПК України.
Представник Тернопільського обласного комунального підприємства теплових мереж "Тернопільтеплокомуненерго" в судовому засіданні позовні вимоги підтримав повному обсязі.
Представники відповідача в судовому засідання позовні вимоги визнали повністю. Дану заборгованість пояснюють відсутністю бюджетного фінансування. Процесуальні наслідки визнання позову відповідачам роз"яснено.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, встановлено:
- між ОДКП "Тенопільтеплокомуненерго" як Енергопостачальною організацією та Відділом культури і туризму Козівської районної державної адміністрації Тернопільської області, як Споживачем 01.01.2009р. укладено договір про постачання теплової енергії в гарячій воді № 9004 (надалі –Договір), відповідно до умов якого сторони взяли на себе зобов'язання:
- Енергопостачальна організація постачає Споживачу теплову енергію в гарячій воді в потрібних йому обсягах (додаток №1 до Договору), а Споживач зобов'язується оплачувати одержану теплову енергію за встановленими тарифами (цінами) в терміни, передбачені цим Договором;
- розрахунки за теплову енергію, що споживається, проводяться виключно в грошовій формі відповідно до встановлених тарифів. Розрахунковим періодом є календарний місяць.( пп. 6,1, 6.2 Договору)
- згідно п.4.2.3 умов Договору Енергопостачальна організація зобов'язалася повідомляти споживача письмово, або в засобах масової інформації про зміну тарифів;
- відповідно до п. 5.1, 6.5 Договору облік споживання теплової енергії проводиться розрахунковим способом. Споживачі, які не мають приладів обліку, кількість фактично спожитої теплової енергії визначають згідно з договірними навантаженнями з урахуванням середньомісячної фактичної температури теплоносія від теплових джерел Енергопостачальної організації та кількості годин (діб) роботи теплоспоживального обладнання споживача в розрахунковому періоді. Різниця між заявленою та фактично спожитою тепловою енергією сплачується не пізніше 15-го числа, наступного за розрахунковим;
Договір за своєю правовою природою є договором поставки, порядок укладення, зміни та виконання якого регулюється нормами Цивільного кодексу України (ЦК України) та Господарського кодексу України (ГК України) та Законом України “Про житлово –комунальні послуги”, відповідно до ст.19, 26 якого відносини між учасниками у сфері житлово –комунальних послуг здійснюються виключно на договірних засадах в якому повинні бути передбачені істотні умови договору, однією з яких є вартість послуг (ціна).
Відповідно до ст. 632 ЦК України, ціна в договорі встановлюється за домовленістю сторін, а у випадках, встановлених законом, застосовуються ціни (тарифи), які встановлюються або регулюються уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування. При цьому, зміна ціни після укладення договору допускається лише у випадках і на умовах, встановлених договором або законом.
Як слідує з матеріалів справи, рішенням виконавчого комітету Козівської селищної ради від 16.09.2009р. №166 "Про тарифи на виробництво теплової енергії бюджетним установам та іншим споживачам", погоджено з початку опалювального сезону 2009р. тарифи на виробництво, транспортування, постачання теплової енергії бюджетним установам та іншим споживачам смт. Козова.
Підпункт 4.2.3. Договору говорить про те, що Енергопостачальна організація інформує Споживача письмово і в засобах масової інформації про зміну тарифу. Даний підпункт встановлює обов'язок інформувати про майбутню зміну тарифу.
ОДКП "Тенопільтеплокомуненерго" листом № 1335/07 від 19.10.2009р. та шляхом опублікування в засобах масової інформації, а саме в газеті "Вільне слово" від 25.09.2009р. відповідної інформації, повідомило Відділ культури і туризму Козівської районної державної адміністрації Тернопільської області про зміну тарифу на постачання теплової енергії у вигляді гарячої води.
23.09.2009р. Відділ культури і туризму Козівської районної державної адміністрації Тернопільської області листом № 220/01-15 просить позивача перезаключити договір постачання теплової енергії на опалювальний сезон 2009-2010рр., таким чином надаючи свою згоду на продовження дії договору № 9004 від 01.01.2009р., а отже будучи повідомленим про зміну тарифу на постачання теплової енергії у вигляді гарячої води і , відповідно, не заперечуючи проти цього.
Згідно положень статей 525, 526, 530 Цивільного кодексу України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору, у встановлений строк (термін) його виконання та вимог цього Кодексу, інших активів цивільного законодавства, одностороння відмова від виконання зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається.
Згідно ч. 2 ст. 193 ГК України, кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов'язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу.
Як випливає із матеріалів справи, відповідачем в порушення умов Договору не виконано своїх договірних зобов'язань та не проведено в повній мірі розрахунків за надані послуги теплопостачання в опалювальний період 2009-2010рр.у строки та порядку, визначені у статті 6 Договору, внаслідок чого станом на день подання позову за ним рахується заборгованість сумі 72198 грн. 82 коп.
У відповідності до ст.ст. 32, 33 Господарського процесуального кодексу України доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору. Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог та заперечень.
В силу ч.1 ст. 625 ЦК України, боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов'язання.
Згідно ч.5 ст. 78 ГПК України, у разі визнання відповідачем позову господарський суд приймає рішення про задоволення позову за умови, що дії відповідача не суперечать законодавству і не порушують прав і охоронюваних законом інтересів інших осіб.
Враховуючи, що відповідач станом на день розгляду спору не надав суду будь-яких доказів про погашення заборгованості перед позивачем, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими, підтвердженими документально та такими, що підлягають до задоволення.
Витрати по сплаті державного мита та витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу, згідно ст. 49 ГПК України, покладаються на відповідача.
Враховуючи наведене та керуючись ст. ст. 42-47, 22, 32, 34, 36, 44, 49, 82-85, 116-117 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -
ВИРІШИВ:
1. Позовні вимоги задоволити повністю.
2. Стягнути з відділу культури і туризму Козівської районної державної адміністрації, 47600, смт. Козова Тернопільської області, вул. Грушевського, будинок 23 (ідентифікаційний код 02230483) на користь Тернопільського обласного комунального підприємства "Тернопільтеплокомуненерго", м. Тернопіль, вул. Київська, будинок 3А (ідентифікаційний код 03353590) 72 198 (сімдесят дві тисячі сто дев"яносто вісім) грн. 82 коп. боргу, 723 (сімсот двадцять три) грн. рівно державного мита і 236 (двісті тридцять шість) грн. рівно витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.
Наказ видати після набрання рішенням законної сили.
Сторони вправі оскаржити рішення до Львівського апеляційного господарського суду. Апеляційна скарга подається через цей суд протягом десяти днів з дня підписання повного тексту рішення.
Повний текст рішення складено 20 травня 2011 р.
Суддя Ю.О. Чопко
Суд | Господарський суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 18.05.2011 |
Оприлюднено | 25.05.2011 |
Номер документу | 15656473 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Тернопільської області
Чопко Ю.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні